Autor Tema: Paris Blues (1961)  (Posjeta: 1199 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Paris Blues (1961)
« : 29.10.2015. 02:13:55 »

Opis:
Ljubavna priča protkana dobrom muzikom, ali i avetima tog vremena, mržnjom i rasizmom. Dva džez muzičara, belac i crnac, žive i rade u Parizu, gde se za razliku od Amerike, džez muzičari slave i gde rasizam ne postoji, upoznaju devojke zbog kojih moraju da se odluče šta i kako dalje u životu.

Izvor: kneginja

Žanr: drama, glazbeni, romantika
Zemlja: SAD
Jezik: engleski, francuski
Trajanje: 98 min
Režija: Martin Ritt
Scenarij: Jack Sher, Irene Kamp, Walter Bernstein, Lulla Rosenfeld, Harold Flender
Glumci: Paul Newman, Joanne Woodward, Sidney Poitier, Louis Armstrong, Diahann Carroll, Barbara Laage, André Luguet, Marie Versini, Moustache, Aaron Bridgers...

IMDb


Offline coask

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: Paris Blues (1961)
« Odgovor #1 : 13.01.2016. 13:59:46 »
Jazz na filmu? Ma može uvek  :) Na ovom filmu je okupljena vrsna ekipa Newman, Poitier, Polova supruga Woodward i za mene otkrovenje preslatka Diahann Carroll, još kada na njih dodamo pojavljivanje Louis Armstrong--a i muziku koju je radio Duke Ellington dobija se prava Jazz poslastica  :).

Film sam po sebi nema neki veliki zaplet, te bi nekom ko nije sklon Jazz-u delovao pomalo dosadno. Medjutim, meni je pored izvrsne muzičke podloge pružio još mnogo toga : prelepe kadrove Pariza, sjajan osvrt na rasne probleme u USA, Newman-ovu borbu kao umetnika sa samim sobom, te odličan zavšetak filma.

Sa režiserom Martin Ritt-om se susrećem prvi put, vidim da mu je Newman bio omiljen glumac te uskoro planiram da pogledam i The Long, Hot Summer, Hud i The Molly Maguires od istog autora.




Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Paris Blues (1961)
« Odgovor #2 : 07.02.2016. 18:57:33 »
Jako lijep osvrt coask. Film je vrlo jednostavan, ali efektivan. Martin Ritt i Newman kombinacija su skoro sve odlične. Šteta što se Ritt nikad u potpunosti nije proslavio iako je dao nekoliko izvrsnih američkih klasika. Hud je must see i to je za mene najbolja Newmanova uloga. Prejak dramski film.