Autor Tema: Pitao bih nesto...  (Posjeta: 856671 )

0 članova i 3 gostiju pregledava ovu temu.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #930 : 16.02.2010. 23:03:22 »
Ali i dalje mi je cudno kako se ljudi vec nisu podosta navukli na HD. Ja evo vec cca godinu i po samo to konzumiram. 80% prevoda koji su podeseni za 720p a nemaju potpis su moji. Toliko o tome koliko volim lepu sliku :)

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #931 : 16.02.2010. 23:21:17 »
Ahhh kako, pa  vecina ljudi gleda sto pre da skine neku seriju/film a ne kvalitet, koliko njih samo skida CAM/TS. Imam ortaka koji se odusevio HD-om, ali dzabe dok skine jedan film, skine  15 divx-a.

Meni je 90% materijala u zadnjih godinu dana barem 720p i mislim da nema vise smisla skidati losije snimke od toga.
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #932 : 17.02.2010. 00:31:49 »

postoje i ljudi koji su potpuno imuni na bilo kakvu prednost tehnologije. Primijete i pohvale fantastičnu sliku i zvuk kada im demonstriram i onda odu kući bez pardona dalje gledati te TS/CAM na boljem TV od mog.

mogu si priuštiti quantum leap no uopće im ne treba jer im je super jedan Avatar na 700mb s pola nedostajućeg titla.
I onda samo kažu "Avatar, da gledao sam to"

Razumijem sve koji ne mogu baciti ne male pare u sve to, ali kada to ljudi koji mogu ne rade onda više ništa nije čudno.

Ja silno volim razne serije i filmove no moj užitak je prelaskom na HD eksponencijalno narastao, ne linearno nego eksponencijalno. Kao da sam progledao nakon 20 godina sljepila.

I sam materijal drukčije gledam - filmskije - gledam scenografiju, kameru, svjetlo zato što ih prvi puta i mogu vidjeti van kina. Ponekad malo vratim unazad pa još jednom ponovim scenu.

Postao sam i propovjednik, svima popujem o HD, nagovaram i veselim se kada se netko uhvati u mrežu...

:)

Bože, luda čovjeka...
May the Plasma be with you!

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #933 : 17.02.2010. 00:54:13 »
Samo mi čoveče kaži jednu stvar, pošto sam se i ja navuko na Blu-ray ripove...
Gde čuvaš to? Na HDD-u, pržiš na diskove?
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #934 : 17.02.2010. 01:17:26 »
Ahhh kako, pa  vecina ljudi gleda sto pre da skine neku seriju/film a ne kvalitet, koliko njih samo skida CAM/TS.
to je istina, na torrentima se vidi,izade ona najlosija verzija njih milijun skine pa malo bolja isto njih mali milijun,
sto se tice filmova ja cekam dvdrip evo tek nedavno sam pogledao 2012,pa tako ni avatar necu dok ne bude dvdrip

a i ja cu valjda uskoro na HD  ;)

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #935 : 17.02.2010. 01:19:51 »
Samo mi čoveče kaži jednu stvar, pošto sam se i ja navuko na Blu-ray r*pove...
Gde čuvaš to? Na HDD-u, pržiš na diskove?

Ja imam tri 1.5tb harda i na njima drzim sve to, diskovi su jako skupa igra :)
Ahhh kako, pa  vecina ljudi gleda sto pre da skine neku seriju/film a ne kvalitet, koliko njih samo skida CAM/TS.
to je istina, na torrentima se vidi,izade ona najlosija verzija njih milijun skine pa malo bolja isto njih mali milijun,
sto se tice filmova ja cekam devederiip evo tek nedavno sam pogledao 2012,pa tako ni avatar necu dok ne bude devederiip

a i ja cu valjda uskoro na HD  ;)
Tacno to, ja sam pre HD-a samo skidao dvdrip, jer stvarno, ako hocu da pogledam nesto pa ajde onda i da uzivam u slici a ne sto pre to bolje.
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #936 : 17.02.2010. 08:20:44 »
Dosta ljudi koje znam ne mogu gledati HD zbog slabog računara.

Btw, zašto r*pove zovete riipovima?
:)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #937 : 17.02.2010. 11:03:39 »
Btw, zašto r*pove zovete riipovima?
:)
Zbog toga što stavlja onu zvezdicu između r & p
Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #938 : 17.02.2010. 11:15:05 »
rip rip rip

Gle, zvezdice.
Thanx delrey :)

P.S. riip, riip, riip
ovo mi izgleda kao neko podvriskivanje




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #939 : 17.02.2010. 11:42:15 »
Samo mi čoveče kaži jednu stvar, pošto sam se i ja navuko na Blu-ray r*pove...
Gde čuvaš to? Na HDD-u, pržiš na diskove?

na Verbatim DVD5 medijima, rijetko koji stavim na DVD-9.
Ako je prevelik ja ga lijepo kvalitetno prekodiram na manje i sve 5.

Ionako se radi o ripu, a h.264 codec je fantastičan pa se stvarno ne vidi razlika nakon još jednog kodiranja.
A kad se sami BD diskovi unormale s cijenom (kad krenu s novinama) onda će biti i originala meni važnih stvari.

HDD je neisplativ, a sve što se vrti kad-tad crkne. Jednostavno je predivno kada krepa 1000Gb filmova i serija.
(ja sam informatički profesionalac desetljećima, nema što nisam vidio krepano... Evo neki dan externi 1Tb WD - 2x500Gb u mirroru istovremeno krepala oba diska pa se ti osiguraj )

I ne, ja uopće nemam problema niti s jednim snimljenim DVD makar bio i 8 godina star 1x Princo jer nikada nisam
htio jeftinu pržilicu (najviše sr... u tom svijetu su napravili NEC,Goldstar i LG), a ako i krepa jedan DVD - pa to je samo jedan film ili 2-4 epizode.

Treba samo sačekati da prođe "vjeverica" faza (čuvam sve, čuvam sve....)
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #940 : 17.02.2010. 11:52:09 »
Ahhh kako, pa  vecina ljudi gleda sto pre da skine neku seriju/film a ne kvalitet, koliko njih samo skida CAM/TS.
Tacno to, ja sam pre HD-a samo skidao devederiip, jer stvarno, ako hocu da pogledam nesto pa ajde onda i da uzivam u slici a ne sto pre to bolje.
[/quote]

+1 , jedino sam bio prisiljen serije u divx jer je bilo većinom nemoguće naći dvd, posebno novih.

Sada je sve drukčije, a posebice jer su neki dan ameri skinuli ban sa prodaje kablovskih PC kartica.
Sad će biti baš svega u HD.

jednom sam negdje objašnjavao i koliko je štetno za vid gledati muljavi divx

čim kreneš na manji file size divx postaje mutan - to gledaš očima koje ne znaju da je slika namjerno mutna i mišići pokušavaju izoštriti nemoguće.
rezultat su problemi s vidom, od glavobolje do oštećenja.

May the Plasma be with you!

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #941 : 17.02.2010. 18:18:09 »
Samo mi čoveče kaži jednu stvar, pošto sam se i ja navuko na Blu-ray r*pove...
Gde čuvaš to? Na HDD-u, pržiš na diskove?

HDD je neisplativ, a sve što se vrti kad-tad crkne. Jednostavno je predivno kada krepa 1000Gb filmova i serija.
(ja sam informatički profesionalac desetljećima, nema što nisam vidio krepano... Evo neki dan externi 1Tb WD - 2x500Gb u mirroru istovremeno krepala oba diska pa se ti osiguraj )
Ja se trudim da menjam diskove na nekih minimum 6meseci do godinu i nadam se da sam tako osiguran. Hardovi su hladni, sigurni, lepo ususkani.
Ne znam kod vas, ali je ovde isplativ.

Evo bas pre neki dan sam uzeo 1.5tb hard. Hard nekih 80e, a disk Verbatim (original) 0.25-0.3e

U ovih 1.5tb dobijem 1360gb/4.1gb=332*0.275 (prosecna cena)=91e

E sad, ne zauzima prostor, dostupan je sav materijal i kada ga menjam sa malom doplatom dobijam nov/veci/bolji hard.
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #942 : 18.02.2010. 18:46:05 »
Da li neko zna koji kuler ide za graficku ati radeon 4850 HD imam problema u nekim trenutcima on se kao zablokira pa sporije hladi i samim tim mi je graficka sve toplija i toplija i onda kad ga kvrcnem on normalno radi. Pa ako neko zna koji je model nek mi javi pa da je zamenim.
« Zadnja izmjena: 18.02.2010. 19:04:02 stefan87 »

Offline Diesel986

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1634
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #943 : 18.02.2010. 20:14:42 »
skini ga, ocisti od prasine i u lezaj dodaj malo silikonskog ulja ili spreja, ja svoj tako sredio evo vec godinu i nest ga necujem
"We ride together, We die together, Bad Boys for life!"

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #944 : 18.02.2010. 20:34:19 »
postoje i ljudi koji su potpuno imuni na bilo kakvu prednost tehnologije.
Moj stari  rofl

Razumijem sve koji ne mogu baciti ne male pare u sve to, ali kada to ljudi koji mogu ne rade onda više ništa nije čudno.
Napr. jedan moj dobar frend toliko me je gnjavio da mu nabavim plazmu od 50" i da bude obavezno full HD, to je bilo prije neke 2 godine i tada je najjeftinija koštala preko 2 soma eurića, znajući ga preporučim mu od 42" (ipak je on živi u malom stanu), ma kakvi. Ima se i nek se vidi.
Dan danas na taj Panasonicov TV nije prikopčao ništa sem DVD playera i obične antene.  u_jeeeeeeeeee
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #945 : 18.02.2010. 20:36:07 »
Napr. jedan moj dobar frend toliko me je gnjavio da mu nabavim plazmu od 50" i da bude obavezno full HD, to je bilo prije neke 2 godine i tada je najjeftinija koštala preko 2 soma eurića, znajući ga preporučim mu od 42" (ipak je on živi u malom stanu), ma kakvi. Ima se i nek se vidi.
Dan danas na taj Panasonicov TV nije prikopčao ništa sem DVD playera i obične antene.  u_jeeeeeeeeee

Kaži ortaku da stavi zlatne zube, i to je skupo :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #946 : 18.02.2010. 23:59:11 »
Da li neko zna koji kuler ide za graficku ati radeon 4850 HD imam problema u nekim trenutcima on se kao zablokira pa sporije hladi i samim tim mi je graficka sve toplija i toplija i onda kad ga kvrcnem on normalno radi. Pa ako neko zna koji je model nek mi javi pa da je zamenim.


nemam pojma no želim te požuriti da se ne zaj... s tim jer sam neki dan morao vaditi jednu Nvidiu gdje se vent rastopio i blokirao - kartica otišla u PM (opekao sam se na nju!) , a ispravljač odbio suradnju dok nije izvađena.

Zato ako nemaš što drugo uveži špagom i 80x80mm vent samo da ne doživiš belaj !

(mada sad ove nove 5670 i nisu skupe cca 100eur no pitanje je hoće li ti povući i MB + PSU za sobom)



May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #947 : 19.02.2010. 00:04:46 »
E sad, ne zauzima prostor, dostupan je sav materijal i kada ga menjam sa malom doplatom dobijam nov/veci/bolji hard.

imaš deal koji je teško odbiti pa si na konju.

Osobno mi ne trebaju vrteći terabajti materijala koji ću gledati opet za recimo 3 godine no u tvom slučaju je HDD isplativa arhivska opcija posebno ako ih ne gasiš (najveći neprijatelj HDD je cold start - kao i OTTO motora)

Samo ja ne bih bio ja da onda ne potražim neko fino hladno NAS kućište , pa Gbit LAN , pa PSU bla,bla... i odoše pare :)

May the Plasma be with you!

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #948 : 19.02.2010. 00:12:37 »
ma namestio sam kad predje 75 da se komp gasi, ali i nije to stalno nego mi se desi jednom na dan da se tako zablokira
par je moram lupiti. a videcu sta mogu da uradim inace sam je ocistio skorz al i dalje tako zeza.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #949 : 19.02.2010. 08:28:12 »
Osobno mi ne trebaju vrteći terabajti materijala koji ću gledati opet za recimo 3 godine no u tvom slučaju je HDD isplativa arhivska opcija posebno ako ih ne gasiš (najveći neprijatelj HDD je cold start - kao i OTTO motora)
Onda se ja ne moram brinuti pošto se moj komp ne gasi po mjesec dana ;)
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #950 : 19.02.2010. 13:34:16 »
ma namestio sam kad predje 75 da se komp gasi, ali i nije to stalno nego mi se desi jednom na dan da se tako zablokira
par je moram lupiti. a videcu sta mogu da uradim inace sam je ocistio skorz al i dalje tako zeza.


mene je na starom kompu jebavao kuler na grafičkoj, zavijao je u radu i to je bilo užasno i nepodnošljivo, pa ja lepo demontiram, naravno ičistim kao i ti, ali i stavim tovatnu mast za podmazivanje lanaca i zupčlanika i čega sve ne, na sreću imao sam konzervu u garaži, doduše za kuler mi je trebalo na vrh igle, ali sada radi super, vrti se ko lud  ;D

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline madness99

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 486
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #951 : 19.02.2010. 16:45:07 »
E sad, ne zauzima prostor, dostupan je sav materijal i kada ga menjam sa malom doplatom dobijam nov/veci/bolji hard.

imaš deal koji je teško odbiti pa si na konju.

Osobno mi ne trebaju vrteći terabajti materijala koji ću gledati opet za recimo 3 godine no u tvom slučaju je HDD isplativa arhivska opcija posebno ako ih ne gasiš (najveći neprijatelj HDD je cold start - kao i OTTO motora)

Samo ja ne bih bio ja da onda ne potražim neko fino hladno NAS kućište , pa Gbit LAN , pa PSU bla,bla... i odoše pare :)



Ne gasim, a ako gasim to je jednom u 10-15 dana. Posto sam izasao iz Desktop varijante kompova (presao na laptop i iMac :D) a nije mi se isplatilo da prodajem staru opremu, konfiguracija je sledeca.
Cosmos 1000 kuciste, Corsair napajanje i APC UPS, hardovi na idle 28stepeni. Gbit Lan se podrazumeva.
Razmisljao sam da idem na varijantu NAS-a ali je preskupa igranka. Malo hardova, velika cena. Ovako  barem koristim taj komp za download.

postoje i ljudi koji su potpuno imuni na bilo kakvu prednost tehnologije.
Moj stari  rofl

Razumijem sve koji ne mogu baciti ne male pare u sve to, ali kada to ljudi koji mogu ne rade onda više ništa nije čudno.
Napr. jedan moj dobar frend toliko me je gnjavio da mu nabavim plazmu od 50" i da bude obavezno full HD, to je bilo prije neke 2 godine i tada je najjeftinija koštala preko 2 soma eurića, znajući ga preporučim mu od 42" (ipak je on živi u malom stanu), ma kakvi. Ima se i nek se vidi.
Dan danas na taj Panasonicov TV nije prikopčao ništa sem DVD playera i obične antene.  u_jeeeeeeeeee

Ista situacija sa ortakom pre 3 godine kada je sredjivao kucu, pukao je ogromnu lovu na TV (Nekih 3-4000e tada), a koristi Analognu televiziju + DVD player. Novac mu nije problem, ali po njemu "Meni to ne treba, ja sam zadovoljan sa ovim"
Ja se trudim da maximalno iskoristim on sto imam, a ocito ljudi koji imaju previse novca ne gledaju na to.
« Zadnja izmjena: 19.02.2010. 16:48:22 madness99 »
Cata 13.11.2009. 15:31:03

Šta sve žene rade zbog tipa...

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #952 : 23.02.2010. 11:51:49 »
Tražim Damages s02 tor3nt, dvd r1p verzije.
Nema na:
valhalla
IPT
PTM
TD
ArenaBG
Partis
Tbits
RevTT
...

Ima na Demonoidu, ali izgleda su tv snimci.

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #953 : 23.02.2010. 17:04:02 »
Tražim Damages s02 tor3nt, dvd r1p verzije.

Ima na Demonoidu, ali izgleda su tv snimci.
Milane našao sam ti na Immortalseed-u, Damages.S02.DVDRip.XviD-MOTU od 4.42 GB u 13 fajlova
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #954 : 23.02.2010. 17:11:22 »
Prije pola sata mi je poslao lijencin@ sa tvt.ro. Ide brzo, mega u sekundi.
Hvala za trud i tebi i ostalima koji su tražili.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #955 : 24.02.2010. 13:16:41 »
Sad vidim od 1. aprila (travnja) pretplata za fiksni telefon u Srbiji poskupljuje za tričavih 100%, sa 230 na 458  dinara (oko 4,5€) pa me baš zanima koliko se za ovo plaća kod vas u Hrvatskoj, Bosni... već tu gde živite.
Inače, ova pretplata nema nekih naročitih pogodnosti u vidu mnogo "besplatnih" minuta ili tako nešto. Na žalost ne mogu da nađem konkretan podatak koliko razgovora pokriva osnovna pretplata.

edit: ta pretplata uračunava 150 impulsa - oko pola sata međugradskog razgovora ili par sati razgovora u lokalu.

:)
« Zadnja izmjena: 24.02.2010. 13:21:55 petko »




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #956 : 24.02.2010. 13:32:33 »
Meni je mjesečna naknada za fiksni tel. 29,03kn = 4eur i u tih 4 eura nema nikakvih poziva ni bilo čega drugog.
4 eur uzimaju i mjesečnu naknadu za ADSL 4/256. To je već 60 kunića, a tel plaćam oko 100kn. >:(
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #957 : 24.02.2010. 14:26:03 »
U R. Srpskoj je 4.25€ mjesečno, od toga 2.4€ "vraćaju" kroz bonuse. Cijena je bez PDV-a, koji je 17%.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #958 : 24.02.2010. 15:27:42 »
Petko, ispade da smo mi u najpovoljnijoj situaciji (ako ne uzmemo u obzir prosečnu platu u Srbiji   :'(  >:()
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Pitao bih nesto...
« Odgovor #959 : 24.02.2010. 15:45:24 »
Meni je mjesečna naknada za fiksni tel. 29,03kn = 4eur i u tih 4 eura nema nikakvih poziva ni bilo čega drugog.
4 eur uzimaju i mjesečnu naknadu za ADSL 4/256. To je već 60 kunića, a tel plaćam oko 100kn. >:(

Dome, ako si t-com, onda si se malko zeknija. Meni je za telefon naknada 77,24 kn, ADSL 4/256 64,75 i još flat 99 kn, to je sve skupa oko 240 kn, ili 32 eura.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Tags: