Autor Tema: Firefly  (Posjeta: 30417 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #30 : 03.04.2012. 19:20:47 »
Sačuvaj bože kakvo njesra. :dash Ako ovo, kao što neko reče, planiraju za Frindž ukoliko ne dobiju petu sezonu ili ne završe priču u četiri, neću ni čitati takvo smeće.
Nije baš kao Korto Malteze, je l' da?
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Firefly
« Odgovor #31 : 03.04.2012. 19:27:48 »
Korto Malteze, Fantom i Modesti Blejz su umetnička dela naspram ovog gore. Doduše, ne možemo očekivati da sve bude nacrtano kao Princ Valijant, ali makar da crtaju jednog lika istovetno, ne na svakoj sličici drugačije. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Firefly
« Odgovor #32 : 03.04.2012. 20:42:47 »
A dobro ljudi, kada je ovaj strip radjen a kada ce Fringe strip biti radjen, ipak se treba nadati da su godinama dobili neko iskustvo i naucili par stvari...
Naravno jos uvek se treba nadati (barem skracenoj) petoj sezoni!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #33 : 03.04.2012. 21:07:06 »
A dobro ljudi, kada je ovaj strip radjen a kada ce Fringe strip biti radjen, ipak se treba nadati da su godinama dobili neko iskustvo i naucili par stvari...
Naravno jos uvek se treba nadati (barem skracenoj) petoj sezoni!
Rale, ti si OK tip. To se najbolje vidi prema SGU potpisu  ;D, ali iskustvo u pravljenju stripa?

DC Comics, koji se pominje u onom linku za Frindž radi od pre Drugog svetskog rata, a Fajerflaj strip iz kojeg sam uzeo sličice je crtan 2005.

Žaliću i ja za Frindžom, ali mislim da je, uzevši u obzir gledanost, pravo čudo što je dobio i četvrtu sezonu.  8)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Firefly
« Odgovor #34 : 03.04.2012. 22:50:09 »
@bajone.rs & Khevenhiler:
Od stripova mi, pored toga što ste spomenuli, padaju na pamet i Kasta Metabarona (i slika i priča odlični) i Džeremaja (davno bješe...  ;D), a Khevi, kad već spominješ Korta, pretpostavljam da znaš da je autoru princip bio "sličica u jednom potezu"? Nije dizao olovku sa papira dok ne završi sliku i tako sa svakom... Svaka mu čast; čuo sam da je zbog toga posebno cijenjen među stripadžijama (na stranu radnja  :)).
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Firefly
« Odgovor #35 : 04.04.2012. 08:21:00 »
Više je stripa na jednoj strani Alan Forda nego u cijelom DC Comicsu.
Fringe je zadnja serija s imalo SF.
Smišljaju/kopiraju gluposti s superjunacima za nove serije, a gase i propadaju na pilotima dobre serije.
Jebi ga, kad ameri ne vole serije da moraju uključit mozak.
Šteta

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #36 : 04.04.2012. 09:01:07 »
Više je stripa na jednoj strani Alan Forda nego u cijelom DC Comicsu.
Fringe je zadnja serija s imalo SF.
Smišljaju/kopiraju gluposti s superjunacima za nove serije, a gase i propadaju na pilotima dobre serije.
Jebi ga, kad ameri ne vole serije da moraju uključit mozak.
Šteta
Prava izjava na pravom mestu, brate Parazitu.
Zašto? Zbog Džosa Vedona. Nakon Kuće lutaka - Avendžers!  ???

Na šta li će to da liči???  ???
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Firefly
« Odgovor #37 : 04.04.2012. 10:36:48 »
Baš sam nedavno razmišljao o tome, nije da pratim masivno nove serije, ali koliko mi se čini da nema više giganata kao :Lost, 24, Heroes i slične. Prošlo desetljeće je izgleda bilo zlatno doba.
Mrzim lopatare i limune

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Firefly
« Odgovor #38 : 04.04.2012. 11:08:37 »
Ta priča kako je ranije sve bilo bolje stara je koliko i ljudski rod. Još su stari Rimljani kukali na mlade naraštaje kako ništa ne rade i ništa ne valjaju. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Firefly
« Odgovor #39 : 04.04.2012. 11:12:34 »
nije ova moja kuknjava povezana s time. Najbolji projekti u ovom desetljeću: Terra Nova (propast), Alcatraz (propast), Game of Thrones (dobra), The Big Bang Theory (nakon 2 sezone-propast).
Mrzim lopatare i limune

Offline Tenis

  • Banned
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Firefly
« Odgovor #40 : 02.08.2012. 23:46:22 »

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #41 : 10.11.2012. 21:21:50 »
Evo šta piše na Airlock Apha.

http://www.airlockalpha.com/node/9409/science-channel-plans-firefly-special.html

Ukratko, kablovski kanal Science će sutra (!) naveče emitovati dokumentarac Firefly: Browncoats Unite u kojem će biti prikazani razgovori s glumcima i autorom serije.

Ako bude dostupno - valjalo bi pogledati.  8)
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Bobo_NS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #42 : 13.11.2012. 15:01:34 »
Ima na torentu, upravo skidam  ;D

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Firefly
« Odgovor #43 : 16.03.2013. 22:13:23 »
Nikada nisam gledao seriju, najvise zbog toga sto je otkazana, ali posto obozavam sci-fi, odlucio sam da pogledam pilot...

Neverovatno! Nije mi jasno zasto ovo nisam ranije gledao! Hemija izmedju likova, atmosfera, sve je savrseno.
Samo se nadam da je radnja usko povezana a ne na sablon Star Trek-a.
Nastavljam sa gledanjem, i vec mi je zao sto ima samo jedna sezona i film...

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #44 : 16.03.2013. 22:16:52 »
Nastavljam sa gledanjem, i vec mi je zao sto ima samo jedna sezona i film...

Nisi jedini kojem je žao. Da mi je genijalca koji je otkazao Firefly uloviti u nekoj mračnoj ulici... bejzbol1

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Firefly
« Odgovor #45 : 16.03.2013. 22:31:43 »
Mrzim lopatare i limune

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Firefly
« Odgovor #46 : 16.03.2013. 22:34:19 »
Vec znam celu pricu oko otkazivanja serije. Prosto nije imala nikakve sanse.
FOX je pogledao pilot, nije im se svideo (!!), tako da su prvo pustili drugu epizodu serije.
Nakon druge epizode, ostale su pustali nasumicno a ne pravilnim redosledom. Serija nije imala nikakvih izgleda.

@ LemonzOO
Nije Joss prekinuo seriju, on ju je stvorio, on je tata celog projekta!
Ovo je navodno trebalo da bude njegovo remek delo, ali FOX ga je zeznuo, sto ce se kasnije ponoviti sa Dollhouse...
« Zadnja izmjena: 16.03.2013. 22:36:15 rale626 »

Offline maximus

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 224
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #47 : 18.03.2013. 12:33:51 »
Ovaj čiko: http://en.wikipedia.org/wiki/Joss_Whedon.
Jel to onaj što je na Sheldonovoj top 10 listi neprijatelja?  ;D
Doći će i taj dan, odjebat će narkoman, bit će to novi rođendan tvoj, bit ćeš opet Dinamo!
BVB09- Echte Liebe

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #48 : 18.03.2013. 13:03:03 »
Ovaj čiko: http://en.wikipedia.org/wiki/Joss_Whedon.
Jel to onaj što je na Sheldonovoj top 10 listi neprijatelja?  ;D

Šta si to uradio, Lemonzoo?!

Predstavio si Džosa kao tipa koji je otkazao seriju i ta dezinformacija je već počela da se širi najširim narodnim masama. Već je došlo i Šeldona Kupera!

Zahtevam pismeni demanti.
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Firefly
« Odgovor #49 : 18.03.2013. 17:07:12 »
Koliko znam da je on krivac, vidim da je ralica napisala da su krivi iz FOX-a. Oni i jesu u americi najnegativniji kanal. Poznati su kao instrument u rukama vladajuće stranke.
Mrzim lopatare i limune

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Firefly
« Odgovor #50 : 24.03.2013. 21:36:14 »
Za nedelju dana sam odgledao Firefly/Serenity.
Sta reci osim da u FOX-u rade ludaci koji ne prepoznaju kvalitet.
Ovo je mogla da bude kultna serija. Ali dobro, barem smo dobili Serenity, koji me je stvarno odusevio.

Nemam nikakve primedbe, osim sto bih voleo da je radnja u seriji bila malo vise serijalizovana, manje epizodna, ali ne mari.
Serija je odlicna ovakva kakva je.


A sada...mislim da ne bi bilo lose da pogledam Farscape...hmm...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Firefly
« Odgovor #51 : 24.03.2013. 22:42:17 »

Ovo je mogla da bude kultna serija.
Pa ovo je kultna serija. Instant klasik koji je okupio dosta fanova.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Firefly
« Odgovor #52 : 24.03.2013. 23:08:20 »

Ovo je mogla da bude kultna serija.
Pa ovo je kultna serija. Instant klasik koji je okupio dosta fanova.

