Autor Tema: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)  (Posjeta: 23520 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nevermindtz

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 321
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #30 : 10.05.2015. 23:24:34 »
Unapred se radujem nastavku i baš me interesuje šta je na 1. mestu ;D

Spoiler for Hiden:
Svašta s tobom! Pa zna se šta je od prvog do devetog mesta: devet sezona Dosijea X, i to će biti jedina serija kojoj će napraviti ustupak tako što će uvrstiti sve sezone na spisak, no samo on zna kojim redosledom. ;D

Mulderova lista - Mulderova pravila ;D ;D ;D

Odličan nastavak smileyNO1

Offline zzoe

  • Administrator
  • Član
  • *****
  • Postova: 693
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #31 : 11.05.2015. 09:09:10 »
Unapred se radujem nastavku i baš me interesuje šta je na 1. mestu ;D

Spoiler for Hiden:
Svašta s tobom! Pa zna se šta je od prvog do devetog mesta: devet sezona Dosijea X, i to će biti jedina serija kojoj će napraviti ustupak tako što će uvrstiti sve sezone na spisak, no samo on zna kojim redosledom. ;D

Grešiš (dušu)!   :ccc:  :no-no

Spoiler for Hiden:
Zaboravio si Twin Peaks

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #32 : 11.05.2015. 22:06:47 »
Sutra navečer:

10-e: jedna sezona
00-e: tri sezone
90-e: četiri sezone
80-e: jedna sezona
60-e: jedna sezona

I došli smo do kraja. Sutra top 10  :)

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #33 : 11.05.2015. 22:40:34 »
Odlična lista, Mulderu. Dobila sam par ideja šta ću gledati ovog leta.  smileyNO1
Dakle, The Wire, Twin Peaks, Northern Exposure i The X files su među top ten, a?
Drago mi je što si ubacio nekoliko meni dragih serija iz 90-ih, kao što je Due South, My So-Called Life, Millennium...
Jedva čekam nastavak sutra.  clapp
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #34 : 11.05.2015. 23:27:17 »
Hvala  smileyNO1

Ostalo ih je samo deset, uključiš moj potpis i možeš doći eliminacijskim sustavom što će se naći. Samo redoslijed nitko ne zna  ;D

Due South pogotovo jer je najviše zaboravljena  :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #35 : 11.05.2015. 23:35:26 »
Još kad se kaže da će uskoro početi da se pojavljuju prevodi za Due South.  :)

Agente, hvala za spisak, odlično je odrađeno.  smileyNO1

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #36 : 12.05.2015. 00:49:49 »
Pre nego što sam počeo sa čitanjem ovih predzadnjih deset, pomislih da je vreme za Guju, Pajtonovce, Šerloka... Odličan izbor! Čeka se prvih deset iako se za polovinu već zna (ili naslućuje; aj da budem skroman).  smileyNO1

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #37 : 12.05.2015. 01:21:46 »
Još kad se kaže da će uskoro početi da se pojavljuju prevodi za Due South.  :)

Nema na čemu  drinks

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #38 : 12.05.2015. 15:18:33 »
Vidim da postoji mogućnost komentiranja, ali nitko nije komentirao. Sad ne znam je li dozvoljeno ili ne. Nemojte me krivo shvatiti ili misliti da sam nepristojan. Ako je komentiranje zabranjeno, neka se izbriše ovaj moj post. Ili možda svi čekaju da Mulder dovrši odbrojavanje, pa će onda početi i komentiranje.
Uglavnom, sve pohvale Mulderu i moram reći kako sam zapanjen koliko si serija odgledao i još da znaš točno sve sezone, pa da možeš napraviti spisak od njih.
:)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #39 : 12.05.2015. 15:44:51 »
Sve je dozvoljeno  ;)

Svaka epizoda koju pogledam ocijenim pa tako i same sezone. Kod filmova, dokumentaraca, knjiga, stripova i serija jednostavno pamtim stvari i što mi je bilo dobro, a što loše. Imam ispisano bilježnica i bilježnica za sve te stvari  ;D ne volim ocjenjivati na imdb-u ili onom smiješnom traktu jer nemaju ocjene sa decimalom što mi je vrlo bitno. 6.5/7.5/8.5/ su vrlo česte ocjene, a kod mene je velika razlika tih pola ocjene između recimo 8.5 i 9 pa se držim toga.

I naravno vrijeme. Kao slobodan čovjek, a ne rob ovog sistema slobodan sam od 0-72 po mojem Saturnovskom vremenu  smileyNO1

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #40 : 12.05.2015. 16:57:09 »
Sve je dozvoljeno  ;)

Svaka epizoda koju pogledam ocijenim pa tako i same sezone. Kod filmova, dokumentaraca, knjiga, stripova i serija jednostavno pamtim stvari i što mi je bilo dobro, a što loše. Imam ispisano bilježnica i bilježnica za sve te stvari  ;D ne volim ocjenjivati na imdb-u ili onom smiješnom traktu jer nemaju ocjene sa decimalom što mi je vrlo bitno. 6.5/7.5/8.5/ su vrlo česte ocjene, a kod mene je velika razlika tih pola ocjene između recimo 8.5 i 9 pa se držim toga.

I naravno vrijeme. Kao slobodan čovjek, a ne rob ovog sistema slobodan sam od 0-72 po mojem Saturnovskom vremenu  smileyNO1

Sad sam tek vidio da si na kraju prvog posta stavio link gdje se može komentirati.  ;D

Mulder, zašto mi se čini da će ti na prvom mjestu biti ili TP ili X-Files? hehe

Ono što si napisao za Heros je istina, ta njihova 1. sezona je po meni remek djelo, znam da sam bez prestanka u komadu odgledao tu prvu sezonu i to mi je bio jednostavno vrh, koji mi niti jedna serija kasnije nije dostigla. Da sam ja radio neku ovakvu listu, ta sezona bi mi bila na prvom mjestu. Šteta što su se na kraju pogubili i uništili zaista super seriju.  :)

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #41 : 12.05.2015. 17:03:53 »
Ocene su zanimljiva stvar. Čini mi se da i kod tebe vidim sličnu stvar kao što ja ocenjujem. Sedmicu nije problem zaraditi, a osmicu dobije film/serija koji je duplo bolji, i tako dalje. Nešto kao rihterova skala, ne ide ravnomerno  :)

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #42 : 13.05.2015. 00:36:05 »
Mulder, zašto mi se čini da će ti na prvom mjestu biti ili TP ili X-Files? hehe

 ;D

Ono što si napisao za Heros je istina, ta njihova 1. sezona je po meni remek djelo, znam da sam bez prestanka u komadu odgledao tu prvu sezonu i to mi je bio jednostavno vrh, koji mi niti jedna serija kasnije nije dostigla. Da sam ja radio neku ovakvu listu, ta sezona bi mi bila na prvom mjestu. Šteta što su se na kraju pogubili i uništili zaista super seriju.  :)

Prva sezona Heroesa je stvarno odlična i šteta je što su uništili takav potencijal kakav su imali. Čak ga nisu ni skroz uništili. Dosegli su oni jedan nivo, ali nisu uspjeli preći na drugi kad je bilo potrebno. Samo još jedan dokaz koliko je teško neku seriju držati konstantno kvalitetnom. I tu ne mislim na dobre serije koje su uvijek dobre. Najbolje serije koje moraju biti cijelo vrijeme odlično. Rijetke su takve.

Eto, nadam se da ste uživali jer ja jesam  drinks

Na kraju ovo je subjektivna lista. Svatko može napraviti. Znam da neke serije/sezone nisu upale što en znači da nisu loše već jednostavno u tom trenutku kad sam sastavljao te su mi bile bolje. Kod nekih sezona je do tog trenutka i osjećaja koji odlučuje. Imam još neke projekte u glavi, ali polako. Bit će vezano i za filmove, serije, tv kuće i tako.

Offline stipest

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 790
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #43 : 13.05.2015. 00:38:36 »
Sve skupa FENOMENALNO.Svaka čast.Ja sam zadovoljan i sa izborom.Pogledao sam 52 serije sa liste što je masu s obzirom da ne gledam humoristične(ne računam one šta sam gledao na TV).Bilo je i dosta starijih koje nisam gledao.Čak su me neke i zainteresirale,ali ih je jako teško naći na ''sceni''.Dvije stvari sam baš zapamtio svih ovih dana.Prvo odličan opis serije 24.Baš je pogođeno ono po čemu je i meni serija klasik.Drugo mislim da je Justefied zaslužio bolje mjesto.Znam da je o mjestima glupo raspravljati,na kraju ovo je mulderova lista ,a ne moja,ali ipak mislim da jedna tako kvalitetna serija zaslužuje bolje mjesto od 84 od 100.Još jednom hvala.Bilo je baš gušt čekati svaki dan 10 novih serija.

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #44 : 13.05.2015. 07:42:38 »
Na kraju pomalo subjektivno razočarenje, jer neke od TOP 10 ne bi ni u ludilu pogledao ( onu seriju o ničemu ), no SF i tako nije moj fah ( osim B5 i FARSCAPE ). Ali zato jedna velika pohvala za ovaj i naredne projekte.

Btw, zar niti jedna primetime soap nije zaslužila biti u 100  thumb-down Ja baš sad gledam KNOTS LANDING i definitivno je po meni kvalitetnija od nekih navedenih :P

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #45 : 13.05.2015. 10:26:50 »
Najveće iznenađenje mi je 24 na visokom mestu. I House dobro stoji. Fino je da se Justified uopšte našao na listi, kao i Terriers.

Treba da bude skroz subjektivno, zanimljivije je za čitati. Postoji mnogo spiskova najboljih serija i svi liče jedan na drugi. Nema smisla staviti nešto što ti se ne sviđa pa neka i važi za najbolju. Skoro sam video da neko ubacuje shining koji mu nije nešto, eto, jer je kultni horor.

Samo jedan problem, pišeš tako da čovek poželi sve ovo da pogleda :-)

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #46 : 13.05.2015. 10:57:44 »
Svaka čast, Muderu, pratio sam iz dana u dan.  clapp Možda bih mogao da napravim listu od 50 serija, i to sam poslažem pogledane... ako ih ima toliko.  rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #47 : 13.05.2015. 13:46:51 »
Sve skupa FENOMENALNO.Svaka čast.Ja sam zadovoljan i sa izborom.Pogledao sam 52 serije sa liste što je masu s obzirom da ne gledam humoristične(ne računam one šta sam gledao na TV).Bilo je i dosta starijih koje nisam gledao.Čak su me neke i zainteresirale,ali ih je jako teško naći na ''sceni''.Dvije stvari sam baš zapamtio svih ovih dana.Prvo odličan opis serije 24.Baš je pogođeno ono po čemu je i meni serija klasik.Drugo mislim da je Justefied zaslužio bolje mjesto.Znam da je o mjestima glupo raspravljati,na kraju ovo je mulderova lista ,a ne moja,ali ipak mislim da jedna tako kvalitetna serija zaslužuje bolje mjesto od 84 od 100.Još jednom hvala.Bilo je baš gušt čekati svaki dan 10 novih serija.
Zanimljivo je što na početku nisam htio ubaciti humoristične jer bi bil teže pošto znam da ima onih koji imaju samo šest epizoda po sezoni. I na kraju odlučio težim putem.

Što se tiče Justified, to je bilo do trenutka. Recimo, od 60. mjesta do 84. (Justified) je jako mala razlika. To je 24 mjesta razlike što je na papiru velika razlika, ali ustvari dijele ih te nijanse.


Na kraju pomalo subjektivno razočarenje, jer neke od TOP 10 ne bi ni u ludilu pogledao ( onu seriju o ničemu ), no SF i tako nije moj fah ( osim B5 i FARSCAPE ). Ali zato jedna velika pohvala za ovaj i naredne projekte.
Kako to za Seinfeld? Nisi ljubitelj humorističnih?

U top 10 nemam klasične sf serije. TTZ je prije fantasy sa ne toliko sf priča uz dodatak mojeg omiljenog horor žanra. The X-Files uopće ne smatram SF serijom jer to nije. The X-Files je multižanrovska serija prije svega drama, onda horor i tek onda sf. Tu je još komedija i akcija. Jedine epizode sa sf-om je mitologija, a tih epizoda ima manje nego monster of the week epizoda.
Btw, zar niti jedna primetime soap nije zaslužila biti u 100  thumb-down Ja baš sad gledam KNOTS LANDING i definitivno je po meni kvalitetnija od nekih navedenih :P
A Dallas i Peyton Place?  ;D

Inače, neki St. Elsewhere stavljaju pod primetime soap.


Najveće iznenađenje mi je 24 na visokom mestu. I House dobro stoji. Fino je da se Justified uopšte našao na listi, kao i Terriers.
Zato što je nakvalitetniji žanr drama, a 24 je akcija. Pa sam razmišljao zašto ne bi cijenio podjednako akciju kao dramu ako je na visokom nivou sa dobrom pričom. Mislim da je dobru akciju teže napraviti prihvatljivijom nama koji smatramo kako je drama najkvalitetniji žanr. S tim da 24 ima u sebi i dosta dramskih momenata, a 5. sezona je pravi primjer odličnog spoja akcije i drame.

House mogu uvijek gledati. I te zadnje sezone koje su dosta slabije od četvrte i pete.

Treba da bude skroz subjektivno, zanimljivije je za čitati. Postoji mnogo spiskova najboljih serija i svi liče jedan na drugi. Nema smisla staviti nešto što ti se ne sviđa pa neka i važi za najbolju. Skoro sam video da neko ubacuje shining koji mu nije nešto, eto, jer je kultni horor.
Ovo su najbolje sezone, ne serije  :P al dobro, ne bi bilo daleko od ovog. Recimo ovaj top 10 sezona bi bio promijenjen redoslijed ako bi radio top 10 serija.

The X-Files
Mućke
TTZ
Sopranosi
Žica
Twin Peaks
Northern Exposure

Jedino Filesi ostaju na prvom jestu, a ostatak promijenjen. Žica je tu na 5. mjestu umjesto trećeg kao sezona. Sopranosi su taman ispred umjesto 6. mjesta kao sezona. Mućke su na drugom mjestu umjesto 7. mjesta kao sezona. I tako, dosta tu faktora igra. I dijele ih nijanse.  :)

Hahahaha, ovo za The Shining. Pa da, ako se nekome nije svidio, ne stavljaj. To je ono podilaženje masi.

Samo jedan problem, pišeš tako da čovek poželi sve ovo da pogleda :-)
Kako sam i sam jako entuzijastičan sa svime što volim tako i pišem. Drago mi je da se to osjeti  ;D

Svaka čast, Muderu, pratio sam iz dana u dan.  clapp Možda bih mogao da napravim listu od 50 serija, i to sam poslažem pogledane... ako ih ima toliko.  rofl

Ma mogao bi više  ;)

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #48 : 13.05.2015. 14:28:05 »
Wow, savršeno.  clapp
Prekrasan podsjetnik na neke vrhunske serije koje sam skoro i zaboravio da sam gledao.

Inače (ne bi da zvučim ko neka cjepidlaka jer nije na tvojoj listi), zanima me što misliš o seriji La Piovra (kod nas prevedena kao Hobotnica; Michele Placido kao inspektor Corrado Cattani). Meni je ostala u sjećanju kao vrhunska serija (4 sezone po 6 jednosatnih epizoda).

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #49 : 13.05.2015. 14:34:53 »
Kako to za Seinfeld? Nisi ljubitelj humorističnih?

Samo nekih britanskih, a američke mogu izbrojat na prste jedne ruke. Nisam lud za komedijama, više volim drame :dash

Što se tiče SF, ne obadavaj ti moje grintanje, volin ih i ja pogledati, ali ne mogu ih nikako svrstati među najbolje serije.

A Dallas i Peyton Place?  ;D

DALLAS mi je uništen nakon dream season. Iako sam sve pogledao, nakon toga ništa više nije bilo isto. PEYTON PLACE mi je sasvim u redu, iako nisam puno toga gledao. KL je dosta zanimljiv. Imam dojam kako su DESPERATE HOUSEWIVES dosta preuzeli od njih.



Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #50 : 13.05.2015. 16:27:25 »
svaka čast na popisu, M. volim čitati takve tablice. tenks!

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #51 : 13.05.2015. 16:38:59 »
svaka čast, mulderko, bilo je užitak iz dana u dan pratiti  drinks

Offline nevermindtz

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 321
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #52 : 14.05.2015. 00:24:55 »
Još jednom hvala. Stvarno odlična lista.
Vidim da imaš još nešto u planu. Čeka se smileyNO1

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #53 : 14.05.2015. 01:01:58 »
Ovo smo se načekali, ali i dočekali  drinks

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #54 : 14.05.2015. 10:43:48 »
Hvala na svemu Muldi, nemam nekih većih zamjerki  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline topmir

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #55 : 17.05.2015. 21:10:38 »
Svaka cast covjece  clapp Ja stvarno ne znam gdje i kako nalazis vrijeme da gledas toliko stvari  :o

Sto se tice liste, naravno ukusi su razliciti ali tu smo mi u pet deka  :majstore

« Zadnja izmjena: 17.05.2015. 21:17:47 Aleks@ »

Offline IV Sa

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #56 : 23.05.2015. 14:32:10 »
Svaka cast na trudu, pogotovo na opisu sezona. Ja se ni priblizno ne bi mogao sjetiti tih detalja.

Interesantno mi je da nema Game Of thrones :D.

Steta sto nema Supernatural...

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #57 : 20.06.2015. 22:06:22 »
Primetio sam da na listi nemaš jednu od većih serija kao što je Tour of Duty. Nisi je gledao ili...?
Btw, Heroes ispred Babylona....NEEEE!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #58 : 21.06.2015. 22:01:46 »
Tour of Duty me nije tako oduševila iako cijenim realnost kod te serije.

Babylon mi je bolji od Heroesa, samo što Heroes ima tu izvrsnu prvu sezonu. Za usporedbu, da sam radio 100 najboljih serija, Heroes ne bi upao, a Babylon bi našao svoje mjesto među elitom  ;D

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: 100 serija = 100 sezona (komentiranje)
« Odgovor #59 : 21.06.2015. 23:12:13 »
Ok, jasno. Samo mi još reci zašto nema Peter Benchley's Amazon?
Ima jednu sezonu, ali toliko jaku da je na nivou kompletnog Losta.

Tags: