Autor Tema: The Picture of Dorian Gray (1945)  (Posjeta: 1749 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
The Picture of Dorian Gray (1945)
« : 08.11.2014. 07:09:08 »

Opis:
Horor drama temeljena na istoimenom romanu Oscara Wildea iz 1890. godine. Film je crno-bijeli no uključuje i četiri inserta u boji te je za fotografiju Harry Stradling Sr. osvojio i Oscara.
U viktorijanskom Londonu 1886., pokvareni Lord Henry Wotton upoznaje nevinog Doriana Graya koji pozira talentiranom slikaru Basilu Hallwardu. Basil napravi Dorianov portret te mu i pokloni tu prekrasnu sliku, zajedno sa egipatskom skulpturom mačke dok mu Henryjev pokvareni um govori kako bi Dorian trebao tražiti užitak u životu. Dorian poželi da njegov portret stari umjesto njega. On se zaljubi no smicalice Lorda Henryja odvoje ga od njegove ljubavi. Kako godine prolaze, svi Dorianovi prijatelji su sve stariji dok je njegov izgled nepromijenjen. No njegova slika otkriva njegovu zlobu i pokvarenost. Može li još uvijek pronaći spas ili je i njegova duša zarobljena u prokletoj slici?

Izvor: MojTV

Žanr: drama, fantazija, horor, romantika, triler
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 110 min
Režija: Albert Lewin
Scenarij: Albert Lewin, Oscar Wilde
Glumci: George Sanders, Hurd Hatfield, Donna Reed, Angela Lansbury, Peter Lawford, Lowell Gilmore, Richard Fraser, Douglas Walton, Morton Lowry, Miles Mander...

IMDb

« Zadnja izmjena: 08.11.2014. 11:26:43 zkarlov »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Picture of Dorian Gray (1945)
« Odgovor #1 : 25.02.2015. 22:25:39 »
Najbolja verzija o Dorianu Greyu. George Sanders odličan kao Lord Henry. Uvijek bio podcijenjen glumac.

Offline lille

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 609
  • Spol: Ženski
Odg: The Picture of Dorian Gray (1945)
« Odgovor #2 : 28.06.2015. 12:55:52 »
Mislila sam da nema teme za ovaj film, inače bih ja otvorila. Naj naj verzija, još se drži na VHS-u i gleda redovno,  srcesmajli
Iskopat ću titl, srediti, prevesti ako treba,  :)