Autor Tema: Stranger Things  (Posjeta: 56420 )

0 članova i 5 gostiju pregledava ovu temu.

Offline majlo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Stranger Things
« Odgovor #60 : 28.07.2016. 13:52:39 »
Ipak je do videa. Kada sam skinuo XVID varijantu, prevod radi. Medjutim kada stavim MKV ne radi. Nikada u zivotu nisam naleteo na ovako nesto. Ima tu resenja? Jako mi se ne gleda sugavi xvid rip.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #61 : 28.07.2016. 13:57:58 »
Nema ako ti player ne podržava taj format. Jedino da skineš neku HD-verziju i konvertiraš ga u istoj kvaliteti u XViD-u pa da tako probaš.
Imaš ripove Stranger.Things.S01E05.WEBRip.XviD.MP3-RARBG (622.43 MB). Oni nisu loši.
Mrzim lopatare i limune

Offline majlo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Stranger Things
« Odgovor #62 : 28.07.2016. 14:12:34 »
Pa ne znam, do sada apsolutno nikakvih problema nisam imao sa mkv formatom. Citao ga je televizor bez problema, kao i titlove koji su uz njega. Ovo je prvi puta da se tako nesto desilo. Nista, probacu konvertovati taj mkv u mp4, mozda tako bude radilo.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Stranger Things
« Odgovor #63 : 28.07.2016. 22:20:57 »
Si probo s hdmi kablom? ;D Inače, za male novce imaš da uzmeš android tv box, i nema više da brineš.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #64 : 30.07.2016. 21:46:08 »
Mrzim lopatare i limune

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Stranger Things
« Odgovor #65 : 30.07.2016. 22:40:31 »
Dobro gifče  ;D




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #66 : 31.07.2016. 17:06:42 »
Mrzim lopatare i limune

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Stranger Things
« Odgovor #67 : 09.08.2016. 16:33:25 »
Genijalna serija! 10/10

Spoiler for Hiden:
Sviđaju mi se referecnce na druge radove. Serija je oličan spoj osamdesetih, Spilberga, Kinga, Twin Peaksa i X-Filesa. Kad su decu oni jurili očekivao sam da će poleteti kao u ET-ju. (11 i iste ET, praktično)
Odlična gluma, posebno Eleven, Winone i policajca. Odlična atmosfera, scenario, režija, konačno su se osamdesete vratile! (iako nisam tada bio ni rođen) Muzika je pun pogodak. Clash, Joy Division, čak i obrada Bouvijevih  :zbogom"Heroes"
Sviđa mi se što je kraj takav da je zaokužena priča, ali i da je ostavljeno mesta za još.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Mrzim lopatare i limune

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Stranger Things
« Odgovor #69 : 29.08.2016. 13:08:13 »
^podijeljen sam oko ovoga. iako me zanima što bi se dogodilo poslije događaja iz prve sezone, radije bih da snime, kao Američka horor priča, nekoliko zasebnih sezona ali kroz koje se proteže taj mistični portal u drugi svijet. I recimo, naprave 3-4 takve sezone (može i kroz razna razdoblja: devedesete, nulte, desete) i onda u zadnjoj sezoni okupiti sve važnije likove i suočiti ih u završnoj bitki između dobra i zla. i da zlo na kraju pobijedi.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #70 : 29.08.2016. 13:47:16 »
Ova djeca su previše dobra i popularna da bi mijenjali postavu, sve drugo bi bilo propast. Ili ako mijenjaju, neka barem ostane Jedanaest. Ima tu puno materijala za radnju jer je Jedanaest
Spoiler for Hiden:
živa
, onaj mali je pljuvao crno, šerif je ostavljao hranu...
Meni bi bez ove postave bio zanimljiv scenarij da radnja bude u 2017. godini s istim odraslim likovima.
Mrzim lopatare i limune

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #71 : 29.08.2016. 14:18:53 »
jasno je jedino da je sad ogroman pritisak na kreatore serije, jer su napravili nesto stvarno vrhunsko, pokupili gomilu pohvala i sad treba bar priblizno dobar bit a i to ce bit pretesko jer su ocekivanja bas bas velika. neka pauziraju i dvije godine radi mene ako ce finalni proizvod bit bar blizu prve sezone.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #72 : 29.08.2016. 17:12:06 »
Fenomenalna serija. Pogledao sam ju preko ljeta unutar jednog dana.
Iskreno, ja bih radije da su bili antologijski jer kraj mi se činio kao završetak s tek par misterija. No sad je već definitivno da nastavljamo s ovim likovima i pričom. Izgleda da Dufferi obećavaju da u tom svijetu ima još jako puno toga za istražiti. Ako je to istina onda bih sigurno mogao prihvatiti nastavak priče.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #73 : 31.08.2016. 14:53:53 »
Serija je zvanično obnovljena za drugu sezonu.

Druga sezona imaće devet epizoda i emitovaće se u toku 2017. godine.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #74 : 31.08.2016. 14:54:34 »
 talasi
Ima li detalja o radnji?
Mrzim lopatare i limune

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #75 : 31.08.2016. 14:57:17 »
talasi
Ima li detalja o radnji?


Nope.

Ali autori serije su na TCA rekli sledeće: "Second season would delve into “bigger mythology” behind Will’s disappearance".

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Stranger Things
« Odgovor #76 : 31.08.2016. 15:22:00 »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #77 : 02.09.2016. 20:09:38 »
Pogledao pilot, zanimljivo je. Volim radnju sa malim gradicem, suma u okolini, serif i atmosfera do 80-tih.

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #78 : 04.09.2016. 22:41:00 »
Druga sezona?? A ja mislio da je ovo miniserija i samo zato je skinuo... mada nije mi zao :) svidjela mi se serija.
:murija:

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #79 : 09.09.2016. 14:25:02 »
Netko je izmiksao teme Twin Peaksa i ovoga. Zanimljivo.
STRANGER PEAKS
Mrzim lopatare i limune

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #80 : 03.10.2016. 23:59:55 »
Dobra serija, nisam ni oduševljen ni razočaran. Ima misterije i horora, ali ni blizu do dovoljnog.
Malopre odgledah četvrtu epizodu i još uvek mi nije jasno zašto ima ocenu 9, trebalo bi najviše 8.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Stranger Things
« Odgovor #81 : 04.10.2016. 08:14:56 »
A koliko je "dovoljno" misterije i horora?
Možda je upravo i zaslužila 9, zato što nema previše horora koji bi odagnao publiku koja to ne voli.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #82 : 04.10.2016. 09:48:01 »
Nema dovoljno horora za ocenu 9. Kao ni trilera. Trebalo bi da zapanji i zainteresuje gledaoca i da danima razmišlja o seriji kao što je bio slučaj sa Lost, a ne da mu bude svejedno.

Ja ne podnosim horore. Pogledao sam dvadesetak i mnogi su bili zanimljiviji. Najviše me zapanjio Final Destination, ali to je bio užas. I nakon nekoliko godina sam pod utiskom.

Sve u svemu, serija mi izgleda kao bedna kopija Dosijea iks. Istražuju nepoznato, samo što su ovde u glavnim ulogama mali ljudi inteligentniji i snalažljivji od većine odraslih.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Stranger Things
« Odgovor #83 : 04.10.2016. 10:15:10 »
Draga Winona - Ostala si uvijek ista!  srcesmajli Pogledah ovo čudo ljetos čim izašlo i bi mi slatko. Ev sad nešto kontam da mi još slađe, draže postalo. Mislim da imam nostalgiju za ovom nostalgijom.  ;D Čeka se druga sezona!
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #84 : 05.10.2016. 00:42:49 »
Odgledah i zadnju epku. Odlična serija, mnogo mi se svidela iako su deca prepametna i kao da imaju IQ 200 i iako je Džim dva puta upao u maksimalno obezbeđenu prostoriju tajne organizacije kao Rambo. Toliku sreću ima da bi dobio sedmicu i na nameštenom lotou.  ;D
Likovi nisu dugo histerisali nakon svih užasa koje su doživeli kao što je slučaj u mnogim serijama, ali to mi nije smetalo. Verovatno bih i ja bio do kraja života istraumiran da mi je onakvo čudovište iskakalo iz zida, ali ovo je, ipak, serija.  :) Jedva čekam drugu sezonu. Ocena 8.


Kolege, hvala na odličnim prevodima.  :majstore

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #85 : 05.10.2016. 14:56:22 »
Citat:
Likovi nisu dugo histerisali nakon svih užasa koje su doživeli kao što je slučaj u mnogim serijama, ali to mi nije smetalo.

To je nesto sto prezirem kod vecinu filmova i serija a pogotovo iz Holivuda. Empatija 0 i jedna od xx emocija koju covek moze da predstavi kroz verbalno ili gestikulacijom zasniva se na skoro nicemu, nekom laznom placu i bezazlenom soku. Gluma i tok scene koja se predstavlja kod nekog tragicnog gubitka je na nivou kao da su izgubili ribicu iz akvarijuma, neki kadar i neki glumac/glumica zna da odglumi kao da je izgubio macku ili kera, a kamoli da prikazu kako je kada se izgubi neko nekog bliskog. Sledeca scena kao da nista nije bilo, nema te konekcije koja ce te spojiti gledaoca preko glumca i kadra da se seosetimo sa situacijom i da zaista to dozivimo kao tragicno. Cesto to nije problem do glumaca, nego neka navika u holivudu da se ti delovi preskoce. Malo vriske, malo dreke, koja suza i film se nastavlja dalje. Film koji to ima kako treba i zasniva se na priblizno realnoj situciji dobije oskara. A i kada smo kod oskara, volim Son Pena ali se secam davne 2003-2004 god. dok sam jos sa uzivanjem gledao dodelu oskara prekomentarisao sam da ce dobiti oskara jer scena sa plakanjem kada je izgubio... se oduzila i uneo se u celu tu scenu. Sada se ne secam da li je zaista trebao da dobije ali sam smatrao da je to zasluzeno zbog toga najvise. Taj film i Son Pen mi uvek bude najpribliznija asocijacija za ovu situaciju.
S obzirom da je ST neki drugi zanr tj. mesavina zanrova servirano nam je davnih dana da se ta konekcija sa likovima i gledaocem ne pravi. Prica se nastavlja dalje vec u sledecem kadru bez provlacenja posledica na aktere. Vise to stoji dramama za ovo sto pisem ali i u njima ima sve manje verodostojnog prikaza emocija.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #86 : 07.10.2016. 21:01:54 »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #87 : 21.10.2016. 01:37:49 »
Stranger Things na SNL-u.

Mrzim lopatare i limune

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #88 : 21.10.2016. 03:14:02 »
 rofl smileyNO1

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #89 : 21.10.2016. 11:07:12 »
Stranger Things na SNL-u.


Budući da iz nepoznatog razloga u zadnje vrijeme gledam SNL vidio sam ovo u epizodi. Ne znam što da mislim... Ima puno plot-holesa a opet neke stvari su (ako dovoljno isključiš mozak) smiješne. Najbolji dio te epizode mi je bio sam početni monolog Lina Manuela Mirande i twenty one pilots.