Autor Tema: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom  (Posjeta: 8128 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline xqee

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« : 21.10.2015. 13:57:08 »
Kako vidim da vas muče idx/sub titlovi i serije koje su u mp4 formatu.
Spojiti ih možete vrlo jednostavno s programom My MP4Box GUI.

Program skinuti možete http://www.videohelp.com/download/My%20MP4Box%20GUI%20v0.6.0.6.7z

Nakon što instalirate program pokrenite ga.



U okvir povucite svoj mp4 file i idx file. (bitno je da su idx i sub u istoj mapi, dok mp4 ne mora biti).



Desni klik na IDX/SUB u prozoru pa Language, te izaberite jezik titla.

Kliknite na Mux. Pričekajte minuticu da program odradi svoje i u mapi u kojoj se nalazi video pojaviti će se još jedan isti sa nazovim -muxed na kraju u kojemu su spojeni titlovi.

Sve što vrti mp4 trebalo vi vrtjeti i ovaj mp4 s titlovima u sebi.
Uvijek bi morali stisnuti neku tipku za titlovi i izabrati da ih pokazuje.

Primjer u VLC:
« Zadnja izmjena: 21.10.2015. 14:01:49 xqee »

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #1 : 21.10.2015. 14:31:19 »
Ko želi da umuxuje titl u mkv kontejner to se radi pomoću MKVToolnix http://www.fosshub.com/MKVToolNix.html i treba mu 5 sekindi da odradi.



Učitate video i .idx i onda na start muxing.

Napomena: U mkv kontejner možete smestiti koji god želite format videa, nije neophodno da bude mkv)


Bilo bi lepo da korisnici koji imaju televizore na kojima nisu uspeli da do sad puste ovaj tip titla isprobaju jedno i drugo rešenje i jave nam iskustva. Unapred hvala.
« Zadnja izmjena: 21.10.2015. 14:32:59 Aleks@ »

Offline ashcash

  • Novi član
  • *
  • Postova: 34
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #2 : 21.10.2015. 15:40:01 »
Evo da prvi javim utiske.Spojio sam titlove za The Gallows u MKVToolNix i sada se prikazuju na tv-u bez problema,dok sa preimenovanjem idx/sub fajla nije.Jedina mana po meni je sto su titlovi mali i imaju siv okvir.Bilo bi mnogo bolje da bez njega ali sta je tu je.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #3 : 21.10.2015. 16:12:13 »
Bilo bi lepo da korisnici koji imaju televizore na kojima nisu uspeli da do sad puste ovaj tip titla isprobaju jedno i drugo rešenje i jave nam iskustva. Unapred hvala.

Ja sam probao My MP4Box GUI.Radi mi samo u MPC x64.U običnom ne radi,kao što ne radi ni na LG TV-u.Problem je šta da bi proradili titlovi treba ih ''pozvati''.Ta opcija u običnom MPC-u je zasivljena.TV jednostavno nema tu opciju ''pozivanja'' titlova.Kako nema titla u tom folderu,tako su sve opcije u vezi titlova isključene.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #4 : 21.10.2015. 16:15:59 »
Muxovanjem se ne menja struktura titla ni videa. Samo su zajedno spakovani u istu "kutiju". Verovatno je do tv-a da pravi takav prikaz. Ashcash, poslaću ti nešto drugo da testiraš ako imaš volje.

Stipest, probaj sa mkv, možda proradi.

Offline AdrianMole

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #5 : 21.10.2015. 16:35:34 »
Probano sa Master of Sex,a televizor je Beko(Grundig).Mogu pozvati titlove ,ali prikazuje svaki 3-4.Spojen je .idx sa .avi fajlom.Vidjet ću još sa .mkv i .mp4 fajlom.

Offline dado1310

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #6 : 24.10.2015. 08:08:41 »
spojio na kompu sve pet radi na lg tvu kad stavim na hard nece da rade....ima ko ideju???

hvala
....MALO SAM SI TUMPLEK ZA SPOJIT IDXTB(NEZNAM STA SVE NE) TITLOVE SA SERIJA,A.....HVALA EKIPI NA TRUSU AL SAM TUMPLEK...:-)

Offline MasterYoda

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #7 : 03.11.2015. 11:47:14 »
Ovako, jučer sam skinuo IDX SUB titlove za seriju Scandal (serija je u MP4 formatu) i u BS playeru stvar funkcionira, također sam probao snimiti na usb, na PHILLIPS LED televizoru mi isto radi besprijekorno bez potrebe skidanja novog firmwarea za tv (koristim originalni koji je bio gore, 2014. godina) jedino što je malo neobičniji font i prikaz samih titlova. Sve ostalo za svaku pohvalu!

Offline bf1947

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #8 : 03.11.2015. 12:16:45 »
Probao sam idx/sub na svemu i svačemu. Uz nešto malo igranja radi na svemu i u svim kombinacijama. Pa sad ne znam što da radim :) rofl rofl
Sic est in fatis

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #9 : 03.11.2015. 13:46:28 »
Sinoć mi se pojavio problem "vremenski neuštimanog sub/idx titla" s verzijom video AVI fajla kod serije The Leftovers 02X04. Skinuo sam AVI fajl HDTV.XviD-FUM u kojem na početku ima "Ranije...", dok kod mp4 fajla HDTV.x264-KILLERS, za koji je rađen titl, nema i zato mi titl nije odgovarao. Skinuo sam mp4 video HDTV.x264-KILLERS, pokrenuo AVIAddXSubs (čije uputstvo za korištenje imate ovdje http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,30515.0.html) i za četiri i po minute mi je AVIAddXSubs i konvertovao mp4 u avi i umuksao, umetnuo sub/idx titl. Naravno, ovo trajanje konvertovanja iz mp4 u avi zavisi od karakteristika kompjutera.

Možda će nekome jedino predstavljati problem to što je iz 418 MB mp4 fajla AVIAddXSubs napravio avi od 859 MB, ali meni to ne predstavlja problem.

Dakle, riješen problem ovih što kukaju kako sada "ne mogu vremenski podešavati titl da bi gledali omiljenu seriju".
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline pukycro

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #10 : 06.11.2015. 14:25:01 »
Imam TV LG LN5400 star 2 godine. Ne prikazuje idx titlove pa sam izvršio muxanje prema preporuci s My MP4box programom. Sve traje vrlo kratko i zaista je jednostavno.
Tilovi su plavi i to mi ne smeta ali....nakon 5-6 minuta titlovi se "stisnu" i premjeste u donji lijevi kut i nikakva akcija ne pomaže.
Probao sam nekoliko epizoda da ne bi ispalo da je samo u jednoj greška,ali svejedno ista se stavar ponavlja.
Ima li kakvog savjeta, osim naravno kompletnog rekodiranja što traje koliko i epizoda.

Probao sam i s MKVTollNix i isto je brzo i sve je u redu jedino je pozicija titla vrlo niska, može li se to promijeniti?

Hvala
« Zadnja izmjena: 06.11.2015. 14:57:45 pukycro »

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #11 : 06.11.2015. 17:18:22 »
A zašto ne probaš sa AVIAddXSubs koji umuksa titlove tamo gdje ti ukucaš da ti budu na ekranu TV-a i nema šanse da igdje odšetaju? Uputstvo imaš ovdje: http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,30515.0.html
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline pukycro

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #12 : 06.11.2015. 20:27:01 »
Sve sam uradio prema uputama, ali problem je u tome što me traži srt titlova a ja imam idx/sub.
Može li se tu što uraditi?

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Kako spojiti IDX/SUB titlove s MP4 videom
« Odgovor #13 : 06.11.2015. 20:39:27 »
Ma nisi sve uradio prema uputama. Ponovo pažljivo pročitaj uputstvo, može i idx/sub umuksati. Iza kartica SUB1-SUB8 imaš karticu sub/idx. Nađi u uputstvu šta sve trebaš uraditi na toj kartici i namjesti tako kako piše.
Ako ti je video fajl MKV:
9. Merge mkv and idx/sub - Spoji mkv i idx/sub.
Kada odaberemo idx/sub titlove za MKV video datoteku, AVIAddXSubs ih može automatski spojiti s mkv preko mkvmerge alata.
To radi mkvmerge.exe koji mora biti prisutan u AVIAddXSubs instalacijskom direktoriju. Ako imate instaliran MKVToolNix onda kopirajte mkvmerge.exe u AVIAddXSubs direktorij.
Ako nemate, preuzmite i instalirajte MKVToolNix odavde: https://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/downloads.html#windows.
Novi MKV s titlovima će biti kreiran u izlaznom direktoriju.

Dakle, bez pretvaranja MKV u AVI će program AVIAddXSubs umuksati idx/sub titlove.

Ako ti je video fajl MP4:
Onda ga moraš sa AVIAddXSubs prvo pretvoriti u AVI i sam će ti automatski umuksati idx/subs titlove i imaćeš AVI fajl sa umuksanim titlovima koji će imai ekstenziju *.DIVX
Detaljno opisan postupak imaš u uputstvu za AVIAddXSubs.
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Tags: idx sub mp4 Imam problem