Autor Tema: Testiranje uređaja za idx/sub podršku  (Posjeta: 41442 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« : 23.10.2015. 01:38:35 »
Poštovani korisnici koji za gledanje videa ne koristite PC, već druge uređaje (TV, DVD/BluRay plejeri, STB uređaji), osmislili smo način kako da testirate podršku za idx/sub titlove.

Potrebno je skinuti arhivu test.rar, zatim je raspakovati i prebaciti na USB fleš. U njoj se nalaze 4 foldera sa imenima test 1, test 2, test 3, test 4, test 5 i test 6. Dovoljno je da proverite koji primer radi na vašoj opremi i da zatim pratite odgovarajuće od sledećih uputstava.

Kod svake opcije, ako se titl automatski ne učita, probajte da ga pozovete tasterom SUBTITLE na daljinskom.

Test 1 - video fajl i idx/sub titl. Ako vam ova opcija radi, za gledanje vam nije potrebna bilo kakva intervencija, već samo skinite idx/sub titl, stavite u isti folder sa videom, preimenujete ih da svi imaju isto ime i bacite se na gledanje.


Test 2 - Video i titl su umuxovani u MKV kontejner. Jednostavnije rečeno, spakovani su u istu "kutiju". Ako vam ova opcija radi, potrebno je skinuti program MKVToolnix. Učitate video i .idx fajl i idete na start muxing. Proces traje jako kratko.




Test 3 - Video i titl su umuxovani u MP4 kontejner. Ako vam ova opcija radi, potrebno je skinuti program MP4Box GUI. Idete na ADD, učitate video i .idx fajl, zatim na MUX.




Test 4 - Ako vam prethodne varijante nisu radile, ova će raditi na svim novijim uređajima, jer je u ovom slučaju idx/sub titl fizički zalepljen za sliku i radiće na bilo kom uređaju, ali je potrebno izvršiti rekompresiju videa. Program koji ovo omugaćava je XviD4PSP. Skidajte isključivo ovu verziju koju sam naveo jer mi je samo ona dala željene rezultate. Podesite kao na slici, prvo učitajte video, onda .idx fal i idite na encode. Ako vam ne bude radilo sa MKV kontejnerom promenite ga u MP4





Ako nijedna od dosadašnjih mogućnosti ne da rezultate, posedujete uređaj starije generacijue koji podržava samo .avi fajlove. Tu postoje dve mogućnosti:


Test 5 - titl je umuxovan u .avi kontejner u vidu XSUB titla. Potreban vam je program AVIAddXSubs. Proces traje jako kratko i dobićete gotov video u .divx formatu za manje od minut.

Na prvoj kartici programa u gornjem polju izaberite video. Sva tri fajla (.avi, idx i sub moraju da budu u istom folderu i da imaju isto ime). U donjem polju izaberete gde će video biti snimljen.



Na drugoj kartici podesite kako je na slici.



Sada se vratite na prvu karticu i stisnite START. Dobićete video koji nema zalepljen titl i koji možete isključivati i uključivati tasterom subtitle na daljinskom. Ako uređaj ne prepozna .divx, promenite ekstenziju videa u .avi.


Test 6 - Krajnja opcija koja radi na apsolutno svakom uređaju koji služi za reprodukciju videa. Titl je fizički zalepljen za sliku u .avi fajlu. Da biste napravili ovakav video iskoristićemo ponovo XviD4PSP
Podesite ga kao na slici, izaberite video, opcijom subtitle izaberete .idx fajl (idx i sub moraju biti u istom folderu) i idite na encode.

« Zadnja izmjena: 27.10.2015. 18:07:21 Aleks@ »

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #1 : 23.10.2015. 11:30:52 »
Kao prvo hvala za ovaj test.Meni na LG TV-ima radi samo 4 opcija.Ostale ne,a i nije moguće pozivanje SUBTITLE,jer su sve opcije u vezi titlova zasivljene. Dobra stvar je da 4 opcija radi i sa .mp4 formatom(u ljevom uglu iz padajućeg izbornika izabrati MP4). Jedini problem je da, iako imam jak procesor i dosta rama, dosta traje.Na seriju od 40 min oko 35 min.Skoro 1:1.Pohvala i prevoditeljima što su počeli stavljati bijele titlova.Žuti su bili previše agresivni.A ćini mi se da je i font malo veći clapp.

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #2 : 23.10.2015. 12:16:41 »
Test 5, AVI/XviD, hardcoded titlovi.

Čini mi se da je kod korisnika, koji mogu da čitaju samo ovaj format i najveći problem.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #3 : 23.10.2015. 13:36:42 »
Kod korisnika koji mogu da puštaju samo avi je jednostavnije ovo Alminovo rešenje http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,29627.0.html

Time se titl muxuje u avi, a ne lepi se na sliku i prosec traje kraće od minut.

I potrebno je da probaju da vrate ekstenziju u .avi nakon procesa ako im uređaj ne prepozna.divx ekstenziju.

Offline valkanela

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #4 : 23.10.2015. 14:31:03 »
@Alex

Hvala, hvala, hvala... za MKVToolNIX! Već duže vrijeme razbijam glavu kako da dobijem naša slova na Sony Bravia LCD-u preko USB-a. Totalno sam odustao i cijelo vrijeme koristim VobSub rješenje. Sad samo ubacim MKV i SRT u MKVToolNIX, muksam i za 3 sekunde imam ubačene titlove u video fajlu. Legendo!
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #5 : 23.10.2015. 14:33:15 »
Tačno, kada je AVI fajla. U većini slučajeva, nažalost nije, te je svakako potrebno uraditi konverziju/re-enkode.
A program je dobar i što je najvažnije besplatan. Takođe ima i dobre unapred definisane profile.

Ovo je rješenje samo za .avi filove.Kako su skoro sve serije u .mp4,ovo za njih ne pomaže.

Zato sam i mislio da napraviš kompletan tutorijal/test, ništa više.


Isto tako, kao što @petko primećuje, noviji uređaji, uglavnom čitaju ove formate, kao i idx/sub titl.

Uređaji koji puštaju mp4 su savremeniji od onih ograničenih na avi i trebalo bi da sub/idx titlove puštaju bez problema.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #6 : 23.10.2015. 15:10:46 »

Ovo je rješenje samo za .avi filove.Kako su skoro sve serije u .mp4,ovo za njih ne pomaže.

Zato sam i mislio da napraviš kompletan tutorijal/test, ništa više.

Sve serije i filmovi još uvek svakdnevno izlaze i u .avi formatu sa XviD kodekom. baš zbog ljudi koji imaju uređaje koji puštaju samo avi.

Npr.



Izlaze paralelno svakodnevno. Samo treba ubaciti titl sa AVIAddXSubs ili nekim sličnim programom.

Na kakav konkretno tutorijal misliš?

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #7 : 23.10.2015. 15:29:15 »
Znam da sve izlazi i u .avi,ali .mp4 je manji i bolja je slika.
Za tutorijal nisam ja pisao ???

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #8 : 23.10.2015. 15:33:17 »
A hoćeš od mp4 da enkoduješ u avi i umuxuješ titl? Sad ništa ne razumem.  :ne-zna

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #9 : 23.10.2015. 15:36:45 »
Verovatno misli da mp4 ne može da se umuxuje u MKV sa sub/idx pomoću MKVToolnixa.
Koliko ja znam, može.
« Zadnja izmjena: 23.10.2015. 15:38:19 zzoe »

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #10 : 23.10.2015. 15:40:00 »
A hoćeš od mp4 da enkoduješ u avi i umuxuješ titl? Sad ništa ne razumem.  :ne-zna

Nismo se razumili.Ja bi samo htio gledati .mp4 sa sub/idx titlom preko media playera u LG TV-u.Probavši sve tvoje testove jedino rješenje je pod brojem 4.Malo duže traje,ali radi,a to je najbitnije.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #11 : 23.10.2015. 15:42:33 »
Aaa, to. Pa što ne kažeš.  ;D Ako iskrsne još neko rešenje, postaviću.

Zzoe: MKV kontejner je težak svaštojed. Možeš u njemu da iskombinuješ bilo koji format videa, audia i titla. Zato je i napravljen jer je .avi bio glup ko ćošak od stola.  ;D

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #12 : 23.10.2015. 19:12:12 »
Sve serije i filmovi još uvek svakdnevno izlaze i u .avi formatu sa XviD kodekom. baš zbog ljudi koji imaju uređaje koji puštaju samo avi.

Na kakav konkretno tutorijal misliš?

Naravno da izlaze, niko i nije rekao da ne izlaze.

Samo kažem da tutorijalom pokriješ sve opcije, pa i AVI sa hardcoded titlovima. Jer verujem da će se pojaviti i slučajevi gde je to jedino moguće rešenje.

U jednoj od tema sam i napisao na šta ljudi treba da obrate pažnju. Tj. da pročitaju upustva za svoje uređaje i da tačno vide koje kontejnere, odnosno i pre svega koje kodeke ti uređaji podržavaju.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #13 : 23.10.2015. 21:00:01 »
Tutorijal je izmenjen i dopunjen sa još dva testa za .avi fajlove.

Diablo, izvini što nisam iskoristio ovaj fajl koji si postavio. Hteo sam da svi snimci budu potpuno isti da bi korisnici mogli lako da upoređuju.
I Alminu takođe što sam ponovio ono što je već pisao, ali moralo je ovako da bude sve na jednom mestu, jer su testovi svi u istom raru.

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #14 : 23.10.2015. 21:25:53 »
To majstore!

Baš sam hteo da predložim da sve upakuješ u jedan post (čitaš misli ;) ).

A moj fajl je nebitan, bitno je da krajnji korisnici budu zadovoljni.

Živ bio.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #15 : 23.10.2015. 21:28:44 »
Aleks@-možda samo još da dodaš da se i .mp4 može riješiti sa XviD4PSP.
Još jednom svaka čast za tutorijal  clapp clapp clapp.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #16 : 23.10.2015. 21:31:26 »
Na kraju testa 4 je upisano za mp4.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #17 : 23.10.2015. 21:52:40 »
Izvini, sad sam vidio.Probao sam i ove ostale.I dalje mi radi samo onaj koji je zaljepljen u fileu.Čak i .avi.
« Zadnja izmjena: 23.10.2015. 22:58:04 stipest »

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #18 : 24.10.2015. 02:51:11 »
Verovatno misli da mp4 ne može da se umuxuje u MKV sa sub/idx pomoću MKVToolnixa.
Koliko ja znam, može.

Samo što sam ja proba napraviti ovo sa Fargo S02E02 od Zokija i onda mi na kompu to dobro prikazuje a na oba Samsung SmartTV dobijem neke hijeroglife preko cijelog ekrana.

A kako mi sub/idx ne šljaka (što me čudi jer su TV novi, no što ja sad tu mogu) izgleda da mi preostaje ili umuxavati mkv ili raditi hardcodirano.

A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline belushi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • Ja još uvek nisam glasao!!!
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #19 : 25.10.2015. 09:53:38 »
Jedini problem je da, iako imam jak procesor i dosta rama, dosta traje.Na seriju od 40 min oko 35 min.Skoro 1:1.

Ovo i jeste problem. Imam LG TV i radi samo opcija 4.
Trebalo mi je oko 2 sata da se konvertuje Fargo 02x02. Ipak cu da morati da odgledam na PC, ili cekam .srt.

Offline valkanela

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 100
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #20 : 25.10.2015. 11:05:27 »
Našao sam još jedan problem. Iako mi Sony Bravia uredno učitava VobSub titlove, ima nekih na kojima se prijevod izobliči. Nakon malo mozganja, skontao sam da se izobličuju dijelovi prijevoda koji su predugi (oni standardni s do 38 znakova u jednom redu su ok).
Hejteri će da hejtuju... ;-)

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #21 : 26.10.2015. 12:50:10 »
Aleks@,

kod testa 2 kažeš slijedeće:
Test 2 - Video i titl su umuxovani u MKV kontejner. Jednostavnije rečeno, spakovani su u istu "kutiju". Ako vam ova opcija radi, potrebno je skinuti program MKVToolnix. Učitate video i .idx fajl i idete na start muxing. Proces traje jako kratko.

No, mislim da trebaš promijeniti da piše:
Test 2 - Video i titl su umuxovani u MKV kontejner. Jednostavnije rečeno, spakovani su u istu "kutiju". Ako vam ova opcija radi, potrebno je skinuti program MKVToolnix. Učitate video i ako je ime *.sub/*.idx isto kao ime *.mkv idete na start muxing. Ako nije onda prevučete i .idx fajl i idete na start muxing. Proces traje jako kratko.

Po tvojoj uputi mi je ubacio 2 puta titl unutra, jednom jer su imena ista a drugi put jer sam prevukao titl. I onda mi nije htjelo raditi je je bilo previše titlova...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #22 : 26.10.2015. 13:11:42 »
Vidiš nisam znao da će dva puta povući. Probao sam jedno, probao sam drugo, al nisam probao takav slučaj. Hvala ti.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #23 : 26.10.2015. 13:43:36 »
Sad ni ja nisam siguran da to radi tako. Maloprije sam htio dodat u drugi video i nije samo od sebe povuklo.

Možda sam ja nešto pomiješao, jer sam *.mkv radio sam pa je možda FormatFactory ubacio titl pri konverziji.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #24 : 26.10.2015. 13:50:29 »
 :ne-zna Aj isprobaj ako ti nije teško da se zna tačno pa javi.

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #25 : 26.10.2015. 14:02:52 »




EDIT: Ne povlači sam, bez obzira da li je ili nije isti naziv. Ali se lako ukloni, kao što vidite.
« Zadnja izmjena: 26.10.2015. 14:11:48 diablo »

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #26 : 26.10.2015. 17:20:34 »
Ovo i jeste problem. Imam LG TV i radi samo opcija 4.
Trebalo mi je oko 2 sata da se konvertuje Fargo 02x02. Ipak cu da morati da odgledam na PC, ili cekam .srt.

I ja sam sada probao Fargo 02X02,ali .mkv 720p. 3 sata!!!!! Procesor i5,8 GB RAM-a. Predugo i prekomplicirano,a jedino tako radi na TV-u.
Sve skupa,najveći ''problem'' ovih titlova su playeri u TV-ima.Zadnjih par godina i nema više vanjskih media playera,jer su ih zamjenili oni u TV-im ili neka aplikacija u smart TV-u.Ja sam iz ormara(punih prašine :)) izvukao Philpsa i WDTV-a.Na Philipsu sve radi,a WDTV je uvijek imao problema sa .mp4(zato sam i uzeo LG tV koji ima najbolji media player) tako da radi samo u .avi.Koliko smo ovdje skupili podataka izgleda da samo Sony vrti ove titlove.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #27 : 26.10.2015. 17:43:41 »
Prejaka su ti podešavanja. Meni na Xeonu treba od 25-40 minuta za 720p.
Mada konvertujem preko MeGuija pa ne znam kako bih ti pomogao oko ovog programa.

Offline kongruencija

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #28 : 26.10.2015. 17:47:03 »
Ja imam LG 2014 i radi samo test 4. Ali imam problem, budući da nemam PC već MAC! Kako da to radim na njemu? Da li netko možda zna?  :naklon:

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Testiranje uređaja za idx/sub podršku
« Odgovor #29 : 26.10.2015. 17:47:42 »
Promeni kontejner u mkv ako ti tv slabo podržava mp4 kontinjer.

Tags: