Općenito > Tutorijali

Kako gledati serije/filmove sa sub/idx titlovima na TV-u ili DVD playeru

<< < (2/13) > >>

Almin:
Pretprošle sedmice sam našao Mission Impossible Rogue Nation 720p HDRiP XViD AC3-LEGi0N u rezoluciji 1280x536 3,57 GB i Terminator Genisys 720p BRRiP XVID AC3-MAJESTIC u rezoluciji 1280x544 3,40 GB, a oba su AVI fajlovi.

ivan70:
Imam WD TV HD Media Player (2. generacija). Pošto taj uređaj ima problema s čitanjem .mp4 datoteka već duže vrijeme uz pomoć programa MKVToolNix-a prebacujem .mp4 u .mkv i usput ubacujem titlove u kontejner.
Radi i s .idx fajlovima bez problema.

1. Otvoriti program
2. Dodati (+Add source file) video fajl i titl (.idx fajl)
3. Konvertirati (Start muxing)

I to je to.  :)

SerAlex:
Posle raznih pokusaja sa mp4 i mkv formatom rezultat je bio bez uspeha.Prosto nije bilo prevoda.

Dok sa prvom metodom iz ove teme sam ostvario uspeh i tv je prepoznao prevod.

Hvala jos jednom @ Almin na uputstvu.

diablo:
Papire od uređaja u šake (ili na net ako nemate papire), i pročitajte koje kontejnere (avi, mp4, mkv), odnosno i pre svega, koje kodeke (DivX-XviD, h264) podržavaju.

A zatim renkodirajte, mux-ujte u željeni format. Za one koje gledaju na računaru, uključite/podesite DirectVobSub (VSFilter - sastavni deo K-lite paketa, ili kao samostalna aplikacija).




MP-HC


Eventualno, ako neko koristi Windows media player:

--- Citat: ---If WMP does not show any subtitles:
Codec Tweak Tool > Media Foundation > disable for .mp4 and .mkv
--- Kraj citata ---

Svaki uređaj ima neke svoje specifičnosti, te univerzalno rešenje ne postoji. Jednostavno, morate probati i videti šta vam odgovara.

Spomenuću još neke programe: AviReComp, MediaCoder...


--- Kod: ---http://www.videomajstor.com/tutorijal-mediacoder-subtitle
--- Kraj koda ---

dudo zg:
Pozdrav
Zašto se ovako mučiti za gledanje serija ili filmova preko USB-a na tv-u.Zar nije jednostavnioje spojiti komp ili laptop pomoću HD kabla sa televizorom i problem riješen

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju