Autor Tema: Fear The Walking Dead  (Posjeta: 62434 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #60 : 25.08.2015. 16:55:16 »
Bitno samo da ne predje serija u akciju kao TWD samo sa drugim glumcima.
Ovo sam i ja hteo da kažem. Pucačina i akcije ima u TWD, ovde bi bilo valjano da vidimo priču u nastanku  smileyNO1
Nik generalno jeste pokazao plejadu dobrih reakcija (u nekim trenucima odlična, raznovrsna gluma i improvizacija), ali mi je u nekim scenama bio previše "priseban" kad sam očekivao neke veće narkomanske krize. Bio je previše sabran i normalan, a očekivao sam više buncanja. Oduševio me je onih gegavim hodom na ulici (ne s početka epke) i ulaskom u restoran (51:25) pa nadalje.
AmiSe, bravo za konstataciju u vezi Džeka, tj. Džonija Depa. I mene je u jednom trenutku podsetio na njega  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 25.08.2015. 17:00:06 dejaspo »

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #61 : 25.08.2015. 17:39:27 »
Dobra epizoda.
Iskreno, samo sam je i upalio zato sto su, koliko mi se cini, pricali da ce da prikazuju pricu kako je nastao virus, ovo ono. Nisu valjda ni oni ludi da prave TWD2.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #62 : 25.08.2015. 18:13:16 »
Kao što sam najavio evo i prve recenzije na blogu koji uređujem, pa ostavite komentar    drinks

http://okruzen-mrtvima-recenzije.blogspot.com/2015/08/epizoda-1.html

Svake sedmice će biti recenzija za proteklu epizodu, listu recenzija možete vidjeti ovdje

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.com/p/recenzije.html

Priča za sada, koliko sam shvatio iz svih intervijua do sada, neće se baviti samim razlogom nastanka virusa i pokušajem traženja lijeka. Ovim žele ispričati priču o tome kako su se ljudi snašli na samom početku, uz to walkeri su friški, većina ljudi ne konta ništa kad sretnu takve nego sigurno kontaju da je ovaj bolestan ili ima neku jaču gripu  ;D . Kirkmanu u TWD nikad nije bio cilj otkriti i baviti se problemom samog virusa, e sad ako nekada u budućnosti odriješi ruke ljudima na FTWD možda neko i krene u tom smjeru. Lično smatram da bi to bilo totalno bezveze. Ovako je bolje, još sad kad vidimo kako se kretenski ponaša vojska i vlast onda će biti zanimljivije pratiti raspad jednog društva u tako velikom gradu kao što je LA.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #63 : 26.08.2015. 14:19:58 »
Kaos i panika će očekivano krenuti u drugoj epizodi.


Offline Packy

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #64 : 27.08.2015. 18:56:44 »
Da li postoji neki zvaničan naziv ove serije na srpski ili hrvatski? Kao što je Walking Dead Okružen mrtvima.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #65 : 27.08.2015. 21:05:18 »
Mislim da nisu preveli. "Strahuj od okruzenosti mrtvacima" - eto im mog prijedloga. :)
Mrzim lopatare i limune

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #66 : 27.08.2015. 21:18:02 »
Mislim da nisu preveli. "Strahuj od okruzenosti mrtvacima" - eto im mog prijedloga. :)

hehehe

a baš me zanima dal će na hrv bit Boj se živih mrtvaca ili Strah od živih mrtvaca. ali naši distrubuteri (ti ljudi koji odlučuju o službenim prijevodima) zaziru od korištenja glagola u naslovima, a ovo je još i imperativ (Boj se)

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #67 : 28.08.2015. 23:28:08 »
AMC televizija je objavila da rade specijal od 30 minuta, nešto kao webisode za TWD, a ovaj specijal će biti vezan za FTWD.
Riječ je o sledećem, u tom specijalu obraditi će temu grupe ljudi koji se suočavaju sa walker napadom u avionu tokom leta. Jedan lik koji će preživjeti tu katastrofu pridružiti će se glumačkoj postavi u sezoni 2 serije Fear The Walking Dead.
Ovaj specijal je planiran za prikazivanje u toku emitovanja jedne od epizoda serije The Walking Dead. To jeste kada naprave prekid za reklamu u jednoj od epizoda emitirati će ovaj specijal a onda nastaviti sa epizodom.
Za sada nema dodatnih informacija o glumačkoj postavi. Radnja će vjerovatno biti negdje iznad LA-a jer će jedan iz grupe završiti u seriji FTWD.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #68 : 28.08.2015. 23:43:29 »
To im je dobar potez. Volim vidjeti kad se trude oko nečeg pa bio i sami marketing za seriju. Pogotovo kod ovakvih serija samo da je što više povezanih radnji/likova koji će se kasnije pridružiti.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #69 : 29.08.2015. 01:42:02 »
Mislim da nisu preveli. "Strahuj od okruzenosti mrtvacima" - eto im mog prijedloga. :)

hehehe

a baš me zanima dal će na hrv bit Boj se živih mrtvaca ili Strah od živih mrtvaca. ali naši distrubuteri (ti ljudi koji odlučuju o službenim prijevodima) zaziru od korištenja glagola u naslovima, a ovo je još i imperativ (Boj se)
Kad smo već zaredali sa imperativima: "Pazi da te mrtvi ne okruže!"  ;D
« Zadnja izmjena: 29.08.2015. 01:55:28 RoadTrippin »

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #70 : 29.08.2015. 02:09:51 »
To im je dobar potez. Volim vidjeti kad se trude oko nečeg pa bio i sami marketing za seriju. Pogotovo kod ovakvih serija samo da je što više povezanih radnji/likova koji će se kasnije pridružiti.
I meni je odlično kada više serija ima povezanu radnju, svi ovi mali segmenti čine da TWD svijet, osim proširenja, bude što bolje obrađen. Svaka ona webisoda je imala dodirnih tački sa serijom TWD ali je izostalo uključivanje lika u glavnu seriju. Ovim kao da ispravljaju to, a ujedno kako kažeš prave dodatni marketing već najgledanijoj seriji-serijama.
Samo neka je što više walkera na tv  drinks

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #71 : 31.08.2015. 18:24:29 »
odgledana druga ep
Spoiler for Hiden:
pa nastavak na prvu nista konkretno jos ali polako krece prica... sledeca bi trebala da bude mnogo zanimljivija

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #72 : 01.09.2015. 00:13:58 »
Odlična epizoda, bolja za nijansu od Pilot epizode.

Spoiler for Hiden:
Lagano se ulazi u priču kroz disfunkcionalnu obitelj i biti će zanimljivo pratiti kako će različiti karakteri se prilagođavati novonastaloj situaciji.
Svi su nekako naivni na samom početku, jer ne znaju tačno šta se događa pa zato za sada nemam nikoga ko me nervira kao Lori u TWD   ;D  , za razliku od ovih Lori smo već vidjeli u svijetu koji se raspao a i dalje je bila kučka i nervirala je opako.
Mislim da se civilizacija brzo raspala zbog divljanja ljudi a ne mrtvih.

Opširniju recenziju koju radi moja saradnica na blogu očekujte sutra, a sada da zavirimo u iduću epizodu.

ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 1.03 - FearTWD

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.com/2015/08/zavirimo-u-epizodu-epizoda-103-feartwd.html

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #73 : 01.09.2015. 18:18:27 »
ova druga mi je isto nešto bolja od prve, vidjet ćemo kako će se to razvijati.

Spoiler for Hiden:
Lagano se ulazi u priču kroz disfunkcionalnu obitelj i biti će zanimljivo pratiti kako će različiti karakteri se prilagođavati novonastaloj situaciji.

mene to već živcira. uvijek je neka disfunkcionalna obitelj. scenaristi valjda misle da bi se sa savršenom ili prosječnom obitelji u gl. ulozi naginjalo prema komediji??
zašto nisu mogli bit neka dobrostojeća obitelj: kći princezica, sin teški šmokljo, tata tajkun i lovac u slobodno vrijeme, mama ima ljubavnika... još ubace nekog geja, crnca i kineza i gotovo.


Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #74 : 01.09.2015. 19:49:12 »
zašto nisu mogli bit neka dobrostojeća obitelj: kći princezica, sin teški šmokljo, tata tajkun i lovac u slobodno vrijeme, mama ima ljubavnika... još ubace nekog geja, crnca i kineza i gotovo.

To je tek odrađeno do besvijesti.  ;D Pa Rick i njegova obitelj u originalu bili su donekle idealna obitelj, na stranu to što je ženica imala za ljubavnika Rickovog najboljeg frenda... Valjda je sad vrijeme za drukčiju obitelj.

Pogledala prve dvije, meni je ok. Brzo je to uznapredovalo, očekivala sam dulje razdoblje otkrivanja virusa, češćih incidenata pa tek onda sumnje da nešto nije u redu, ali dobro je i ovako, ubrzano... Gledam dalje.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #75 : 01.09.2015. 20:38:43 »
Kao što reče Mila, Rickova obitelj je bila ta neka ''normalna obitelj'' koja je imala nekih malih sitnih razmirica prije, kao i svako što ima.
To sa ljubavnikom se iskompliciralo u toku apokalipse.
A baš ta obitelj kako amiS navede za mene baš nije normalna uopšte i previše je određena hehe.

Kao što sam prije najavio evo i RECENZIJE za drugu epizodu koju piše moja saradnica na blogu.

EPIZODA 1.02 - So Close, Yet So Far

http://okruzen-mrtvima-recenzije.blogspot.com/2015/09/epizoda-1.html

a ovde možete naći i recenziju od prve epizode

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.com/p/recenzije.html
« Zadnja izmjena: 01.09.2015. 20:54:20 DMX »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #76 : 01.09.2015. 21:29:11 »
Citat:
A baš ta obitelj kako amiS navede za mene baš nije normalna uopšte i previše je određena hehe.

konkretno, na umu sam imao neku obitelj s Beverly Hillsa  :)

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #77 : 01.09.2015. 21:52:03 »
Citat:
A baš ta obitelj kako amiS navede za mene baš nije normalna uopšte i previše je određena hehe.

konkretno, na umu sam imao neku obitelj s Beverly Hillsa  :)
Eee, to mijenja situaciju. S razlogom je priča smještena u LA zbog raznih karaktera pa možda i naletimo na takvu neku porodicu  :)

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #78 : 01.09.2015. 21:59:12 »
Sad mi padaju na pamet Dylan, Brenda i obitelj Walsh u poluraspadnutom stanju  ;D

Temelji li se i ovaj spin-off na stripu? Ili sad izmišljaju "iz glave"?

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #79 : 01.09.2015. 23:01:15 »
Sad mi padaju na pamet Dylan, Brenda i obitelj Walsh u poluraspadnutom stanju  ;D

Temelji li se i ovaj spin-off na stripu? Ili sad izmišljaju "iz glave"?
Ni serija TWD ne prati u potpunosti ''copy paste'' radnju stripa, tj ima malo odstupanja. A ova FTWD je sa potpuno novim likovima i ne prati uopšte priču stripa nego drugu lokaciju i radnju tokom Rickove amnezije.
Isti je univerzum ali totalno novi likovi i nova lokacija jer su željeli pokazati sami početak, tj ono što nismo vidjeli ni u stripu ni u TWD seriji.
Trenutno nemaju plan raditi crossover zbog udaljenosti lokacija, Atlanta i LA, ali nikad se ne zna.

Haha, dobro si se sjetila, ili zamisli napad walkera u toku utakmice La Lakersa, ili ne daj Bože Kardashian-e  :facepalm
« Zadnja izmjena: 01.09.2015. 23:08:16 DMX »

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #80 : 01.09.2015. 23:32:57 »
Sad mi padaju na pamet Dylan, Brenda i obitelj Walsh u poluraspadnutom stanju  ;D

Temelji li se i ovaj spin-off na stripu? Ili sad izmišljaju "iz glave"?
Ni serija TWD ne prati u potpunosti ''copy paste'' radnju stripa, tj ima malo odstupanja. A ova FTWD je sa potpuno novim likovima i ne prati uopšte priču stripa nego drugu lokaciju i radnju tokom Rickove amnezije.
Isti je univerzum ali totalno novi likovi i nova lokacija jer su željeli pokazati sami početak, tj ono što nismo vidjeli ni u stripu ni u TWD seriji.
Trenutno nemaju plan raditi crossover zbog udaljenosti lokacija, Atlanta i LA, ali nikad se ne zna.

Haha, dobro si se sjetila, ili zamisli napad walkera u toku utakmice La Lakersa, ili ne daj Bože Kardashian-e  :facepalm

I zato sto je TWD univerzum nekoliko godina "stariji" od FTWD? :) Zbilja, zna li se koliko je proslo vremena u TWD? :D

E, to bi bila fora.  rofl

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #81 : 02.09.2015. 15:01:16 »
Sad mi padaju na pamet Dylan, Brenda i obitelj Walsh u poluraspadnutom stanju  ;D

Temelji li se i ovaj spin-off na stripu? Ili sad izmišljaju "iz glave"?
Ni serija TWD ne prati u potpunosti ''copy paste'' radnju stripa, tj ima malo odstupanja. A ova FTWD je sa potpuno novim likovima i ne prati uopšte priču stripa nego drugu lokaciju i radnju tokom Rickove amnezije.
Isti je univerzum ali totalno novi likovi i nova lokacija jer su željeli pokazati sami početak, tj ono što nismo vidjeli ni u stripu ni u TWD seriji.
Trenutno nemaju plan raditi crossover zbog udaljenosti lokacija, Atlanta i LA, ali nikad se ne zna.

Haha, dobro si se sjetila, ili zamisli napad walkera u toku utakmice La Lakersa, ili ne daj Bože Kardashian-e  :facepalm

I zato sto je TWD univerzum nekoliko godina "stariji" od FTWD? :) Zbilja, zna li se koliko je proslo vremena u TWD? :D

E, to bi bila fora.  rofl

Prema izvorima koje sam pronašao, od početka apokalipse pa do zadnje epizode u sezoni 5, Conquer, prošlo je 547 dana, a Rick se iz kome probudio 59-i dan od početka apokalipse.
Iako serija već traje 5 godina čini se da je raspad civilizacije znatno brže se desio.
Ako gledamo sa aspekta proteklog vremena nije toliko nemoguće da bi FTWD i TWD mogle imati Crossover bez obzira na udaljenost lokacija. Ko zna gdje će put odvesti likove iz FTWD i ako budu s radnjom stigli kroz nekoliko sezona vremenski tok serije TWD onda je i to moguće.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #82 : 02.09.2015. 21:05:13 »
Pogledana druga  :)

Svidio mi se prikaz kaosa, bilo mi je prilično uvjerljivo, a s druge strane način na koji drotovi rješavaju sve to mi je jednostavno previše za progutati
Spoiler for Hiden:
mislim, ona policajka upuca onu ženskicu kaj ide prema njoj. Umjesto da joj stave obruč za pse oko vrata i zatvore ju. Pokušavaju joj pomoći jer ionako još ne znaju da im se ne može pomoći. Nije samo ta policajka. Svi automatski pucaju. Ne bi tako bilo. Sve bi se pokušalo da ih nekako zatvore, a obruč je izvrsno rješenje. Jedino ako vlada ne želi napraviti problem i čekati reakciju građana što smo vidjeli, a drotovima je naređeno da odmah pucaju.

I malo previše obiteljske drame u ove dvije epizode. Sad će takve stvari dolaziti na naplatu i početi živcirati gledatelje.
« Zadnja izmjena: 02.09.2015. 21:08:43 Mulder »

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #83 : 05.09.2015. 23:41:50 »

Online NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2683
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #84 : 10.09.2015. 18:22:59 »
Druga epizoda mi je bila pomalo dosadna. Iznervirao sam se jer ne znaju kako se prenosi zaraza niti kako se ubijaju zombiji... Međutim, takve stvari su normalne u spin-offu...  ;D

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #85 : 11.09.2015. 13:18:20 »

Offline Drifter

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #86 : 13.09.2015. 01:58:21 »
pogledo sam obe epizode,jos se ne moze reci da li serija valja ili ne ..ali po meni neće biti losa..samo se nadam da ce objasniti kako je nastao taj virus ... :P

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #87 : 14.09.2015. 19:35:32 »
Pogledana treca ok epizoda svidja mi se gleda se i dalje definitifno tek sad krece zanimacija :D

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #88 : 14.09.2015. 21:48:43 »
Treća za nijansu slabija od prve dvije, ali opet je veoma dobra epizoda.

Spoiler for Hiden:
Mnogo toga se izdešavalo, napokon nekako svi su donekle shvatili šta se otprilike dešava. Neko je to prihvatio kao novi način života i nešto što je neizbježno, dok neki još uvijek vjeruju u bajke. Travis naravno, kako reče Daniel da je slabić. A tu je i vojska, još jedna stavka koja me jako zanimala a nije prikazana u TWD. Vojska, tj vlada, očito zna tačno šta se dešava ali vjerovatno zbog skrivanja istine od naroda u svemu pa i u ovome doveli su se u situaciju da munjevitom brzinom nestaje svijet kakav smo poznavali. Daniel će ovdje biti kao Dale u TWD, samo u suprotnom, dok je Dale više bio pozitivni moralni kompas, ovaj će biti ''negativni'' što je po meni bolje kad si suočen sa ovakvom situacijom.

A evo ga i sneak peek ili ti ga zavir u epizodu 4   ;)

ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 1.04 - FearTWD

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.ba/2015/09/zavirimo-u-epizodu-epizoda-104-feartwd.html

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #89 : 15.09.2015. 22:38:55 »
Evo je i recenzija 3. epizode u izvedbi moje saradnice sa bloga.
Ovog puta malo više sarkastično ali maksimalno realno, pa ako želite ostavite neki komentar na seriju, epizodu a naravno i na samu recenziju


 dobar-poso

RECENZIJA EPIZODA 1.03 - The Dog - FEAR THE WALKING DEAD

http://okruzen-mrtvima-recenzije.blogspot.ba/2015/09/epizoda-1_15.html

Tags: