Autor Tema: The Last Wave (1977)  (Posjeta: 541 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lemonzoo

• Glavni lopatar
  • Novi član
  • *
  • Spol: Ženski
  • Debeo sam i volim lopatu
    • let's chat
The Last Wave (1977)
« : 04.07.2015. 19:38:52 »

Opis:
Vremenske prilike u Australiji u posljednje su vrijeme vrlo hirovite, a sve je češće pogađaju iznenađujuće jake kišne oluje. U to su vrijeme odvjetnika Davida Burtona (R. Chamberlain) počele mučiti noćne more u kojima se pojavljuje mladi Aboridžin. Nedugo zatim Davidu je dodijeljen slučaj petorice Aboridžina optuženih za ubojstvo. Usprkos vjerovanju da u gradovima ne postoje domorodačka plemena i mišljenju ostalih odvjetnika da je ovdje riječ o jednostavnom slučaju ubojstva, Davidu nešto govori da je tu ipak riječ o plemenskom obračunu. Stoga na večeru pozove Chrisa (Gulpilil), jednog od osumnjičenih, kako bi shvatio što se uistinu dogodilo. Chris se pojavi s tajanstvenim starcem, Aboridžinom Charliejem (N. Amagula), koji se više nego za slučaj interesira za Davida i njegovo porijeklo. Od tog prvog susreta sa starcem Davidove noćne more sve su češće i stvarnije, a uskoro počne doživljavati i užasavajuće apokaliptične vizije...

Izvor: TvProfil

Žanr: drama, misterija, triler
Zemlja: Australija
Jezik: engleski, talijanski, aboridžinski
Trajanje: 106 min
Režija: Peter Weir
Scenarij: Peter Weir, Tony Morphett, Petru Popescu
Glumci: Richard Chamberlain, Olivia Hamnett, David Gulpilil, Frederick Parslow, Vivean Gray, Nandjiwarra Amagula, Walter Amagula, Roy Bara, Cedrick Lalara, Morris Lalara...

IMDb

« Zadnja izmjena: 01.12.2017. 18:26:05 LemonzOO »
Želim ostati upamćen kao najveći lopatar

"Ne pitajte što lopata može učiniti za vas, već što vi možete učiniti s lopatom." - Bucko Lopatar

Neznalica jednom, neznalica uvijek... ljemonzo

Offline lemonzoo

• Glavni lopatar
  • Novi član
  • *
  • Spol: Ženski
  • Debeo sam i volim lopatu
    • let's chat
Odg: The Last Wave (1977)
« Odgovor #1 : 14.07.2015. 09:20:45 »
Inače ne volim filmove u kojima se previše gura ambijent, ali Peter Weir je taj dio sjajno uklopio u film tako da nije smetalo. Primjer su mi filmovi poput Stalkera i There Will Be Blood; njih u globalu volim, ali smeta mi malo to pretjerivanje s atmosferom. Glavna tema filma je aboridžinska kultura, a istraga umorstva je samo pozadinska priča. Weir je napravio dobru atmosferu, tako da je film za sve vrijeme trajanja napet gledatelju za praćenje. Topla preporuka za gledanje.
Želim ostati upamćen kao najveći lopatar

"Ne pitajte što lopata može učiniti za vas, već što vi možete učiniti s lopatom." - Bucko Lopatar

Neznalica jednom, neznalica uvijek... ljemonzo