Općenito > Tutorijali

Testiranje uređaja za idx/sub podršku

<< < (23/24) > >>

ogenox:

--- Citat: petko - 22.11.2015. 19:55:28 ---Ako se prilikom pokretanja reprodukcije sub i idx fajlovi nalaze u istom folderu gde je i video fajl i zovu isto kao i video, prikaz titla kreće odmah bez ikakve dodatne intervencije.



--- Kraj citata ---

Nije problem namjestiti da se titl prikazuje, ali zar vama iz administracije ne smeta kako ovi idx/sub titlovi izgledaju? Ovako su fontovi izgledali na piratskim VHS kasetama.

giovanni:
To sam i ja hteo da pomenem ali sam odustao jer je tema testiranje uređaja.
Po meni bi trebalo koristiti font bez shadow efekta. Beli sa bordurom ok. Možda žuta ali shadow jako ruži vizuelni utisak a ne može se promeniti na player-u.

Commandoguru:
To nije shadow efekt već je je titl ubaćen dva puta, a drugi put je dan mali pomak.

Zato je gnjavaža napravit iz ovoga OCR.

ogenox:
Treba zabraniti ove titlove, to je poenta. Pogotovo što nije uspostavljen novi standard, pa da kažeš da su svi titlovi u ovom formatu. Tako pola neke serije ima .srt, a pola ove .sub fontove. I tobože smo se svi modernizovali i skidamo serije u HD kvalitetu, da bismo ih gledali sa fontovima u VHS kvalitetu.  u_jeeeeeeeeee

Lepi Dzoni:
Na ovom sajtu se ništa ne zabranjuje prevodiocima, to je poenta. Ako je izričita želja autora titla da on bude u tom formatu, onda će tako i biti. Alternativa tome je da titla nema uopšte. A sad molim diskutante da se vrate na temu...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju