Autor Tema: Show Me A Hero  (Posjeta: 7885 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Show Me A Hero
« : 19.05.2015. 16:31:08 »

Opis:
Ponovo sarađuju scenarista Dejvid Sajmon i televizija HBO, a to nam donosi novu mini-seriju. Ovog puta nas priča posle Baltimora i Nju Orleansa vodi u grad Jonkers, u državi Njujork i to u 1987. godinu. Pratićemo krizu koja nastaje kada se donese odluka o gradnji jeftinih stanova, namenjenih afro-američkoj populaciji, u delu koji nastanjuju belci srednje klase. Planirano je 6 epizoda punih priča o politici, ubistvima i rasizmu. Nekoliko glumaca koji prate Sajmona u njegovim serijama biće i sada pristuno, poput Klarka Pitersa, a od ostalih treba izdvojiti Džima Belušija, Vinonu Rajder, Alfreda Molinu i Džona Berntala.

Žanr: drama
Kanal: HBO
Premijera: 16. 08. 2015.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 20.09.2015. 10:39:43 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #1 : 23.05.2015. 00:16:30 »
Simon i HBO. Obavezno će se pogledat. Jedna od najiščekivanijih serija ove godine mogu reći.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #2 : 23.05.2015. 00:33:44 »
Beluši, Molina, Vinona...  :o I like, i like!
Sad su serije baš IN, izgleda. :)

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #3 : 10.08.2015. 09:24:28 »

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #4 : 17.08.2015. 14:58:53 »
Nakon pogledane prve dve epizode, mogu reći da je ovo u Simonovom stilu, da je ispunio visoke standarde koje su nametnule HBO mini serije, i da ovo treba pogledati, ako ništa drugo, iz edukativnih razloga :)

Offline Neozbiljni pesimista

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #5 : 17.08.2015. 18:23:29 »
Meni se svidele prve dve.
Nastavljam da gledam...

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #6 : 17.08.2015. 21:50:51 »
Njegove serije mi savršeno leže, neka ova bude upola dobra kao prethodne i biće super. Godina mi izgleda slaba, jedino sam ovo čekao da počne.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #7 : 25.08.2015. 02:46:37 »
Pogledao prve dvije  :)

Može se reći da Simon opet prikazuje sustav kakav je, da on je glavni televizijski društveni kritičar. Svaki put kad gledam nešto njegovo, nevjerojatno mi je kako barata sa toliko likova. Ima takav raspon različitih profila i opet svakog od njih predstavi na neki unikatan način. Neki likovi nemaju minutažu kao glavni, ali Simon se potrudi da onda njima daje nešto veće, neku scenu koju ćemo odmah zapamtiti. Sviđa mi se i dosta poveznica sa Žicom. Pogotovo na ulicama, puno je mirnije, opuštenije, ali točno se vidi što će postati u 90-ima.

Glumačka postava razara. Oscar Isaac prvi. Glumac koji me ne prestaje oduševljavati i drago mi je da Zemlja napokon ima glumca starog kova. Ne tamo nekakvi Lavić Di Caprio i slični pizduni koji je popularan zbog nekih sasvim desetih stvari. Isaac je pravi primjer glumca starog kova, a to znači method gluma kakvu su popularizirali Brando, Nicholson, De Niro i Pacino od 50-ih pa do danas. Dobro, u 70-ima kod posljednje trojke se to najbolje vidjelo.

Uvjerljiv je kao grdonačelnik, a sad veliki spoiler što se dogodilo u stvarnosti pa tko želi neka pročita, a tko ne neka preskoči
Spoiler for Hiden:
taj gradonačelnik se navodno ubio. Naišao je na ogromnu korupciju, propadao je i ubio se. Kažem navodno, ali nikad se ne zna. Baš me zanima kako će to Simon prikazati.

Ostali glumci isto odradili vrhunski posao. Carla Quevedo zaigrana i simpatična. Riegert, Belushi, Molina i Berthal mali sporedni dio, ali odlični. I na kraju jedna od mojih miljenica 90-ih, Winona Ryder koja je nakon sjajnih 90-ih kad joj se predviđala velika karijera nažalost propala radni nekih drugih razloga, ali sad se vraća. Drago mi je zbog toga.

I dugi nisam vidio tako vjerno prikazan jedan period. Cijeli seting pogođen. Svi ti sitni detalji i reference na ono doba. I bonus četiri Springsteenove pjesme odlično uklopljene. 1 - 2 - 3 - 4

Vidim izašle treća i četvrta.


Offline Neozbiljni pesimista

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #8 : 25.08.2015. 12:29:46 »
Izvini, a šta fali Di Kapriju?  :mafija

Dosta je tema dotakao Sajmon, ugavnom one teme o kojima se ćuti.
Raja koja robuje predrasudama, političari koji bi uradili sve za popularnost, onda taj pritisak onih odozgo na ove političke pione dole itd.
Naravno, tu je nezaobilazni rasizam koji u takvoj napetoj atmosferi ispliva.

Mislim da će zadnje dve epizode biti izuzetno uzbudljive i da će samo finale biti dobro.
Šteta što ima samo šest epizoda.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #9 : 02.09.2015. 21:17:12 »
Pogledana treća i četvrta  :)

Opet dosta Sringsteenovih pjesama. Izgleda da nam je gradonačelnik u stvarnosti bio veliki fan Šefa. Za Simona znam da je što i ne čudi kad je bio tadašnja radnička klasa koja se borila za svoja prava, a Šef im bio glas.

Odlične dvije epizode, posebno mi je bilo zanimljivo gledati Molinu i njegov lik za koji sam točno znao da je prevarant. Kako je samo sjeo na stolicu kad je pobijedio. Odličan prikaz kako se sistem guši bez obzira na narod koji je ljut, a na krivoj strani. To je i ona baba skužila.

Odlična prikaz ghetta, kako bih volio da naprave nešto slično Žici, ali rane 90-e u New Yorku ili L.A.-u. Jedino mi ona mala ide na živce. Sad finale gdje ćemo vidjeti što nam je Simon priredio i jel prikazao što se dogodilo gradonačelniku.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #10 : 20.09.2015. 10:24:59 »
Tema izgleda nije privlačna za gledaoce, prate uglavnom oni kojima je Simon garancija kvaliteta.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #11 : 20.09.2015. 19:57:37 »
Pa to je nekako i očekivano. Zaboravih komentirati posljednje dvije epizode. Grčka tragedija. Eto kako se prikazuje
Spoiler for Hiden:
samoubojstvo. Bojao sam se toga kako će napraviti, ali odličnih zadnjih 10-ak minuta.


Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #12 : 21.09.2015. 00:08:49 »
Obožavam takve završetke, kada
Spoiler for Hiden:
prikažu sudbinu svih likova. Kao u žici, gorak ali zadovoljavajuć kraj. Nema ništa da se doda.
Kao i Generation Kill, odlična serija, ali ne upada među omiljene. Nema onog osećaja kao kod Tremea, nju sam zavoleo od prve epizode i tako je i ostalo.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #13 : 21.09.2015. 00:26:41 »
Ista stvar kod mene. Odlična mini serija, ali nisam baš ono zavolio. Razlog je vjerojatno i ogroman broj likova koji je maskimalno okarakteriziran, ali opet šest epizoda je nedovoljno da bi mi do većine likova stalo. Generation Kill je recimo u tome uspio. Sedam epizoda, dosta likova, ali mislim da je tu humor tako dobro funkcionirao da sam zavolio većinu likova.


Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #14 : 23.10.2015. 17:45:47 »
Postavljeni su prevodi za cijelu mini-seriju. Uživajte.
Meni je bila dobra i drago mi je što sam je pogledao.

Offline BlackIce

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Ženski
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #15 : 23.10.2015. 18:50:48 »
 :naklon: hvala na titlovima, čekala sam da ih izbaciš, pa sad mogu odgledati cijelu sezonu u miru:)

Offline Filip30

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #16 : 23.10.2015. 22:59:47 »
Hvala puno za prevode, svaka čast! smileyNO1 Naravno, ovo se po difoltu gleda zato što je Sajmon u pitanju.

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #17 : 31.10.2015. 09:58:27 »
Drustveno socijalne,polititicke teme,masu pojedinaca u zajednici,moze samo Simon da obradi a da to ne bude
dosadno za gledanje.Ono najvaznije ,posle gledanja razmisljas dugo o seriji,likovima,Simonu.....Otvaraju se
teme,povezujes ih sa ranijim njegovim delima,samo sto zakljucis nesto odmah ti proleti nesto drugo iz te price.
Simon ostavlja jak utisak koji dugo traje.

 clapp za dostupnost prevoda.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #18 : 11.01.2016. 02:41:50 »
Best Actor in a Limited-Series or TV Movie
Idris Elba, Luther
Oscar Isaac, Show Me a Hero
David Oyelowo, Nightingale
Mark Rylance, Wolf Hall
Patrick Wilson, Fargo


Ajde, napokon s nečime čime sam zadovoljan. Zaslužio je, vrhunska uloga.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #19 : 11.01.2016. 03:42:11 »
Jaka konkurencija, drago mi je. Odlična uloga stvarno.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #20 : 29.01.2016. 00:30:09 »
Dobra serija, ali ovaj Nick Wasicsko je bio običan krelac. Imao je 5 min slave i to je to. Seriju je izvukla ta priča o tim stanovima i kako je sve to teklo.
Najjači utisak serije mi je Bruce i Hungry Heart. Dobre stare 80-e. Kako je to dobra pjesma, i dan danas.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Show Me A Hero
« Odgovor #21 : 31.01.2016. 10:12:08 »
Odgledah ovo prosle nedelje...odlicna mini serija...Pravi HBO..Obradjuju se socijalne teme...nema ulepsavanja,nema lazne tolerancije...belci ne prihvataju crnce...crni nece u fin kraj..Bas jasne poruke..Prosto da ne poverujes da to prolazi u SAD,u vidu serije...takve recenice,i iznosenje stavova...pa ima dosta scena gde nema razgovora..a vidis kako je samo slika dovoljna da ti docara sta je "pisac hteo da kaze" ..Definitivno preporuka za svakog ko je voleo The Wire.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"