Autor Tema: The Wire  (Posjeta: 147600 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline svasta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
The Wire
« : 08.04.2008. 13:54:47 »

Opis:
Žica je bila američka televizijska serija koju je producirala TV kuća HBO, a prikazivala se od 2. lipnja 2002. godine do 9. ožujka 2008. godine. U navedenom razdoblju prikazano je sveukupno 60 epizoda, odnosno punih 5 sezona. Kao što je to i karakteristično za televizijske serije u produkciji HBO-a, svaka sezona serije Žica imala je mali broj epizoda: prva sezona je imala 13, druga 12, treća 12, četvrta 13 i peta 10 epizoda.
Kreator, producent i glavni scenarist serije je David Simon, priznati autor i bivši novinar. Radnja serije smještena je u gradu Baltimore (država Maryland), a svaka sezona bavi se različitom temom: trgovina drogom (prva sezona), brodogradilište i luka (druga sezona), gradska vlast i birokracija (treća sezona), školski sistem (četvrta sezona) i print mediji (peta sezona). U seriji zapravo nema glavnog lika - kompletna glumačka postava sastavljena je od karakternih glumaca koji na jednak način pridonose radnji pojedinih epizoda. Iako se prvenstveno smatra da je u pitanju kriminalistička drama, njezin kreator Simon rekao je da je to zapravo priča o jednom američkom gradu i pogledu na zajednički život njegovih stanovnika.
Iako nikad nije doživjela veliki komercijalni uspjeh niti osvojila neku veliku televizijsku nagradu, mnogi kritičari seriju Žica smatraju najboljom televizijskom serijom svih vremena. Najjačom i najistaknutijom karakteristikom serije smatra se njezin izrazito realan portret urbanog života, ljudskih ambicija i duboke i potresne eksploracije socijalnih i političkih tema.

Žanr: kriminalistička, drama
Kanal: HBO
Godina: 2002.

IMDb
TVDb
Wikipedia
Time.com

Titlovi


Pripremio: Alexis
« Zadnja izmjena: 13.05.2015. 14:59:38 maksi »

Offline _Cox

  • VIP
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
    • 24 Fan Site
Odg: THE WIRE
« Odgovor #1 : 08.04.2008. 16:26:41 »
Kako sam i ja cua serija je fenomen. Svi je hvale, trebalo bi pogledat, barem pilot.

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: THE WIRE
« Odgovor #2 : 08.04.2008. 16:45:34 »
cox slazem se imam ju doma ali nikako da pogledam nekaj... bar da netko tko zeli radit da napravi neki prijevod..

Offline eivan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: THE WIRE
« Odgovor #3 : 09.04.2008. 19:51:05 »
serija je iz 2002....ima i jacu ocenu nego Prison Break...kako je moguce da nema prevoda za nju?
Jel je neko gledao...dajte neke komentare?

Offline gamacin

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 55
  • kupus u kacu, dete u kolevku
Odg: THE WIRE
« Odgovor #4 : 10.04.2008. 07:46:22 »
Moji frendovi je gledaju i kažu da je sam vrh. Oni gledaju serije bez prevoda i kad ih ima, a za The Wire kažu da je prilično zeznuta (sleng, šta li), pa pretpostavljam da bi i prevođenje zahtevalo truda ipo.
Ja neke serije mogu gledat sa engleskih titlom ispod (IT Crowd, Doctor Who...), ali sam npr. od 3. sezone Deadwood-a odustao, nisam mogao ispratiti. Tako da o The Wire ni ne razmišljam.

Offline Roy Fokker

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
Odg: THE WIRE
« Odgovor #5 : 21.04.2008. 15:44:41 »
Ja sam odgledao prvu sezonu, i definitivno je jedna od najboljih serija koje sam ikad gledao. Sredio sam i sinhronizovao engleske titlove za svih pet sezona, ali mislim da tu nema svrhe išta prevoditi, posebno sezone koje se bave afroameričkim bandama i dilerima drogom, jer je sve KRCATO slengom. Ja sjajno govorim engleski, ali su mi trebali titlovi da ne bih nešto propustio. Mislim da bilo kakav prevod ne bi ni 25% dočarao srž originala.

Offline ghostwheel

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: THE WIRE
« Odgovor #6 : 20.07.2008. 13:56:56 »
razlog zbog kojeg sam se registrovao na ovaj sajt je želja da nekako dođem do prevoda za ovu seriju.
the wire je masterpiece savremene televizije i najkvalitetnija serija koju je hbo u svojoj bogatoj istoriji napravio.
ovo kažem bez imalo preterivanja. prison break je dečja smejurija za ovo i sramota me je što ga pominjem u istom
tekstu sa the wire.
međutim, prevođenje serije bi bilo izazov svakom ko je ikada pokušao da nešto prevede s engleskog.
ako se iko oseti dovoljno sposobnim da prevede the wire imaće moju večnu zahvalnost.

Offline Dule Rambo

  • Prevoditelj
  • Novi član
  • ****
  • Postova: 24
The Wire (Zica)
« Odgovor #7 : 28.07.2008. 17:27:47 »
Ekstra je serija raspitajte se
Pozdrav Dule

Offline kefalo

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 75
Odg: THE WIRE
« Odgovor #8 : 28.09.2008. 19:45:19 »
razlog zbog kojeg sam se registrovao na ovaj sajt je želja da nekako dođem do prevoda za ovu seriju.the wire je masterpiece savremene televizije i najkvalitetnija serija koju je hbo u svojoj bogatoj istoriji napravio.
ovo kažem bez imalo preterivanja. prison break je dečja smejurija za ovo i sramota me je što ga pominjem u istom
tekstu sa the wire.
međutim, prevođenje serije bi bilo izazov svakom ko je ikada pokušao da nešto prevede s engleskog.
ako se iko oseti dovoljno sposobnim da prevede the wire imaće moju večnu zahvalnost.

isti slucaj, iskreno se nadam da ce neko pokusati da prevede ovo...

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: THE WIRE
« Odgovor #9 : 28.09.2008. 19:53:48 »
evo jedan poziv i izazov za najbolje prevodioce na situ tipa peafor zkarlov commando PFC i naravno peskan, bux i majstorbata. jbg trebao bi neko pokusat.... pa da vidi kako ide.
Ja sam pokusao gledat sa eng titlovima ali nema sanse pretesko za pratit...

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: THE WIRE
« Odgovor #10 : 11.10.2008. 03:18:05 »
Pošto je urađen prevod za prve tri epizode prve sezone, zamolio bih prevodioca (prepisivača) da kaže za koju verziju odgovara prevod. Da li je podešeno za HDTV ili DVD rip?
Hvala za titlove.
Čuo sam da je serija mnogima odlična pa planiram pogledati nekoliko epizoda da vidim kakva je meni. :)

Offline AdrianMole

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: The Wire
« Odgovor #11 : 11.10.2008. 07:27:09 »
To je za neki interni DVD rip .Slobodno podesite za verzije koje imate.

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #12 : 12.10.2008. 11:05:31 »
ja cu vidjet danas... btw evo da pitam ljude koji su gledali jel su prijeovodi dobro napravljeni? adrian jesi pokusao skinut sto je vise tog njihovog slenga ??

Offline AdrianMole

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: The Wire
« Odgovor #13 : 12.10.2008. 19:31:25 »
ja cu vidjet danas... btw evo da pitam ljude koji su gledali jel su prijeovodi dobro napravljeni? adrian jesi pokusao skinut sto je vise tog njihovog slenga ??

Na drugima je da sude.Bit će uskoro i nastavak...

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #14 : 14.10.2008. 14:39:06 »
da pitam jel ne znas za koji dvd rip su prijevodi ili?! ako znas pa ono da nemam dodatnog posla ? internal dvd rip medival topaz ne znam heheh :)

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #15 : 14.10.2008. 15:14:59 »
Zamolio bih prevodioca, a vidim da je to AdrianMole, da se potpisuje na svoje prevode.

Offline Vic Mackey

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 84
Odg: The Wire
« Odgovor #16 : 14.10.2008. 16:20:16 »
Adrian Mole, svaka cast na brzini. Posto jos nisam stigao da pogledam ni jednu epizodu, nadam se da nece biti "sto je brzo, to je i kuso". Posto ja prevodim Shield, a ova serija je jednako zahtevna za prevodjenje, nadam se da si provalio policijske termine i sleng.

U svakom slucaju, "keep on with a good work"!!!

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #17 : 14.10.2008. 17:11:17 »
Ja sam shvatio da su to ripovi titlova sa dvd izdanja sezone 1 koja je nedavno izašla u HR i između ostalih, ima prevode na HR.
Ranije je rekao da titlovi nizu za neku određenu verziju ripa, jednostavno skinuti sa originala. Pogledajte njegov odgovor na moje pitanje na strani 1.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Wire
« Odgovor #18 : 14.10.2008. 21:11:33 »
Koju god verziju skines imaces posla sa titlovima..znam jer sam skidao sa Wareza i tilovi eng. nisu pasali nikako ali dalo se popravit..ovi prevedeni samo sam prvu ep. poledao trebalo je popravit ali to se dalo odmah..za sekund ipo vratio ceo titl i radio super..videcu veceras ostalo..i da HVALA coveku koji odradi prevod za ovu seriju..
iShare, noProfit


Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #19 : 15.10.2008. 09:38:02 »
Koju god verziju skines imaces posla sa titlovima..znam jer sam skidao sa Wareza i tilovi eng. nisu pasali nikako ali dalo se popravit..ovi prevedeni samo sam prvu ep. poledao trebalo je popravit ali to se dalo odmah..za sekund ipo vratio ceo titl i radio super..videcu veceras ostalo..i da HVALA coveku koji odradi prevod za ovu seriju..

oces radit sync? i za koju verziju medival ?! ako ne znas jbg nista ja cu onda ako treba prepravljat za ono sto ja imam samo moram pronac dvd.ove od ovog sto ima....

Offline Vic Mackey

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 84
Odg: The Wire
« Odgovor #20 : 15.10.2008. 11:38:07 »
Eh, a ja se poradovao da se neko konacno prihvatio posla da prevodi, a ovo je verovatno ripovano sa originalnih diskova. Sto znaci, nista od drugog ciklusa u dogledno vreme. :(

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #21 : 15.10.2008. 11:42:48 »
Eh, a ja se poradovao da se neko konacno prihvatio posla da prevodi, a ovo je verovatno ripovano sa originalnih diskova. Sto znaci, nista od drugog ciklusa u dogledno vreme. :(

cek to je izaslo na dvd.u? u hrv ili srb?! nisam dobro skonto

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #22 : 15.10.2008. 11:47:35 »
U Hrvatskoj. Prijatelju, hajde pročitaj sve postove u ovoj temi. ;)
Link za info
« Zadnja izmjena: 15.10.2008. 11:49:10 MilanRS »

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #23 : 15.10.2008. 12:25:01 »
U Hrvatskoj. Prijatelju, hajde pročitaj sve postove u ovoj temi. ;)
Link za info

mile nisam skonto hehehe :) a dobro bolje ikaj nego nikaj... mozda nekog nagovorimo da radi prijevode

Offline Vic Mackey

  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 84
Odg: The Wire
« Odgovor #24 : 16.10.2008. 12:29:42 »
@Adrian Mole
Hoces li izripovati i 12. i 13. epizodu, bar da imamo kompletan prvi ciklus???

Nadam se da ovim ne krsim pravila. :\)

Offline aca_coa

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 169
Odg: The Wire
« Odgovor #25 : 16.10.2008. 15:34:26 »
Coa se baca na skidanje ove serije. Bas je mnogo hvalite. Da vidimo i to cudo.

Offline jurbAs

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 638
  • Spol: Muški
Odg: The Wire
« Odgovor #26 : 16.10.2008. 16:12:27 »
Coa se baca na skidanje ove serije. Bas je mnogo hvalite. Da vidimo i to cudo.

hehe najbolja crime serija danas.... pa cuj skini si ju nikakav bed... ali pitanje je hoce li netko radit prijevode za 2 sezonu i dalje....

Offline AdrianMole

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: The Wire
« Odgovor #27 : 16.10.2008. 21:03:39 »
@Adrian Mole
Hoces li izripovati i 12. i 13. epizodu, bar da imamo kompletan prvi ciklus???

Nadam se da ovim ne krsim pravila. :\)

Bit će skoro sigurno u subotu ,ako nije problem...

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: The Wire
« Odgovor #28 : 16.10.2008. 21:04:40 »
Naravno da nije, opusti se i prevodi.. Kad i koliko možeš.. ;)
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline AdrianMole

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: The Wire
« Odgovor #29 : 18.10.2008. 09:59:24 »
Postavljena i dva posljednja prevoda za prvu sezonu ove serije.Uživajte ... 8)