Autor Tema: Stranger Things  (Posjeta: 56422 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline ameo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • I can't count the reasons I should stay.
Odg: Stranger Things
« Odgovor #30 : 18.07.2016. 20:27:10 »
Hvala na brzini i kvaliteti prijevoda.

Tako mi je drago da i danas postoji određena ekipa ljudi
koja zna prepoznati vrijednost ovakvog materijala i isti kvalitetno prevesti.  :majstore
⋆"Preklinjem te pet kuna, bako!
- Ma tko te rodi pohlepnog tako?"⋆



:volim
Titlovi se nisu postavili

Offline ameo

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • I can't count the reasons I should stay.
Odg: Stranger Things
« Odgovor #31 : 18.07.2016. 20:49:37 »
Posebno bih istakao Millie Bobby Brown (Jedanaesticu), ne zbog njenih moći, naravno, već zbog glumačkih sposobnosti koje poseduje.
Prejako je odglumila. Emocije koje ispoljava su neprocenjive. Predviđam joj veliku karijeru.

Nisam ju ni prepoznao.  :neverovatno: Gledao sam ju prije dvije godine u Intruders.
Cura je boginja, samo takva. Gluma joj je u krvi.
 ti_si_Bog
⋆"Preklinjem te pet kuna, bako!
- Ma tko te rodi pohlepnog tako?"⋆



:volim
Titlovi se nisu postavili

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #32 : 19.07.2016. 12:42:05 »
zavrsio sinoc, nema sto cista 10ka.
Spoiler for Hiden:
rekao bih 2 fina cliffhanger-a na kraju, ono sa serifom i klincom na samom kraju. svidjelo mi se sto nijesu spojili serifa i vinonu i dzonatana i nensi na kraju, odlicno sto su tako postupili, konacno da neko odudara od standardnog scenarija. za El sam pretpostavio kako ce zavrsit, i vrhunski mi je bio razgovor izmedju nje i vila pred kraj, u vezi skolskog plesa, ne bih da te vodim ka sestru na ples, to je cudno ahhahhaahahahaha, vrh! inace, meni je apsolutni sampion Dastin! mali je legenda, ne zbog simpaticne govorne mane sto ima, koliko je odlicno napisan lik i kako je iznio ulogu, rekao bih da je bio glas razuma dosta puta. i da, moram istaci karu buono, avavavavavavavaav!!!! prelijepa!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stranger Things
« Odgovor #33 : 19.07.2016. 12:54:57 »
Pogledane treća i četvrta

Nakon početnog oduševljenja...
Ok ok, duboko dišem. Montauk projekt  :o jel ovo ozbiljno dolazi. I to na Netflixu. Izgleda da namjerno rade ovako nešto da bi ljudi još teže povjerovali pa će ubaciti još fantastičnije stvari u ovu seriju. Nema veze, gledat će se. Tu je i Winona Ryder. https://en.wikipedia.org/wiki/Montauk_Project

Bacio se na prve dvije epizode.

PLUS
+ klinci. Svi odreda. Najviše Eleven jer je dobila najteži posao pa onda ostali. Napisao sam gore za Stand By Me i kada se uspiju naći odlična djeca za glavne uloge, to je odmah pogođeno. Zato i Freaks and Geeks tako dobro funkcionira radi odličnih klinaca i teenegera. Ista stvar je i sa My So Called Life, a pogotovo najbolja coming of age serije The Wonder Years, ali ovdje imamo nešto drugo. Ubacili su horor. To je ono što rijetko viđamo u današnjim serijama. Coming of age horor serija. 90-ih je bilo puno više kao Are You Afraid of the Dark? jer klinci najbolje znaju dočarati nostalgiju za prijašnjim vremenima. To su potpuno drugačija razmišljanja, naivnost, glupaste fore, ali svi smo takvi bili i mislim da mnogi današnji scenaristi to zaboravljaju. Tu se osjeti taj Kingov utjecaj kako i sam King kaže jer su njemu u velikom broju knjiga klinci glavni protagonisti i borci protiv zla. Što se tiče horora, tu je najbolji primjer njegova knjiga It (Ono).
+ odlična posveta 80-ima od muzike do vrhunskih horor postera (The Thing, Evil Dead, Jaws)...
+ Winona Ryder je odradila fantastično ove prve dvije epizode. Mora biti over the top i potpuno nepredvidljiva. Tko je ikad bio u blizini osobe koja je izgubila sina, zna to, nažalost. Njezina vrhunska gluma se najbolje vidi u sceni kada dođe na svoj posao tražeći unaprijed plaću i još neke stvari. Ispala je scena na kraju pomalo smiješna, ali na nenamjeran način što znači da su tu scenaristi odradili odličan posao. Dobili su tu prirodnost kod takvih situacija koje uključuju sitni detalji kao onaj blesavi policajac sa naočalama. Isto je dobio nekoliko sličnih situacija.
+ atmosfera. Baš su pogodili za 80-e. Opet serija ima taj human touch, tu humanost gdje na trenutak dobijemo da nema prave opasnosti (tipično za 80-e), ali onda dođe neka scena koja kao da ne spada tu. Kao da smo na trenutak zaboravili da je to ta radnja. E kad se to dogodi, to znači da su uspjeli u svojem naumu. To je Hitchcock prvi popularizirao gdje je od obične radnje napravio odličnu i nepredvidljivu sa svojom magijom.
+ soundtrack najbolje pogođen. Ne govorim tu o onim bendovima koje sluša stariji sin već baš o samoj glazbi. Malo sintisajzera, malo ovog drugog. 80-e kucaju na vrata. Intro je isto totalno u tom điru.
+ dobre horor scene i ta mističnost oko tog projekta te ljudi koji rade iza svega toga. Meni je uvijek nelagodno kada vidim u horor filmova da se nešto čudno čuje iza telefonskih linija tako da su to skroz pogodili.

MINUS
- tipični klišeji za ovakvu vrstu serija iako su ovi klišeji uglavnom u filmovima. Ima određenih mana i vjerujem da će ih biti sve više i više kako serija odmiče, ali ako sadrže ove pozitivne stvari bez obzira i na mane, ovo je vrlo dobar do odličan povratak u 80-e i u onome čemu smo uživali kao klinci.

Netko je napravio domaću zadaću i to je bitno. Vox je to najbolje opisao
Citat:
At its best, Stranger Things exists in the center section of the three-circle Venn diagram that connects the respective 1980s films of Steven Spielberg, Stephen King, and John Carpenter — at least to the degree that Stranger Things’ title font is exactly the same as the one that used to adorn the covers of King’s books.

Dvije jako uzbudljive epizode sa puno odličnih referenci. Ono sa svjetlima me sad podsjetilo na Poltergeista
Spoiler for Hiden:
i onu scenu kad razgovaraju sa svojim djetetom, a ona baba govori makni se od svjetla.

Čudovište je ustvari najveća mana. Izgleda ok, nekako obično, ali opet ima tu dozu misterije jer me zanima što je to u pitanju. Četvrta epizoda se zvala The Body što nije slučajno. Film Stand By Me je nastao po Kingovoj kratkoj priči The Body. Tu se vidjelo dosta sličnosti. Iako klinci ubijaju, a Winona Ryder pogotovo u ove dvije kada objašnjava da nije luda meni je nekako drot trenutno najbolji lik.

Drago mi je da su bili dovoljno hrabri da na trenutak prikažu MK-ULTRA projekt koj ise stvarno dogodio. Jedna od najvećih dokazanih zavjera 20. stoljeća. CIA sve sređivala, a i danas se to koristi pogotovo nad ovim najpoznatijim pjevačicama. Ima dobar video o Britney kad se na trenutak pretvori u drugu osobu. Jedna riječ i voila. To recimo nije nikakva znanstvena fantastika da pomoću jedne riječi neku osoba se pretvara u nešto sasvim deseto. To je slično kao ono sa jabukom i krumpirom.

Odgledao sve . Pametno potrošen jučerašnji dan  ;D

Meni je serija stvarno odlično urađena , odlično odglumljeno ; ali mala El je najbolje svoj posao odradila . F*cking awesome lik , i stvarno majstorski odglumljeno  :majstore



Moje preporuke   :majstore
Jesi vidio u četvrtoj onaj drot čita Kingovu knjigu i onda doletava ovaj najbolji drot i kaže obožavam tu knjigu i nokautira ga  rofl rofl rofl rofl rofl

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #34 : 19.07.2016. 13:21:03 »
Odlicna serija

Spoiler for Hiden:
Nije mi se dopalo u zadnjoj epizodi kako se lako presli preko onog masakra, niko ne pita sta se desilo, realno za cudoviste i onu 11 samo glavni likovi znaju... Takodje i mali cim je dosao sebi, vec zna sta mu se desilo i kako se zove cudoviste. Inace sve ostalo je odlicno, kao i sama gluma.

Velika steta ako se druga sezona ne nastavi na ovu...

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #35 : 19.07.2016. 13:32:59 »
Velika steta ako se druga sezona ne nastavi na ovu...
http://tvseriesfinale.com/tv-show/stranger-things-season-two-will-like-sequel-series/
http://tvseriesfinale.com/tv-show/stranger-things-netflix-series-renewed-season-two-says-star/
ako im je za vjerovat... i ja bih volio da se nastavi, al isto tako mozda ne bi bilo lose da bude ostane po sistemu mini serije. sad kad je ova prva sezona razbila, ocekivanja su naravno porasla.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #36 : 19.07.2016. 13:47:40 »
Da, već su pričali o drugoj sezoni i u kom pravcu će ići, ali dok Netflix zvanično ne potvrdi, sve je samo spekulacija.

Inače, za one koji su pogledali sve epizode, na Netflixovom You Tube kanalu imate "After Show" u kojem voditelji komentarišu svaku epizodu ponaosob.

Offline optimusprime

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Stranger Things
« Odgovor #37 : 19.07.2016. 15:08:04 »
3 male nedomice

Spoiler for Hiden:
1. kome Serif ostavlja hranu? 11? posto ostavlja slatkise a ona je volela slatkise
2. malo mi cudno sto Serifa odvedose onako, bez reci, kad je sve bilo gotovo.
3. i sta predstavlja onakav kraj sa klincem? da je bice jos zivo ili samo taj paralelni svet da nas podseti da je i dalje tu

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #38 : 19.07.2016. 15:43:00 »
za prvo sam se i ja pitao, ko ce mu ga znat.
Spoiler for Hiden:
za trece, pa vidjeo si da je bio nakacen na neku, da recem cijev. i ona mala barbara je ako se sjecas izbacila iz sebe ono ljigavo kad su je nasli, pretpostavljam neki parazit, a onaj drugi dio kad je imao trenutak refleksije na paralelnu universe, mozda posljedica boravka u istom. za ovo drugo ne pridavah znacaju, poveli coeka vjerovatno da mu objasne neke stvari... jebi ga, vlada, tajni projekti, cuti ne progovaraj...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #39 : 19.07.2016. 17:55:16 »
Posebno bih istakao Millie Bobby Brown (Jedanaesticu), ne zbog njenih moći, naravno, već zbog glumačkih sposobnosti koje poseduje.
Prejako je odglumila. Emocije koje ispoljava su neprocenjive. Predviđam joj veliku karijeru.

Nisam ju ni prepoznao.  :neverovatno: Gledao sam ju prije dvije godine u Intruders.
Cura je boginja, samo takva. Gluma joj je u krvi.
 ti_si_Bog

Ovo mi promaklo. Nisam ni ja znao da je to ista cura. Tamo mi je išla na živce, čak sam i odustao od gledanja serije.

Mrzim lopatare i limune

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Stranger Things
« Odgovor #40 : 19.07.2016. 19:24:44 »
Vidim ja Jedanaestica mi nesto poznata, kad ono Intruders. Meni se ona tamo bas dopala, sto ne mogu da kazem za seriju ali to je vec druga tema.

Hvala prevoditeljima, odlican posao. Danas sam zavrsio celu sezonu. Lepo zaokruzena prica, ali je i ostavljena doza necega za eventualni nastavak. Mislim da je nastavak na ova desavanja jedini normalan sled dogadjaja. I nadam se drugoj sezoni.

Spoiler for Hiden:
Jadna Barbara. Meni je nekako nje najvise zao. Jos kada sam video njeno telo na onoj strani, bas bezveze.

Jedino sto mi je zasmetalo su stanovnici ovog gradica koje nista ne dotice. Konkretno kada oni likovi kombijima jure decu na biciklu kroz grad, a niko da reaguje i da kaze stani malo ko ste vi sta to radite? To je neka sitnica koja mi je malo zasmetala, ali sveukupno odlicnih 8 epizoda sa konstantnom napetoscu i zeljom za gledanje.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #41 : 20.07.2016. 01:15:37 »
Pogledano odjednom, uz par kratkih fizio pauza  :-[

Šta da kažem, već je sve napisano, atmosfera i gluma izvanredni, dodao bih još i sama kompozicija/tempo radnje, epizode su sadržajne ali ne pretrpane, prava rijetkost u današnji vakat'. Serija je i žanrovski neobična, zbilja ne znam šta bih odgovorio da me neko pita "a šta je to?"

Nadam se nastavku.

Hvala ekipi za prijevode  :naklon:

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Stranger Things
« Odgovor #42 : 20.07.2016. 10:42:41 »
pogledao prvih 15 minuta pa zaspao. od umora, ne od dosade. super je zasad serija  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stranger Things
« Odgovor #43 : 21.07.2016. 03:05:50 »
Pogledana peta i šesta  :)

Najstrašnije epizode zasad to jest najviše sam osjećao nelagodu tijekom gledanja
Spoiler for Hiden:
kod scena sa jedanaesticom kad ju stave u onu vodenu komoru i sa onom teenegericom kada uđe kroz drvo u taj svijet čudovišta. Pa trčanje po šumi, atmosferica sve se lijepo poklopilo.

Drot i dalje najbolji lik, a Winona i dalje najbolje glumi. Sad zadnje dvije.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Stranger Things
« Odgovor #44 : 21.07.2016. 10:20:52 »
pogledah jučer prve četiri. sjajno su iskombinirali sve elemente, baš uživam gledajući.
jedan od najboljh trenutaka u seriji
Spoiler for Hiden:
treća epizoda, kad Mike bude u podrumu s 11, a mama ga zove da ide u školu. onaj Mikeov izraz kad se izdere I'm coming!...  ;D
serija mi totalno budi nostalgiju za 80-ima, iako tad nisam ni bio živ.

zamislio sam si da je ovo prequel Kingovog Mista.
Spoiler for Hiden:
vojska/vlada provodi eksperimente s paralelnim svijetom i iz njega izađu čudovišta i magla

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #45 : 21.07.2016. 15:16:10 »
Ne bi bila loša idaja da urade anthology..
Ali da rade isti ljudi i da ostane u starom periodu..
gledao sam Collider Nightmares i rekli su da možda drugu
sezonu urade Petak 13. u početku sam mislio sranje, al mi se sviđa ta ideja..
Mada nema to šanse da se desi..

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Stranger Things
« Odgovor #46 : 22.07.2016. 17:50:42 »
Prelep grafit.

Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Stranger Things
« Odgovor #47 : 22.07.2016. 18:18:11 »
prvo, hvala vam svima na prijevodima  clapp
sviđa mi se Tuđinska opasnost. tako bi nekako i TV-kuće prevele.

pogledao do kraja. sve je rečeno. serija za maratonsko gledanje. glumci savršeno pogođeni. jako mi se sviđa što su svi 'prosječnog' izgleda, odmah se doima realnije.
zamislio sam si da je ovo prequel Kingovog Mista.
Spoiler for Hiden:
vojska/vlada provodi eksperimente s paralelnim svijetom i iz njega izađu čudovišta i magla

osim ovoga, glazba i radnja oko 11 jako me podsjećaju na ovaj spot

https://www.youtube.com/watch?v=dX3k_QDnzHE&index=1&list=PL7CZ4TImzrFlTqI5l09Az8modBIkqkwFB


Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #48 : 23.07.2016. 00:56:25 »
pocetak track-a i grafit... znaci nemam rijeci. hvala vam!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Lihto

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
Odg: Stranger Things
« Odgovor #49 : 25.07.2016. 01:07:13 »
Odlična prva sezona :) hvala na prijevodima.

Offline nevermindtz

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 321
  • Spol: Ženski
Odg: Stranger Things
« Odgovor #50 : 25.07.2016. 22:04:22 »
Sve je već rečeno - odlična atmosfera, klinci savršeni, nostalgija…
Samo želim da zahvalim celoj ekipi na odličnim prevodima drinks

Offline sstojance

  • Novi član
  • *
  • Postova: 45
Odg: Stranger Things
« Odgovor #51 : 25.07.2016. 22:40:10 »
Da se i ja pridružim u pohvalama ekipi na munjevitom i dobrom prevodu.

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: Stranger Things
« Odgovor #52 : 27.07.2016. 02:06:08 »
Fenomenalna serija 10/10  clapp clapp clapp
Hvala svim prevodiocima sa sajta prijevodi-online.org smileyNO1
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #53 : 27.07.2016. 11:56:16 »
Reference na filmove 70-ih i 80-ih u seriji.

Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Stranger Things
« Odgovor #54 : 27.07.2016. 12:05:34 »
Zadnje dvije su dobre. Na kraju borba protiv čudovišta nije razočarala. U zadnjim epizodama se najviše osjetilo Aliena (pogotovo ona jaja ili približavanje čudovišta lice uz lice) i It pogotovo borba protiv čudovišta.

Na kraju vrlo dobro do odlično. 8/10

Offline majlo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Stranger Things
« Odgovor #55 : 27.07.2016. 15:53:26 »
Trebala bi mi mala pomoc...nijedan prevod sa sajta mi tv ne ucitava. Probao sam sve, i konvertovati titlove, i menjati framerate...i nista. Na racunaru se ucitavaju sa svim plejerima, na TV-u nece. Ovo je prvi takav slucaj, inace ako i ne ucita resim to sa subtitle workshopom, ovde sta god sam probao ne vredi. Ima neko resenje?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #56 : 27.07.2016. 16:00:23 »
Provjerio sam sve titlove i svaki je u kodnoj tablici ANSI koja je uobičajena za domaće titlove. Vjerojatno je nešto do tebe.
Mrzim lopatare i limune

Offline majlo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Stranger Things
« Odgovor #57 : 27.07.2016. 16:03:47 »
Ne znam sta bi moglo biti, bukvalno svaki prevod koji sam probao ucitava, sem za ovu seriju. Nijednu verziju. Imas neki predlog kako da probam resiti to?

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Stranger Things
« Odgovor #58 : 27.07.2016. 16:07:28 »
Nađi neki prijevod od druge serije koji se učitava, otvori ovaj u notepadu i CTRL+A pa ga kopiraj u taj drugi prijevod od druge serije. Onda preimenuješ ime titla kako treba i probaj.
Mrzim lopatare i limune

Offline majlo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Stranger Things
« Odgovor #59 : 27.07.2016. 16:31:40 »
Jok, ni to ne pomaze. Da nije mozda neki problem sa videom? Iako, ne vidim logiku u tome.