Autor Tema: O Que É Isso, Companheiro? (1997)  (Posjeta: 1099 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
O Que É Isso, Companheiro? (1997)
« : 10.07.2015. 12:47:17 »

Opis:
1969. godina je u Brazilu. Prije pet godina u zemlji je uvedena vojna diktatura protiv koje se zagovaratelji demokracije bore na sve moguće načine. To su već provjereni građanski neposluh i oružane akcije, prosvjedi i neredi. Među zagovarateljima ponovne uspostave demokracije nalazi se i novinar iz Rio de Janeira Fernando Gabeira. On se pridružuje ljevičarskim revolucionarcima MR-8. U toj skupini članovi su i njegovi prijatelji Cesar i Maria. MR-8 organizira pljačku banke i akcija im uspije. No vlasti ipak uhite jednog člana i podvrgavaju ga teškom mučenju. Za izvlačenje informacija od državnih neprijatelja zaduženi su pripadnici tajne policije Henriquea. No brazilski revolucionari već su u pripremi novog plana. Otet će američkog veleposlanika Charlesa Burkea Elbricka.
Nakon otmice, oni zatraže od vlasti puštanje njihovih petnaest prijatelja i suboraca revolucionara iz zatvora s političkim zatvorenicima. U tom će slučaju pustiti veleposlanika na slobodu. No s otetim Amerikancem zbliži se Fernando Gabeira.

Izvor: Filmski.net

Međunarodni naziv: Four Days in September
Žanr: akcija, drama, povijesni, triler
Zemlja: Brazil, SAD
Jezik: portugalski, engleski
Trajanje: 110 min
Režija: Bruno Barreto
Scenarij: Fernando Gabeira, Leopoldo Serran
Glumci: Alan Arkin, Fernanda Torres, Pedro Cardoso, Luiz Fernando Guimarães, Cláudia Abreu, Nelson Dantas, Matheus Nachtergaele, Marco Ricca, Maurício Gonçalves, Caio Junqueira...

IMDb

« Zadnja izmjena: 10.07.2015. 16:42:40 Aleks@ »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
O Que É Isso, Companheiro? (1997) AKA Four Days in September
« Odgovor #1 : 10.07.2015. 13:16:46 »
Radnja se oslanja na stvarni događaj prema memoarima jednog pripadnika Zelene stranke. U državi je na vlasti represivna desnica, a naši junaci su komunistički nastrojeni aktivisti. Mislim da aktivisti nisu dobro prikazani u filmu. Takvi bi ljudi trebali biti strastveni zagovornici svojih ideja, a ovdje su mi svi nekako hladni i tihi. Možda se i to može opravdati, život ih je doveo do takvog stanja i sad im je sve ravno...
Nekih teških dramskih zapleta nema, ali tome je uzrok što je ovo "kao" po istinitom događaju. Takvi su uglavnom biografski filmovi.
Najviše mi se dopada dobro stvorena atmosfera Brazila 60-ih (ne znam je li točna) kojeg ugnjetava stroga vlast. Sami glumci su mi se također dopali.
Mrzim lopatare i limune