Autor Tema: Marvel's Jessica Jones  (Posjeta: 25325 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #30 : 21.11.2015. 17:47:57 »
Gde ima ovih web-dl ova da skinem? Naleteo sam samo na webrip

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #31 : 21.11.2015. 19:22:43 »
Evo jedan savet za ove bledunjave ripove. U MPC-HC idete u shaders i u pre-resize ili post-resize stavite 16-235 to 0-255 [SD][HD]

Razlika: http://imgur.com/a/dWUaj

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #32 : 21.11.2015. 20:42:16 »
Hvala na prevodima  :naklon:

Offline japa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #33 : 21.11.2015. 22:42:41 »
Evo jedan savet za ove bledunjave ripove. U MPC-HC idete u shaders i u pre-resize ili post-resize stavite 16-235 to 0-255 [SD][HD]

Razlika: http://imgur.com/a/dWUaj

Prva slika je bolja, mogu se razlikovati nijanse crne boje, ali svakom svoje.

Inače prva sezona serije je vrlo dobra, a Krysten Ritter odlična.

Hvala na prijevodima.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #34 : 22.11.2015. 16:30:06 »
evo za sve one koji nisu citali stripove

Online shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #35 : 22.11.2015. 16:33:34 »
Prema kojem je stripu rađena ova sezona? Je li "Alias"?

Našao odgovor: Ovo bi trebali pročitati prije gledanja!

Sent from my XT1032 using Tapatalk

« Zadnja izmjena: 22.11.2015. 16:38:28 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #36 : 22.11.2015. 17:17:50 »
Pogledane prve dvije  :)

Vrlo dobre dvije epizode na granici odličnog. Ono što mi se najviše sviđa je neo-noir stil. Imamo detektivku koju progone neki unutarnji demoni zbog jednog lika koji će se ispostaviti da je Purple Man ili kako ga ona zove Kilgrave. Taj dio mi je i najbolji. Ovo mi je jedno od boljih predstavljanja negativaca u bilo kojoj formi. Nismo ga vidjeli, ali cijelo vrijeme slušamo o njemu. Polako saznajemo da ima i mind control što će sigurno biti zanimljivo onima koji nisu čitali stripove i ne prate cijeli taj svijet. Purple Manov prikaz mind controla je jedan od najrealnijih koji sam vidio u stripovima, a vjerojatno i najrealniji. To su odlično prenijeli u ove prve dvije epizode. On u jednom trenutku može kontrolirati preko 60, 70 ljudi i to moćne heroje ako treba.

Druga zanimliva stvar mi je predstavljanje Lukea Cagea. On je inače i dečko od Jessice Jones. Dobit će isto vlastitu seriju kao i Daredevil (već dobio), Jones i Iron Fist. Kasnije će doći i serija The Defenders. To je ta superherojska ekipa iz New Yorka. Drugačija od Avengersa i ostalih superheroja, malo mračnija. Tu još dolazi i Punisher kojeg ćemo vidjeti u drugoj sezoni Daredevila.

Kinematografija u ove dvije epizode je odlična. Neo-noir stil kad se pogodi, nema boljeg. Muzika u pozadini samo dodaje tu posebnost. Krysten Ritter me odmah oduševila. Dobar naratorski dio što je inače jedna od odlilka noira gdje detektiv vodi svoj dnevnik.

Malo na Kilgravea. Odlično mi je predstavljen i odmah se pokazalo koliko je inteligentan. Preokret na kraju prve epizode
Spoiler for Hiden:
kad ova ubije svoje starce samo je dokaz kako je sve to osmislio.

U drugoj epizodi mi je scena u baru sa Cageom i Jones bila zakon. I kraj isto. Ovo opet samo pokazuje i dokazuje koliko je MCU/Marvel ispred DC-a. DC koji se previše trudi prikazati mračnima pa ispada smiješno. Kad se pogleda Daredevil, i sad Jones vidi se koliko su oni na rubu tog herojstva. Tako se radi mračni heroj gdje se bez problema može dodati i humor koji će samo upotpuniti sve te rupe. MCU radi sjajan posao sa pvoezivanjem svih tih heroja jer će im i trebati tako nešto zbog kasnijih filmova. Avengersi i kasniji nastavci. Agenti Shielda su isto sa svime time povezani.

Ostali sporedni likovi su isto jako dobro predstavljeni. Inače ona odvjetnica vam je u stripovima muško  ;D i ne bi me čudilo da postane neki zlikovac.

Trish Walker, ona plavuša je u stripovima Hellcat, isto heroj. Patsy Walker joj je pravo ime.

Prema kojem je stripu rađena ova sezona? Je li "Alias"?

Našao odgovor: Ovo bi trebali pročitati prije gledanja!

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Samo Alias, strip serijal koji sjajno predstavlja Jessicu i Daredevil jer je Purple Man prvo bio villain Daredevilu, a tek kasnije postao glavni villain Jessici. Jedva čekam kad se na kraju svi spoje. The Pulse se može poslije serije. I to je to, ne treba više jer je moderan superheroj.

Većinu scena su direktno kopirali iz stripova. Kao da ih ponovno čitam, toliko su dobro napravili. Kasnije se gleda treća i četvrta.

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #37 : 22.11.2015. 20:22:00 »
Ivane  :naklon: clapp

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #38 : 23.11.2015. 00:49:37 »
Ako netko napravi re-sync QCF verzije titla tako da sve pomakne za 1 sekundu na više dobije se titl za EVO verziju 6 epizode.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #39 : 23.11.2015. 17:20:58 »
Meni se ovo dopada vise od Daredevila, izbor glumaca je odlican.

Offline co2

  • Član
  • ***
  • Postova: 508
  • Spol: Ženski
  • Ideas are bulletproof. - V.
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #40 : 24.11.2015. 16:42:29 »
Odgledana 7 i 8. Nekako mi Killgrave prirasta srcu, mislim ne doslovno ali skroz cudan villian. Tennant je odlican glumac. Prikazali su kao obicnog coveka, slicno je bilo sa Fiskom u Daredevilu ali opet mi je Killgrave simpaticniji, nekako ga vise razumem nego Fiska. Odlicna karakterizacija junaka, bas me oduvala serija.
Koliko bi oni stvarno bili kul i ubitacan tandem da on nije malo lud.
« Zadnja izmjena: 24.11.2015. 16:45:08 co2 »

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #41 : 24.11.2015. 19:07:17 »
Nepopularno misljenje....  :-[
Serija me razocarala, ili bar mislim da bi mi se vise svidela da nisam upoznata sa stripom, Bendisom i Defenders-ima.
Meni je Alias omiljeno Bendisovo delo, sto je prilicno veliko za reci jer mi se dopada i njegov Daredevil i Moon Knight run.

U stripu JJ je privatni detektiv, ona radi na slucajevima, ali trauma i njen prosli zivot vise sve vreme na njom- citalac zna da joj se nesto desilo zbog cega i jeste takav poptpuni raspad.   Kulminacija price jeste upoznavanje negativca i njeno prevazilenje svega sto joj se desilo. Plus, njeno razocarenje u zivot super heroja ima jos jedan razlog
Spoiler for Hiden:
Ajde sto je Purple Man upravljao njome, ali ona je nestala na 8 meseci i ostali heroji, oni s kojima je ona radila, zbog kojih je i obukla kostim na prvom mestu nisi ni primetili da je nestala i niko nije dosao da je spase, sto je bas bilo sugavo... Ona je bila deo njihove grupe. :\
Kapiram da nisu mogli to da adaptiraju u detelje potpuno isto, ali sentiment je mogao da bude provucen kroz pricu. Osecaj napustenosti, prepustenosti samoj sebi,  drama sa Cage-om...proizlazi delom iz toga.
U seriji, kao da su resili da kapitalisu cinjenicu da Tennant glumi negativca i da iskoriste da ga stave na ekran sto je moguce vise. Odmah u prvoj epizodi saznajes sve o o njemu i naredne epizode se svode na igru macke i misa. Citav deo sa
Spoiler for Hiden:
kucom u kojoj je zivela kao dete
mi je bio poptpuno bezveze.

Daredevil mi je daleko bolja serija, nadam se da ce druga sezona sa Punisher-om da bude bar jednako dobra.
Doduse, glumci su mi se svideli; , Colter je odlican kao Luke Cage, jedva cekam njegovu seriju. Bas me interesuje da li ce da predstave Iron Fist-a tu prvo, pre nego sto izbace njegovu seriju.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #42 : 25.11.2015. 03:12:22 »
Pogledana treća i četvrta  :)

Nešto slabije od prve dvije. Dobro su uveli drota, a malo previše je u fokusu odvjetnica. Najviše su mi se svidjele dvije reference za Hulka i jedna za Capa/Avengerse.

U trećoj "Okay, there's you, me... the big green dude and his crew."  ;D i u četvrtoj "so go after the big green guy or the flag waver."  ;D


Nepopularno misljenje....  :-[
Serija me razocarala, ili bar mislim da bi mi se vise svidela da nisam upoznata sa stripom, Bendisom i Defenders-ima.
Meni je Alias omiljeno Bendisovo delo, sto je prilicno veliko za reci jer mi se dopada i njegov Daredevil i Moon Knight run.
Pročitaj ako nisi njegove ranije radove. Jinx je najbolji, a iz nutlih uz spomenuti Alias, House of M je obavezna lektira.

Daredevil mi je daleko bolja serija, nadam se da ce druga sezona sa Punisher-om da bude bar jednako dobra.
Doduse, glumci su mi se svideli; , Colter je odlican kao Luke Cage, jedva cekam njegovu seriju. Bas me interesuje da li ce da predstave Iron Fist-a tu prvo, pre nego sto izbace njegovu seriju.
Lako moguće da IF-a prdstave u Cageu pošto su njega predstavili u Jessici što je i logično pošto imaju povijest. Trenutno sam pogledao četiri epizode i da, Daredevil je ispred, ali nije ovo tako daleko od DD-a. Jako mi se sviđa tempo serije i kako nas polako uvode u svijet. To mi se sviđa i kod stripa.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #43 : 25.11.2015. 10:24:45 »
@Mulder- E, nadam se da ces da uradis neku analizu cele sezone (zato sto volim da ih citam  ;D) i uporedjivanje sa DD. Obe serije su mi ispred Arrow/Flash i ostalih DC, ali malo sam vise naklonjena DD seriji u odnosu na JJ.
Prilicno su tajnoviti oko IF...Loeb je najavio nesto konkretnije usloro, pa cemo videti. :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #44 : 28.11.2015. 21:59:39 »
Pogledana peta, šesta, sedma  :)

Peta i šesta dobre epizode. Emotivne scene između Jessice i Lukea. Napokon mu priznala. Sedma odlična. Kilgrave fantastično manipulativan. Scena u policijskoj postaji izvrsno napravljena, ali najbolje od svega
Spoiler for Hiden:
je što ju je nagovorio bez mind control da joj se pridruži, a uvjerljivo je napravljen što samo govori kako je cijela ta borba Jessice jako dobro prikazana.

Dobre su bile i humoristične scene kad se dogovaraju za superherojsko ime ili kad Trish pokaže odijelo koje bi mogla nositi  ;D a to odijelo je nosila jako kratko u stripovima.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #45 : 01.12.2015. 00:14:26 »
Pogledana osma i deveta  :)

Dvije najbolje epizode dosad.
Spoiler for Hiden:
Kaj je je, odlična su kombinacija  ;D kako ga je htjela pretvoriti u heroja, a onda on kaže ovom da se raznese hahahahah. Najbolji dio epizoda je naravno on kao zatvorenik u onoj sobi. Tu su se događale najbolje scene dosad ako i u stripu. Kad mu dođu starci je posebno pamtljiva scena i jako mi se sviđa kako su to prenijeli.

Već sam se bojao da će potpuno krivo prikazati njegovu povijest, ali dobro su to odradili. I ovo je definitivno najrealniji prikaz mind controla u ovakvom obliku. To im je najveći plus što su se potrudili da naprave na ovakav način.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #46 : 01.12.2015. 09:56:48 »
Može neka dobra dušica napraviti re-sync za 11 epizodu za EVO izdanje?

Ako se ne varam treba samo pomaknuti sve za sekundu unaprijed.
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline hyde_sb

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 878
  • Spol: Ženski
  • "Sve nešto budali ne smiješ reći da je budala." DD
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #47 : 01.12.2015. 10:15:23 »
Može neka dobra dušica napraviti re-sync za 11 epizodu za EVO izdanje?

Ako se ne varam treba samo pomaknuti sve za sekundu unaprijed.

sori, zaboravih ti poslati  u_jeeeeeeeeee evo ide  :rose:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #48 : 03.12.2015. 05:25:00 »
Pogledana 10. i 11.  :)

Definitivno im još jednom moram priznat kako su prenijeli Kilgraveove zamisli na televiziju i sami prikaz njegovih manipulacija. I drago mi je da se drže toga.
Spoiler for Hiden:
Jessica i dalje zna da nije sigurna. Ne može nju kontrolirati, ali može ostale koji će ju spriječiti. Drot se pokazao kao opak igrač, ali mi je to najveći minus što su ga prebrzo i prešlampavo napravili. Izgleda da nije bilo mjesta za njega kao za ostale.

Cage na kraju 11. zakon scena. Ovo je serija koja ipak više traži pažnju nego Daredevil jer je u potpunosti drugačiji stil i ta Kilgraveova moć je ovdje prikazana onakvom kakvom je trebala biti prikazana u nizu drugih filmova koji to nisu uspjeli već pojednostavili tako nešto. Pokušajte i vi zamisliti koliko bi opcija imali da imate takvu moć. E upravo to su prikazali odlično. Imam dojam da su sjedili i dogovarali se kako će to prikazati. Kažu jednu osobu kako će ju izmanipulirati, ali ta osoba vodi do druge i sve se na kraju spaja. Ne mogu izbaciti jednu opciju i preći na treću ili četvrtu. Sve idu po redu.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #49 : 04.12.2015. 17:00:44 »
Odgledano do kraja. Uživao sam u seriji, iako nisam čitao stripove.
Ne znam da li je u stripu objašnjena uloga IGH i Kozlova u sticanju njenih moći ili bi to mogla biti tema za eventualnu drugu sezonu?

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #50 : 06.12.2015. 00:06:59 »
Pogledane zadnje dvije  :)

Na kraju ću samo pohvalit odabir za Lukea Cagea. Odlično mu je sjela uloga i stvarno osjetim kemiju između njih dvoje. Dogodio se i mini crossover sa Daredevilom i onom medicinskom sestrom. Kilgrave je bio ne razini Kingpina iz DD-a. Dva potpuno drugačija negativca, ali svaki na svoj način odlična. Sad se čega Cageova serija ove godine.

Jako dobra sezona koja nije na razini DD-a, ali je bolja od svih ostalih superherojskih serija iako bih dao prednosti Agentima Shielda zbog druge i sad treće sezone.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #51 : 06.12.2015. 19:41:35 »
Došao do 10 epke, zasad odlično! Svaka preporuka!  :majstore

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #52 : 07.12.2015. 01:10:38 »
Ovo je sve što treba da ima jedna serija. Ne zna se ko je bolji, dal' Džesika dal' Kilgrejv. Nisam zadovoljan Kejdžom. Videćemo šta će se desiti kad dobije svoju seriju. Najava DD-a u zadnjoj. Nadajmo se crossoverima.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #53 : 11.12.2015. 09:39:04 »
Odgledao celu sezonu pa dosta slicna DD-u ali meni za nijansu bolja. Malo smara sto su se odmah fokusirali na Kilgrejva i onda se gube sa njim do kraja sezone, vise bi bilo zanimljivo da ona radei neke slucajeve posebne kao u prve 2ep. Ali sve u svemu ok serija.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #54 : 05.01.2016. 10:03:55 »
Hvala ekipi na prevodima. Meni je OK serija. Nadam se nastavku.
iShare, noProfit


Offline dulejr

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 109
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #55 : 08.01.2016. 23:07:21 »
Pogledao i ja, dobra serija ali mi je DD ipak bolji. Hvala na prevodima.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #56 : 16.01.2016. 13:24:12 »
u usporedbi s DD-om ovo je serija za penziće. tek od sedme epizode postala mi je koliko-toliko zanimljiva. gledao sam i ubrzano.
nisam oduševljen glavnim ženskim likom ni glumicom. Tennant je okej kao negativac ali nije mi bolji od Kingpina.
razočaran sam antiklimakterijskim završetkom
Spoiler for Hiden:
trebalo im je samo 12 epizoda da se sjete staviti slušalice. u Fringeu su to odradili u jednoj.

razočaran sam i akcijskim scenama, jako loše. sve puno kratkih rezova da prikriju nedostatak vještine glumaca. u DD-u su to majstorski zamislili i odradili.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #57 : 17.01.2016. 17:45:02 »
Zvanično obnovljeno za drugu sezonu.



Druga sezona će se prikazati kad se završi produkcija The Defendersa.
« Zadnja izmjena: 17.01.2016. 20:13:03 Goran88 »

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #58 : 18.01.2016. 00:23:22 »
Zna li neko?

Spoiler for Hiden:
Koja je ono organizacija IGH i koja je uloga onog pandura?

Inace pred nama ce biti interesantna superherojska godina.

Flash i Arrow se nastavljaju u januaru.

Agent Carter kao i Legends of Tomorrow krecu u januaru.

Daredevil u martu i Agenti se nastavljaju u martu

Luke Cage u aprilu.

Jessica Jones verovatno u novembru

Defenders su najavljeni za ovu, mada mislim da će ih prebaciti za 2017, jer Iron Fista jos nisu predstavili.

Od filmova

Deadpool u februaru

BVS u martu

Civil War i X-Men u maju

Suicide Squad u avgustu

Doctor Strange u novembru


Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Marvel's Jessica Jones
« Odgovor #59 : 18.01.2016. 00:38:59 »

Luke Cage u aprilu.

Jessica Jones verovatno u novembru

Defenders su najavljeni za ovu, mada mislim da će ih prebaciti za 2017, jer Iron Fista jos nisu predstavili.



Jedini siguran datum ima Daredevil.

Luke Cage će biti najverovatnije krajem godine. 

Defenders su najavljeni za sledeću godinu, i od njega zavisi kada će ostale serije krenuti.