Autor Tema: Firefly  (Posjeta: 30415 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Firefly
« Odgovor #60 : 31.03.2013. 21:17:14 »
Serija je stvarno super, a film je bolji nego što sam očekivala!
Ne mislim da je toliko dobra kao Twin Peaks ili The X-Files, ali ima kvaliteta, šteta što su otkazali. :(

Malcolm Reynolds je jedan od retkih glavnih likova koji mi se zapravo dopada. clapp

I malo me podsećaju na Futuramu, čak sam razmišljala ko bi mogao da bude koji lik. ;D
Spoiler for Hiden:
Fry = Wash, Leela = Zoe, Professor Farnsworth = Shepherd, Bender = Jayne itd.  :P

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Firefly
« Odgovor #61 : 31.03.2013. 21:33:08 »
I malo me podsećaju na Futuramu, čak sam razmišljala ko bi mogao da bude koji lik. ;D
Spoiler for Hiden:
Fry = Wash, Leela = Zoe, Professor Farnsworth = Shepherd, Bender = Jayne itd.  :P
Malo nategnuto, al' hajd...  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Firefly
« Odgovor #62 : 31.03.2013. 22:23:35 »
I malo me podsećaju na Futuramu, čak sam razmišljala ko bi mogao da bude koji lik. ;D
Spoiler for Hiden:
Fry = Wash, Leela = Zoe, Professor Farnsworth = Shepherd, Bender = Jayne itd.  :P
Malo nategnuto, al' hajd...  ;D

Znam da je nategnuto, serije su slične samo po tome što se radnja odvija u svemiru, a i samo među ovim likovima koje sam nabrojala može da se povuče ikakva paralela (možda i između Amy i Kaylee). Ali opet, nisam mogla da ih ne upoređujem. ;D

Kakogod, obe serije su za preporuku! :)

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Firefly
« Odgovor #63 : 31.03.2013. 22:51:53 »
Naravno.  smileyNO1
Šalio sam se, obe serije su mi drage.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #64 : 19.04.2014. 09:48:03 »
Sviđa mi se, mogu da kažem posle 8 odgledanih epizoda. Humor je najveći plus i serija ima ono nešto, dopadljiva je. Psovanje na kineskom  rofl

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Firefly
« Odgovor #65 : 19.04.2014. 13:52:18 »
A ja sam ovo nedavno preporučio svom prijatelju, on kaže da mu nije leglo u_jeeeeeeeeee .
Dobro, on voli Danijelu Trbojević a ne voli Mirka Fodora. :)
« Zadnja izmjena: 19.04.2014. 18:17:38 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #66 : 02.11.2014. 12:25:45 »
Ovo je jedna od serija koju sam pogleda dosta puta i pogledat cu jos bezbroj puta!! :D VRH!!!

Nikad necu prezalit sto su je ukinili...al eto...  :dash >:( :'(
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1183
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #67 : 02.11.2014. 12:30:04 »
Ja sam upravo krenuo ponovo da je gledam  :) Odlična serija smileyNO1

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #68 : 02.11.2014. 13:30:14 »
hehe...vidis mogao bi i ja ponovo pogledat...nisam dugo  kokicekola 8)
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline NIKITA29

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
Odg: Firefly
« Odgovor #69 : 13.03.2015. 15:40:43 »
ma mislim ovo je da se ubiješ, rekla sam si da neću ic gledat ovu seriju jer sam vidla da je otkazana i da hrpa ljudi žali vec 12 godina za njome, reko ne želim i ja bit jedna od njih ali eto ipak pogledala.

i šta reči..... prvu epku pogledam i mislim si ajde ok ali nevjerujem da ću ja plakati za ovima, kad ono pogledam ja sve i dođe mi da bacim bombu na FOX thumb-down koja nepravda kad znaš kakve sve serije dobivaju priliku a ova ne. Pa ovo je mogla postat možda najbolja serija svih vremena da se snimilo još par sezona, imala je priču i kemiju među likovima kakvu samo Josh Whedon zna napisat.

sad si zamišljam da serija ima bar 5 sezona, ja u krevetu i samo gledam do kraja pa kad završi ponovo, ehhh želje :(

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Firefly
« Odgovor #70 : 13.03.2015. 17:00:04 »
Sad obavezno pogledaj film Serenity.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline NIKITA29

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
Odg: Firefly
« Odgovor #71 : 13.03.2015. 18:09:49 »
Sad obavezno pogledaj film Serenity.

ma šta misliš da nisam, film je isto odličan iako nisam očekivala da će bit ali ugodno me iznenadio smileyNO1 clapp

pogledala sam još par puta neke epke i skinula seriju sa dvd komentarima u pozadini, totalni sam fan ;D

najdraža mi je 6 epizoda kad Christina Hendricks gostuje ko Malova nova "žena" rofl ta mi je ep baš smješna, i ima tako dobre dialoge smileyNO1 ma mislim sve su dobre. Odličan mi je taj mix drame, komedije, trilera,akcije, horora.

Riversi su mi odlični negativci, pogotovo ona rečenica šta kažu za njih "If they take the ship, they'll rape us to death, eat our flesh, and sew our skins into their clothing. And, if we're very, very lucky, they'll do it in that order. :o

jebate kolko je dobrih epizoda moglo još bit, i Inara mi je zanimljiv lik nikad nećemo saznat zašto bježi tj od čega bježi, zašto je rekla da ne želi umrijeti(to sam čula da je Josh zamisio da u 2 sezoni saznamo da ona umire) što bi pretpostavljam ispalo ko neka tragična priča sa njom i Malom, koji by the way imaju jednu od najboljih kemija na ekranu, sa jednim pogledom kažu više nego neko sa 100 riječi srcesmajli

Kayle mi je predrag lik ko neka dobra duša serije, Jane je sav pravi krkan neodgojeni, ono kad je htjeo mjenjat svoj pištolj sa Malom za njegovu ženu rofl za Washa mi je žao, mislim da Whedon nije trebo to napraviti sa njegovim likom ali Whedon ko Whedon voli tragično završit sve :(

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Firefly
« Odgovor #72 : 28.07.2015. 20:41:23 »
svaka cast ko je ovo podvalio FOX-u nije ni cudo sto su je ukinuli nakon 14 epizoda.

Offline master

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1822
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #73 : 28.07.2015. 20:48:38 »
svaka cast ko je ovo podvalio FOX-u nije ni cudo sto su je ukinuli nakon 14 epizoda.

 :no-no

Offline perapanj

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 181
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #74 : 28.07.2015. 22:00:08 »
svaka cast ko je ovo podvalio FOX-u nije ni cudo sto su je ukinuli nakon 14 epizoda.


Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Firefly
« Odgovor #75 : 30.07.2015. 02:07:20 »
svaka cast ko je ovo podvalio FOX-u nije ni cudo sto su je ukinuli nakon 14 epizoda.
Trundle, is that u?

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Firefly
« Odgovor #76 : 31.07.2015. 02:27:29 »
Nisam rekao da mi se ne svidja, ali serija nije komercijalna zato je izvisila.
 firefly je ukinut nakon 11 epizoda i nije ispunila potencijal..imala je dobre glumce i veliki set, foxu se nije isplatilo..  film je predobar, steta sto nisu seriju krenuli zustro, nego u sporom ritmu.. isto mislim da bi LOST bio ukinut da nisu ponudili havaje, polugole cice i survival dramu na pocetku. Fringe su htjeli ukinuti svake godine, a jedna od najboljih SF serija sto sam pogledao

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #77 : 19.11.2016. 00:25:46 »
Uff, ovaj forum nije bio aktivan duuugo vremena.
Dakle, zaje*o sam se.
Gledao sam krivim redoslijedom.

Gledao sam epizode redoslijedom kako su izlazile, ali nisam još završio. Sad ću se malo zaustaviti i čekati da mi predložite.

Dakle pogledao sam od The Train Job do Objects in Space. Ostaje mi još Serenity (što je izgleda pilot... mislim, koji k, Fox?) i one tri epizode (Heart of Gold, Trash, The Message).

Točno. Kojim. Redoslijedom. da ja to gledam sad do kraja?

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #78 : 19.11.2016. 01:43:24 »
Ja sam gleda ovako kako su prijevodi poredani ovdje a ne po datumu izlaska epizode. A ove tri ep koje si naveo onda prvo Trash pa The Message i Heart Of Gold.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #79 : 19.11.2016. 01:48:12 »
Jbg ne mogu uredivat.. zaboravi na pilot ja  ;D ugl pogledaj njega prije ove 3 ep..jer steta sto ga nisi prvog pogleda bile bi ti neke stvari dosta jasnije tijekom gledanja..
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #80 : 25.11.2016. 22:35:15 »
Dakle pogledao sam sve, a upravo sam pogledao i film.
Predivna serija, zaista. Unikat. Nevjerojatna kemija između svih likova, zabavne priče, (crni) humor, itd., itd. Jako dobra serija.

Šteta što je otkazana, ali nisam siguran da bi bila toliko popularna da je bilo još ~pet sezona te da bi zadržali kvalitetu. Ne znam. I više sam nego sretan onime što smo dobili.

Film daje decentnu točku na i, konačan završetak, i stvarno mi se svidio od početka do kraja. Inače nisam preveliki fan Jossa Whedona, ali na ovomu projektu ne mogu mu reći ništa drugo no BRAVO.

Offline extra

  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
Odg: Firefly
« Odgovor #81 : 29.11.2016. 05:37:41 »
Firefly's Shepherd, Ron Glass, Dies at 71

RIP

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #82 : 01.12.2016. 09:54:27 »
Firefly's Shepherd, Ron Glass, Dies at 71

RIP
Znači ja ne vjerujem, dan nakon što pogledam ode on... Stvarno je fantastičan bio. Počivao u miru.

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Firefly
« Odgovor #83 : 28.05.2019. 04:02:18 »
Da dodam sebi još jedan biser od SF-ova (pored neprevaziđenog Farscape-a i novog The Expanse-a). Da je potrajala još saaaamo malo, na dve sezone...

Offline damir vuković

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 56
Odg: Firefly
« Odgovor #84 : 04.01.2021. 19:26:08 »
Prava šteta što je otkazana  :dash

Offline mladi.indiana

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #85 : 21.02.2022. 13:35:51 »
Disney planira ponovno pokrenuti seriju za svoju streaming platformu Disney+. Disney je stekao prava na franšizu nakon akvizicije Foxa 2018.