Autor Tema: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje  (Posjeta: 6148 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« : 30.08.2015. 22:46:42 »
Poštovani korisnici,

Biramo sezonu serije iz 2014/15. po vašem izboru. Na spisku se nalazi ukupno 346 sezona serija.
Održaće se dva kruga glasanja:

1. krug (počinje danas i traje do nedelje 06.09.) - u njemu možete dati pet glasova za pet različitih serija.

2. krug (od 06.09. - 13.09.) - učestvuje 12 serija sa najvećim brojem glasova iz prvog kruga i u njemu možete dati jedan glas.

Napomene:

- Trenutno stanje glasanja možete videti tek kad date svoj glas.
- U raspravi o anketi možete učestvovati u oba kruga glasanja.
- Ne počinjite raspravu o mogućim nedostacima u spisku serija jer ste imali dovoljno vremena da prijaviti nedostatke u ovoj temi,


Administracija
« Zadnja izmjena: 30.08.2015. 22:50:35 Goran88 »

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #1 : 31.08.2015. 00:01:25 »
Black Sails, Louie, The Flash, Vikings, Wolf Hall.
« Zadnja izmjena: 01.09.2015. 11:37:58 Almin »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #2 : 31.08.2015. 00:11:58 »
Catastrophe (2015), 1. sezona
Game of Thrones, 5. sezona
Peaky Blinders, 2. sezona
The Fall, 2. sezona
The Strain, 2. sezona
Mrzim lopatare i limune

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #3 : 31.08.2015. 09:13:06 »
1. Bloodline, 1. sezona
2. Fortitude, 1. sezona
3. Olive Kitteridge, 1. sezona
4. Rectify, 3. sezona
5. The Affair, 1. sezona
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Online pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #4 : 31.08.2015. 09:25:37 »
Daredevil
Black Sails  - 2. sezona
Rectify -2. 3. sezona (ne bi ih razdvajao)
The Missing
Gotham
Svoj poen dajem..ipak seriji The Missing.
« Zadnja izmjena: 31.08.2015. 09:47:39 pklat »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #5 : 31.08.2015. 10:48:48 »
1. Bates Motel, 3. sezona - odlična sezona
2. Dig - dobio točno ono što sam očekivao (osim druge sezone)
3. Forever - procedural koji mi se zapravo jako svidio, šteta zbog ukinuća
4. Helix, 2. sezona - uzbudljiva priča i avantura u 2. sezoni
5. The Legend of Korra, 4. sezona - remek-djelce i veliko iznenađenje za mene

pogledao sam oko 25 tekućih sezona i dosta sam zadovoljan viđenim: Agentica Carter, Daredevil, OUAT, Ascencion, Wilfred, American Horor Story, Wayward Pines, Olive Kitteridge, Sense8... jako dobra sezona.

najbolje dvije serije nisam ni gledao: Black Sails i GoT

Offline Underdark

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #6 : 31.08.2015. 10:53:29 »
meni je ovo nemoguće za glasat... :dash
moram još razmisliti...

Offline rambo975

  • Who cares?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 902
  • Spol: Muški
  • Svaka ruža ima trnje
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #7 : 31.08.2015. 11:16:01 »
1. Boardwalk Empire, 5. sezona
2. Game of Thrones, 5. sezona
3. Forever, 1. sezona
4. Peaky Blinders, 2. sezona
5. Person of Interest, 4. sezona

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #8 : 31.08.2015. 13:35:01 »
Kao i svake godine, ne dajem glas za serije koje još traju. From Dusk Till Dawn ili Fear the Walking Dead izašle tek jedna to jest dvije epizode. Čak i za Mr. Robot neću dati glas, a izašlo je 9 od 10 epizoda. Samo jedna, ali ta jedna može sve promijeniti i na kraju uništiti odličnu sezonu. To se prije događalo kod serija, događat će se i danas. Tako da će samo završene sezone dobiti moj glas.

2014/2015. sezona je bila jedna od slabijih u posljednjih 10-ak godina. Uz toliko sezona normalno je da će skakat neke.

NAJBOLJA SEZONA 2014/15.

1. Peaky Blinders - sezona 2 - nakon vrlo dobre prve sezone koja me razočarala sa finalom, druga sezona je sve nedostatke nadogradila. Stvorili su britanski Boardwalk Empire i nadam se da će tako nastaviti u trećoj sezoni.

2. Bloodline - sezona 1 - ovo mi je bilo ugodno iznenađenje. Obiteljska drama sa sjajnom glumačkom postavom uz dodatak osvete. Svaka epizoda je imala glavu i rep, a Ben Mendelsohn najbolji glumac ove sezone.

3. Rectify - sezona 3 - razlog zašto je Bloodline na drugom mjestu, a ne Rectify je broj epizoda. Druga sezona Rectifya bi pomela ovu konkurenciju, a ovako sa šest epizoda i dalje je to odlično, ali nedovoljno da se ukrpa među prve dvije sezone.

4. Daredevil - sezona 1 - najveće iznenađenje godine. Marvel napravio najbolju superhero seriju uz dodatak mračnog tona. Glumačka postava varira od dobrih do odličnih glumaca. Priča je ogromna jer MCU svijet je zastrašujuće velik pa će se priča samo širiti i kompletirati u nekim drugim superhero serijama ili filmovima. Najviše su me oduševile koreografija borbi gdje su pokazali Arrowu i sličnim trashovima kako se radi koreografija.

5. Doctor Who - sezona 8 - Peter Capaldi postao novi Doctor i odmah je donio osvježenje u nizu kvalitetnih i originalnih priča. Jako podsjeća na jednog ranijeg Doctora koji je bio mračan, a u tom smjeru ide i Capaldiev Doctor.

6. Black Sails - sezona 2 - prva sezona mi nije upala u top 5 prošle godine, ali ova druga sezona što zbog slabije konkurencije, što zbog kvalitete. Druga sezona je puno kvalitetnija nego prva. Likovi su se odlično razvili, scene borbi i dalje na visokom nivou

7. Louie - sezona 5 - vrlo dobra, ali najslabija sezona još od druge. Prekratka, ali slatka. Louie i dalje u 5. sezoni može ispričati neobične priče koje su ustvari obične, samo ih ne doživljavamo tako često. Kraj 5. sezone je valjda najveća ironija Louiea dosad.

8. The Afair - sezona 1 - cijela sezona ispričana u Rashomon stilu iz perspetkive dvoje likova. Vrlo dobra i zanimljiva serija o preljubu, malom gradu, obitelji i ubojstvu. I glumački dvojac treba pohvalit. Radujem se drugoj sezoni.

9. The Brink - sezona 1 - najbolja nova komedija. Satira u stilu Dr. Strangelovea. Svaki lik pogođen od dvoje pilota do političara. Seriji treba nekoliko epizoda se krenu i da se uhodaju iako je Robbins od početka sjajan. Obavezno pogledati.

10. Outlander - sezona 1 - romantična drama uz dodatak time travela. Definitivno iznenađenje i samo primjer kako se treba pristupiti romantičnom žanru, a da ne bude teža sapunjara. U prvoj sezoni su uspjeli uz predivne lokacije, zanimljive likove i događaje.

Sezone koje su odmah do: Bates Motel, Vikings, Marvels Agents of S.H.I.E.L.D., Once Upon a Time, The Americans, Boardwalk Empire, True Detective, Justified, Lilyhammer, The Knick.

NAJVEĆE RAZOČARANJE 2014/2015.

1. Person of Interest - sezona 4 - nakon odlične i uzbudljive treće sezone, nije mi jasno da su ovako uspjeli pokvariti seriju. Oduvijek su imali karikaturne likove, ali gledajući taj svijet koji su stvorili razumljivo je da takvi likovi postoje i to kao gledatelj prihvatim. No, u ovoj sezoni su otišli u kako ja zovem ekstrem i prikazali su likove previše komično, Root je postala najgori lik u seriji, a vjerojatno i cijele ove televizijske sezone. Ni kraj sezone nije uspio spasiti. Nadam se da će se u 5. sezoni vratiti svojim korijenima.

2. Chicago PD - sezona 2 - nakon vrlo dobre prve sezone, ova sezona me baš razočarala. Mislio sam da će napokon stvoriti neku veći priču, ali ništa od toga. Umjesto jednog glavnog story arca, oni idu davati cijele epizode posvećene nezanimljivim likovima koje glume popularni glumci pa valjda žele zadovoljiti masu. Obični lažnjaci.

3. American Horror Story - sezona 4 - nakon loše treće sezone ova sezona je jako dobro počela. Prvih 4, 5 epizoda kvalitetne, ali sve kasnije slabo i opet rade istu grešku. Stalno nešto brzaju u cijeloj priči. Toliko toga žele prikazati da se izgube i postane repetivno. Zato ne polažem nikakve nade u 5. sezonu.

4. Gotham - sezona 1 - očekivao sam puno više od prve sezone. Nakon nekoliko bljeskova mislio sam da će izvući jednu kvalitetnu sezonu, ali osim odličnog Pingvina, nema lika koji bi nosio ovako veliku priču. Bilo je tu dobrih scena sa mafijašima ili mladim Bruceom, ali nedovoljno.

5. Grimm - sezona 4 - sezona je dobro počela, ali opet su zasrali sve sa glavnom pričom oko Juliet koja je imala glavnu priču i u 3. sezoni, a to je i najslabiji dio te sezone. Tako i ove tu. U tako velikoj sezoni uvijek bude dobrih stvari, ali kao i kod Gothama, nedovoljno da u kompletu bude zadovoljavajuće.

Sezone koje su odmah do: BroadchurchThe Leftovers, Game of Thrones, Wayward Pines, Hannibal, Sleepy Hollow, The Walking Dead, Orphan Black, Parenthood, The Fall.

NAJVEĆA SRANJA/TRASH ove sezone po običaju uzimaju Arrow, Banshee, Defiance, The Last Ship...


Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #9 : 31.08.2015. 16:07:57 »
1. Game of Thrones
2. Orphan Black
3. Hannibal
4. House of Cards
5. Wayward Pines

Honorable mentions:
TV SHOWS: A to Z, Orange is The New Black, Hart of Dixie, The Originals...
MINISERIES: The Book of Negroes, The Missing...
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #10 : 31.08.2015. 16:54:05 »
Black Sails
Catastrophe
Daredevil
Penny Dreadful
Sense8

Ako ne znate za koju cete, glasajte za Penny :)

Online pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #11 : 31.08.2015. 18:40:44 »
Kuku zaboravio sam za Fargo  u_jeeeeeeeeee

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #12 : 31.08.2015. 19:59:31 »
Nekako je promakla sezona South Parka za koju još uvek mogu da glasaju samo proroci  ;D




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #13 : 31.08.2015. 21:29:12 »
Ray Donovan, 3. sezona
The Brink, 1. sezona
Tyrant, 2. sezona
Detectorists, 1. sezona
Transparent, 1. sezona

Offline jaguar31

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 118
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #14 : 31.08.2015. 21:41:16 »
Justified, Louie, Nurse Jackie, Shameless, You're the Worst od onog što odgledah. Kasno vidio Better call Saul na listi, a najviše mi fali Mad Men na istoj.
"I've often said: the only thing standing between me and greatness... is me."

Offline perapanj

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 181
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #15 : 31.08.2015. 22:10:32 »
S obzirom da sam pogledao osam serija izbor i nije bio pretjerano težak.

Hell on Wheels
Justified
Republic of Doyle
Star Wars Rebels
The Brink
« Zadnja izmjena: 01.09.2015. 11:29:47 Almin »

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #16 : 01.09.2015. 11:36:43 »
Poštovani korisnici,
- Ne počinjite raspravu o mogućim nedostacima u spisku serija jer ste imali dovoljno vremena da prijaviti nedostatke u ovoj temi,

Administracija

Editirani su i izbrisani postovi u kojima ste opet poceli polemisati o tome zasto neke serije nema na spisku, a Goran vam je sve lijepo objasnio u uvodnom dijelu. Zato vas jos jednom, ali i zadnji put molimo da postujete pravila glasanja.
« Zadnja izmjena: 01.09.2015. 20:45:19 Almin »
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #17 : 03.09.2015. 10:04:34 »
Olive Kitteridge
Show Me a Hero


Kada izbacim ono od čega sam odustao ili mi se nije previše svidelo ne ostaje puno toga:

Justified - imali su boljih i lošijih sezona, ova mi je negde u sredini
Detectorists - simpatično i zabavno
Wilfred


Jedina serija kojoj sam još mogao dati glas je Penny Dreadful. Utopia i Louie mi se nisu svideli ove sezone. Barem Justified ima šanse za drugi krug, za ostalo se nisam ni nadao.

Offline Bad Boy

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 369
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #18 : 03.09.2015. 20:07:29 »
Game of thrones, The affair, The leftovers, The Americans i Rectify.

Nisam sklon komedijama u ovakvim glasanjima, ili bi trebalo posebno ili ne uopšte.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Najbolja sezona iz 2014/2015. - Glasanje
« Odgovor #19 : 06.09.2015. 22:54:34 »
Glasanje je završeno.


Better Call Saul, 1. sezona
Forever, 1. sezona
Games of Thrones, 5. sezona
House of Cards (US), 3. sezona
Justified, 6. sezona
Marvel's Daredevil, 1. sezona
Mr. Robot, 1. sezona
Person of Interest, 4. sezona
The 100, 2. sezona
The Flash, 1. sezona
True Detective, 2. sezona
Vikings, 3. sezona




Drugi krug glasanja
« Zadnja izmjena: 06.09.2015. 23:27:43 Goran88 »

Tags: