Autor Tema: The Pacific  (Posjeta: 45269 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Pacific
« Odgovor #210 : 15.04.2012. 01:29:02 »
Ovo krece veceras na HRT1 da se emituje. Isplati li se gledati?
Puno bolji mi je BoB, ali ovo nipošto nije loše. Ima ti dosta dramskih scena koje su jako dobre, ali kad krene borba, onda je stvarno vrhunski  :)

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Pacific
« Odgovor #211 : 15.04.2012. 03:08:32 »
Odgledao 2/3 prve epizode i odustao. Inace kakva sam sve sra** gledao i nisam odustajao ovo je mozda 1. put. Daleko od toga da je serija losa, ali jednostavno mi je takav period zivota  da ne mogu gledati ni serije ni filmove sa teskom tematikom. Vracam se na sitkome  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Pacific
« Odgovor #212 : 15.04.2012. 03:25:15 »
Barem si pokušao  smileyNO1

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: The Pacific
« Odgovor #213 : 15.04.2012. 03:41:44 »
Pogledace se ovo sigurno...ja mislim da ni "moje" Sopranose sad ne bih mogao gledati.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: The Pacific
« Odgovor #214 : 15.04.2012. 03:44:42 »
Nemoj da se brukamo sa opisom  :)






Opis:
Pacifik je epska desetodijelna serija koja prati putovanje trojice američkih marinaca - Roberta Leckieja (James Badge Dale), Eugenea Sledgea (Joe Mazzello) i Johna Basilonea (Jon Seda) - po širokom prostranstvu Tihog oceana tijekom Drugog svjetskog rata. Serija prati te vojnike, zajedno s ostalim marincima, od njihove prve bitke kod Guadalcanala 1942., kroz prašume Cape Gloucestera i uporišta na Peleliu, preko krvavih borbi kod Iwo Jime i na Okinawi pa sve do njihovog trijumfalnog, ali i mukotrpnog povratka kući poslije Dana veterana 1945. godine. Izvršni producenti serije su Tom Hanks, Steven Spielberg i Gary Goetzman, tim koji je osmislio HBO-ovu seriju Združena braća koja je 2001. nagrađena Emmyjem i Zlatnim globusom. Hanks i Goetzman su 2008. također surađivali kao producenti na HBO-ovoj seriji John Adams, koja je dobila rekordnih 13 Emmyja. Dok je serija Združena braća pratila vod padobranaca i njihove operacije u zaraćenoj Europi, Pacifik se bavi ratnim zbivanjima na drugoj strani svijeta, na opasnim frontama na Tihom Oceanu i njegovim otocima. Pacifik je temeljen na knjizi Eugenea Sledgea, "With the Old Breed," koju je povjesničar Paul Fussell pohvalio kao 'jedno od najbolje iznesenih ratnih sjećanja' te na knjizi Roberta Leckieja (dobitnika nagrade Marine Corps Combat Correspondents Annual Award) "Helmet for My Pillow", kao i na intervjuima koje su proveli ovi filmaši i Hugh Ambrose. Prenoseći usmenu predaju o Drugom svjetskom ratu koju je čuo od svog oca Stephena E. Ambrosea (autora knjige Združena braća), Hugh Ambrose je bio savjetnik pri snimanju serije. Od mnogobrojnih nagrada spomenut ćemo: 8 Emmyja (serija je nominirana za još 16) 2010. godine, među ostalima za najbolju miniseriju, najbolje specijalne efekte, scenografiju; zatim nagrade American Society of Cinematographers (2011), Australian Cinematographers Society (2011), Broadcast Film Critics Association (2011), Casting Society of America (2010), Peabody (2011), Visual Effects Society (2011).

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: The Pacific
« Odgovor #215 : 15.04.2012. 10:57:15 »
Ubačen u prvi post. Hvala.

Offline HeadBurn3r.

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1691
  • Spol: Muški
Odg: The Pacific
« Odgovor #216 : 27.05.2016. 02:39:12 »
Krenuo sam ovo bio da gledam još po premijeri serije, sećam se. Dakle, pre 6-7 godina i onda sam stao. Nedavno sam pogledao Band of Brothers opet pa rekoh hajde i ovo da odgledam. Sasvim solidno, ali ni blizu BoB-a. Nisu se baš fokusirali na scene borbi, nije ih bilo mnogo, više su se fokusirali na likove, ali opet nisu uspeli da naprave dobru karakterizaciju, niti da stvore neku hemiju između likova. Rami Malek kao neki sporedni lik je ovde bio najbolji, najbolje izneo ulogu.

Prve dve epizoda baš dosta obećavale, a onda tajac do pred kraj. Poslednja epizoda je odlična jer se bavila dešavanjima posle rata i prikazivanjem trauma koje uglavnom rat ostavlja na vojnike. Ili post-traumatskog stresa. To je bilo baš interesantno.

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: The Pacific
« Odgovor #217 : 27.05.2016. 18:41:41 »
Poželio sam i ja opet pogledati Band of brothers ali ne mogu nikako skinuti osim neku verziju koja je sinkronizirana na talijanski. To mi stvarno bljak gledati. Pa ako neko zna kakav link nek pripomogne. Hvala

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Pacific
« Odgovor #218 : 27.05.2016. 19:38:13 »
Na Zamundi imaš Band.of.Brothers.2001.720p.HDDVD.DTS.x264-ESiR
iShare, noProfit


Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: The Pacific
« Odgovor #219 : 28.05.2016. 07:27:47 »
Na Zamundi imaš Band.of.Brothers.2001.720p.HDDVD.DTS.x264-ESiR
drinks

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: The Pacific
« Odgovor #220 : 28.05.2016. 20:32:40 »
Ko ima/koristi HBO GO ima The Pacific, naravno sa prevodom, Rome, Silicon Valley, GOT... i ostalo. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Pacific
« Odgovor #221 : 05.12.2017. 09:31:44 »
više nego ugodno sam iznenađen. svidjela mi se ova serija, interesantija je od BoB-a. manje likova, drukčije bojište, kraće epizode... lakše sam se snalazio u smislu lokacija radnje. ima dvije-tri dosadnije epizode, zadnja je baš ubitačno dosadna.

sad mi je dosta ovakih serija na duže razdoblje.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: The Pacific
« Odgovor #222 : 05.12.2017. 09:51:04 »
^Tour of Duty je i tata i mama za obe.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Pacific
« Odgovor #223 : 05.12.2017. 11:17:26 »
The Pacific je bio razočarenje. Prilično slabašna mini serija naspram BoB koja je jedna od najboljih. Sjećam se kad je izašla i koliko je to savršeno bilo. I koliko su emocije radile nakon svake epizode i kad su ratni veterani govorili o svojim suborcima. The Pacific jednostavno nije imao dušu.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: The Pacific
« Odgovor #224 : 05.12.2017. 12:15:07 »
^+1
I ja se razočarah. BoB mi je bio mnogo bolji, čak su i same scene sa "one man army" Speirsom bolje od kompletnog Pacifika.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The Pacific
« Odgovor #225 : 05.12.2017. 12:33:34 »
eto, meni je bilo posve obratno... čak mi je to s pravim veteranima izgledalo pomalo patetično. ali imao sam predrasude prema Bob-u otkad je serija izašla, dok za Pacifik nikad nisam čuo.

Tags: