Autor Tema: Dragon Ball Super  (Posjeta: 23534 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Dragon Ball Super
« : 28.06.2015. 20:19:00 »

Opis:
Zmajeva Kugla Super je predstojeća anime serija koja će imati 100 epizoda. Počinje sa prikazivanjem u julu, 2015. godine u Japanu. To je prva anime serija iz serijala Dragon Ball u proteklih 18 godina, i direktan nastavak na Zmajevu Kuglu Z i samu mangu.
Vreme događaja je između 288. i 289. epizode Zmajeve Kugle Z - Madžin Bua i 28. turnira borilačkih veština.
Nakon što je Goku pobedio Madžin Bua, mir se vratio na Zemlju. Šest meseci kasnije, Čiči tera Gokua da se zaposli, pa Goku postaje uzgajivač rotkvica. U međuvremenu, Goten, zajedno sa svojim prijateljem Čranksom, traži poklon za Videl, koja će mu postati snajka kada je njegov stariji brat Gohan oženi. Nakon toga će se pojaviti zlikovac snažniji od Madžin Bua i Frize.


Žanr: animirana, akcija, avantura
Kanal: Fuji TV
Premijera: 05.07.2015.

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage

Titlovi



Pripremio:NikolaJe
« Zadnja izmjena: 05.07.2015. 13:22:19 maksi »

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #1 : 05.07.2015. 18:37:54 »

Postavljen prevod za prvu epizodu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #2 : 05.07.2015. 21:02:20 »
Pogledana prva  :)

Dobar i zabavan početak. Goku i njiva, ali važno da nije zaboravio trenirat jer prijetnja stiže. Goten i Trunks i dalje simpatični. Ludi Satan i Majin  rofl rofl ali najjači je bio na kraju Majstor Roshi. Pa kak je brzo saznao za pare hahahahaha. Gohan po starom, ne trenira i žao mi je što neće ispuniti svoj potencijal. Možda i hoće, možda će se kasnije vratiti i napokon postati chosen one.

Lord Bills će biti zanimljiv. Dobit će malo veću priču, ali me zanima je li on taj koji će doći ili možda netko drugi.

Opening dobar. Naravno, teško je nadmašiti najbolju verziju, ali je dobar. Važno je da novo putovanje krenulo.

Nitrat, hvala na prijevodu.




Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #3 : 05.07.2015. 21:17:14 »
 :nnc:


Moguće da je taj zlikovac debeli Birus - Čampa, a ako nije, biće ih na kilo u 6. univerzumu. :D
« Zadnja izmjena: 05.07.2015. 22:37:21 NikolaJe »

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #4 : 05.07.2015. 21:47:39 »
Uzivao sam u prvoj epizodi. Ima taj DB smek.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #5 : 06.07.2015. 00:55:44 »
zna li se kad ce engleska sinhronizacija ?
Cycling 4 life

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #6 : 06.07.2015. 01:03:04 »

Ne, samo se zna da neće skoro. :D

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #7 : 20.07.2015. 16:35:40 »
Odličan opening. Preslušao sam ga nebrojeno puta. :)


Prevedene 2. i 3. epizoda. Ko želi titlove, neka mi se javi porukom ili potraži na četu.  :)


Tagovi: dragon ball super prevodi titlovi podnapisi   zmajeva kugla super prevodi titlovi podnapisi
« Zadnja izmjena: 23.07.2015. 16:24:38 NikolaJe »

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #8 : 20.07.2015. 23:32:37 »
Super su ove tri epizode. 20 minuta mi je nekako malo. :)
Beerus and Whis  :aha:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #9 : 21.07.2015. 03:01:36 »
Pogledana druga i treća  :)

Odlične epizode prepune fantastičnog humora. Kao da gledam original. I nisu zaboravili preći sa humora u ozbiljnost. To se odlično vidjelo u drugoj epizodi gdje je 90% epizode odličan humor. Prva Bulma i testiranje Vegete hahahah pa njegovo ponašanje i ljutit odlazak jer želi trenirat. Važno da se najeo kao i Goku. Hrana je uvijek najbitnija.

I onda prebacivanje kod Old Kaia koji osjeća da dolazi Bills uz onu muziku kao da gledam original. Opet su postigli onaj osjećaj jeze.

I treća mi je odlična. Nitrat, rekao si da ti nije nešto, ali su dobro ubacili neke stvari kao iz filma. Bills je meni već sad odličan. Frieza mi je vjerojatno najdraži villain iz DB svijeta i dok je on cijelo vrijeme bio ciničan, Bills ima drugačiji tip humora. Cijelo vrijeme je kao malo dijete, blesavi one-lineri, ali odlični. Kao Majin Buu, samo što je Bills puno pametniji. Ono kad mu Whis kaže da do Zemlje treba 26 minuta, kaže Bills to su dvije epizode Toma i Jerrya  rofl rofl

I zgodno su ubacili da je on uništio dinosaure. Whis je isto dobar lik. Najbrži je i level je iznad Billsa. Protiv njega nema nitko šanse. Na kraju opet Old Kai i Kibito Kai osjećaju dolazak Billsa i Whisa. 26 minuta, znači u 5. epizodi očekujemo dolazak. Namirisao je Gokua. Uh, bit će pakleno.

Humor, ozbiljnost, sve je tu za desetku.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #10 : 21.07.2015. 11:31:26 »
Dobre su epizode, samo mi se ne sviđa što su potpuno zanemarili prvi film, a čini mi se da će tako biti i sa drugim. Ako odgledaš seriju, ne trebaju ti filmovi. Kao da su zaboravili da su ih oni stvorili...  ;D

Druga i četvrta epizoda su fileri (Vegeta i Pilafova ekipa) što je super, ali treća i peta su malo promenjeni događaji iz filma. Bolje da su preskočili te događaje i ubrzo u 6. univerzum, što se čeka. Mada, ni događaji iz 2. filma neće smetati jer nismo odgledali taj film...  ;)


"kaže Bills to su dvije epizode Toma i Jerrya" To je drugi prevodilac ubacio na svoju ruku. Na engleskom ide "That's enough time to watch a whole episode of Chinese cartoons". :)
« Zadnja izmjena: 21.07.2015. 11:37:38 NikolaJe »

Offline iTransformerZ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 202
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #11 : 21.07.2015. 11:57:04 »
Na engleskom ide "That's enough time to watch a whole episode of Chinese cartoons". :)

Urnebesno!  rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #12 : 21.07.2015. 14:06:14 »
Dobre su epizode, samo mi se ne sviđa što su potpuno zanemarili prvi film, a čini mi se da će tako biti i sa drugim. Ako odgledaš seriju, ne trebaju ti filmovi. Kao da su zaboravili da su ih oni stvorili...  ;D

Druga i četvrta epizoda su fileri (Vegeta i Pilafova ekipa) što je super, ali treća i peta su malo promenjeni događaji iz filma. Bolje da su preskočili te događaje i ubrzo u 6. univerzum, što se čeka. Mada, ni događaji iz 2. filma neće smetati jer nismo odgledali taj film...  ;)


"kaže Bills to su dvije epizode Toma i Jerrya" To je drugi prevodilac ubacio na svoju ruku. Na engleskom ide "That's enough time to watch a whole episode of Chinese cartoons". :)
Odlično je onda ubacio  rofl rofl volim kad tako prevoditlje ubaci nešto svoje.

Filmovi ti često nisu canon niti se tiču serija. A Pilafova ekipa nikkao ne može biti filler. Drago mi je da će i oni dobiti minutažu jer se sjećak kad sam gledako kao klinac originalni Dragon Ball u kojem su Pilafova ekipa dobili vlastiti story arc i oni se sad tome vraćaju. Zato mi je drago zbog njih.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #13 : 21.07.2015. 14:29:23 »
Filmovi ti često nisu canon niti se tiču serija. A Pilafova ekipa nikkao ne može biti filler. Drago mi je da će i oni dobiti minutažu jer se sjećak kad sam gledako kao klinac originalni Dragon Ball u kojem su Pilafova ekipa dobili vlastiti story arc i oni se sad tome vraćaju. Zato mi je drago zbog njih.

I meni je drago. Svaka druga epizoda je smešna.  ;D Na žalost, izlazi tek za dve nedelje.  :(
« Zadnja izmjena: 17.08.2015. 00:55:59 NikolaJe »

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #14 : 21.07.2015. 21:33:50 »
Pogledao sam i ja ove prve tri epizode. To je to ;D Dragon Ball Z smek je tu, humor se nimalo nije promenio. Naravno epske bitke ce tek doci, ali taj humor je razlog zasto sam zavoleo ovu seriju jos od samog pocetka serije. Nastavljamo dalje clapp

Samo jedno pitanje, je li ova serija u stvari neka produzena varijanta filma Dragon Ball Z: Battle of Gods?

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #15 : 21.07.2015. 21:42:40 »
Samo jedno pitanje, je li ova serija u stvari neka produzena varijanta filma Dragon Ball Z: Battle of Gods?

Između 288. i 289. epizode DBZ-a je veoma dug period.  ;D
DBS obuhvata oba filma, do šeste epizode su događaji iz Battle of Gods, kasnije će biti i iz Povratka Frize. Verovatno od 15. epizode počinju novi događaji.   ;)

Offline deadsun

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #16 : 23.07.2015. 02:49:34 »
Odlicno, hvala na odgovoru :)

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #17 : 16.08.2015. 23:46:45 »
Odlicna 6. epizoda dosta dobrih stvari su dodali, a ponesto su i izbacili iz filma tako da znaju sta nije valjalo iz filma.
Sledece dve epizode se cekaju jer ce biti dosta borbi, a mozda Vegeta postane SS3.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #18 : 17.08.2015. 00:55:15 »
DBS obuhvata oba filma, do šeste epizode su događaji iz Battle of Gods, kasnije će biti i iz Povratka Frize. Verovatno od 15. epizode počinju novi događaji.   ;)
Bio sam previše optimističan. Do desete epizode prvi film, a potpuno novi događaji verovatno oko 40. epizode...  rofl
Pogledao sam malo Povratak Frize, ima dosta nepoznatih stvari koje će da se razjasne tek u seriji, verovatno oko 20. epizode... :D

Prevedena šesta epizoda. Nije bila loša, pa je vredi pomenuti.  ;D
Spoiler for Hiden:
Prilično je smešno dok ponosni i hrabri Vegeta drhti pred Birusom. :D
Kornjačin Vrač u svakoj epizodi dobije najmanje po jednu pljusku...  rofl rofl rofl
« Zadnja izmjena: 17.08.2015. 00:57:49 NikolaJe »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #19 : 20.08.2015. 01:54:54 »
Pogledana četvrta, peta i šesta  :)

Koliko smiješnih situacija  rofl rofl

Četvrta odlična. Kako mi je drago zbog Pilafove ekipe što su im dali prostora. To nije nikakav filler već se radi o tome da su bili prilično regularni u originalnoj seriji i njihova priča pa Red Army fantastično nešto. Kad se jetim tih avantura.

Peta i tipični nadobudni Goku. Zato ga volim.

I šesta najsmješnija dosad. Fantastične situacije, pogotovo sa Vegetom kad ulovi hobotnicu, odmah napravi jelo rofl rofl usrao se, sjetio se tko je Bills i na kraju Majin Buu sve usere  rofl rofl

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #20 : 23.08.2015. 21:20:52 »
Pogledana sedma epizoda.

Spoiler for Hiden:
Malo mi je dosadilo to što Vis i Birus stalno brbljaju o hrani.
Scenu gde Birus udara Bulmu su prikazivali identično kao u indijskim serijama. Nisam znao kako da odreagujem, to jest, da li je to dobro ili loše...  rofl

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #21 : 14.09.2015. 00:32:45 »
Deseta epizoda je nešto kao zagrevanje pred borbu. :D

Sledeći put se javljam nakon 13. epizode "Goku, Go Surpass Super Saiyan God!". Moguće da će mu kosa konačno poplaveti ili je opet neki zajeb.  rofl
Videćemo da li je razočarenje ili iznenađenje - neviđeni događaji.  :)

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #22 : 14.09.2015. 03:15:57 »
Kada moze da se ocekuje engleska sinhronizacija ?
Cycling 4 life

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #23 : 14.09.2015. 03:36:07 »
Kada moze da se ocekuje engleska sinhronizacija ?
Kad je bude pokupila neka američka tv
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #24 : 02.10.2015. 20:02:44 »
Rekoh "Sledeći put se javljam nakon 13. epizode", ali izašao je raspored za oktobar i novembar:)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #25 : 02.10.2015. 20:07:40 »
Odlično, sad imam šest epizoda zaostatka. To volim pa mi bude kao trosatni film. Ooo

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #26 : 05.10.2015. 00:31:25 »
Odgledana 13. epizoda. Nije bilo napretka...  :facepalm
« Zadnja izmjena: 11.10.2015. 17:51:12 NikolaJe »

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #27 : 11.10.2015. 17:50:41 »
Konačno se završila borba.  cry1 od sreće.

15. epizoda će izgleda biti vrlo interesantna.
Spoiler for Hiden:

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2682
  • Spol: Muški
Odg: Dragon Ball Super
« Odgovor #28 : 17.10.2015. 00:30:06 »
 rofl rofl rofl rofl rofl


Offline Novak Vujovic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 140
  • Spol: Muški