Autor Tema: Epidemiya  (Posjeta: 1877 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Epidemiya
« : 07.10.2020. 14:58:29 »

Opis:
Stanovnici Moskve zaraženi su nepoznatim smrtonosnim virusom čiji su glavni simptomi kašalj i promena boje očiju, a nakon tri do četiri dana nastupa smrt. Nitko se ne zna odupreti infekciji. Glavni grad prekrila je epidemija, postupno ga pretvarajući u grad mrtvih. Nema struje, novac je izgubio vrednost, posvuda vlada haos i bezakonje, bande pljačkaša caruju, mediji paniče, a oni koji još nisu zaraženi očajnički se bore za hranu i benzin. Grad je u karantinu, svi ulazi u njega su zatvoreni. Ljudi koji obično nikada ne bi bili pod istim krovom, sada se moraju ujediniti i pokušati pobeći od rastuće epidemije. Na putu će se morati ne samo suočiti s raznim opasnostima, već i prevladati porodične nevolje, naučiti ne samo preživeti, već i oprostiti.

Međunarodni naziv: To the Lake
Žanr: naučno-fantastična, drama, triler
Kanal: ТНТ
Godina: 2019.


IMDb
TVDb


Titlovi


« Zadnja izmjena: 07.10.2020. 15:05:32 maksi »

Offline bianconeriSRB

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
Odg: Epidemiya
« Odgovor #1 : 11.10.2020. 06:28:12 »
Dobra je serija samo su kraj malo uprskali, ali dobro... Ako bude, a trebalo bi sudeći kako se završava, nastavka videćemo kako će se odvijati radnja.

Offline wooshoo

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 223
  • Spol: Ženski
Odg: Epidemiya
« Odgovor #2 : 11.10.2020. 18:01:18 »
Odlična je! Da ne poredim sada sa ostalim iz žanra ''zaraza'' i slično ali je u vrhu, uključujući i filmove.
Ovi Rusi kao da su predvideli 2020.  :cupam-kosu

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Epidemiya
« Odgovor #3 : 30.09.2021. 14:56:06 »
Na ovu seriju sam slučajno naletio na Netflixu. A već sam počeo da gledam dansku The Rain. I kad sam počeo gledati seriju, shvatih da je ovo mnooogo bolje od one tinejdžerske danske limunade.
Koliko je ovo realistično, svi glumci jako dobro rade svoj posao, likovi dobro izbalansirani, dobro predstavljeni, situacije baš baš realistične. Čak mi djeluje da serija nije ni puno koštala, jer nije bilo nekih specijalnih efekata ni potrebe za istima, a kvalitet time nije ništa umanjen. Čak je i radnja u principu jednostavna. Možda su na kraju zaista malo uprskali, a možda su i dali hint kako je došlo do epidemije, ali kako god, moje tople preporuke za ovu seriju. Obavezno pogledati.