Autor Tema: Brynhildr in the Darkness  (Posjeta: 3147 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Brynhildr in the Darkness
« : 17.07.2015. 19:13:08 »

Opis:
Priča se vrti oko tinejdžera Murakamija koji je opsednut vanzemaljcima i obećanjem koje je dao svojoj ljubavi iz detinjstva. Kao dete zaljubio se u devojčicu zvanu Kuroneko. Ona je insistirala na tome da je imala kontakt sa vanzemaljcima, ali joj niko nije verovao. Jednog dana, odlučivši da mu pokaže vanzemaljce  dolazi do užasne nesreće. Kuroneko umire, a Murakami završava u bolnici ozbiljno povređen. Godinama kasnije Murakami je i dalje  opsednut time da pronađe vanzemaljce. Stvari se komplikuju kada u njegov razred dođe devojka sa istim imenom  kao Kuroneko ali različitog lica. Ona tvrdi da nikada nije upoznala Murakamija ali njegova opsesija se povećava. Zaplet dodatno dobija na težini kada saznajemo da nova učenica ima natprirodne moći.

Originalni naziv: Gokukoku no Brynhildr
Žanr: akcija, animacija, misterija, fantazija, drama
Kanal: Tokyo MX
Godina: 2014.


IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage


Titlovi



Pripremio: NikolaJe
« Zadnja izmjena: 17.07.2015. 19:32:01 maksi »

Online NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2683
  • Spol: Muški
Odg: Brynhildr in the Darkness
« Odgovor #1 : 25.08.2015. 19:19:37 »
Prilično dobar ulaz u anime svet za mene. :)

Spoiler for Hiden:
Zanimljivo je dok se devojke zaljubljuju u Murakamija, a kasnije se i prepiru međusobno.
U seriji ima emocije, akcije, raznih perverzija...

Kraj mi se nimalo nije dopao. Šta, Kuroneko je opet izgubila pamćenje, Murakami se rasplakao i kraj serije.  ???
Očekivao sam bar neko krljanje...  rofl

Zadnja špica mi se mnogo svidela, definitivno za pamćenje.

« Zadnja izmjena: 25.08.2015. 19:32:44 NikolaJe »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Brynhildr in the Darkness
« Odgovor #2 : 28.08.2015. 21:11:51 »
hvala na prijevodima i obradama i otvaranju teme, inače ne bih saznao za ovo clapp

prvih 6-7 epizoda su mi vrlo dobre i zanimljive. i mogu istrpiti te sitne perverzije što se pojavljuju - simpatične su. ali u drugoj polovici mi radnja jako slabi, uveli su dosta drugih likova i priča postaje jako nategnuta
Spoiler for Hiden:
to s tim vanzemaljcima koji su pravi vladari Zemlje mi je glupost. zašto bi ih itko htio vratiti i uništiti ljudski rod?
sviđa mi se to što se nikoli nije svidjelo. i baš volim što to rade u animeima jer se u serijama i filmovima to ne vidi često (ili ja ne gledam takve filmove). 6/10

mislio sam si je sačuvati ali ipak neću. ima boljih.