Autor Tema: Into the Badlands  (Posjeta: 10511 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Into the Badlands
« : 11.07.2015. 23:06:12 »

Opis:
Into The Badlands je postavljena negde u budućnosti Amerike nakon masovnog izumiranja. Svet je prošao kroz novo mračno doba i pojavio se kao feudalno društvo podeljeno na sedam teritorija. Svaku teritoriju predvodi baron. Baron ima vojsku boraca - „Makaza“ - koji čuvaju mir. Priča je usredsređena na najmoćnijeg barona Kvina (Quinn), njegovu porodicu i najopasnijeg među „Makazama“ - Sanija (Sunny). Priča o Sanijevom putovanju je kada upoznaje dečaka koji ima posebnu moć i vezu sa svojom prošlošću.

Izvor: AMC

Žanr: akcija, avantura
Kanal: AMC
Premijera: 15. 11. 2015.

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 25.01.2017. 12:43:58 Goran88 »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #1 : 23.10.2015. 17:55:04 »
Puštaju premijeru kod nas kad je i u USA. U 3h ujutru a zatim u 22h istog dana repriza.
iShare, noProfit


Offline Peksijan

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #2 : 16.11.2015. 11:10:38 »
Odlican pocetak, obecava. Ovo ce biti ili nesto vrhunsko ili totalalni promasaj. Ne moze da bude izmedju.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #3 : 18.11.2015. 00:36:21 »
Ovo uopšte ne deluje kao sezona od šest epizoda, već kao sapunjara od 100. Prvih pet minuta je obećavalo, a posle toga je sve pošlo naopako. Probaću još jednu i ako bude ko i ova, odustajem.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #4 : 18.11.2015. 00:47:04 »
Al ovo je takva treščina na kvadrat da je to strašno  rofl rofl rofl rofl rofl

Znači, ovo što den govori prvih pet minuta. Dolazi neki azijac na motoru obučen kao Neo iz Matrixa samo drugačija boja kaputa. Dolazi do nekih pa sigurno ih je bilo 15, 16 ljudi spremni za borbu. I naravno dalje ne trebam reći što je bilo. Koreografija borbe je bila dobra i ona kasnije borba na kiši je dobro napravljena, ali sam vidio boljih koreografija na televiziji tako da sam tu ipak očekivao više.

Ostatak epizode je užasan. Antipatični likovi, praktički svaki klinac i onaj glavni. Loša gluma, i azijac je užasan. Fura se na nekog tko je cool pa bi trebao bacati one linere. Lokacija je takva da te uspava sva ona filter boja u kombinaciji sa CGI-om. Onaj preokret na sredini epizode  :facepalm
Spoiler for Hiden:
glavni klinac je ustvari nekakav mitski lik sa nadnaravnim moćima.

Ideja oko više Barona je dobra, ali ako sve ove stvari ne poprave ovo neće biti dobro. I sad ima dosta mana. Radujem se borbama. Ovo bi moglo biti solidna zamjena za Banshee kada završi.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #5 : 21.11.2015. 18:54:04 »
Solidan početak, bar što se scena borbi tiče. Za ljubitelje borilačkih vještina sigurno preporuka.
A sad što se radnje tiče možda će se bolje razvijati ubuduće.
Za pilot je sasvim solidno.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #6 : 21.11.2015. 19:47:39 »
Odličan početak serije. A kako sam ljubitelj borilačkih veština ovo će se gledati.

Offline japa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #7 : 22.11.2015. 15:00:54 »
Odličan početak serije. A kako sam ljubitelj borilačkih veština ovo će se gledati.

+1

Offline Zmajolovac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #8 : 22.11.2015. 22:14:56 »
Kung-fu samuraj koji služeći svom baronu jaše motor po feudalnom divljem zapadu - tako bih opisao seriju posle prve epizode. Priča mi zanimljiva, ostalo je više ili manje dobro. Kao što neko reče serija će ili biti pun pogodak (onima koji vole ovakve stvari) ili će biti potpuni promašaj. Čini mi se da će pre biti ovo drugo al' se nadam da grešim.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #9 : 22.11.2015. 22:23:07 »
Ja sam fan borilačkih filmova/knjiga/osoba i cijele te istočnjačke filozofije i meni je ovo loše. Nikome ovako nešto ne bih preporučio. Prva epizoda je trash samo takav od glume do radnje. I gledat će se jer je zarazno i zbog koreografije borbi koje su jedina dobra stvar u prvoj epizodi iako i borbe mogu bolje.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #10 : 22.11.2015. 22:30:05 »
Mislim da će uspjeti baš zbog borilačkih vještina. Iskreno ne sjećam se u zadnje vrijeme neke serije sa borilačkim vještinama, žanr koji je falio na malim ekranima i neka bar borbe ostanu dobro odrađene priča manje više, bar što se mene tiče.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #11 : 27.11.2015. 07:58:06 »
Druga epizoda dosta bolja od prve u svakom pogledu, a obracun u onoj napustenoj zgradi stvarno vrhunski odradjen.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #12 : 28.11.2015. 21:58:57 »
Pogledana druga  :)

Ajme meni  rofl rofl rofl rofl rofl

Ova udovica je smijeh. Nekarizmatična, ona borba u bircu tako loša koreografija. Koreografija borba mora biti uvjerljivo napravljena ma koliko god bilo nerealno. Tako ona zadnja borba u onoj zgradi je ok, ali isto kaska dosta da bi bila odlična. Razočaranje. Očekivao sam više. Pa barem da nađu odličnog koreografa. Kad gledam filmove iz braće Shaw produkcije, one stare azijske, nebo i zemlja.

A i cijela ta priča oko ovog izabranog je toliko blesava da nije ni zabavno. Nakon ovoliko lošosti jedva čekam treću  :om:

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #13 : 06.12.2015. 00:50:14 »
Pogledana i treća.
Imam dojam da iz epizode u epizodu idu uzlaznom putanjom što se tiče kvalitete. I to je dobro.
Očekujem da se više krene konkretno nešto dešavati u pravcu puta u taj neki grad u koji MK želi da ide. Al' i razumijem tu usporenost radnje jer samo je 6 epizoda u sezoni, sigurno će se odvijati u nekom smislu da se ostavi malo veći ''klifhenger'' u finalu sezone.
Za sada prolazna ocjena.

Offline vlajkosm

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #14 : 06.12.2015. 17:01:46 »
Meni za sad drži pažnju. Zatrpao sam se serijama totalno i nije mi i ova još trebala ali ide mi bolje nego neke druge. Ali ne mogu da nadjem nigde treću epizodu čak vidim da su i prve dve nestale!?  :dash

Jel zna neko gde može da se pogleda/skine treća?

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #15 : 07.12.2015. 01:14:32 »
Mogu se složit s Mulderom, ovo odiše kičom. Ovakve serije nikad ne mogu biti ozbiljno shvaćene.

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #16 : 07.12.2015. 23:36:28 »
Meni je strasno zasmetalo oruzje. Kakav god da je budzet, replike maceva su smesne. Mozda sitnica, al bas bode oci.

Offline maliapac

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #17 : 22.12.2015. 14:46:23 »
Meni prva sezona skroz zabavna, napisao sam i detaljnije: http://movielandgroup.blogspot.hr/2015/12/recenzija-u-pustaru-into-badlands-2015.html. Moglo je to i bolje, ali nostalgija čini svoje.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #18 : 17.01.2016. 10:36:23 »
Ne može svaka serija biti ko Žica ili Breaking Bad. Ali iskren da budem meni je ovo ok. Borilačke vještine, prikaz nekog postapokaliptičkog svijeta, južnjački robovlasnici, pardon feudalni baroni, "Shaolin" monasi, misterija i kao najveći adut - mnogo prostora da se sve to još bude bolje. Mislio sam da posle prve epizode "The 100" nikad mi neće pasti na pamet da tu seriju nastavim da gledam, pa se kasnije popravila i nastavio sam da je gledam, a ovo mi je još izglednije. Iz ovog može dobra avantura ispasti. Sad što je gluma malo štucava kod nekih likova, zažmurićemo :-).
Ja lično bih volio da prenesu naglasak serije na odnos Tilde i M.K.-a - to bi mogla biti lijepa romansa, doktorka i glavni dasa relationship mi nema toliki potencijal, ali ...
Zna li se kad će nastavak?

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #19 : 17.01.2016. 12:16:30 »
Zna li se kad će nastavak?


Još uvek se ne zna da li će biti nastavka.

Offline Medo Brundo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #21 : 08.03.2016. 22:56:10 »
Zvanično obnovljeno za drugu sezonu.

Novih deset epizoda biće prikazano tokom 2017. godine.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #22 : 15.01.2017. 01:34:56 »
Druga sezona počinje 19. 3. 2017.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #23 : 25.04.2017. 19:38:06 »
Obnovljeno za treću sezonu. Biće 16 epizoda.

Offline Sizif

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #24 : 26.04.2017. 01:14:24 »
oho, filno, za sad se sporo razvija, i dalje nam ništa ne otkrivaju, druga sezona je nešto dinamičnija, baš mi brzo prodje epizoda

mislim, da se razumemo, nema tu nekih dijaloga, gledam je najviše zbog fajta  :om:  i tog postapokaliptičnog okruženja, na stranu to što 
Spoiler for Hiden:
ne koriste ljudi vatreno oružje  clapp  rofl

podrška od mene, kad bi još malo podigli kvalitet ne bih se bunio  :P

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #25 : 14.01.2018. 01:04:08 »
Nova sezona stiže 22. 04. 2018.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Into the Badlands
« Odgovor #26 : 13.02.2019. 19:01:53 »
Nakon tri sezone serija je otkazana.