Autor Tema: Colony  (Posjeta: 23016 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Colony
« Odgovor #60 : 07.04.2017. 13:34:18 »
Mrzim lopatare i limune

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Colony
« Odgovor #61 : 07.04.2017. 13:41:15 »
Srećom prestadoh gledati već na prvoj.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2683
  • Spol: Muški
Odg: Colony
« Odgovor #62 : 09.04.2017. 01:38:54 »
Odlična prva epizoda druge sezone! Prvo sam se nervirao jer prikazuju prošlost, to najviše mrzim da gledam, a onda je postajalo sve uzbudljivije... :)


Mirelovac, hvala na prevodima!  drinks
Fino je kad mogu da se opustim u krevetu, ne da ustajem sto puta da bih ispravljao greške...  ;D
« Zadnja izmjena: 09.04.2017. 01:40:27 NikolaJe »

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2683
  • Spol: Muški
Odg: Colony
« Odgovor #63 : 13.04.2017. 00:58:56 »
Nije ništa specijalno druga sezona, ali mi nije ni palo na pamet da dignem ruke od serije. Sasvim je u redu.  clapp Snajderov uređaj za praćenje mi je još više zagolicao radoznalost, ili šta god je bila ona mala stvarčica na kraju zadnje epizode. Jedva čekam treću sezonu da vidim šta će da se izdogađa. Voleo bih da vidim rat u kome će na strani slobodnih ljudi da bude mnogo svemiraca ili šta god su oni stvorovi.  kokicekola

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Colony
« Odgovor #64 : 21.03.2018. 23:07:42 »
Treća sezona počinje 2. 05. 2018.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Colony
« Odgovor #65 : 20.05.2018. 14:56:58 »
kakvo je?

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Colony
« Odgovor #66 : 21.05.2018. 17:59:46 »
kakvo je?

Na nivou prethodne dve sezone. Ništa spektakularno, ali može se gledati. Pojavio se novi lik koji će muškom dijelu publike baš prijati ;)

Offline Luka1

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
Odg: Colony
« Odgovor #67 : 14.07.2018. 11:45:50 »
Sjajne prve dve epizode (nisam mogao vise da gledam jer nema prevoda), po meni na vise nivou nego prethodne dve sezone, nastavljamo kad se pojave prevodi za sledece epizode  smileyNO1

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Colony
« Odgovor #68 : 22.07.2018. 12:42:42 »
Serija je otkazana.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Colony
« Odgovor #69 : 22.07.2018. 17:20:30 »
Serija je otkazana.

Nažalost, bilo je za očekivati. Nadam se da su bar sezonu zaključili propisno, pošto ono što su zamislili u priči o invaziji sigurno ne mogu u zadnje dve epizode koje još nisam odgledao da finiširaju.

Offline Winchester01

  • Član
  • ***
  • Postova: 507
  • Spol: Muški
Odg: Colony
« Odgovor #70 : 23.07.2018. 08:58:46 »
Serija je otkazana.
Sigurno su čuli da sam ja odlučio gledati.
Ovo mi se događa s većinom serija. rofl

Offline Luka1

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 82
Odg: Colony
« Odgovor #71 : 26.07.2018. 23:57:09 »
 >:(

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Colony
« Odgovor #72 : 27.07.2018. 10:08:57 »
Šteta. Mogli su još da snime neko finale serije u vidu dve epizode i da završe kako bi trebalo. Ali, tako je kako je. Vjerovatno su planirali bar još jednu sezonu, kad ono - otkaz.
U svakom slučaju, iako serija nije neko remek-djelo, meni se svidjela - glavni likovi su ok, čak je i glavni negativac u suštini običan političar - realističan.
Moja preporuka, sve tri sezone su ujednačene, s tim da mi je ova treća najbolja - najviše se konkretnih stvari desilo. Ovo nije serija koja pršti od akcije, ali ima i akcionih dijelova, više je drama u kojoj su likovi prikazani na zadovoljavajućem nivou. Zapleti nisu spektakularni, na kraju krajeva nije ovo skupi blockbuster, već SF drama sa elementima akcije, bez nekih naročitih pretenzija da postigne nešto krupno. Ne preterano duboko da odbije širu publiku, ali ni sasvim plitko da se posve pusti mozak na pašu prilikom gledanja.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Colony
« Odgovor #73 : 04.08.2021. 10:42:48 »
Svidjela mi se serija i volio bih da su je završili. Holloway bi mi bio dobar Joel u Zadnjima od nas. Najzanimljiviji lik Alan Snyder, dobar je i glumac. Lik za kojeg pomisliš da se promijenio i počneš malo navijati za njega, a ono... hehe

Kao što su i ostali pisali, teško da je ovo sf i smatram da su tu scenaristi dosta zakazali jer cijela serija samo dražulja spominjanjem izvanzemljaka i sličnoga. Padajuća nebesa mi je bila puno bolja u tom smislu.

Realno, kad se razmisli o toj radnji o izvaznemaljcima i prijetnjama, ispadne potpuno glupa. Plot hole od početka do kraja serije.
Spoiler for Hiden:
Što će naprednoj rasi izvanzemaljskih robota ljudi? Imaju takvu tehnologiju da im ljudi (koji su potpuno neefikasni naspram te tehnologije) uopće nisu potrebni. Pa brže bi sastavili neke robote da im rade i bore se za njih. Dobar bi mi razvoj bio da ti vanzemaljici, kojih ima samo stotinjak - mislim na one kugle u kojoj je njihova svijest - žele nastaniti ljudska tijela onih koje su stavljali u kapsule. Ono, bilo im je dosta robostkog života i žele se skrasiti ili infiltrirati među ljude. Čak sam u više navrata za neke likove i mislio da su ih preuzeli vanzemaljci.