Razno > Prijedlozi i kritike

Zašto se serije ne prevode do kraja ?!

(1/5) > >>

Predator:
Dobar vam nedjeljni dan.   ;D

Evo, nakon puno godina skidanja titlova s vašeg sajta danas sam se i registrirao jer sam pročitao da je neka frka s konkurentskim sajtom za prevođenje,  pravilaf pa me to malo zaintrigiralo, no, ne bih sad o tome.

Mene zanima zašto pojedine serije kao Justified sezona 6, Backstrom sezona 1, Stitchers sezona 1, The Last Ship, The Messengers, Killjoys... itd prevoditelji prevedu nekoliko epizoda pa stanu. (to sad nema veze sa "obustavom rada"), već se taj problem provlači godinama.

Da sam prevoditelj; ako ne bih imao namjeru prevoditi seriju ne bih ju ni počeo prevoditi, a da sam administracija ne bih tu seriju ni stavljao na popis serija koje se prevode.

Prvi post pa kritika, no mislim da je konstruktivna.  drinks

Lp
Bruno iz Osijeka.

Veleno:
Jednostavno je: Samo pokušaj prevesti jednu epizodu bilo čega.
Odmah ćeš shvatizti odgovore na sva svoja pitanja. Da, ozbiljno mislim.

Predator:

--- Citat: Veleno - 02.08.2015. 10:21:07 ---Jednostavno je: Samo pokušaj prevesti jednu epizodu bilo čega.
Odmah ćeš shvatizti odgovore na sva svoja pitanja. Da, ozbiljno mislim.

--- Kraj citata ---

Eto ti ga na  clapp

Moram odmah odgovoriti ovako blesavo.

Meni titl ne treba jer mi engleski nije stran kao ni hrvatski, no imam djecu koja vole gledati sve te serije a nisu još sazrili da mogu razumjeti Raylanov engleski (serija Justified).
Nisam ni pomislio da je taj volonterski posao lagan, što više, divim se ljudima koji odvoje vrijeme odn. imaju vremena za prevođenje/prilagodbu ugl. engleskog na hrvatski, no, to opet nije korektan odgovor na moje pitanje.

slaks:
Zato što, kao i većina korisnika titlova, polaziš od pogrešne pretpostavke, da je ovo posao i da se sve vrti oko"korisnika" titlova.

Veleno:
Ali samo pokušaj prevesti. Evo, meni za dušu, nađi bilo koju seriju od 20 minuta, pa samo pokušaj prevesti.
Kažeš da znaš engleski, vidimo da znaš i pisati sa tipkovnicom, dakle, sve preduvjete imaš.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju