Autor Tema: House of the Dragon  (Posjeta: 3547 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
House of the Dragon
« : 05.10.2021. 15:37:15 »

Opis:
Serija nam donosi priču 200 godina pre događaju u Igri prestola, i prati početak kraja kuće Targarjen. Vesterosom vlada Viseris Targarjen koji želi da tron nakon njegove smrti nasledi prvorođena ćerka Renira, a ne sin Egon. Zbog ovakve odluke Targarjeni počinju polako da se dele na one koji podržavaju Reniru, i one koji podržavaju Egona u političkoj borbi za prevlast, koja će se nakon smrti kralja Viserisa pretvoriti u građanski rat poznat kao Ples zmajeva. U njemu će stradati većina targarjenskih zmajeva i nestati većine sporednih kuća Targarjen.


Žanr: fantazija, akcija, drama
Kanal: HBO Max
Premijera: 21.08.2022.
Glumci: Milly Alcock, Eve Best, Paddy Considine, Matt Smith, Ryan Corr, Jefferson Hall, Olivia Cooke, David Horovitch, ...

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 21.08.2022. 09:52:11 zkarlov »

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #1 : 05.05.2022. 17:41:30 »

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #2 : 22.08.2022. 23:18:33 »
Još niko ništa nije rekao? Bez utisaka? :)
:murija:

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #3 : 22.08.2022. 23:43:21 »
Rano je još. Vizuelno je sve besprijekorno, ipak je to HBO, ali likovi i radnja, bumo videli kad se odgleda još koja epizoda. Mene prva epizoda nije ničim oduševila, ali nisam ni nezadovoljan. Očekujemo svi da se sve razvija postepeno, u maniru vrhunskih serija.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #4 : 24.08.2022. 08:48:43 »
pogledao sam sinoć i prilično sam zadovoljan. likovi već imaju neku dubinu i nisu crno-bijeli. gluma zadovoljavajuća, osim kralja  Viserysa. Glumac mi nema karakter, no možda je takav lik. Matt Smith i Milica Alcock zasad su mi najbolji ilikovi i vješto odglumljeni. Smith je dosta zastrašujuć u svojoj ulozi. Nisam ga nigdje gledao pa ne znam kakav je inače glumac. Jako mi sliči na nekog poznatog i to me kopkalo u svakoj sceni s njim.

Scene joustinga su fantastične i odlično montirane s porodom. imam zamjerku na CGI. kao da nisu dobro uklopili setove i zeleni ekran. praktički se vidi gdje završava set a počinje CGI. nisam imao takav doživljaj u GoT-u.

moram još samo reći da mi je HoD i po trejlerima izgledao i vizualno i glumački bolje od Prstenova moći.

Offline gemist

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #5 : 24.08.2022. 08:56:47 »
Sliči na nogometaša Domagoja Vidu,samo ima dužu kosu  ;D to sam baš danas na fejsu čitao komentare i baš se nasmijao  ;D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #6 : 24.08.2022. 11:52:21 »
eee, na Vidu, da  ;D genijalno! vjerojatno to sad neću uspjet izbit iz glave :)

Offline mladi.indiana

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #7 : 26.08.2022. 19:54:47 »
Obnovljeno za drugu sezonu

Offline mwsavko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #8 : 28.08.2022. 22:26:02 »
pogledao sam sinoć i prilično sam zadovoljan. likovi već imaju neku dubinu i nisu crno-bijeli. gluma zadovoljavajuća, osim kralja  Viserysa. Glumac mi nema karakter, no možda je takav lik. Matt Smith i Milica Alcock zasad su mi najbolji ilikovi i vješto odglumljeni. Smith je dosta zastrašujuć u svojoj ulozi. Nisam ga nigdje gledao pa ne znam kakav je inače glumac. Jako mi sliči na nekog poznatog i to me kopkalo u svakoj sceni s njim.

Scene joustinga su fantastične i odlično montirane s porodom. imam zamjerku na CGI. kao da nisu dobro uklopili setove i zeleni ekran. praktički se vidi gdje završava set a počinje CGI. nisam imao takav doživljaj u GoT-u.

moram još samo reći da mi je HoD i po trejlerima izgledao i vizualno i glumački bolje od Prstenova moći.

Dobar je Matt Smith. Bio je genijalan u Doctor Who. Bio sam iznenadjen njegovim izborom, nisam ga ocekivao u ulozi Daeamona Targaryena. Ali bas je dobar...dobar

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #9 : 29.08.2022. 11:23:05 »
Matt Smith se izgleda opredjelio za uloge negativaca posle njegove zapažene uloge jedne od inkarnacija Dr Whoa, u kojoj je stvarno bio dobar, i u filmu Morbius (koji nije nešto vrijedan da se pogleda) glumi glavnog negativca.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #10 : 29.08.2022. 21:44:51 »
Dobro je ovo,ima onaj GOT vajb,sto je jako bitno...kao sto recimo ovaj novi LOTR nema...glumci skroz korektni. :volim

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #11 : 06.09.2022. 02:59:50 »
Ovdje ce krvi biti u potocima  :naklon:


Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #12 : 06.09.2022. 23:45:28 »
Ne znam, meni ovo za sad nije nešto.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #13 : 07.09.2022. 01:12:57 »
Ne znam, meni ovo za sad nije nešto.

Ne znam, pogledao sam sve tri odjednom sinoc kasno, meni je leglo mozda zato sto sam smanjio ocekivanja na nulu.

Treca epizoda kraj mi je toliko glup i naivan da me vratilo u 7. sezonu got-a (po meni gora od 8. sezone ne racunajuci finale)

Najjace od svega je da imam osjecaj da ce ovo sa velikim ratom biti nesto kao "winter is coming" nekoliko godina  ;D

a nista ocekujem da ce se Rhaenyra udruziti sa strikanom kad stari vrisne, ali velike su prilike da ce to biti tek u finalu

Najveci minusi su naravno zmajevi, njih nikad nisam volio, a sto je jos zalosnije cgi zmajeva izgleda jeftinije nego prije 10 godina

takodjer previse CGI me ubija u pojam.. svaka scena je prepunjen sa comp. grafikom.. nije ni to jeftino, the witcher, the foundation, house of dragon, top gun maverick.. evo gledam novi LOTR ne znaju reci dosta, ni granicu gdje treba stati...


Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #14 : 10.09.2022. 10:27:27 »
Meni se zmajevi najviše dopadaju. Ni za jednog glumca se nisam vezao ni posle tri epizode. Da ih u sledećoj epizodi ubiju ne bi mi bilo žao, niti bih se šokirao.

Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #15 : 10.09.2022. 17:24:19 »
Moram da priznam da sam jedva odgledao prve tri epizode. Jednodimenzionalno, dosadno, kasting skoro pa skroz promašen, plus zbog previše efekata za zmajeve izgleda i jefitno. Miljama daleko od GoT-a koji je bio remek-djelo i glumom i dijalozima. U GoT-u je svako krvoproliće imalo neki smisao u profilisanju likova, a ovdje stvarno komentara bez. Prosto prosuta crijeva da pokušaju da nam pokažu da mogu biti brutalnije nego ranije. :ccc:
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #16 : 10.10.2022. 19:29:45 »
Ide ka španskoj seriji osrednjeg kvaliteta.  thumb-down

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #17 : 10.10.2022. 22:05:06 »
Kraj Viseris me podseća na
Spoiler for Hiden:
Night Kinga, ne bi me čudilo da je on to postao...
  :\)

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline Condor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #18 : 26.10.2022. 03:16:36 »
Odgledah svih 10 epizoda i ovo je bas tanko (finalna epizoda je za nijansu bolja od ostalih).

P.S. Vi koji ste odgledali:
Spoiler for Hiden:
Je li onaj zmaj u špilji kome Daemon prilazi sa bakljom zapravo ovaj koga jase jednooki? Ako da, onda poslednja epizoda dobija malo zanimljiviju dimenziju, mozda nesto i bude od druge sezone! ;)
Rebel with a reason!

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #19 : 26.10.2022. 21:45:35 »
Odgledah svih 10 epizoda i ovo je bas tanko (finalna epizoda je za nijansu bolja od ostalih).

P.S. Vi koji ste odgledali:
Spoiler for Hiden:
Je li onaj zmaj u špilji kome Daemon prilazi sa bakljom zapravo ovaj koga jase jednooki? Ako da, onda poslednja epizoda dobija malo zanimljiviju dimenziju, mozda nesto i bude od druge sezone! ;)


Ne nije.

Spoiler for Hiden:
Taj zmaj u pećini bi trebalo da bude Vermithor, jedan od najstarijih i najvećih zmajeva koga je jahao kralj Jaehaerys I, jedini stariji zmaj od njega je Vhagar, to je zmaj koga jaše taj jednooki.   :)

Offline Condor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #20 : 26.10.2022. 23:20:47 »
Hvala puno za pojasnjenje, slaks.
Rebel with a reason!

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #21 : 27.10.2022. 00:20:22 »
ako se gleda posebno serija je vrh, porediti sa Game of Thrones nema smisla, GoT je bio kulturni fenomen i mnogo mjeseca je proslo i proci ce dok se slicna ne pojavi.

Nadam se da ce im u 2. sezoni dati veci budzet. Vidi se da su u ovo usli sa velikom dozom opreza, kako god, za ono govno od milijardu dolara je remek djelo.

Fire and Blood novela je oskudan materijal, tako da sve pohvale i scenaristima koji su iz predloska izvukli najbolje.
Jedino se bojim sto sad publika ocekuje klanje, a vjerujem da necemo dobiti vise od jednu veliku bitku po sezoni (ako ih uopce bude 4)

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #22 : 28.10.2022. 16:33:48 »
Nakon ponovo odgledane serije Game Of Thrones i ove House of the Dragon, moj utisak je da su Vikinzi zakon za obje ove serije.

Ko traži dinamiku, borbu, akciju, krvi ne do koljena već do vrata, neka gleda Vikinge.

Posebno me razočarala House of the Dragon jer je pored već viđenih incesta u Game of Thrones puna pederluka, pedofilije i nasilja nad djecom.
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #23 : 13.12.2022. 14:09:38 »
pogledao sam cijelu sezonu. možda mi je mrvicu slabija od prve sezone GoT-a jer su ovdje zbrzali radnju preskakanjem godina - kužim zašto, samo mi je bilo nezgodno popratiti tko je tko od ovih likova kojima su mijenjali glumce. Općenito, volim sage koje prate povijest neke obitelji. Ovdje odmah ubacujem kritiku: neki likovi uopće nisu ostarjeli. Mogli su se u šminki malo više potruditi pa im dodati koju boru ili više sijedih. Gotovo da se jedino kod Viserysa i Namjesnika Stronga (mislim da se tako zove) vidi da stare.

Bio sam napisao da mi se ne sviđa glumac i lik Viserysa. E, pa promijenio sam ploču i on mi je sad i vrhunski lik i vrhunski odglumljen. nisam čitao knjige, ali pretpostavio sam da je dosta vjerno prikazan. I baš mi se svidjelo što je on ključna figura koja je na kraju zapečatila sudbinu obitelji Targaryaen. Stojim pri tom da je njojnav, beskarakteran i možda povodljiv, ali to su tako ljudske osobine da mu nemam šta spočitati - pogotovo ako je namjera bila da ga se takvim prikaže. Jebiga, prvorođenci dobiju sve, a ostali ispuše.

Gluma mi se većinom svidjela. Nema pozitivaca i negativaca, svatko poteže na svoju stranu i bit će mi zanimljivo vidjeti tko će ispasti jači, mada vjerujem da će se to maksimalno oduljiti i zakomplicirati. Glazba mi je ništa posebno, slabija nego u GoT-u. Definitivno osjetim vibru Igre prijestolja i taj svijet. Jako fali uvodna špica iz GoT-a sa zemljovidom. Osim toga, scenografija mi se čini slabija nego u GoT-u. Mjestimično baš ružno izgleda ili zamagljeno ili presvučeno nekakvim filterima. Zmajevi su mi sasvim dobri i svaki susret s njima mi je užitak.

Morat ću još jedanput pogledati sezonu jer znam da sam dosta toga propustio i da pokušam bolje pohvatati likove. Hrpa ih ima slična imena i ako ne gledaš epizodu za epizodom, lako se pogubiti.


Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #24 : 02.12.2023. 20:02:54 »

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: House of the Dragon
« Odgovor #25 : 23.03.2024. 18:26:03 »

Tags: