Autor Tema: Red Dwarf  (Posjeta: 23097 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline KrazyM

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Red Dwarf
« : 02.04.2008. 02:04:27 »

Opis:
Oprezno s tim svemirskim brodom, čovječe! Odvažno odlazeći tamo kamo se nitko razuman ne bi upustio, ova Emmyjem nagrađivana serija vodi milijune obožavatelja na vožnju tri milijuna godina u budućnost. Crveni patuljak postao je globalni kultni fenomen. Prodano je više od dva milijuna video-kaseta i knjiga. Serija ima fenomenalne obožavatelje, uključujući Madonnu, Oasis i Leonarda Nimoyja. Klubovi obožavatelja Crvenog patuljka otvoreni su u 14 zemalja.
Sve počinje na Crvenom patuljku, rudarskom brodu planeta Jupiter, gdje Dave Lister zauzima posljednje moguće mjesto. Niže je od Skuttera, robota za održavanje. Njegov je šef i cimer Arnold Rimmer, opsesivni i štreberski šmokljan. Arnold ima Napoleonov kompleks i 16 je puta pao na ispitu iz astronavigacije. Njih dvojica zaduženi su za prodajne automate. Listera je nedavno ostavila poručnica Kristine Kochanski, ali on je i dalje beznadno zaljubljen u nju.

Pred kraj prve epizode sva posada osim Listera umre zbog radioaktivnoga zračenja. Ostatak serije događa se u budućnosti i tu počinje radnja.

Udaljen tri milijuna svjetlosnih godina od Zemlje, Lister je vjerojatno jedini preživjeli pripadnik ljudske rase. Kakva li predstavnika! Kao izumitelj sendviča s pečenim jajetom, čilijem i kiselim krastavčićem, koji je ovisan o curryju i pivu, on je bez sumnje najšugaviji i najsmrdljiviji pojedinac koji se ikada vucarao svemirom. Holly, senilni kompjuter sa svemirskoga broda, treba društvo da bi zadržao zdrav razum. Uto ulazi Rimmer koji je sada hologram, ali sa svim neurozama i manama originalna modela. Bez Hollyjeva znanja Listerova noseća mačka Frankenstein bila je zatvorena na sigurnome pa je preživjela eksploziju. Otada je nestao cijeli mačji rod. Preživjela su samo dva primjerka: stari svećenik bez iluzija, koji umre pošto upozna svoga boga (Lister), i Mačak, tašt, fino odjeven, cool mladić kojemu je hobi čerupanje pilića i spavanje. Besciljno lutajući svemirom, ekipa svemirskih propalica i pljugera susreće nepoznate predmete, mutirane viruse i izobličeno vrijeme. A ako Listeru to nije dovoljno da se zabavi, tu je uvijek pitanje: zašto su Rimmerove posljednje riječi bile juha Gazpacho.

Serija je među ostalim osvojila sljedeće nagrade: Emmy 1994. (nominirana četiri različite sezone), Britanska nagrada za komediju, 1994. - najbolji sitcom BBC-ja, Nagrada Kraljevskog televizijskog društva - najbolji specijalni efekti 1989./90., najbolji vizualni efekti 1990./91. i 1991./92., najbolja rasvjeta 1996. /97.

Crveni patuljak situacijska je komedija BBC-ja 2 s najdužim stažem emitiranja i s najvećom gledanošću. Sadrži osam sezona - ukupno 52 epizode i osam specijala. Godine 1997. bila je najuspješnija serija BBC-ja 2, a čak su i treća ili četvrta repriza u 20 najgledanijih emisija na istom programu. Osim početnih 8 milijuna gledatelja, sedma sezona privlači dodatnu publiku. Duhovita najava u stilu Rata zvijezda emitirana je u međuprogramu BBC-ja 2. Dočekana je uz veliko iščekivanje i pohvale, a na internetskoj stranici Crvenog patuljka posjetili su je deseci tisuća posjetitelja.
BBC 2 je emitirao prvih šest sezona u razdoblju od dvanaest mjeseci, a svaka je epizoda ušla među tri najgledanije emisije BBC-ja 2 toga tjedna. Prve su se tri sezone emitirale i u digitalno remasteriranom formatu, s potpuno novim efektima i s poboljšanom kvalitetom zvuka i slike. UK Gold ponovno je otkupio sve epizode.

Nedavna statistika sastava publike Crvenog patuljka pokazuje da se serija sviđa gledateljima svih dobnih skupina, a omjer muško-ženske publike iznosi 50/50. 40% gledatelja ima između 4 i 24 godine, 40% između 25 i 44, a preostalih 20% čini skupina ljudi starijih od 65 godina.
Četverosatni specijal na BBC 2 emitiran je 14. veljače 1998. u povodu desete obljetnice serije. Ta je večer, koju je vodio Patrick Stewart iz Zvjezdanih staza, među ostalim uključivala duhovito kuhanje, kviz između glumačke postave i obožavatelja te zanimljivosti Crvenoga patuljka od A do Z u kojima su sudjelovali slavni obožavatelji poput Stephena Hawkinga i Terryja Pratchetta.

Crveni patuljak postigao je golemu međunarodnu popularnost, osobito u Sjedinjenim Državama gdje su epizode emitirane u 48 država, zatim u Australiji, Argentini, Belgiji, Brazilu, Kanadi, Hrvatskoj, Češkoj, Danskoj, Irskoj, Francuskoj, Nizozemskoj, Hong Kongu, Izraelu, Japanu, Maleziji, Novom Zelandu, Norveškoj, Poljskoj, Portugalu, Rusiji, Srbiji, Sloveniji, Španjolskoj, Švedskoj i Tajlandu.

Glumci: Craig Charles, Danny John-Jules, Chris Barrie, Robert Llewelyn, Norman Lovett, Hattie Hayridge, Chloe Annett, Mark Williams
Žanr: Komedija

IMDB
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi

Pripremio: Gordon Freeman
« Zadnja izmjena: 18.06.2014. 14:02:12 maksi »

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #1 : 02.04.2008. 12:14:29 »
Gledao sam na HRT, ali to je bilo davno, ne znam tačno, negdje između 1996. i 1998. Znam da je bilo ujutro negdje oko 10h, gledao sam prije škole.
Bila mi je odlična serija i gledao bih ponovo kad bi HRT odlučio da reprizira.

Offline KrazyM

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #2 : 02.04.2008. 22:33:39 »
 Repriza će sigurno biti, ako ne na HRT-u, onda na ostalim programima, jer ionako RTL i Nov@ puštaju
serije koje je HRT već puštao...

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #3 : 23.09.2008. 16:37:04 »
Drugi program HTV, ponedjeljak, 06.10.2008.
15:40   Crveni patuljak, humoristična serija

Konačno, kreću reprize na HRT2. Obavezno gledam!
Izgleda će ići od ponedjeljka do petka.

Offline _Cox

  • VIP
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
    • 24 Fan Site
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #4 : 23.09.2008. 17:44:02 »

Offline oblak24

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Ženski
  • xD
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #5 : 12.11.2008. 22:54:28 »
čovječe!!
pa obožavam ovu seriju...
toooooooooooooooooooooooooooooooo  :D
la-la-la

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #6 : 26.11.2008. 20:03:44 »
Vrhunska serija!!!
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline L

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Ventilator Fan :)
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #7 : 26.03.2009. 17:30:22 »
Red Dwarf: Back To Earth Viral Vid

http://www.youtube.com/watch?v=s9f4I5vSK7g

Za uskrs ce biti prvi specijal, jos samo malo i tu je :D

Offline Dead_Poet

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 171
  • Spol: Muški
    • Infobip d.o.o.
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #8 : 26.03.2009. 22:59:41 »
Red Dwarf: Back To Earth Viral Vid

Za uskrs ce biti prvi specijal, jos samo malo i tu je :D

Evo, ako nekog zanima, rezervirao sam prevođenje 9x01, 02, 03 i 04. Prva epizoda počinje 10.4.
That's what she said.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #9 : 27.03.2009. 00:34:55 »
Naravno da zanima, i hvala ti na tome.  clapp

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #10 : 27.03.2009. 01:28:47 »
Konačno, kreću reprize na HRT2. Obavezno gledam!
Izgleda će ići od ponedjeljka do petka.

Pogledao sve regularne epizode i sada se već radujem tim novim specijalima.
Hvala unaprijed za prevode.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #11 : 11.04.2009. 21:36:37 »
Hm, evo novih epizoda nakon "samo" deset godina pauze... skoro pa taman na proslavu desetogodišnjice emitovanja poslednje :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #12 : 12.04.2009. 18:38:41 »
Napokon....... clapp  clapp

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #13 : 12.04.2009. 18:54:58 »
Opa! Odlično!!!  ;D  :D  :D 8)

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #14 : 12.04.2009. 19:00:18 »
Ja cu da pocnem da gledam ovu seriju ponovo iz pocetka.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #15 : 12.04.2009. 19:32:01 »
imam pitanje u vezi prijevoda koji su ovdje
naime druga i treća epizoda pete i šeste sezone
mi nikako ne odgovara verzijama ripova koje imam doma.
a skinuo sam svaku epizodu pet puta i ništa
to su epizode pete sezone - Inquisitor i Terrorform,
te iz šeste - Legion i Gunmen of the Apocalypse
neki drugi prijevodi isto nisu odgovarali i te sam namjestio
no ova četiri nikako, pa ako netko zna gdje skinuti rip koji odgovara
neka se ne ustručava javiti na mail.
zahvaljujem se

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #16 : 12.04.2009. 19:57:20 »
Nisi jedini koji to traži.
Dosta članova se bunilo na to da im titlovi ne pašu uz rip,
te su neki rekli da će srediti i uploadati ali koliko vidim, nitko nije.

Offline Dead_Poet

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 171
  • Spol: Muški
    • Infobip d.o.o.
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #17 : 13.04.2009. 21:39:36 »
imam pitanje u vezi prijevoda koji su ovdje
naime druga i treća epizoda pete i šeste sezone
mi nikako ne odgovara verzijama r*pova koje imam doma.
a skinuo sam svaku epizodu pet puta i ništa
to su epizode pete sezone - Inquisitor i Terrorform,
te iz šeste - Legion i Gunmen of the Apocalypse
neki drugi prijevodi isto nisu odgovarali i te sam namjestio
no ova četiri nikako, pa ako netko zna gdje skinuti r*p koji odgovara
neka se ne ustručava javiti na mail.
zahvaljujem se

Ne znam, ja imam neke japanske verzije koje sam dobio od frenda prije gro godina, al čini se da ti te epizode pašu. Zapravo, svi moji titlovi su za japanske verzije.


That's what she said.

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #18 : 13.07.2009. 18:05:51 »
prva epizoda devete sezone je na uploadu.
ovo sam preveo jer sam na godišnjem iz čiste dokonosti.
kad će biti sljedeća tko znam možda preksutra možda sljedeći tjedan.
mislio sam da će ići lakše, ali ovih 250 linija me ubilo i išlo je preko one stvari,
ali kako sam počeo i završio sam.
uploadao sam dvije verzije prvu neispravne linije i drugu nakon što sam shvatio s ispravljenim linijama.

do nekog drugog prijevoda
DD

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #19 : 13.07.2009. 20:15:09 »
Izašao je već i devederiip. Ako nađem vremena, sinkronizirat ću ovaj prijevod za taj devederiip.

btw; Mislim da je Red Dwarfa rezervirao Dead Poet, a od njega ni traga ni glasa par mjeseci. Jel čovjek živ?????

Edit: Sinkronizirano za verziju Red Dwarf Back To Earth Part1 DVDRip XviD-HAGGiS....
« Zadnja izmjena: 13.07.2009. 20:32:13 hajo0309 »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #20 : 13.07.2009. 20:26:26 »
Obrisali smo tu rezervaciju jer je prošlo nekoliko mjeseci od tada, a on se nije javljao.
Vjerovatno ima neke druge obaveze.

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #21 : 15.08.2009. 12:58:16 »
Evo i druge epizode povratka na zemlju.
Možda negdje ima malih zapinjanja prijevoda, ali sve zahvaljujući SW.
Još jednom moram reći koje mi je to smeće od programa.
katastrofa živa.

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #22 : 15.08.2009. 13:18:37 »
Reci kakvih to problema imaš s programom, možda je nešto što se može rešiti uz malo podešavanja i ponekom prečicom s tastature :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #23 : 15.08.2009. 20:34:27 »
evo i treća i zadnja je na uploadu.

@petko
moj animozitet prema SW-u je toliki da niti jedna prečica ne može riješiti problem.
jedino za što ga koristim je konverzija titlova iz srt-a u sub i obrnuto. to radi savršeno.



Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #24 : 16.08.2009. 11:57:33 »
ok, poznat mi je osećaj, poštujem to :)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Re: Red Dwarf
« Odgovor #25 : 24.11.2010. 15:06:48 »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Re: Red Dwarf
« Odgovor #26 : 24.11.2010. 15:49:10 »
Trebalo mi je dosta dok nađem još jednu potvrdu te vijesti, ali našao sam i ima tu nešto. Inaće, veselio sam se i onome da će biti dvije nove sezone, ali i ovo je sjajno.

Offline Black Crowes

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #27 : 24.01.2011. 23:19:13 »
Kreće snimanje novih epizoda "Crvenog patuljka"!
[/size]
Kultna SF humoristična serija vraća se na male ekrane, u devetoj sezoni, sa originalnom postavom glumaca

Na radost svih fanova britanske humoristične serije Crveni patuljak, Craig Charles koji je utjelovio Davea Listera, najavio je snimanje novih epizoda.

Futuristička BBC-jeva serija imala je osam sezona i sa prikazivanjem je započela 1988. godine. Radnja, koja se vrti oko Listera, zadnjeg čovjeka u svemiru, i njegovim kolegama na brodu koji pluta bespućima, ukinuta je 1999. Mnogi su lamentirali nad ukidanjem omiljene serije, pa su 2009. snimljene još tri epizode kako bi se proslavio 21. rođendan serijala.

Ta emitiranja probila su vrh gledanosti na jednoj od britanskih televizija, te su očito utjecala da se voljena serija vrati na male ekrane.

- Povratak serije će funkcionirati samo ako bude smiješna kao i ranije - rekao je Charles na pitanje ima li mjesta na televiziji još uvijek za Crvenog Patuljka.

Svi originalni glumci trebali bi se pojaviti u novima epizodama, a snimljeni nastavci izaći će iduće godine. Kako će teći radnja, još nije poznato, no na kraju osme sezone, brod je preuzeo nepoznati virus, a svi su, osim Rimmera koji je ostao da se suoči 'lice u lice' sa smrti, uspjeli pobjeći.

Preuzeto sa:
http://mojtv.hr/magazin/4863/krece-snimanje-novih-epizoda-crvenog-patuljka.aspx

Offline Xenoborg

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #28 : 25.01.2011. 12:36:04 »
Valja biti oprezan kod Crvenog patuljka. Govorili su da će biti i 2 nova serijala, da će se snimati u 11.-12. mjesecu 2010. i prikazati u siječnju 2011., a sad ovo. Ne vjerujem dok ne vidim.

Offline johannbgood

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Red Dwarf
« Odgovor #29 : 12.02.2011. 13:32:38 »
Pozdrav svima,

Hvala na prevodima za ovu sjajnu seriju. Imam samo jedan mali edit. Naime, rec "kipper" iz cuvenog Ace Rimmerovog pozdrava znaci vrsta ribe (haringa) a ne garaza. ;)

Tags: