Autor Tema: Fear The Walking Dead  (Posjeta: 62415 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #30 : 19.08.2015. 23:42:16 »
u ..of the Dead filmovima, u svakom sledećem nastavku su pametniji.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #31 : 20.08.2015. 00:55:05 »
Malo je bedasto ako će biti drugačiji od onih iz The Walking Deada, tj. drugog kraja SAD-a, tim više što po opisu izgleda da će biti u doba ne znam, prve ili duge sezone Walking Deada, onda se baš i nisu imali prilike razviti u nešto drugo

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #32 : 20.08.2015. 10:11:45 »
i bit će drukčiji jer će se radnja 1. sezone odvijati u periodu kad je glavni lik iz TWD-a (Rick?) bio u komi. znači, od samog izbijanja epidemije. zombiji će izgledati kao obični ljudi s gripom, neispavani i gladni ljudskog mesa. otprilike. to su rekli na comic-conu.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #33 : 24.08.2015. 09:26:14 »
Pojavila se ep, kad se vratim sa posla gleda se odmah :D

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #34 : 24.08.2015. 13:15:18 »
Napravite deo za prevode...izasla prva.

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #35 : 24.08.2015. 14:38:22 »
Cini se ok!

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #36 : 24.08.2015. 16:47:22 »
Prevest  ću pilot pa ćemo vidjeti dalje.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #37 : 24.08.2015. 17:56:33 »
najdosadnija epizoda prve sezone.
sin je jako iritantan.
klišejasti likovi.
ali zombiji!
gledam dalje

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #38 : 24.08.2015. 18:24:44 »
najdosadnija epizoda prve sezone.
sin je jako iritantan.
klišejasti likovi.
ali zombiji!
gledam dalje

Sve rečeno.

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #39 : 24.08.2015. 18:26:10 »
Prevest  ću pilot pa ćemo vidjeti dalje.
Ja odustajem jer se ovdje stvorila gužva, a to ne volim. Imam ja svojih serija koje nitko neće pa radim na miru. Nisam Bolt pa da se utrkujem s nekim.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #40 : 24.08.2015. 18:37:19 »
A ko se još javio? Koliko vidim samo si ti voljan da prevodiš.  ???

Offline sean21

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 315
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #41 : 24.08.2015. 18:42:41 »
Pa već postoji Hr prijevod na netu. Jedan moj kolega koji neće postavljati postavljati na Titlove. A več je srpski prijevod pri kraju od jednog drugog prevoditelja i navodno ga valjda Faks radi i isto pri kraju je. Zar to nije gužva.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #42 : 24.08.2015. 18:52:10 »
A gde se nalazi taj HR prevod,ako nije tajna...

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #43 : 24.08.2015. 18:53:33 »
Da, video sam taj hrvatski titl, i čini mi se da je samo prekucan engleski transkript, bez tehničkog sređivanja. 

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #44 : 24.08.2015. 18:58:29 »
A...to je verovatno preko google translate nesto odradjeno...to nista ne vredi,cekamo zvanicni.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #45 : 24.08.2015. 19:01:15 »
Ne nije preko google, titl je uradio new1.
« Zadnja izmjena: 24.08.2015. 19:05:28 slaks »

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #46 : 24.08.2015. 19:03:30 »
Aham...ali je los?

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #47 : 24.08.2015. 19:06:36 »
To ne bih znao, nisam gledao epizodu sa njim. Možda jeste, možda nije.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #48 : 24.08.2015. 19:38:50 »
Aham...ali je los?
new1 ima solidne prijevode, tako da možeš gledati s njegovim.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #49 : 24.08.2015. 20:07:53 »
Nasao sam od nekog "bombardera" valjda...skroz je ok...hvala u svakom slucaju. ;)

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #50 : 24.08.2015. 20:24:38 »
Meni se epizoda svidela, nije mi bila dosadna i ako traje 60minuta. Napravljena kao neki uvod, a ne da bude odma koljacina neka... tako da mi se to svidja... Sto se tice glumaca simpaticni su za sada...

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #51 : 24.08.2015. 22:57:02 »
Skroz ok epizodica,lagano za pocetak...da je moglo bolje,moglo je...ali i ovo je skroz ok...ocekujem vise radnje u ostalim epizodama...nzm sto,ali glavni likcic,onaj nik...mi mnogo ide na onu stvar.

Offline NikolaJe

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2683
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #52 : 24.08.2015. 23:58:15 »
Pogledana prva epizoda. Ja sam veoma zadovoljan.  :mjuza

Spoiler for Hiden:
Oplakao sam dok je Nik bežao po ulici od zombija, pa posle kad ubio dilera i tresla mu se ruka dok držao cigaru...  rofl rofl rofl
Bilo je uzbudljivo dok ga je gazio kolima kad je postao zombi...  :)

Na titlu se zahvaljujemo kolegi AsR.  clapp

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #53 : 25.08.2015. 00:22:14 »
Ovi su izgleda unapređeniji zombiji, nešto tipa T1000, teško ih je ubiti.
I meni se svideo pilot. Mnogo je zanimljivije za gledati kad radnja počinje od početka.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #54 : 25.08.2015. 00:46:44 »
Od sutra na blogu koji uređujem očekujte i recenzije za svaku epizodu ove serije i to iz ženskog ugla, ovaj dio će uređivati moja saradnica Ivy. Nadamo se i ponekom ostavljenom komentaru ispod svake recenzije    :rose:

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.com/p/recenzije.html

Ja sam jako zadovoljan kako je priča krenula  smileyNO1

Spoiler for Hiden:

Dopada mi se što je sve nekako postavljeno kroz oči jednog narkomana kojem se naravno ne može vjerovati. Čak ni on sam sebi ne vjeruje pa je sve više ubijeđen da je lud. Možda nekima se činilo rastegnuto, ali to meni baš super sjelo jer znam šta se dešava dok oni ne znaju i onda samo očekujem kad i kako će napokon saznati da nešto nije uredu.. Hahah koje olakšanje na Nickovom licu kad je shvatio da nije lud.
Kroz TWD imamo uznapredovalu apokalipsu i kao takva priča je odlična, sada kroz FTWD imamo sami početak, ali opet neće biti otkrivanja uzroka i to najviše čestitam Kirkmanu što mu nije prioritet to bio nego međuljudski odnosi i raspad jednog društva. To čini ovaj ''walker world'' još posebnijim.

usput evo i ''zavir'' u epizodu 2

ZAVIRIMO U EPIZODU - Epizoda 1.02 - FTWD

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.com/2015/08/zavirimo-u-epizodu-epizoda-102-ftwd.html

i naslovi svih 6 epizoda

POZNATI NASLOVI I SINOPSIS SVIH 6 EPIZODA

http://okruzen-mrtvima-fear.blogspot.com/2015/08/poznati-naslovi-i-sinopsis-svih-6.html

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #55 : 25.08.2015. 03:45:45 »
Pogledan pilot  :)

E ovo je jedna od onih epizoda kojoj mogu dati čvrstu osmicu ili labavu šesticu iz razloga što sve lijepo grade i grade da bi onda pretjerali bilo to sa obiteljskom dramom, dodatnim klišejom ili lažnim hintom da je netko zombi koje ne volim.

Sporost u serijama nikada ne smeta niti će smetati. Spora radnja bi trebala biti glavni prioritet za karakterizaciju likova, pogotovo za ovakve serije gdje su zombiji i cijela ta zaraza samo okvir za likove koje ćemo upoznati. Po tom pitanju, pilot epizoda je uspjela. Nick može biti naporan i treba takav biti jer mu je lik vrlo vjerno prikazan. Koliko god scenaristi tu bili zaslužni, pogledajte samo malog kako je odglumio. Vrlo sam kritičan kad vidim te današnje mlade glumce jer znam kako dobivaju uloge u filmovima/serijama, ali ovaj mali Frank Dillane mu je ime - je odnio ulogu. Cijeli prikaz junkiea i kako se unio u ulogu. Pu svakoj svojoj sceni daje nešto liku od zbunjenosti, tuge, ljutnje. To je improvizacija i dobro je da improvizira jer nema kaj za izgubit. Samim time dobijemo životopisnog lika to jest vrlo realnog. Ostali glumci kraj njega su mi izgledali previše ukočeno osim Cliffa Curtisa, a on glumi Travisa, njegovog 'očuha'. Kim Dickens, koju volim još od Deadwooda me nije baš nešto oduševila.

Problem je i u nekim scenama koje su previše slične kao prijašnje. Moglo se nešto komotno izbacit. Od ostalih likova nitko pretjerano zanimljiv.

I ovo nisu nikakvi drugačiji zombiji. Normalno hodaju i ubijaju se normalno pucnjem u glavu kako se i, inače ubijaju. Samo je POČETAK pa zemljani ne znaju kako ih ubiti pa pucaju u njih (što se vidjelo na onoj snimci) i onda se nama gledateljima čini kako su nezaustavljivi, ali nisu. Isti su kao i u TWD-u. Malo drugačije izgledaju, ali pucanj u glavu kao u većini zombie filmova. Sa te strane su oni uspjeli napraviti taj psihološki efekt na nas zbog čega mislimo da su ne znam kak drugačiji i da ih je teže za ubit, ali isti su.

I muziku moram pohvalit. Jako lijepo ukompirano u neke scene.

7/10

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #56 : 25.08.2015. 14:16:18 »
Pocetak je bolji od zadnje dve sezone TWD  :) . Deluje sve kvalitetnije i na visem nivou, verovatno su slusali kritike na TWD pa su se potrudili da ovde isprave jer tamo ide neka ukrojena prica i ne planiraju da bilo sta menjaju, ok dopada nam se i takva serija, gledamo je, pljujemo je i trpimo je. Ovih spin-off-om cemo mozda i doziveti bolju pricu u TWD, mada cisto sumljam. Ocekujem ubrzo u narednoj epizodi i neki izvestaj  tipa Atlanta je pala, nacisto je zarazena :) .
Dopada mi se ovaj usporeniji uvod jer ce se time vise saznati o nastanku virusa i bolje upoznavanje likova i njihovo prilogodjavanje novoj zivotnoj situaciji. Time i ocekujem vise panike , zbunjenost i sokiranost ljudi koje cemo videti u narednih par epizoda. Bitan je jako taj prelaz od normalnom zivota u zivotno opasnoj i nesvakidasnjoj situaciji. Pa bi time trebali da vidimo puno izbezumljenih aktera i nekolicinu onih koji se brze prilogodjavaju novim i nepoznatim situacijama.
Zombiji su isti. Ne znam o cemu se to spominjalo da ce biti neki specijalni. Jedino mi deluje da je bolja tj. kvalitetnija sminka. Mozda ce biti neka fora da u epicentru pocetka virusa budu drugaciji zombiji, dok su svi ovi ostali zarazeni vazduhom tj. po umiranju ili ugrizu postaju zombiji. Pa ce mozda biti ta prica da ce oni jos brze rasiriti virus iz epicentra na ostatak sveta jer ce biti neki ludi i brzi. Samo sto to mislim da smo trebali odma i da vidimo a ne tipicne iz TWD kakve smo gledali od pocetka serije.
Generalno ima veci budzet serija, verovatno iz razloga sto ce biti za pocetak samo 6 ep. Ali mislim da ce puno u medjuvremenu sakupljenih ideja za koje nema mesta ili nema smisla ubacivati u TWD biti ovde realizovane.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #57 : 25.08.2015. 14:54:00 »
ali ovaj mali Frank Dillane mu je ime - je odnio ulogu. Cijeli prikaz junkiea i kako se unio u ulogu. Pu svakoj svojoj sceni daje nešto liku od zbunjenosti, tuge, ljutnje. To je improvizacija i dobro je da improvizira jer nema kaj za izgubit. Samim time dobijemo životopisnog lika to jest vrlo realnog.

meni je on isti takav i u stvarnom životu, sav zbunjen. malo kao Jack Sparrow: neznaš jel pijan ili šta.
a znao sam da mi je odnekud poznat - glumio je T. M. Riddlea u Heripoterima!

Dopada mi se ovaj usporeniji uvod jer ce se time vise saznati o nastanku virusa i bolje upoznavanje likova i njihovo prilogodjavanje novoj zivotnoj situaciji.
ja mislim da neće, nego će bit ovo što si napisao dalje u rečenici. uvaljat će nam isti dramski drek kao i u TWD. jedino vidim razliku u tom kako će ubijati zombije jer ovi se moraju usavršavati u headshotovima bar sezonu-dvije.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #58 : 25.08.2015. 16:45:57 »
Ja se vodim po onim sto sam ranije procitao o spin-offu. Receno je da ce se saznati vise i da ce biti neka konstruktivna prica iza svega toga, kolko originalna to je pitanje. Ako serija bude isla valjanim tokom u 3,4 ep. verovatno cemo dobiti neke prve hintove koje ce biti za javnost pa tamo u drugoj sezoni dolaze do nekih vojnih informacija i prave istine o virusu.
Bitno samo da ne predje serija u akciju kao TWD samo sa drugim glumcima.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Fear The Walking Dead
« Odgovor #59 : 25.08.2015. 16:52:29 »
aha, onda super. nisam čuo tu informaciju.

Tags: