Autor Tema: Opera browser tutorijal i drugi browseri  (Posjeta: 14180 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zola

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Opera browser tutorijal i drugi browseri
« : 04.02.2009. 19:38:29 »
Ko koristi opera browser zna da opcija brzo biranje ima 9 prozora,e pametni ljudi nasli nacin da se to poveca na 20 i vise zavisno od rezolucije ekrana.

1.idete na help-about opera
2.u opciji paths selektujte opera directory
3.desni klik na selektovani fajl go to web address
4.pri dnu otvorenog direktorijuma,cetvrti odozdo nalazi se speeddial.INI
5.desni klik na speeddial.INI (bez selektovanja) copy link address
6.sada idete na start-RUN i tu paste(cim uradite paste,a pre nego pritisnete OK,obavezno zatvorite operu)
7.kad pritisnete OK otvorice se speeddial.INI notepad
8.pri dnu istog upisite i zapamtite sledece
[size]
rows=4
columns=5
i to sacuvajte i zatvorite notepad,kad otvorite operu imacete 20 prozora
« Zadnja izmjena: 03.07.2009. 02:04:43 MilanRS »

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #1 : 05.02.2009. 11:08:35 »
Ovo je zaista korisno! Hvala!  clapp

Samo bih dodao da fajl speeddial.ini može da se nađe u

C:\Documents and Settings\<vaš nalog>\Application data\Opera\Opera\Profile
« Zadnja izmjena: 05.02.2009. 11:15:08 quaddamage »

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Blokiranje reklama u browseru Opera
« Odgovor #2 : 06.02.2009. 08:53:56 »
Mnogi sajtovi su pretrpani reklamama ili raznim drugim budalaštinama koje smaraju ali smo se sa time pomirili jer nismo znali za bolje. To uopšte ne mora da bude tako jer iz Opere na svakom sajtu možemo odabrati šta nećemo da nam učitava i prikazuje.
Postupak traje nekoliko sekundi po sajtu pa probajte ovo i vidite kako vam se sviđa.

1: izgled pre postupka


2: desni klik miša i biramo opciju "Block content..."


3: klikćemo po delovima sa reklamama koje bi da isključimo


4: izgled bez smarnih reklama


Ovo je jedna od sjajnih opcija koju Opera poseduje a za sada je nisam video kod drugih browsera mada će garant, kao i sve ostalo što im valja, Explorer i Firefox i to ukrasti iz Opere...
:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #3 : 02.07.2009. 19:31:59 »

Jeste da je bajata tema, ali tek sad sam pročitao... ;D
Jedno vreme sam koristio operu i nije mi se svidela iz više razloga: jako često se zaglupi, pa u poljima za popunjavanje ne mogu da upišem nikakav tekst; malo sajtova je optimizovano za operu, pa i ne izgledaju najbolje, sam izgled mi se nimalo ne sviđa (ovo je moj subjektivni doživljaj); favicons se brišu posle nekoliko dana.

Ovo je jedna od sjajnih opcija koju Opera poseduje a za sada je nisam video kod drugih browsera mada će garant, kao i sve ostalo što im valja, Explorer i Firefox i to ukrasti iz Opere...
:)

Nemoj tako, svi browseri su međusobno slični. Ne vidim nikavu prednost speed diala u odnosu na bookmarks kod firefoxa, ili favorites kod explorera. Ono što najčešće posećuješ možeš da smestiš na toolbar (ja tu imam 33 ikonice na firefoxu, jer nije potrebno ime sajta, pa zauzima jako malo mesta). Ono što firefox ima, a nema ni jedan drugi browser, to je mogućnost da u address bar ukucaš pojam koji tražiš, i on te odmah vodi na najrelevantniji sajt.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #4 : 02.07.2009. 21:31:58 »
Toolbar sa ličnim bookmarksima je prava stvar. clapp

Ono što firefox ima, a nema ni jedan drugi browser, to je mogućnost da u address bar ukucaš pojam koji tražiš, i on te odmah vodi na najrelevantniji sajt.
To ima i u Operi.
Ali nedavno sam za to saznao, za Firefox koji koristim već dugo.
To je kao da ukucaš u google pa ideš na I'm feeling lucky.
Odlična stvar za npr. "ime_serije epguides" jer odmah odvede na pravu adresu serije.
P.S. Upravo je izašao novi Firefox. Ne znam da li podržava sve dodatke koje koristim sad pa ne znam da li da se prebacujem ili da čekam još.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #5 : 02.07.2009. 21:51:51 »
Things move quickly online, and we’ve beefed up the engine that runs Firefox to make sure you can keep up: Firefox 3.5 is more than twice as fast as Firefox 3, and ten times as fast as Firefox 2.
Bio je brz i do sada... Neka, sačekaću još malo...
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline mrki

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #6 : 02.07.2009. 23:41:27 »
sta to znaci dva puta brzi?
zar brzina otvaranja ne zavisi od neta koji uplatimo?

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #7 : 02.07.2009. 23:52:08 »
Naravno da zavisi pre svega od toga. Ali na istoj brzini neta 3.5 će to otvarati duplo brže nego 3
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #8 : 03.07.2009. 00:30:24 »
To ima i u Operi.

Kad to uradim u operi 9.24, ona mi izbacuje Goolge rezultate. Jel' tu treba nešto u podešavanjima promeniti, pa da me vodi direktno na sajt?
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #9 : 03.07.2009. 00:41:44 »
Izvini na lažnoj nadi. Nije namjerno.
Priča ide ovako.
Jednom sam slučajno ukucao samo ime glumca u polje za url umjesto u quick search u Firefoxu. To me je odvelo na stranicu tog glumca na imdb. Bio sam iznenađen.
Upitao sam druga preko msn da li je i kod njega tako ili je to posljedica nekog od brojnih dodataka koje koristim. Rekao je da koristi Operu ali mu takođe pokaže traženu stranicu. Ili se nismo dobro razumjeli ili je kod njega nešto posebno podešeno.
Ja inače ne koristim Operu ali je imam na drugom računaru kao second browser zbog testiranja web sajtova koje sam pravio.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #10 : 03.07.2009. 00:51:30 »
Ok, čak i da jeste istina, ne bih promenio firefox, sviđa mi se mnogo više od opere (imam instaliran firefox, operu, IE 8 i safari, čisto radi poređenja) . Ako se pitaš za 3.5, slobodno ga instaliraj. Prvo će proveriti da li nešto od add-onsa nije kompatibilno sa novom verzijom i o tome te obavestiti. A da je brži, jeste i to prilično.

Neka, sačekaću još malo...

Šta ću, nisam mogao da odolim
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #11 : 03.07.2009. 00:53:17 »
Ja sad bio na sajtu, tražio da li ima neka portable verzija da testiram. Ni ja ne mogu da odolim ;)
Probaću večeras 3.5

Edit: Javlja mi da 4 dodatka nisu podržana ali oni nisu toliko bitni.
Konačno su ispravili grešku da kod upload polja slova budu iste boje kao pozadina pa se ne vidi putanja.
« Zadnja izmjena: 03.07.2009. 02:04:23 MilanRS »

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Opera browser tutorijal
« Odgovor #12 : 03.07.2009. 08:49:50 »
Ovo je jedna od sjajnih opcija koju Opera poseduje a za sada je nisam video kod drugih browsera mada će garant, kao i sve ostalo što im valja, Explorer i Firefox i to ukrasti iz Opere...
:)

Nemoj tako, svi browseri su međusobno slični. Ne vidim nikavu prednost speed diala u odnosu na bookmarks kod firefoxa, ili favorites kod explorera. Ono što najčešće posećuješ možeš da smestiš na toolbar (ja tu imam 33 ikonice na firefoxu, jer nije potrebno ime sajta, pa zauzima jako malo mesta). Ono što firefox ima, a nema ni jedan drugi browser, to je mogućnost da u address bar ukucaš pojam koji tražiš, i on te odmah vodi na najrelevantniji sajt.

Možda je ova tema otišla malo off.
Ovo što sam rekao sjajna opcija itd nije se odnosilo na  speed dial nego na ono što sam napisao o blokiranju sadržaja :)





I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline -=QuadDamage=-

  • Prevodilac
  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1081
  • Spol: Muški
Odg: Opera browser tutorijal i drugi browseri
« Odgovor #13 : 07.07.2009. 15:37:48 »
Za potpuno prilagođavanje Opere vašim potrebama, kucajte   opera:config   u address bar.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Opera browser tutorijal i drugi browseri
« Odgovor #14 : 27.12.2010. 17:04:16 »
Najjednostavniji način za skidanje klipova sa youtube-a: addon FastestTube za Operu.
Nakon par sekundi potrošenih na skidanje ovog dodatka, uz svaki klip će se pored Embed pojavljivati i dodatni meni odakle se jednostavno odabere željen kvalitet snimka i gotov posao :)





I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Opera browser tutorijal i drugi browseri
« Odgovor #15 : 24.11.2011. 21:19:41 »
Postoji jako dobar dodatak za Operu koji blokira one dosadne reklame na Jutjubu. Ja ga koristim odavno i odlično obavlja posao:

https://addons.opera.com/en/addons/extensions/details/youtube-adsfree/1.3/

Takođe, ako nekoga, kao mene, živciraju ona dugmad za Fejsbuk, Tviter i slične gluposti na svakom bogovetnom sajtu, postoje dodaci koji će ih blokirati:

https://addons.opera.com/en/addons/extensions/details/facebook-blocker/1.1/
https://addons.opera.com/en/addons/extensions/details/facebook-blocker-2/0.9/
https://addons.opera.com/en/addons/extensions/details/get-off-my-lawn/0.4/

Za one koji gledaju puno klipova na Jutjubu može biti zanimljiv dodatak koji zamračuje površinu ekrana van videa, tako da on bude u fokusu:

https://addons.opera.com/en/addons/extensions/details/turn-off-the-lights/2.0.0-M/

Zanimljivo je i podešavanje u Operi da omogući priključke (Fleš, Javu i sl.) samo na dodatan klik mišem, što može biti korisno kad se otvara velik broj videa na Jutjubu u zasebnim jezičcima, a kako se ne bi odmah učitavali. Idite na Podešavanja, jezičak Napredno, kliknite na Sadržaj pa popunite kućicu kod postavke Omogući priključke samo na zahtev.
« Zadnja izmjena: 24.11.2011. 21:24:24 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Opera browser tutorijal i drugi browseri
« Odgovor #16 : 24.11.2011. 22:06:52 »
Samo bih se priključio temi i rekao da mi je Opera defaultni browser nekih 10 godina. IE mi nikad nije legao, Firefox sam korisitio neko vrijeme, Chrome mi je presiromašan, Safari je isti kao i Chrome (webkit). Mislim da kad jednom zavoliš Operu, ostaješ na Operi. Nažalost, Opera je najmanje zastupljen browser od velike petorke (ostali su ionako samo shells za ovih 5).

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Opera browser tutorijal i drugi browseri
« Odgovor #17 : 02.03.2012. 00:25:51 »
Bajone, kralju! Hvala za ovo https://addons.opera.com/en/addons/extensions/details/youtube-adsfree/1.3/ zaboravio i da potrazim tako nesto

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Opera browser tutorijal i drugi browseri
« Odgovor #18 : 25.05.2012. 07:53:45 »
Ja sam oduševljen novom Operom 12, iako je još u BETA fazi! Brže učitava sadržaj, delotvornije blokira reklame, a rade i proširenja: https://addons.opera.com/sr/extensions/. Odavde sam instalirao Ghostery (štiti privatnost; babaroga je! clapp), Gmelius (blokira šugave reklame u GMailu, kao i servere s kojih se serviraju), Snap Links (označite linkove koje hoćete i Opera ih učita u zasebnim jezičcima — vrlo korisno), YouTube AdsFree (ne treba naglašavati koliko je ovo mudro instalirati), SaveFrom.net helper (takođe dobar dodatak, služi za preuzimanje sadržaja), a ima i drugih. Još je dostupna u 64-bitnoj varijanti i instalira se paralelno uz stabilnu verziju, tako da možete koristiti stabilnu verziju i istovremeno isprobavati BETA izdanje. drinks

Jedva čekam da izađe puna verzija, a dotad: http://www.opera.com/browser/next/.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline projepro

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
Odg: Opera browser tutorijal i drugi browseri
« Odgovor #19 : 29.05.2012. 15:05:00 »
facebook uskoro otkupljuje operu  :facepalm

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Opera browser tutorijal i drugi browseri
« Odgovor #20 : 29.05.2012. 15:24:11 »
facebook uskoro otkupljuje operu  :facepalm

:facepalm :dash Sad sam stvarno besan! tasmanijski_djavo Ako se to desi, prelazim na drugi pregledač.
« Zadnja izmjena: 31.01.2013. 22:49:17 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Opera browser tutorijal i drugi browseri
« Odgovor #21 : 29.05.2012. 22:23:25 »
Aaauuuuu  :facepalm .Pobogu nece se valjda zaista to dogoditi?! Napustam je sigurno i ovako bezim od tog FB kao djavo od krsta a ne jos oni sada da budu vlasnici mog prvog i jedinog browsera.

Tags: