Autor Tema: Quarry  (Posjeta: 13338 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Quarry
« : 21.05.2015. 20:36:05 »

Opis:
Priča o Maku Konveju, marincu koji se vraća iz vijetnamskog rata 1972. u svoj rodni Memfis. Nije imao prijatan doček jer njegovi su ga odbacili a stanovništvo praktično satanizovalo. Kasnije Konvej biva uvučen u mrežu koja se bavi korupcijom i ubistvima.

Žanr: drama
Kanal: Cinemax
Premijera: 2016.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 13.09.2016. 00:29:07 maksi »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Quarry
« Odgovor #1 : 16.10.2015. 19:38:00 »
Postavljen promo.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Quarry
« Odgovor #2 : 23.06.2016. 20:12:00 »
Premijera serije je 9. 9. 2016.

Offline cazafantasmas

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Ženski
Odg: Quarry
« Odgovor #3 : 11.08.2016. 00:47:14 »

Jedva čekam!  navijacica

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Quarry
« Odgovor #4 : 07.09.2016. 21:26:13 »
10-09-2016 20:00h na Cinemax Adria premijera.
iShare, noProfit


Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Quarry
« Odgovor #5 : 13.09.2016. 00:15:35 »
Preveo prvu... Meni dobro..

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Quarry
« Odgovor #6 : 13.09.2016. 04:15:14 »
Odlicna prva epizoda.(Rezija,scenario,gluma,a i muzika 70 tih god.).

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Quarry
« Odgovor #7 : 16.09.2016. 19:47:20 »
Svidjela mi se prva epizoda. Prati se.

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Quarry
« Odgovor #8 : 18.09.2016. 17:37:36 »
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Quarry
« Odgovor #9 : 18.09.2016. 21:33:32 »
Druga mozda i bolja od prve epizode. Uglavnom, prijatno iznenadjenje. Nisam imao velika ocekivanja a ispalo je sasvim suprotno.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Quarry
« Odgovor #10 : 18.09.2016. 21:47:32 »
Gleda se kasnije. Sviđa mi se tematika.

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Quarry
« Odgovor #11 : 02.10.2016. 12:01:36 »
Pogledao prve dve epizode, svidja mi se. Nastavljam sa gledanjem.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Quarry
« Odgovor #12 : 02.10.2016. 12:15:43 »
Ozbiljno dobra serija. Kao mnogo ozbiljniji Banshee.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Quarry
« Odgovor #13 : 02.10.2016. 14:03:01 »
Treca epizoda vrhunska, uskoro cu i cetvrtu da pogledam.. Dobro voze za sada, prijatno osvjezenje.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Quarry
« Odgovor #14 : 02.10.2016. 21:58:10 »
Pogledane prve tri  :)

Apsolutno pogođena atmosfera 70-ih. Tko je fan novog hollywooda, ovo će mu se svidjeti. Pogotovo jer su se tada snimali filmovi ne toliko o vijetnamskom ratu koliko o tome koliko je taj rat utjecao na ljude. Jedan od najboljih primjera je film osvete dragulj 70-ih Rolling Thunder

Najsvjetlija točka serije je Logan Marshall-Green koji je neprepoznatljiv, a i nedavne uloge su mu stvarno dobre. Odlično se transformirao i sviđa mi se kako su scenaristi napisali tu njegovu promjenu i kako ga postepeno uvlače u taj milje. Nije sve na brzinu, još uvijek je neodlučan, ali nema izbora. Druga najsvjetlija točka je Damon Herriman iliti ga poznat kao sjajna karikatura Dewey iz Justified. Jako slične uloge, samo što je u ovoj seriji jako profesionalan i ubojit.

Ostali likovi pogođeni iako mi Joni kao lik ne paše i trenutno mi je jedini miscast. Zanima me u kojem će sve ovo smjeru ići i nadam se da imaju neku veću priču. Samo da se bave čim više psihičkim problemima Quarrya jer je Green stvoren za ovu ulogu. Tu me malo podsjeća na Jona Voighta iz Coming Home

Kasnije se gleda četvrta.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Quarry
« Odgovor #15 : 03.10.2016. 00:50:07 »
Pogledana četvrta  :)

Fantastičnooo!!!

Drama at its finest. Ovo je bila jebeno pervezna epizoda. Pravo malo remek djelo glume i sitnih detalja. Jodi to jest glumica koja glumi nju je ipak na kraju odlična jer je ubila ulogu kao i Green. Odlično se nadopunjuju i onaj emotivni razgovor u motelu, kako me podsjeća na odlične filmove 70-ih kad je gluma bila najvažnija, a ne ovo danas. Kreatori ove serije su dvoje pisaca koji pišu za jako sličnu seriju po pitanju spore radnje i odlične glume, a to je Rectify. Nažalost, čini mi se da će baš kao i Rectify, i ovu seriju pratit malo ljudi.

Nakon četiri epizode ne samo da je ovo najbolja nova serija već i najbolja serija od svih koje se trenutno prikazuju. Po glumi su daleko iznad drugih, a sama karakterizacija likova kad se ono brineš za njih, kad te zanimaju njihovi idući postupci su dovedeni do savršenstva. Odlično se ovo gradi od likova do ambijenta. I drago mi je da nije izašla cijela sezona odjednom jer mi je bolje ovako čekati nestrpljivo tjedan dana na novu epizodu.

Pratite Quarry pa makar vam se i ne svidi, dajte priliku.

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Quarry
« Odgovor #16 : 03.10.2016. 01:43:15 »
Uz sve gore navedeno serija budi emocije,ne ostavlja te i kad zavrsis gledanje.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Quarry
« Odgovor #17 : 04.10.2016. 09:45:57 »
Krećem večeras s ovim i jedva čekam!  ;D
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Quarry
« Odgovor #18 : 04.10.2016. 18:58:43 »
Pogledana četvrta.. pa ovo je perverzija od epizode, od serije, od glumaca.. ovo je VRH.. izula me epizoda.. hvala Nidžesi i Maksi na titlu..
iShare, noProfit


Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Quarry
« Odgovor #19 : 05.10.2016. 17:03:24 »
Otis Blue <3

Pogledana prva i mnogo mi se svidjela a sudeći po komentarima još bolje postaje. Odličan glavni glumac, malo sam izbjegavao početi sa serijom jer ga gledah u The Invitation a to mi na kraju ispalo meh. Ovdje mu ništa ne zamjeram  ;D
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Quarry
« Odgovor #20 : 06.10.2016. 09:15:18 »
Pogledao drugu i treću. Malo mi u trećoj zasmetalo
Spoiler for Hiden:
što Joni ima nož u torbi baš kad joj zatreba. Mislim tko nosi nož u torbi tek tako. Onda se sjetih da se ona na poslu već ranjavala pa skontah da je taj nož tu s razlogom. Što mi super, jer misle na detalje. E da, možda je ova otmica idealan početak rješavanja bračne krize. Će da ih poslije učvrsti ovo sve što se počelo dešavati nadam se.  ;D

Tom Noonan u trećoj! ;D I on je posvuduša stvarno, al rado viđena! Inače ne mogu prestat slušat Otisa od prve epizode. Favorit mi je I've been Loving you too long, al mi se You don't miss your water opasno približila.  :)A volim kad me serije i filmovi navuku na novu staru muziku. Još više volim kad je riječ o pjesmi koja mi prije toga nije puno značila  ;D

Inače Logan Marshall-Green meni pomalo ko mršavi brat Tom Hardyja.

Jedva čekam četvrtu!
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Lihto

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
Odg: Quarry
« Odgovor #21 : 10.10.2016. 01:44:05 »
Pogledana četvrta  :)

Fantastičnooo!!!

Drama at its finest. Ovo je bila jebeno pervezna epizoda. Pravo malo remek djelo glume i sitnih detalja. Jodi to jest glumica koja glumi nju je ipak na kraju odlična jer je ubila ulogu kao i Green. Odlično se nadopunjuju i onaj emotivni razgovor u motelu, kako me podsjeća na odlične filmove 70-ih kad je gluma bila najvažnija, a ne ovo danas. Kreatori ove serije su dvoje pisaca koji pišu za jako sličnu seriju po pitanju spore radnje i odlične glume, a to je Rectify. Nažalost, čini mi se da će baš kao i Rectify, i ovu seriju pratit malo ljudi.

Nakon četiri epizode ne samo da je ovo najbolja nova serija već i najbolja serija od svih koje se trenutno prikazuju. Po glumi su daleko iznad drugih, a sama karakterizacija likova kad se ono brineš za njih, kad te zanimaju njihovi idući postupci su dovedeni do savršenstva. Odlično se ovo gradi od likova do ambijenta. I drago mi je da nije izašla cijela sezona odjednom jer mi je bolje ovako čekati nestrpljivo tjedan dana na novu epizodu.

Pratite Quarry pa makar vam se i ne svidi, dajte priliku.

Mogu osobno ovo potvrdit :) serija je ajme, baš ugodno iznenađenje. Hvala na prijevodima :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Quarry
« Odgovor #22 : 10.10.2016. 04:06:36 »
Evo, upravo pogledao i petu. Jednako uživao kao u četvrtoj. Opet malo povijesti, rasizma i odlične glume. Broker je stvarno fantastičan lik. Malo priča, ali ustvari puno govori iako pomalo u metaforama. Odlična scena sa maslacom i njegova faca pa kasnije Quarry i maslac te njegov izraz lica  ;D

Serija stvarno smiruje na neki poseban način. Nema skupih efekata, samo odlična gluma i scenarij. I to je dovoljno. Opet odlično drže taj nekakav razmak
Spoiler for Hiden:
da Quarry ne postane čisti hladnokrvni ubojica. Misdlim, on je ubojica (rat), a i ovo sitno poslije rata i shvaćam te moralne dvojbe lika, a očito to shvaćaju i sami scenaristi i moraju ovako pažljivo graditi cijelu tu psihoanalizu jednog lika. Kao što je bilo sa Walterom u Breaking Badu, tako je i ovdje. Samo ćemo sad vidjeti koliko je daleko spreman ići. Za Waltera znamo.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Quarry
« Odgovor #23 : 11.10.2016. 22:56:38 »
Ocekivano sporija epizoda, ali opet vrlo dobra.

Spoiler for Hiden:
Ocekujem uskoro da detektiv poveze smrt ljubavnika sa Quarryiom i da saznamo nesto vise o onoj drugoj organizaciji koja prati Arturovu porodicu.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Quarry
« Odgovor #24 : 22.10.2016. 22:46:43 »
Quarry je najbolje što je ove godine snimljeno.

Offline DreamOn

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 79
Odg: Quarry
« Odgovor #25 : 25.10.2016. 23:36:14 »
Baš slabo posećena tema, kao da niko ne prati... Šteta, serija je genijalna. Nadam se da neće ostati samo na ovoj sezoni, ne daj Bože bude otkazana. Hvala Maksi na prevodima, odlični su  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Quarry
« Odgovor #26 : 26.10.2016. 05:31:04 »
Pogledana šesta i sedma  :)

I dalje na visokom nivou. Oduševljavaju me Ruth i Moses. I sami glumci koji ih glume i likovi kako su napravljeni. Dobili su odličnu minutažu, a opet ima mjesta i za druge. I opet me kraj epizode ostavio iznenađenim.
Spoiler for Hiden:
Sad ga je detektiv vidio. Morat će naći jebene razloge da se izvuče iz ovoga, a ima pištolj u ruci makar nešto će smislit sigurno.

Offline Dzi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 173
  • Spol: Muški
Odg: Quarry
« Odgovor #27 : 26.10.2016. 17:02:44 »
Dobra sedma.

Spoiler for Hiden:
Mislim da ce ce oni sukobiti sa detektivom, ne vidim kako drugacije moze da se izvuce iz ovoga.


Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Quarry
« Odgovor #28 : 02.11.2016. 10:32:27 »
Šta je ovo, nema komentara na finale sezone!?
Ja sam pogledao prve 4 i onda čekao da sezona završi, pa da pogledam u cugu ostatak serije.
Očekivao sam ovdje prije toga izraze "oduševljenja" ili "Razočarenja" krajem, ali niko ništa ne komentariše.  :-X :)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Quarry
« Odgovor #29 : 02.11.2016. 12:05:48 »
Nekako je serija otisla u skroz drugom pravcu od onoga sto sam ja ocekivao. Ali nevezano za to, i dalje jako kvalitetno. Quarry ima atmosferu koja te opusta i smiruje na neki nacin. (Ako izuzmemo svu pucnjava i obracune) U finalu su se koncentrisali na proslost i period u Vijetnamu koji su dosta dobro prikazali. Mozda moja jedina zamerka je da su Vijetnam trebali da prikazu ranijei da ranije dobijemo uvid u to zasto je on toliko ostecen posle rata.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.