Autor Tema: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)  (Posjeta: 23521 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #60 : 21.06.2015. 23:30:01 »
Iako je to legendarna serija koju sam volio u djetinjstvu, prije bih stavio The Tribe http://www.imdb.com/title/tt0274988/  ili Ship to Shore http://www.imdb.com/title/tt0165060/ :P ;D

Spellbinder i Round the Twist isto  :( http://www.imdb.com/title/tt0112174/ - http://www.imdb.com/title/tt0103529/

Sve te pustolovne serije su mi jako drage. Odrastao sam na njima i imaju svoju čar, ali nisu mi tako jake da bi mi bili na listi. Ali tu su, u zauvijek u mojem sjećanju. Sad si me podsjetio na sve te divne avanturističke klasike  :)

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #61 : 09.10.2015. 21:32:53 »
 :naklon:

Hvala ti za ovo, Mulderu, napravio si jebački posao.
Pitanje ukusa, tj. bi li netko (Pero, Đuro, Nensi, Grozda ili ja) izabrao drugačije - sasvim sporedno.
Svoj si izbor napravio po određenim kriterijima, dosljedno i zanimljivo argumentirao, a o tome da si svratio pažnju na x serija koje bi mi (nam) promakle, da i ne govorim.  ti

Ukratko, najbolje napravljena lista (iz kategorije sezona, serija, filmova) na koju sam naišla u zadnjih o-ho-ho.  (Ne velim da su razne druge liste, npr. one s imdb-a "My favourite/Best/To watch ovo ili ono" neupotrebljive, al eto, ja volim znati zašto je netko odabrao to što je odabrao, a ti si to napravio i meni drago.)

That said, imam pitanje-dva-tri.

Po onim serijama s liste koje sam poklikala i koje znam - držao si se samo sezona (a i serija) za koje tu postoje titlovi, jel točno ili se ipak varam?
Ako da, imaš li možda na umu neku koja bi svakako našla mjesto na listi, ali nije prevedena? (Kao npr. što bi se na mojoj listi našla Murder Most Horrid.)

I, Mad Dogs nisu ušli: jer te se nisu dojmili, nisi gledao ili to smatraš mini serijom?


Toliko, i još jednom:  :naklon:



I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #62 : 09.10.2015. 22:39:38 »
:naklon:

Hvala ti za ovo, Mulderu, napravio si jebački posao.
Pitanje ukusa, tj. bi li netko (Pero, Đuro, Nensi, Grozda ili ja) izabrao drugačije - sasvim sporedno.
Svoj si izbor napravio po određenim kriterijima, dosljedno i zanimljivo argumentirao, a o tome da si svratio pažnju na x serija koje bi mi (nam) promakle, da i ne govorim.  ti

Ukratko, najbolje napravljena lista (iz kategorije sezona, serija, filmova) na koju sam naišla u zadnjih o-ho-ho.  (Ne velim da su razne druge liste, npr. one s imdb-a "My favourite/Best/To watch ovo ili ono" neupotrebljive, al eto, ja volim znati zašto je netko odabrao to što je odabrao, a ti si to napravio i meni drago.)

Nema na čemu  drinks

Ma i da netko napravio top 10 serija/sezona, velik dio bi izabrao drugačije, a kamoli 100 sezona.


That said, imam pitanje-dva-tri.

Po onim serijama s liste koje sam poklikala i koje znam - držao si se samo sezona (a i serija) za koje tu postoje titlovi, jel točno ili se ipak varam?
Ako da, imaš li možda na umu neku koja bi svakako našla mjesto na listi, ali nije prevedena? (Kao npr. što bi se na mojoj listi našla Murder Most Horrid.)

Nisam se toga držao, ali je nekako logično da će ih većina biti prevedena.

Baš sam sad išao provjeriti koliko ih je neprevedenih. 21 od 100 serija je neprevedeno s time da nekih 7, 8 serija među tih 21 su prevedene samo prve epizode  :)

I, Mad Dogs nisu ušli: jer te se nisu dojmili, nisi gledao ili to smatraš mini serijom?


Toliko, i još jednom:  :naklon:
Mad Dogs sam redovito komentirao na njihovoj temi kako su epizode izlazile. Prezabavna serija, ali osobno mi nema niti jednu odličnu sezonu.

Nego, sad sam se sjetio koje su na toj listi najzastupljenije tv kuće pa sam zbrojio.

NBC - 15
CBS - 12
HBO - 12
FOX - 10
ABC - 9
ITV - 7
BBC ONE - 6
FX - 4
SHOWTIME - 4
CHANNEL 4 - 4
BBC TWO - 4
AMC - 2
DR1 - 1
KTMA-TV - 1
PTEN - 1
BROADCAST SYN. - 1
SUNDANCETV - 1
THE WB - 1
NETWORK TEN - 1
NINE NETWORK - 1
ABCTV - 1
CHANAL + - 1
SCI-FI - 1

23 mreže.

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #63 : 24.10.2015. 16:52:41 »
Gde moze da se vidi ta Mulderova lista?

Offline Zolala

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 112
  • Spol: Muški
    • Artnit
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #64 : 24.10.2015. 17:08:37 »
Ja u totalnom rebusu  :ne-zna

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #66 : 17.12.2015. 10:59:02 »
Fargo - 2. sezona bi upala u top 100 nebitno sad na kojem mjestu, ali eto tek toliko da se zna. Javljat ću koje bi još sezone upale kako godine i desetljeća prolaze ooo  navijacica

Sad možda iduće godine uopće ne bude neke sezone koja bi mi upala. Možda tek bude 2021. tko zna.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #67 : 29.10.2016. 04:53:50 »
Prošlo je skoro godinu i pol otkad sam napravio listu. I cono što mi je zanimljivo je kako takvih lista uopće nema puno na netu. Znate kako ima liste najboljih serija/filmova doslovno od nekogno name bloga do velikih časopisa ili rasprava na forumima diljem interneta. Najbolje sezone rijetko tko radi. Vidio sam svega nekoliko lista ili bezveznih rasprava, a od toga je jedna bila najbolje sezone nultih i to je to.

Uglavnom, za zimu pripremam jednu novu listu koja će vas sigurno zanimati. Još razmišljam između par opcija o čemu, ali će biti slična kao ova  :)

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #68 : 29.10.2016. 15:01:15 »
 clapp clapp clapp clapp clapp

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #69 : 02.11.2016. 02:52:29 »
Svaka cast za projekat. Prejebeno izgleda. Neke stvari cu morati da pogledam a iskreno nisam pogledao ni 30℅ ovoga sa liste. Primera radi, iz top 20 pogledao sam 15 serija. Odlican vodic, steta je sto nemas u pdf-u ili nesto slicno.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #70 : 16.11.2016. 01:11:05 »
Bit će kao knjiga  :)

Razmotrio sam sve opcije i odlučio objaviti kako će se zvati iduća lista.

NAJBOLJE PILOT EPIZODE SVIH VREMENA

Neće ih biti 100 kao sezone već ću skratit. Možda 55 ili 65 vidjt ću. Čitamo se na zimu.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #71 : 20.11.2016. 14:53:15 »
Mulderu, svaka ti čast.

Ti si se bome nagledao serija...

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #72 : 21.11.2016. 15:00:33 »
uh, neki dan instalirah app za pracenje serija, kalendar i tako to. i kako dodajes sta si pogledao do sad, i sta se trenutno prati, dodjoh do zajebane cifre potrosenih sati na gledanje serija  :facepalm ne racunam ono sto sam zaboravio dodat i ono sto sam obrnuo 2-3x... sreca, pa sam drasticno smanjio sve to.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #73 : 21.11.2016. 19:42:28 »
uh, neki dan instalirah app za pracenje serija, kalendar i tako to. i kako dodajes sta si pogledao do sad, i sta se trenutno prati, dodjoh do zajebane cifre potrosenih sati na gledanje serija  :facepalm ne racunam ono sto sam zaboravio dodat i ono sto sam obrnuo 2-3x... sreca, pa sam drasticno smanjio sve to.
Ja već dvije godine, malo više, imam taj app. Isto je vrijeme... uff... lijepo.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #74 : 11.01.2017. 15:06:20 »
 :naklon:

RESPECT.

I hvala.

Super je ovo.

Malo mi žao što nemaš La Piovru na listi, kao i što imaš House of Cards sapunicu.  Sve ostalo bombon.  srcesmajli srcesmajli srcesmajli I da, stade poslije Farga 2, šta nije bilo ništa što ti se svidjelo poslije, ili? Žao mi i što si smanjio svoje komentare ovdje na prijevodima jer si daleko najzanimljiviji član što si tiče doprinosa, al bit će valjda opet nekad. Čirs!
 drinks
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #75 : 03.02.2017. 16:21:21 »
:naklon:

RESPECT.

I hvala.

Super je ovo.

Malo mi žao što nemaš La Piovru na listi, kao i što imaš House of Cards sapunicu.  Sve ostalo bombon.  srcesmajli srcesmajli srcesmajli I da, stade poslije Farga 2, šta nije bilo ništa što ti se svidjelo poslije, ili?

Hvala  smileyNO1

Fenomenalnu La Piovru nisam stavio zato što je mini serija pa će se naći na toj listi. Svidjelo mi se dosta toga i neke sezone u zadnje dvije godine bi sigurno upale i zamijenile neke, ali eto to je sad sto sezona do 2015. godine.

 
Žao mi i što si smanjio svoje komentare ovdje na prijevodima jer si daleko najzanimljiviji član što si tiče doprinosa, al bit će valjda opet nekad. Čirs!
 drinks

Evo i službeno sam se i vratio nakon nekih privatnih problema pa sam sad opet tu i jedva čekam počet komentirat. Nisam bio u mogućnosti gledati previše toga zadnja dva, tri mjeseca tako da se od danas opet kreće. Čitamo se  :)

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #76 : 07.04.2017. 09:10:40 »
Sad sam ja malo bio far and away. Uglavnom drago mi da si opet tu i želim ti da idući put budeš odsutan zbog uživancije a ne problema. Inače, što se tiče Piovre skužio sam da sam zaboravio tvoju napomenu da ne idu mini serije. Ali također, stvar karakterizacije. Recimo, zašto bi Cracker bio serija a La Piovra mini serija? Ne vidim veliku razliku, ni po minutaži, ni po broju epizoda. Kužio sam to prije kad je recimo bio Ponos i predrasude ili I Claudius, ili šta znam Tinker, tailor, soldier, spy, jer sve su imale po jednu sezonu. Kako napraviti listu u kojoj treba stavit La Piovru sa više sezona a i I Claudius sa jednom? Plus recimo Taboo, odlučili na početku da je mini serija, a sad odjednom serija, i tako te neke stvari. Još danas sve više serija traje od 8-12, 13 ep po sezoni, što je nekad bila karkteristika mini serija. Malo me nervira ta karakterizacija, kao što uglavnom ja ne mogu True Detective smatrat nekom najboljom serijom i stavljat ga u konkurenciju sa recimo Sopranosima. Sopranosi imaju 6 sezona i drže kvalitet a True Detective samo dvije, plus su svaka za sebe. Više bi mi dakle i taj True Detective išao u mini serije, prije može nego li recimo La Piovra. Mislim nije sad da sam pretjerano istraživao odnos serija - mini-serija, ali mislim da bi mini-serije trebale biti samo one sa jednom sezonom, zaključenom pričom i kapak. Ovako više baš i ne uočavam neku veliku razliku, osim što imdb kaže tako. :D Čirs! I čitam te opet rado!  Smajlicvece
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Atrahasis

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #77 : 09.03.2019. 15:18:36 »
Mislim da ipak fali Game of Thrones, ipak je to kedna od najkvalittnijih serija tog žanra bez obzira na sve njene mane.
Ostatak liste je odličan, mada ima mesta da se itekako proširi.

Voleo bih da vidim tvoje liste top 250 sezona, 250 serija i 250 filmova.  :) ;D
"Užasavam se da budem mudrac ili junak ili svetac. Moje pretenzije su veće. Želim da budem normalan čovek."  ⊙

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #78 : 15.03.2019. 02:04:57 »
Naletio ja malo ovdje i  o bože, gledam svoj zadnji post. znači karakterizacija=kategorizacija, tj mislio sam na kategoritaciju a upotrijebio riječ karakterizacija, i to mi je prošlo i to dvaput . bio sam pjan tada bit će, ili samo izgubljen u prijevodu.  ;D Nego, Mulderu, vrati se, sve ti je oprošteno  ;D fale tvoji postovi.   srcesmajli p.s. novi favorit https://www.imdb.com/title/tt0078657/?ref_=nv_sr_1
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #79 : 18.03.2019. 22:06:29 »
Nego jel zna neko kada se Mulder vraca sa Saturna?  ;D

Tags: