Autor Tema: Conte de printemps (1990)  (Posjeta: 973 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Conte de printemps (1990)
« : 21.07.2015. 23:57:10 »

Opis:
Priče četiriju godišnjih doba - Proljetna priča prvi je film poznatoga ciklusa Priče godišnjih doba slavnoga francuskoga redatelja Erica Rohmera. Ovaj je film smješten u Pariz, u intelektualni milje, i usredotočava se na prikaz prijateljstva djevojke i mlade žene, različitih naravi i životnih poziva, no koje pronađu dodirne točke u svojim sudbinama.
Iako je vlasnica dvaju prekrasnih stanova u centru Pariza, Jeanne (A. Teyssèdre), mlada profesorica filozofije, ima osjećaj da nema vlastitoga prostora za život. Ona samo želi s nekim dijeliti stan koji joj je draži, a u koji Igor (H. Quester), njezin otac, često odlazi ne bi li bio sam. Jedne večeri ona je pozvana na zabavu na kojoj se osjeća osamljeno, no upozna isto tako osamljenu djevojku Natachu (F. Darel). Malo pomalo, one razviju prijateljstvo, i Natacha joj se počne povjeravati: ona je, naime, ogorčena zbog Eve (E. Bennett), nove djevojke svojega oca i traži srodnu dušu na koju se može osloniti. Jeanne potiskuje ono što nju samu muči: nesređen odnos s vlastitim ocem.

Izvor: MojTV

Međunarodni naziv: A Tale of Springtime
Žanr: komedija, drama, romantika
Zemlja: Francuska
Jezik: francuski
Trajanje: 108 min
Režija: Eric Rohmer
Scenarij: Eric Rohmer
Glumci: Anne Teyssèdre, Hugues Quester, Florence Darel, Eloïse Bennett, Sophie Robin, Marc Lelou, François Lamore

IMDb


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Conte de printemps (1990)
« Odgovor #1 : 30.10.2015. 23:41:28 »
E ovo je već odličan Rohmer, onakvog kakvog znam. Odlično napisani dijalozi koji su dan danas svježi i za ljubitelje Woodija Rohmer je idealan.