Autor Tema: Of Mice and Men (1992)  (Posjeta: 1441 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5750
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Of Mice and Men (1992)
« : 22.04.2015. 09:36:10 »

Opis:
Film počinje scenom u kojoj George i Lennie bježe od žene s razedranom haljinom koja je poslala bandu razbijača da ih istjeraju iz okruga. Nakon duge vožnje autobusom i dugog hoda, George i Lennie stignu do farme migranata u kalifornijskoj dolini San Joaquin gdje potraže posao. George sanja o tome da uštedi dovoljno novca kako bi mogao kupiti komadić zemlje na kojoj bi on i Lennie sagradili dom. Nada se da će njih dvojica u Kaliforniji moći ostvariti svoj san. Nažalost, predradnik ranča Curley (Casey Siemaszko) uživa mučeći Lennieja, a Curleyeva frustrirana žena (Sherilyn Fenn) svojim ga dražima zavodi. George upozorava Lennieja da se drži podalje od Curleyeve žene, ali Lennie je odluči slijediti u staju u kojoj dođe do tragedije, a snovi Georga i Lennieja bivaju uništeni.

Izvor: mojtv.hr

Žanr: drama
Zemlja: SAD
Jezik: engleski
Trajanje: 115 min
Režija: Gary Sinise
Scenarij: John Steinbeck, Horton Foote
Glumci: John Malkovich, Gary Sinise, Ray Walston, Casey Siemaszko, Sherilyn Fenn, John Terry, Richard Riehle, Alexis Arquette, Joe Morton, Noble Willingham...

IMDb

« Zadnja izmjena: 22.04.2015. 11:33:09 zkarlov »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Of Mice and Men (1992)
« Odgovor #1 : 13.07.2015. 12:03:30 »
Ono što volim kod filmskih 90-ih je da imaju jako puno zaboravljenih filmova koji su odlični. Tu spada i ova odlična drama. Iako ne mogu reći da su me glumci oduševili. Dobri su, ali priča o slobodi ispričana na jedan drugačiji način. Original jednako dobar.