Autor Tema: Najbolje njuškalo iz TV-serija  (Posjeta: 13984 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Najbolje njuškalo iz TV-serija
« : 14.09.2015. 23:44:43 »

Najčešće likovi u proceduralnim policijskim serijama ili drugim vrstama u kojima u svakoj epizodi rješavaju zaseban slučaj, naši detektivi su najčešće pametni ljudi, ali narav im varira od čudnih osobenjaka koji se ne uklapaju u svoju okolinu do onih koji se uklapaju svugdje. Većinom imaju genijalan um, ali ga ponekad teško koriste, poput Columba. :).
Pokušao sam sastaviti što veću listu s bitnim istražiteljima, tako da sam preskočio neke za koje mislim da ne pripadaju tu. Ima ih 107. Ubacio sam ih od svih vrsta: privatni, policijski, amateri... Ima i nekoliko skupina jer nisam htio izdvajati pojedince, pošto su više poznati zajedno. Svi su nabrojani punim imenom i prezimenom kako im piše na stranici Internet Movie Data Base. Ako ne možete naći svog favorita, stisnite CTRL+F i ukucajte.
P. S. Namjestio sam u postavkama da se glasovi nakon slanja ne mogu mijenjati.
« Zadnja izmjena: 14.09.2015. 23:49:21 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #1 : 14.09.2015. 23:57:13 »
Ovo je moj izbor.

Adrian Monk - Najluđi osobenjak na televiziji koji je veoma inteligentan, ali to ispoljava na način kao da je autističan.
Allison Dubois - Iz serije Medij. Jedna od mojih dražih serija.
Andy Dalziel - Uvijek nadrkan i namrgođen, ali uvijek riješi slučaj.
Columbo - Slično kao i Monk, osobenjak, ali u sebi skriva veliku inteligenciju.
Fox Mulder - Ludi teoretičar zavjera (koje su se uvijek ispostavile istinitima) kojemu je partnerica Scully uvijek bila suprotnost i trevezno razmišljala. Onda su se u jednom periodu promijenile uloge; on odbacuje u sve što je vjerovao o vanzemaljcima, a ona postaje kao on.
Hercule Poirot - Rješavanje slučajeva čistom dedukcijom.
Sherlock Holmes - Puno ga je glumaca utjelovilo i gotovo uvijek je bio odličan.
Mrzim lopatare i limune

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #2 : 15.09.2015. 11:18:16 »
Jeremy Brett (Sherlock Holmes) -poen ide njemu.
Sledge Hammer  rofl

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #3 : 15.09.2015. 12:29:31 »
Nema ga na popisu.

Jedan je FRANK PEMBELTON!


Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #4 : 15.09.2015. 13:20:42 »
Nema ga na popisu.

Jedan je FRANK PEMBELTON!



+1
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #5 : 15.09.2015. 13:29:57 »
Ne čudi me da sam nekog zaboravio:(. Iz te sam serije stavio četvorku koja je bila u svim epizodama, a njega nisam. Nisam to gledao pa nisam znao da je tolika faca.
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #6 : 23.09.2015. 10:09:41 »
Eto, ubacio sam linkove na neku od serija u kojoj su se pojavljivali dickovi s liste da lakše vidite koji su.
Mrzim lopatare i limune

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #7 : 30.09.2015. 23:23:31 »
Daj, Limune, stavi ga na listu, molim te.



Umalo da se onesvestim kad videh da ga nema.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #8 : 30.09.2015. 23:27:35 »
Ne bih mijenjao ništa, glupo mi da stavljam naknadno. Već sam prije tako radio anketu i kasnije dodavao, pa nije ni na što ličilo. A i ne mogu ga ubaciti po abecedi, samo na dno.
Jebat ga.
Mrzim lopatare i limune

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #9 : 30.09.2015. 23:45:38 »
Izbrišeš ostale i ostaviš samo njega, problem rešen. ;D

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #10 : 01.10.2015. 21:42:36 »
Meni pak na listi fale 2 lika koje igra Rupert Penry Jones: DI Joseph Chandler (Whitechapel - neoprostivo!  :neverovatno: ), i Adam Carter (Spooks) - pod uvjetom da se špijuna također može utrpati u kategoriju "njuškala".

Uz gorenavedene, ovo bi bio neki moj izbor likova (mjesto na listi ne odražava nivo omiljenosti):

+ Sherlock Holmes (mogu slobodno prepisati što je o njemu napisao LemonzOO)
+ Jane Tennison
+ Andy Dalziel (i Frost i Morse)
+ Saga
+ Castle (blesavo simpatičan, a serija mi je quilty pleasure)
+ Cadfael (isto ga nema na listi).

+ još cijela plejada svakojakih britanskih crime solvera iz razno-raznih mini serija.



Dobar mi je i Chief Miles O'Brien, kad ga pošalju/sam ode undercover da rješava zločine i misterije po svemiru. Leži mu nekako. Al, jasno mi je da zbog tih par epizoda DS9 nije baš kandidat za listu.  ;D


Možda bi mi izbor bio drugačiji da sam popamtila sva imena raznijeh detektiva, istražitelja, genijalnih civila koji rješavaju zločine tj. kad bi se na ovoj listi pored imena dekstera (u zagradi  ;) ) nalazilo i ime serije, radi lakšeg snalaženja. Znam da je svaki lik linkan na seriju, al aj' ti klikni na 107 likova. A i premalo ih smijem odabrati, teško je to...



EDIT: Eto, promaklo mi, nisam vidjela da je na spisku Lovejoy! Kupujem ga ili mijenjam za neotpakiranog Castlea, u originalnoj ambalaži i rabljenu Jane Tennison, u dobrom stanju!  :mafija

EDIT 2: @den78 - tko je ovaj tvoj baja među pičnijama, iz koje priče :)?
« Zadnja izmjena: 01.10.2015. 23:05:47 BlackQ »
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #11 : 01.10.2015. 22:58:51 »
Nezgodno je to kad sastavljaš. Znao sam da će biti nekih koji će biti nekima bitni, teško se svega odmah sjetiti.

Možda bi mi izbor bio drugačiji da sam popamtila sva imena raznijeh detektiva, istražitelja, genijalnih civila koji rješavaju zločine tj. kad bi se na ovoj listi pored imena dekstera (u zagradi  ;) ) nalazilo i ime serije, radi lakšeg snalaženja. Znam da je svaki lik linkan na seriju, al aj' ti klikni na 107 likova. A i premalo ih smijem odabrati, teško je to...
To sam tako namjerno stavio. Moje razmišljanje je: ako ti ne znaš kako se zove onaj dobar detektiv koji je igrao u seriji, onda nije toliko dobar da ti se urezao u pamćenje. Ali uvijek mogu ubaciti ako je bitno.


EDIT: @den78 - tko je ovaj tvoj baja među pičnijama, iz koje priče :)?
Jesi li svjesna da si rekla da nemaš pojma tko je denov duhovni vođa? Bolje bježi. ;D
Mrzim lopatare i limune

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #12 : 01.10.2015. 23:54:49 »
@den78 - tko je ovaj tvoj baja među pičnijama, iz koje priče :)?
Ajme meni, nije mi dobro. Imate li cukra?  :o
Klikni na sig i pogledaj bar jednu epizodu na tjuberu, i sve će ti se samo kaz'ti.  ;D

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #13 : 02.10.2015. 01:59:47 »
Izbrišeš ostale i ostaviš samo njega, problem rešen. ;D

Mi svi i Srbije cemo da bojkotujemo ovu anketi jer nema Nika Slotera.  ;D

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #14 : 02.10.2015. 13:38:07 »
Nezgodno je to kad sastavljaš. Znao sam da će biti nekih koji će biti nekima bitni, teško se svega odmah sjetiti.
Da, ok, to je istina kad sam sastavljaš anketu (ili ručak  ;D). Uvijek ti neki komadić ispadne na pod.

To sam tako namjerno stavio. Moje razmišljanje je: ako ti ne znaš kako se zove onaj dobar detektiv koji je igrao u seriji, onda nije toliko dobar da ti se urezao u pamćenje. Ali uvijek mogu ubaciti ako je bitno.
Pa, ako ti nije tlaka - ajd' ubaci i serijice pokraj, tj. nemoj samo zbog mene, ionak sam svoje već pečatila, nego ako te bude Još'ko tražio). Računaj da ovdje ima i, kakodaseizrazim, vremešnijih članova, pa onda onih koji slabo pamte imena ljudi (al npr. pamte face - btw, ne predlažem da i slike dotičnih lijepiš  :P)... i tak. Svaki ekstra podatak pomaže.

Jesi li svjesna da si rekla da nemaš pojma tko je denov duhovni vođa? Bolje bježi. ;D
Naravno sam svjesna. Kako ide ono iz testamenata :ceska: - "pri punoj svijesti i odgovornosti..."  ;D  Također, i spremna otrpiti moguće posljedice.
Što se spomenutih (posljedica) tiče, svjesna sam i toga da sam prošla lišo. Den je, valjda od šoka, ispao nježan i pun razumijevanja. :)

Ajme meni, nije mi dobro. Imate li cukra?  :o
Klikni na sig i pogledaj bar jednu epizodu na tjuberu, i sve će ti se samo kaz'ti.  ;D
Vaaau! Tvoj sig je klikabilan.  :naklon: (uglavnom kad zaškiljim na nečiju seriju u sigu, pa upirem mišem na sličicu, ne desi se niš)

Mi svi i Srbije cemo da bojkotujemo ovu anketi jer nema Nika Slotera.  ;D

Aha, to je dakle THE/D Nik Sloter... E sad kad bi se još našla neka dobra duša da mi ukratko, svojim riječima, objasni koja je to veza Srbije i Nik(a) Slotera - iiiii, puna šaka brade. Viđala sam nešto po internetima (najvjerojatnije i ovdje) u smislu "Nika Slotera za predsjednika Srbije" (pa još dok sam Sloter povezala sa "Slaughter"... ... ... :D) ali nisam baš našla objašnjenje i zašto, po čemu je spomenuti zaslužan za Srbiju - osim što je, evidentno, nazočio lokalitetu. Ozbiljno pitam, nix zajebancija oder provokacija.
« Zadnja izmjena: 02.10.2015. 14:56:39 BlackQ »
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #15 : 02.10.2015. 18:38:42 »
Mi svi i Srbije cemo da bojkotujemo ovu anketu jer nema Nika Slotera.  ;D
Meh, kad bolje razmislim, on je previše dobar za ovu anketu, jer ne samo da je pokazao da je najbolji detektiv, već i čovek.
@BlackQ imaš na jutjubu klipove iz dokumentarca i kada je posetio Srbiju, gledaj ih i sve će ti biti jasno.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #16 : 02.10.2015. 19:20:58 »
Eto ga, ubacio sam i nazive serija za one likove koji nisu 100 posto prepoznatljivi. Sramota je što nitko nije glasao za Cordella Walkera. thumb-down
Mrzim lopatare i limune

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #17 : 02.10.2015. 19:47:16 »
Još jedna zaboravljena: Precious Ramotswe

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #18 : 03.10.2015. 08:51:10 »
Zaboravljeni su i Tony Hill i Carol Jordan iz Wire in the blood

I što samo serije sa engleskog govornog područja? Gde je comessario Catani iz Hobotnice? :no-no Mislim da bi taj dobio glasova koliko i Poaro i Molder

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #19 : 03.10.2015. 11:58:23 »
Kad bi se glasalo za najgore, bez imalo razmišljanja bih odabrala Luthera, onu blesaču iz Kosti i miss Marple; tri najiritantnija lika ikad.
Ja ostajem kod britanaca, Frost, Fitz, Barnaby i škvadra, a dodatak su im Grissom i Dexter.

I, molim lijepo, Sarah Linden je lik iz serije The Killing, a ne Forbrydelsen  :ccc: 

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #20 : 03.10.2015. 12:01:06 »
Forbrydelsen je originalni naziv serije, Killing je engleski. Tako se zvao onaj američki remiks. Ona je nastupila u oba http://www.imdb.com/character/ch0147704/?ref_=tt_cl_t1
Mrzim lopatare i limune

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #21 : 03.10.2015. 12:09:20 »
Forbrydelsen je originalni naziv serije, Killing je engleski. Tako se zvao onaj američki remiks. Ona je nastupila u oba http://www.imdb.com/character/ch0147704/?ref_=tt_cl_t1

Pa da, ona je bila u američkom remiksu, Killingu. U Forbrydelsenu se lik zvao Sara Lund. Nisu jedna te ista osoba. Nemoj mi Lundicu miješat s Lindenicom,  :no-no   ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #22 : 03.10.2015. 12:15:36 »
Tek sad vidim o čemu govoriš. u_jeeeeeeeeee  Ubacit ću originalno ime, iako je to isti lik, koliko znam, samo se drukčije zove.
Mrzim lopatare i limune

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #23 : 03.10.2015. 12:41:54 »
Tek sad vidim o čemu govoriš. u_jeeeeeeeeee  Ubacit ću originalno ime, iako je to isti lik, koliko znam, samo se drukčije zove.

 smileyNO1

Ne bi bilo Lindenice da nije prvo bilo Lundice...  ;D

Offline ameo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • I can't count the reasons I should stay.
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #24 : 05.10.2015. 19:08:08 »
Odabrali ste previše opcija.  :zbogom


A gdje je Dr. House?  ;D
⋆"Preklinjem te pet kuna, bako!
- Ma tko te rodi pohlepnog tako?"⋆



:volim
Titlovi se nisu postavili

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #25 : 06.10.2015. 02:53:46 »
Sjetih se još nekoliko likova koji bi možda zaslužili mjesto na popisu.
Recimo,

- Hank Schrader (BrBa): zaslužuje mjesto na listi samim time što je riješio svoj zadatak/misteriju - serući.  wc1

- Gene Hunt (Life on Mars/Ashes to Ashes UK) - i to samo i isključivo
engleski Gene Hunt (Glenister), pa uz njega i
-
Sam Tyler (vidi gore)

+1 za Dr. Housea.

   
Također, sviđa mi se i ideja anti-ankete - najiritantnijih tipova.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

« Zadnja izmjena: 06.10.2015. 03:22:23 BlackQ »
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #26 : 25.11.2015. 02:29:14 »
Žestoku bitku sam vodio između Poirota i Holmesa, ali glas je ipak prevagnuo na Holmesovu stranu.
 :)

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #27 : 25.11.2015. 08:42:51 »
Uz dužno poštovanje, smatram da bi se u ovoj "utrci" raznih detektiva/liječnika/forenzičara trebali pridružiti i DI Richard Poole (Ben Miller) i njegov nasljednik DI Humphrey Goodman (Kris Marshall) iz serije Death in Paradise.  fala-fala
Thick As A Brick

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #28 : 08.12.2015. 11:28:18 »
Zanimljiv kviz.



Citat:
Matlock, Rockford, Mason, Quincy. Some of these P.I.s and puzzle solvers had sidekicks. Some just had cool cars. But they all needed help.

So, which memorable television sleuth should you team up with? Answer these questions and find out.

http://www.metv.com/quiz/quiz-which-tv-crime-solver-should-you-partner-with
Ja sam dobio Matlocka.  :)


Mrzim lopatare i limune

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Najbolje njuškalo iz TV-serija
« Odgovor #29 : 08.12.2015. 16:17:58 »
Baš zabavno, no ja sam dobio drugog "partnera", rofl

Thick As A Brick