Znam, ali zamisli svet u kom se Firefly nastavio.
Mislim da bi uticaj ovakve serije na pop kulturu bio neverovatan.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Firefly
« Odgovor #53 : 24.03.2013. 23:23:43 »
Bio bi ogroman, da. I ovako je velik. To bi bila 5. sveta serija koja bi utjecala ogromno na pop kulturu. Ima mnogo utjecajnih serija, ali The Twilight Zone (1959), Star Trek (TOS), Twin Peaks i X-Files su serije koje su najviše utjecale na pop kulturu. Znači, imaš serije poput Sopranosa i Žice koje jesu utjecale na pop kulturu, ali te serije nemaju tako ogromne fandome niti nisu serije koje će okupiti tako zaluđene fanove diljem svijeta. Ili I Love Lucy, serija koja je imala identičan utjecaj kao sve ove gore nabrojane serije, ali serija nema takav snažan fandom da bi se uvrstila u ove gore. Uglavnom, kužiš što želim reći  :)

I sjećam se dobro kad je Firefly otkazan. Razgovarao sam sa dosta Browncoatova (naziv Firefly fanova) složili smo se da bi ta serija postavila nove temelje za serije. Bila bi ta 5. serija koja bi ušla u to društvo. Jer serije i fanovi su tu zbog toga. Utjecaja. Zato su tu fandomi u kojima sudjeluješ i pratiš sve to. Meni je jako žao što je malo ljudi ovdje u nekom fandomu. Tamo si tek upoznat sa samom srži utjecaja i koliko je to ogromno.

Fillionov lik, Malcolm Reynolds danas ima jedan od najvećih kultnih statusa na svijetu. Što bi bilo da je serija išla dalje, ne bi znali točno, ali možemo pokušati zamisliti.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Firefly
« Odgovor #54 : 24.03.2013. 23:42:31 »
Ono što mene osobno najviše fascinira je da je takav status uspjela postići serija koja nema niti cijelu jednu sezonu.
Naime, sve ostale kultne serije, a da ne spominjemo ovih 4 koje je spomenuo Mulder, su sve to postigle najranije u 2 sezoni.

A ako se ne varam, kreten koji je na FOXu pustio u promet sjekiru kog Fireflya je mislim sezonu ili dvije nakon toga i sam dobio cipelu, s komentarom da je to i zbog Fireflya... ;D
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Firefly
« Odgovor #55 : 24.03.2013. 23:54:20 »
Jedino je Star Trek malo kasnije postao  :)  ali Twin Peaks najbrže zato što imaju najbolju pilot epizodu ikad snimljenu. To pitanje je odmah postala najvažnija stvar u americi, ali i u svijetu. Ko je ubio lauru Palmer? U rangu Who shot J.R.?.

The Twilight Zone je isto nakon prve/druge epizode postao instant klasik iz jednostavnog razloga. Oni su prvi koji su postavili temlje za sve buduće fantasy/sf/horor serije. Star Trek tek kasnije kako si rekao. Od druge sezone, ali tad se dogodila pravi neviđeni boom i čekalo se preko 24/27 godina da se pojave Twin Peaks i X-Filesi za novi boom. Filesi su odmah udrili sa poznatom paradom šoka. Znači, teme koje se nikad prije nisu vidjele na televizije, ali ono najvažnije, teme koje se nitko ne bi usudio prenijeti na ekran. Prve dvije epizode su odmah postavili temelje za paranoju i da ljudi apsolutno ne vjeruju svojoj vladi. I onda je došla jedna od najvažnijih epizoda općenito, treća i prva monster of the week epizoda. Kasnije su sve serije to kopirali. Dakle, mitološke i motw epizode.

Da, i potpuno je zaslužio  ;D

Mislim da čovjek nije bio svjestan kakva će serija postati i koliko će fanova okupiti.

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #56 : 25.03.2013. 08:50:46 »
Znači, imaš serije poput Sopranosa i Žice koje jesu utjecale na pop kulturu, ali te serije nemaju tako ogromne fandome niti nisu serije koje će okupiti tako zaluđene fanove diljem svijeta.
Što nije nimalo čudno, obzirom na tematiku i činjenicu da su i The Sopranos i The Wire išli "do koske".

Čudno je, Mulderu, da ne pominješ Buffy the Vampire Slayer, jer ako je ikoja TV serija uticala na pop-kulturu, ta serija jeste. Odakle bi inače sada na TV postojale tolike serije s cool vamprima i ugly zombijima. Da ne pominjem silesiju sumračnih i inih filmova.
Nadam se da nije reč o ličnom animozitetu prema seriji (ili onoj odvratnoj Sari Mišel Gelar  ;D), jer, moram ti reći, agent Foks Molder bi zadržao otvoren duh i u tom slučaju.

Buffy sam pažljivo odgledao, ali nisam postao nekim naročitim ljubiteljem. Tek da se zna!
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Firefly
« Odgovor #57 : 25.03.2013. 16:55:52 »
Ah, Buffy  ;D

Buffy sam gledao iz samo jednog razloga. Satirični humor koji je Joss Whedon odlično uklopio u cijelu seriju. Taj isti humor je odlično stavio u Firefly. No, Buffy samo ima humor koji spašava cijelu seriju da ne bude prosječna. Prva i one zadnje sezone su loše. Sredina je highlight serije. A što se tiče utjecaja. Imala je velik utjecaj, ali jednoličan. Njihovi fanovi se debelom većinom teenegeri. Dakle, nemaju ogroman raspon fanova već uglavnom teen uzrasta. Znam ih dosta danas koji su prije bili fanovi te serije i aktivno sudjelovali u građenju fandoma, a danas više nisu jer nisu teenegeri. Jako ćeš teško naći Slayerettese - njihov naziv  ;D a da su to stariji ljudi. Bivši fanovi te serije se sjećaju kroz nostalgiju. I zato tu dosta zaostaju za drugim fandomima. Zbog tog raspona. Iako kažem, njihov fandom je danas među 5-10 najvećih. Al recimo pogledaj samo raspon utjecaja Filesa. Mogu samo uzeti The Lone Gunmane kao sporedne, ali važne likove. Dakle, nerdovi. Zato danas imaš u skoro svakoj crime seriji u pozadini hakere koji sjede za računalom i pomažu glavnim likovima. Ili Mulder i Scully. Serije kao Castle, Bones ili CSI ne bi postajale bez njih. Muško - Ženski agenti. U početku čista suprotnost. Pa Scully i tako realne autopsije. Da toga nije bilo, ko zna kad bi tako nešto došlo. Bones i Castle su posvetili po cijelu jednu epizodu Filesima zbog tog utjecaja. Dakle, tu vidimo utjecaj na one serije koje su najmanje slične Filesima, a što bi tek bilo da sam spomenuo serije koje u sebi imaju sf ili horor  ;D onda imaš prvu internetsku komunikaciju. Jer prvi fandom na internetu je bio Files fandom. Tu su se postavljali temelji za sve buduće fandome koji su dolazili. Zbog Filesa su se i dogodili svi ti fandomi, fanfictioni, konvencije. Bilo je toga i prije, ali Filesi su to ponovno popularizirali. Pa i to je bila prva serija koja je izdana na dvd-ima. Jedan od najriskantnijih poteza uopće. Ne trebam ni govoriti kakva je uspješnost bila. Onda imaš razno razne skraćenice koje se danas koriste. Najpoznatija skraćenica je Shipping/Shipperi. Ono što predstavlja vezu između dvije osobe. Naravno, to je bilo zbog Muldera i Scully. Skoro pa svaka serija kasnije ima takav naziv. Dakle, tu sam dao samo mali primjer utjecaja koji nije jednoličan već ogroman i širok. Ne da mi se sad ulaziti u psihologiju i sami značaj Filesa i njihovog najvažnijeg utjecaja na cijelu pop kulturu. To je jednostavno prevelika tema o kojoj su napisane na desetine knjiga i razno razni studiji.

Da se vratim malo na Buffy. Ono što je kod njih još uvijek aktivno je fanfiction i u tome su odlični. Imaju ih velik broj. Konvencije im baš ne idu od ruke. Znaš i sam da se Buffy predaje na akademiji kroz sociologiju i psihologiju. I to po meni najveća ostavština ove serije. Onaj loš utjecaj su razno razni sumraci i slične serije/filmovi. Meni je jako zanimljiva jedna druga serija. Veronica Mars i njihovi fanovi. Oni su recimo uspjeli da njihovi fanovi ne budu većinom teenegeri iako ih ima dosta već uglavnom odrasli ljudi. A sama serija je bila pod utjecajom Buffy.

I za kraj malo Fireflya da ne bude totalni off  :om: po meni njihova najveća ostavština je to što su opet popularizirali podžanr space westerna. To je bio jako riskantan potez što ih je i na kraju koštalo zato što su ukinuti, ali ono što ta čudovišta koja su ukinula seriju nisu znali je da će okupiti fanove diljem svijeta koji će aktivno sudjelovati i dan danas.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Firefly
« Odgovor #58 : 25.03.2013. 20:54:35 »
@Mulder

Ne znam kako, ali ova serija je na meni ostavila velik utisak. Toliko sam uzivao u njoj, da kada bih dobio izbor;
da li oziveti SGU ili Firefly, odlucio bih se za Firefly. Iskreno, SGU mi je fenomenalan, obozavam ga, ali moram priznati da je ovo bolje.  ;D

Offline Bobo_NS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
Odg: Firefly
« Odgovor #59 : 25.03.2013. 22:57:59 »
Nisam nikad pratio ovaj zanr i sta sam nesto bzvz gledao oko Kasla na YT, pogledao pored pise Firefly zbog Nejtana, nateram se da skinem, i otkrovenje.. :o Nisam do sad nesto bolje gledao.. :) Nije mi bilo jasno sto jedna sezona, tako da sam kopao i saznao sve ovo i stvarno steta..