Autor Tema: Black Christmas (1974)  (Posjeta: 1815 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Black Christmas (1974)
« : 07.06.2015. 22:20:42 »

Opis:
Božićni su blagdani i skupina mladih djevojaka okupila u se u kući njihovog sestrinstva. Njihovu bezbrižnu svakodnevicu prekidaju okrutni pozivi tajanstvenog muškarca. Iako misle da je to samo neka neslana šala stvari uskoro izmaknu kontroli kad ih ovaj manijak odluči posjetiti.

Izvor: MojTV

Drugi naziv: Silent Night, Evil Night / Stranger in the House
Žanr: horor, misterija, triler
Zemlja: Kanada
Jezik: engleski
Trajanje: 98 min
Režija: Bob Clark
Scenarij: Roy Moore
Glumci: Olivia Hussey, Keir Dullea, Margot Kidder, John Saxon, Marian Waldman, Andrea Martin, James Edmond, Doug McGrath, Art Hindle, Lynne Griffin...

IMDb

« Zadnja izmjena: 07.06.2015. 22:31:58 forzajuve »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Christmas (1974)
« Odgovor #1 : 18.06.2015. 15:08:23 »
Jedan od najboljih slasher filmova. Odličan spoj atmosfere i paranoje. Telefonski pozivi jezivi, nema loše napisanog lika kao što smo viđali u kasnijoj fazi slasher podžanra. Ubojica dobar i nenametljiv već je stavljen fokus na djevojke.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Black Christmas (1974)
« Odgovor #2 : 30.12.2015. 17:14:38 »
Ovo mi je jedan od boljih slashera koje sam gledao; Bob Clark je ubo napetu atmosferu, posebno treba spomenuti prvo umorstvo gušenjem. Usto, sve to je postignuto bez detaljnog prikazivanja scena klanja i korištenjem efekta ubojice kojeg ne vidimo; što je dodatno povećalo napetost za gledatelja. Glazbena podloga i kamera su isto dali svoj doprinos. Najstrašniji dio u filmu su mi oni bolesni telefonski pozivi. Da se mene pitalo, a srećom nije, možda bih ubacio malo više božićne atmosfere, koje je posebno falilo u prvom dijelu; tamo negdje dok se ne pojave koledari.
Ako možete doći do njega, preporučujem vam da pogledate i DVD-ov dodatak iz 2006. 12 Days of Black Christmas Featurette. John Saxon je voditelj i pojavljuju se mnogi glumci, kao i oni iza kamere. Lijepo je urađen.
Mrzim lopatare i limune