Autor Tema: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?  (Posjeta: 12269 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« : 01.06.2015. 19:11:52 »
Evo upravo sam primetila među ikonicama dole desno neke prozorčiće, kad pređem mišem kaže 'Get Windows 10'.
Nudi mi da rezervišem 'free upgrade', limited time offer, i šta ti ja znam.
Samo me zanima gde je ćuprija na kojoj bih morala da platim taj 'free' upgrade.  :ceska:

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #1 : 01.06.2015. 20:35:32 »
Isto je i kod mene. Valja li čemu?
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #2 : 01.06.2015. 20:54:26 »
Ne znam još. Prijavila sam se i sad će kao da se downlouduje kad bude stigao, pa će da me obavesti da mogu da instaliram.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #3 : 01.06.2015. 21:32:27 »
Tu mogućnost besplatne rezervacije i nadogradnje su dobili svi korisnici Windosa 7/8. Kada bude bila dostupna moći ćete da izaberete da li želite da nadogradite svoj sistem na Windows 10.

Naravno, piratski windowsi će biti odmah po automatizumu prebačeni na trial verziju. Tako da svima onima koji nemaju legalne windowse ovo ništa ne znači. Barem dok neko ne reši taj problem oko aktivacije, kao i do sada.  :\)
« Zadnja izmjena: 01.06.2015. 21:40:29 slaks »

Offline antep179

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #4 : 01.06.2015. 21:44:12 »
Pise da dolazi u 8. mjesecu. A sta je s onima koju su preprzili original windowse, to se isto smatra piratima... ili?  :ne-zna

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #5 : 01.06.2015. 22:07:38 »
Koliko mogu da vidim sa zvanične objave, piće da će prodaja, a ujedno i nadogradnja na Windows 10 biti dostupna od 29.07.2015. godine.




Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #6 : 02.06.2015. 19:49:29 »
29. jula će se u vidu/preko windows updatea doći i update za win 10 u sklopu 3gb fajla i onda će se kao i svaki update instalirati i odlično je to što se neće gubiti aplikacije. Ja sam prijavljen u insider i kako izađe koji tehnical preview ja ga instaliram.

Meni se mnogo, ali  baš mnogo dopada kako to sve izgleda i kako je fluidno, čak i za beta verziju a prodavnica će biti odlična kad je finiširaju i uvedu sve što su rekli. Takođe se radujem i apdejtu na mobilnom telefonu, gde ćemo, za razliku od androida, svi dobiti win 10(mogućnost da instaliramo), jedino neki modeli sa wp 7 neće moći jer ne podržavaju hardverski ali su ti telefoni svi stariji od dve godine, pa je to čak i nebitno u ovom trenutku. :)

Ja isto imam pirat al ako će mi biti crna pozadina i nešto uskraćeno zbog toga, onda ću ga najverovatnije kupiti ako ne bude cena kao za 8.1 što je. I onda sam miran. Jer vredi. :)

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #7 : 02.06.2015. 20:16:38 »
Evo upravo sam primetila među ikonicama dole desno neke prozorčiće, kad pređem mišem kaže 'Get Windows 10'.
Nudi mi da rezervišem 'free upgrade', limited time offer, i šta ti ja znam.
Samo me zanima gde je ćuprija na kojoj bih morala da platim taj 'free' upgrade.  :ceska:

Ako ne želite rezervaciju za nadogradnju, deinstalirajte KB3035583.


Citat:
You WILL be able to update your PC to W 10 but you must buy a new legit key.

Citat: Daz;1038157
This might not be true. At the moment we don't know for sure because Microsoft hasn't talked much about how activation will actually work, which is the opposite of what they done with Windows 8.

Right now I'd tell people to reserve the update but not to install it right away when it becomes available. Wait for others here to test it and report back.
« Zadnja izmjena: 04.06.2015. 21:18:42 diablo »

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #8 : 02.06.2015. 20:20:04 »
Tu mogućnost besplatne rezervacije i nadogradnje su dobili svi korisnici Windosa 7/8. Kada bude bila dostupna moći ćete da izaberete da li želite da nadogradite svoj sistem na Windows 10.

Naravno, piratski windowsi će biti odmah po automatizumu prebačeni na trial verziju. Tako da svima onima koji nemaju legalne windowse ovo ništa ne znači. Barem dok neko ne reši taj problem oko aktivacije, kao i do sada.  :\)

Upravo tako. No ta ce nas opcija ako nista obavestiti o izlazenju desetke pa ce se moci negde "skinuti" kao i svaki do sada.
A sto se tice aktivacije vec ce neko napraviti neki Loader ili nesto slicno.
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #9 : 03.06.2015. 14:57:01 »
I ja bih ga rado kupila ako se bude pokazao kako treba.
A moraće da bude kako treba ako stvarno misle da to bude poslednji, 'konačni' Windows.
Samo me nervira to što su prvo počeli da najavljuju da će biti besplatan za sve, mada je bilo suludo poverovati u to, i onda naravno ispade da nije baš free...

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #10 : 12.07.2015. 10:32:04 »



Al ovde piše da nije probna već puna verzija. Pre dve nedejle je pisalo da će biti probna ako nije aktivan sistem. Tako da ne znam u šta da verujem sada. xD

Ali ću ga sigurno instalirati, to stoji. Već sam smislio šta će mi biti na kom desktopu, hahahah. :D

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #11 : 29.07.2015. 18:37:23 »
Uradio update, bukvalno mi je sve ostalo, samo što je win 10. Jedino je to promena. Nikakve greške, niti pucaju neki programi. Ništa nisam izgubio a dobio sam novi OS. :)

Preporuka da se instalira preko postojećeg, jer svi programi ostaju pa čak i ikonice na pozadini. :D

Offline Laudanum

  • A.C.A.B.
  • Prevoditelj
  • Regularni forumaš
  • ****
  • Postova: 67
  • Spol: Muški
  • Super mi je mozak
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #12 : 29.07.2015. 18:52:44 »
Uradio update, bukvalno mi je sve ostalo, samo što je win 10. Jedino je to promena. Nikakve greške, niti pucaju neki programi. Ništa nisam izgubio a dobio sam novi OS. :)

Preporuka da se instalira preko postojećeg, jer svi programi ostaju pa čak i ikonice na pozadini. :D

Da li ti je ostala netaknuta C particija i jel Full ferzija iako je rađen apdejt preko pirata?

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #13 : 29.07.2015. 19:06:56 »
Full verzija, WIn 10 PRO.

Bukvalno netaknuta. Jedino što sam dobio Windows.old folder, tu mi je win 8.1 stari bio ali sam ja to uklonio jer mi ne treba, ne mislim se vraćati na prethodnu verziju. Mislio sam da će se makar programi morati instalirati opet, ali baš ništa. Sve mi na pozadini ostalo isto i sve radi full. :) Zadovoljan sam. :)

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #14 : 29.07.2015. 21:52:30 »
Citat: murphy78
*ACTIVATION NOTICE*:

    Upgrade from a Win7sp1 or Win8.1 with Update. As long as the system thinks the activation is legit, it will store the activation on Microsoft's server using your hardware info. (Yes, WinLoader, WindSLIC, and KMS)*
    *Note that you still have to use the upgrade path MS has laid out - See info graphic below
    After upgrade, make sure your system is activated
    After your system was activated you can clean install and just skip the key entry and it will be activated



Offline alfred

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • series rules
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #15 : 29.07.2015. 22:04:38 »
A da li su ti ostali mailovi ako koristiš outlook ne znam ,i kaj je sa favoritima u google chromu ako njega koristiš

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #16 : 29.07.2015. 22:18:49 »
Sve, sve ti ostaje. čak mi je i keširana memorija ostala. To me je baš iznenadilo. Što se favorita tiče i toga, ja chrome syncujem sa svojim gmailom pa onda kad god srušim sistem i uđem u chrome, prijavim se i sve mi se vrati. Dok je ovde sve ostalo kako je bilo. Bukvalno samo ažuriranje sistema, sve ostalo je ostalo. Evo i my documents, sve što je bilo, tako je i sada. :)

Offline alfred

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • series rules
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #17 : 30.07.2015. 06:53:33 »
Hvala na odgovoru.A kad dođe update stiskam ažurianje pa što bude.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #18 : 30.07.2015. 07:28:37 »
Smeće. Prvo su sebi pucali u nogu sa Windows 8, onda su je odsekli sa windows 8.1, a sada sebi pucaju u glavu sa windows 10. Nedovršen proizvod, gomila bugova, Microsoft je pukao, nije ni čudo što je gomila ljudi dalo napustilo brod koji tone.   :facepalm

Offline antep179

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #19 : 30.07.2015. 08:37:48 »
Napravio update sinoc i prvi utisci su pozitivni i da je sve uredno radi. Brzo, precizno, bez greske... nemam rijeci. Zadrzalo mi je sve datoteke na obe particije, jedino sto mi nije zadrzalo programe, pa sam ih morao na novo instalirati. Jel' jos netko isto imao taj "problem"?

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #20 : 30.07.2015. 10:04:28 »
Hvala na odgovoru.A kad dođe update stiskam ažurianje pa što bude.

Ne moraš čekati na WU. Nadogradnju ili kreiranje svoje instalacije možeš uraditi sa "Media creation tool". Proces je vrlo jednostavan.

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
Nije bitno koju verziju ćeš skinuti. Obe rade sa x86 i x64.





Napravio update sinoc i prvi utisci su pozitivni i da je sve uredno radi. Brzo, precizno, bez greske... nemam rijeci. Zadrzalo mi je sve datoteke na obe particije, jedino sto mi nije zadrzalo programe, pa sam ih morao na novo instalirati. Jel' jos netko isto imao taj "problem"?

Da li si možda preskočio ovaj deo?






Offline antep179

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #21 : 30.07.2015. 10:44:35 »
Sad kad si postavio screenshot vidim da nisam, ali nema veze. Ionako je koristim svega par programa, pa nije oduzelo puno vremena. Bitno da su podaci svi tu  :)

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #22 : 30.07.2015. 18:21:54 »
Smeće. Prvo su sebi pucali u nogu sa Windows 8, onda su je odsekli sa windows 8.1, a sada sebi pucaju u glavu sa windows 10. Nedovršen proizvod, gomila bugova, Microsoft je pukao, nije ni čudo što je gomila ljudi dalo napustilo brod koji tone.   :facepalm

Zbog čega imaš takvo mišljenje? Gde su bagovi? Ja ni jedan nisam primetio. Čak mi radi bolje nego osmica.

Offline antep179

  • Novi član
  • *
  • Postova: 23
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #23 : 30.07.2015. 21:57:55 »
Gde su bagovi? Ja ni jedan nisam primetio. Čak mi radi bolje nego osmica.

Potpisujem!  :majstore

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #24 : 31.07.2015. 02:02:47 »
Ovaj Edge je najveće iznenađenje, ima da bude najpopularniji brauzer. Fenomenalno radi.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #26 : 02.08.2015. 22:03:03 »
I ovako je moj ceo život uveliko u tehnici i po raznim serverima i data centrima, to što Microsoft ima mi je skroz razumljivo jer ako već hoću da koristim njihov sistem, moram nešto i "da dam". Ne smeta mi to, prihvatio sam to kako je. Kada bih drugačije razmišljao, onda ne bih ni koristio računar niti mobilni telefon. Svestan sam da se sve može i zloupotrebiti ali i iskoristiti u dobre svrhe, tako da mi ovo nije palo teško.

No, svakako treba ljudi da znaju šta se sve čuva i koji pristup određene kompanije imaju o njima.

Uvek se setim fazona za facebook. Kada se slika objavi na fejsu, samim tim ta slika je od fejsa a ne od tebe jer si svesno objavio tu sliku tamo(u pravilniku piše da je njihova). Samo što to niko  ne čita, a oni koji pročitaju ili znaju, oni to rade podsvesno. Niko neće to uraditi osim ako taj neko sam ne uradi, tako da je svako po sebi kriv a ne neko drugi. :)

Sada sam malo ušao u filozofiju, ali dobro je ovo što si postavio, Bene. :)

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #27 : 04.08.2015. 21:23:50 »
Smeće. Prvo su sebi pucali u nogu sa Windows 8, onda su je odsekli sa windows 8.1, a sada sebi pucaju u glavu sa windows 10. Nedovršen proizvod, gomila bugova, Microsoft je pukao, nije ni čudo što je gomila ljudi dalo napustilo brod koji tone.   :facepalm

Zbog čega imaš takvo mišljenje? Gde su bagovi? Ja ni jedan nisam primetio. Čak mi radi bolje nego osmica.

I ja sam mislio nikad bolji od sedmice.Ali oduševljen sam.Radi perfektno bez ijednog baga. :naklon:

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #28 : 17.08.2015. 18:47:20 »
Je li iko od vas pogledao malo bolje post od Ben Dovera? Ako ste toliko lenji da čitate, micro$oft vas preko w10 špijunira, prima sve što otkucate i radite, beleži vas glas, slika vas preko veb kamere... I na kraju, šta fali sedmici?  :om:

-It sends all text you type anywhere (not just into search) every 30 minutes to MS. If you type about a holiday to your blog, next day youll see holiday ads.

- every 30 minutes it sends your geolocation and network info

-if you type a telephone number into Edge it sends it to MS after 5 min

-if you type anywhere in windows a name of some movie, windows will start indexing all your media files after a while and will send it to MS after 30 minutes of your inactivity

-after installing W10, it will send about 35MB of data once

-after turning on your webcam for the first time it sends data to microsoft once. Probably your photo.

-everything you say is transferred to MS, it works even if you disable and remove and uninstall cortana. Parts of Cortana are needed for the core of the OS to run. Confirmed by MS helpdesk. You can be identified by your voice anywhere near a microphone after they get enough data from you.

-Voice to text is transferred instantly

-voice is transferred every 15 min, 80MB of data

-after 15 minutes of your inactivity or when screensaver is on, network activity ramps up and everything else is being sent to MS

-blocking in hosts doesnt work, IPs are hardcoded into their code and DLLs


Other info: http://www.thenewamerican.com/tech/computers/item/21400-windows-10-is-spyware

P.S: Ima nagovešataja i da će kasnije blokrati sav piratski softver i igre. Srećno  :majstore

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Windows 10 - je'l ga preuzeo neko?
« Odgovor #29 : 18.08.2015. 12:02:26 »
Nisam uradio nadogradnju nego instalirao srpsku verziju "ciste" desetke. Malo sam imap problema sa fontovima u web pregledacu ( reseno) i jedan problem sa pokretabjem stampaca HP 1200, sa kojim sam imao probleme i u sedmici. Ostalo sve radi bez greske i jako sam zadovoljan bar za sada!. Cini mi se da stabilnije i brze radi od sedmice ( osmicu sam preskocio )
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Tags: