Autor Tema: Mr. Robot  (Posjeta: 56138 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #60 : 11.07.2015. 21:31:29 »
^mislio sam na ono za uzrast, pg tv14, kako se već to kaže, nemam pojma.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #61 : 11.07.2015. 22:03:11 »
^mislio sam na ono za uzrast, pg tv14, kako se već to kaže, nemam pojma.


Starosno ograničenje  :)

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #62 : 11.07.2015. 23:07:46 »
Serija mi je i vise nego interesantna,ali ovi Ameri moraju da mi ukenjaju svaku jebenu seriju...ja stvarno nista nemam protiv gej osoba,ali toliko ubacivanje gejeva u svakoj mogucoj seriji je stvarno jadno i glupo...pokusavaju neku umetnost da izraze u svemu tome,ali je u stvari veoma glupo.

Ali nastavljam da gledam seriju zbog maestralnog Malika...decko kida kako glumi.  :naklon:

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #63 : 12.07.2015. 03:09:17 »
Hvala na prevodima. Pogledah sinoć prve dve pa reših da stučem i treću s engleskim titlom. Nisam mogao da se zaustavim na onakvom klifhengeru. Obično sačekam da se završi cela sezona pre nego što krenem sa serijom, ali ova je izuzetak. Ipak je u iščekivanju draž. :D

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #64 : 12.07.2015. 08:14:28 »
Hvala na prevodima. Pogledah sinoć prve dve pa reših da stučem i treću s engleskim titlom. Nisam mogao da se zaustavim na onakvom klifhengeru. Obično sačekam da se završi cela sezona pre nego što krenem sa serijom, ali ova je izuzetak. Ipak je u iščekivanju draž. :D
Pa izašao je prevod za treću jučer popodne nekad.

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #65 : 12.07.2015. 16:31:50 »
Znam,odgledao sam...

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #66 : 15.07.2015. 14:13:08 »
Dopada mi se, nastavljam da pratim.

Offline Amon Lee

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 90
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #67 : 16.07.2015. 04:10:52 »
Opasna serija.Za sad ništa od trenutno emitovanih,računajući i True Detective,nije primirisat početnim epizodama ove serije sa očajnim naslovom.Od tematike,do glume,preko režije i scenarija sve je u fullu.Malek rasturio,isto kao i villian,koji tek sad pokazuje sta ce sve da uradi da dođe do cilja.I na kraju Slater,čista Malekova fikcija ala fight club(tako mi za sad djeluje).Preporuka.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #68 : 19.07.2015. 23:43:37 »
Pogledana treća i četvrta  :)

Ok, iako su treća i četvrta slabije od prve dvije, radi se o vrlo dobrim epizodama. Četvrta ima i najbolje scene, fantastične nadrealne scene, ali nisam osjetio da je takva epizoda potrebna tako rano. Dosta sličnih epizoda ima u ostalim serijama i uvijek su tamo u kasnijim sezonama. Zato mi je četvrta epizoda bila prerana već takvu epizodu vidim u kasnijim sezonama gdje bi se savršeno uklopila.

Kreator serije je rekao da je ova serija jako inspirirana sa Fight Clubom
Spoiler for Hiden:
što samo potvrđuje kako Mr. Robot nije stvaran. Pogledajmo scene u trećoj i četvrtoj epizodi. U trećoj jedina scena gdje bi pomislili da je stvaran je ona u baru kad Elliot traži piće, a kraj njega sjedi Mr. Robot, ali konobar mu se ne obraća niti ga gleda dok ovaj nešto priča. To samo Elliot projicira samoga sebe. U četvrtoj epizodi smo dobili najbliže da je možda stvaran, a to je u onoj sobi kad su dva Elliotva hakera s njim, a kraj Elliota je Mr. Robot. Onaj crnac nešto priča Elliotu, a Mr. Robot sav ljutito mu govori da otiđe i onda crnac otiđe, ali opet to nije scena koja će u potpunosti potvrditi da oni Mr. Robota vide. Ionako je ovaj govorio Elliotu i moglo se očekivati da će otići prije nego što mu je Mr. Robo rekao. To jest Elliot mu je rekao.

Ono što sad stvara problem sa scenariste su te scene koje su tako očite da Mr. Robota nitko ne vidi osim Elliota. Četiri epizode, nema niti jedne scena koja je nakakv dokaz da je stvaran. Ako se na kraju ispostavi da je stvaran, osobno ću biti razočaran u scenariste jer nema šanse da u stvarnosti tako bude prikazano u 100% scena da ga nitko ne vidi. Možda nam slažu zamku.

Iznenadit će nas serija do kraja. Samo da ne uprskaju jer su sad postavili neke stvari kojima moraju biti vjerni. Nadam se da su toga svjesni.

Offline xalexas

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 104
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #69 : 27.07.2015. 11:38:14 »
Izgleda da samnom nije nešto u redu kad mislim da je ova serija loša. Osim pilota koji je bio odličan, ostatak serije je apsolutno negledljiv. Malek je savršeno odglumio džankija, ostalo - osrednje. Svi ženski likovi su iritirajuće glupo odglumljeni. Mogu samo još da pohvalim Martin Wallström-a, ostali su stvarno loši.
Slična situacija kao i sa The Strain. Dva dobra glumca u seriji i svi ostali teški amateri.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #70 : 31.07.2015. 14:22:16 »
Pogledana peta  :)

Vrlo dobra epizoda sa izvrsnom scenom kad je došao do Tyrella i sjeo s njim ručati. Kasnije scena u WC-u. I opet
Spoiler for Hiden:
Mr. Robot nije stvaran. Jedina scena je ona kad razgovara sa onom ženskom i ona mu se obraća, ali on se nikad nije direktno obraćao sve do ove epizode. I ako pogledamo Eliota kad se Mr. Robot obraćao, Eliotj e bio sa strane, šutio i bio zamišljen. Tako je i Mr. Robot kad Eliot priča. Još sam uvijek uvjeren da je sve to u njegovoj glavi.

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #71 : 03.08.2015. 23:13:32 »
Šesta epizoda se nekako skroz odmakla od "glavne teme". Mada postaje sve zanimljivije i napetije.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #72 : 13.08.2015. 14:12:40 »

Ep. 8... Mind. Blown.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #73 : 14.08.2015. 04:46:04 »
Pogledana šesta i sedma  :)

Šesta odlična sa zatvorom iako debelo nategnuto. U većini serija/filmova mi se tako nešto ne bi svidjelo, ali ovdje jednostavno paše. Na kraju šok kad je otvorio. Sedma dobra i opet
Spoiler for Hiden:
Mr. Robot razgovara, ovaj put s onim crncem. Svejedno mislim da tu dosta toga smrdi i da nije tako kako se čini. Ne vjerujem im još, ali definitivno nas jebu u mozak  ;D

Offline mwsavko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #74 : 18.08.2015. 10:07:39 »

Ep. 8... Mind. Blown.

Lepo receno...Stvarno  :o

Offline markonegative

  • Novi član
  • *
  • Postova: 26
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #75 : 18.08.2015. 12:10:12 »
8. epizoda definitivno najjača  :o
« Zadnja izmjena: 21.08.2015. 19:17:29 markonegative »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #76 : 18.08.2015. 16:54:14 »
Pogledana osma  :)

Spoiler for Hiden:
Darlene mu je sestra, a ovaj mu otac što me podsjetilo na drugu epizodu kad ga baci s ograde i tad mu je Robot pričao o ocu, a ustvari o sebi. Sad, to možda još više potvrđuje da Mr. Robot nije mrtav već je Elliot postao psihički uništen + droge i počeo je stvarati svoj svijet gdje ne zna za sestru, ne zna ko mu je otac, ali je zato PODSVJESNO zamišljao oca kao Mr. Robot. Nemojmo zaboraviti da u prve četiri epizode Mr. Robot s nikim osim Elliota nije progovorio da bi od 5. počeo razgovarati. Nekako mi se čini da u svim tim prošlim epizodama uključujući osmu gdje je Mr. Robot razgovarao sa Darlene, sa onim crncem i na kraju sad s onim iz Evil Corpa iz auta, da je to ustvari Elliot, ali zamišlja sebe kao Mr. Robota to jest kao oca. I sad je saznao da mu je to otac i zato se tako zamišlja. Malo žešća trauma koju je doživio.

Vidjet ćemo kako će to ispasti, ali samo da se scenaristi ne izgube jer previše ima toga što upućuje na to da neke stvari nisu stvarne.

Naravno, može i teorija da je Mr. Robot ustvari stvaran pa je izgubio sina (Elliota) i počeo si stvarati svijet jer ga je to dotuklo.

Offline ivmilicevic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #77 : 20.08.2015. 13:35:56 »
Planira li itko prevoditi ili da gledam bez prijevoda?  Je li itko zainteresiran da prevedemo barem petu epizodu pola-pola?

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #78 : 20.08.2015. 13:40:44 »
Planira li itko prevoditi ili da gledam bez prijevoda?  Je li itko zainteresiran da prevedemo barem petu epizodu pola-pola?

Sve epizode, emitovane do sada, prevedene su, ali zbog štrajka nisu postavljene na sajt.
Ovde se nalazi spisak prevedenih, a neobjavljenih titlova... 
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,25722.0.html


Offline Splinter

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #79 : 21.08.2015. 10:41:02 »
Spoiler for Hiden:
Nagovještavalo se je čitavo vrijeme da Mr. Robot nije stvaran, vjerovatno su i htjeli da to gledatelji prije otkrivanja provale sami, i Elliot u zadnjoj epizodi govori "ti si to znao čitavo vrijeme, zar ne?"
Tako da je opravdano nadati se da je ovo neka vrsta paravana za pravi "mind blowing twist" koji tek slijedi.
PS: Iako sam se tek sada prijavio na forum, pratim fenomenalan rad ove stranice već godinama, često listam po forumu i čitam komentare na temu mojih omiljenih serija - tako da je bilo krajnje vrijeme da i ja počnem aktivno sudjelovati ;D
Veliki pozdrav svim ljubiteljima serija a poseban pozdrav i jedno veliko HVALA prevoditeljima i svim ostalim osobama koje doprinose održavanju i razvijanju ove stranice.   
 

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #80 : 26.08.2015. 08:15:34 »
Odgledao prve tri epizode, i odlicne su. Jedino ne mogu da se otmem utisku da mnogo slicnosti sa Deksterom ima. Ne znam da li tripujem uglavnom
Spoiler for Hiden:
skuplja trofeje, preko dana skroz neprimetan, nocu hvata kriminalce. Mr Robot me podseca na Harija, Gideon je kao neka soft i gay verzija Douksa (sef koji pocinje da sumnja u zaposlenog), kosooki komedijas (khm, Masuka)
... Sve u svemu, meni ne smeta, samo previse slicnosti.

Jedino sto mi je zasmetalo je Angelino oprastanje onako lako i onakva reakcija... Jedino ako ima neke druge namere.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #81 : 26.08.2015. 22:56:04 »
Večerašnja epizoda odlaže se za sledeću nedelju.


Razlog odlaganja je što ima puno sličnosti sa današnjom pucanjavom u Virdžiniji.


Izvor

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #82 : 27.08.2015. 11:55:50 »
Šteta, baš sam se "nameračio". ;)
Znači biće pucnjave u zadnjoj epizodi.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #83 : 31.08.2015. 21:17:20 »
Serija je nevjerojatna. Pogledao sam ovih devet epizoda.
Spoiler for Hiden:
Nadam se da ova pucnjava neće biti pred kraj (a mogla bi jer je nije bilo u Promo-u) zbog toga što bi to onda bio spoiler i ne bi nam bilo zanimljivo. :/
Vidjet ćemo. Očekujem finale oko dužine pilota, a ne bi mi smetalo ni duže!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #84 : 02.09.2015. 20:55:26 »
Pogledana deveta  :)

Kao što sam pisao od početka
Spoiler for Hiden:
sve je u glavi. Ipak je s razlogom kreator fan Fight Cluba.
jaka i mirna epizoda, nije tako napeta kao osma, ali odlično se nadograđuje priča. Sad finale koje me jako zanima. Sutra izlazi.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #85 : 03.09.2015. 12:06:11 »
Prva ep odgledana davno, odlicna epizoda, e danas nastavljam od druge cekao sam da sve izadju... Jedva cekam. :D

Offline Splinter

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #86 : 03.09.2015. 20:28:59 »
Odgledana i zadnja epizoda
Spoiler for Hiden:
Solidan kraj sezone, iako sam se nadao epizodi od minimalno 1h, ovako imam osjećaj da su možda pomalo na brzinu riješili stvar.
White Rose ima podatke i on će muljati oko toga vjerovatno u idućoj sezoni, sumnjam da je iko i na trenutak pomislio da su podaci nepovratno uništeni.
Elliot kao da je potpuno prihvatatio svoje mentalno stanje, vjerovatno će od iduće sezone raditi na tome da taj "nedostatak" pretvori u prednost.   

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #87 : 04.09.2015. 00:33:52 »
Sta znam,meni nista nije jasno ovo na kraju sto se izdesava...ama bas nista...

Spoiler for Hiden:
Od kad je poceo da ludi,i ono sa roditeljima...pa sve do kraja...sta se desilo? ko je ono uso na kraju kod njega? ko je onaj kinez na kraju? o kakvom padu rima prica? nzm,nedoreceno.

Offline Splinter

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #88 : 04.09.2015. 10:17:59 »
Sta znam,meni nista nije jasno ovo na kraju sto se izdesava...ama bas nista...

Spoiler for Hiden:
Od kad je poceo da ludi,i ono sa roditeljima...pa sve do kraja...sta se desilo? ko je ono uso na kraju kod njega? ko je onaj kinez na kraju? o kakvom padu rima prica? nzm,nedoreceno.

Izvini, ali moram pitati da li si (sa pažnjom) gledao prethodne epizode?
Spoiler for Hiden:
On poprilično "ludi" već čitavu sezonu, samo je na kraju došlo do izražaja (do potpunog razotkrivanja i prikaza gledateljima). Na kraju je kod njega vjerovatno ušao Tyrell Wellick, iako u vezi toga ne možemo biti sigurni.
Tyrell Wellick je imao ulogu u "rušenju sistema", vjerovatno će u idućoj sezoni prikazati kako su izveli sve pošto u ovoj nisu.
Onaj kinez na kraju je haker White Rose, spominjali su ga često ali samo jednom prikazali (u osmoj epizodi, bio je prerušen kao žena - ne znam da li je transeksualac ili mu je to tad bila samo neka vrsta maske).
On je pomogao (iako ni to nisu zasad prikazali) u hakerskom napadu fsociety-a na Evil Corp, no zadnja scena poprilično jasno upućuje na to da on ima svoje neke lične interese i da posjeduje podatke za koje se je mislilo da su nepovratno uništeni prilikom tog hakerskog napada.
« Zadnja izmjena: 04.09.2015. 10:20:14 Splinter »

Offline Pejko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 184
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #89 : 04.09.2015. 12:52:48 »
Ma gledoa sam,ali su previse ubacili konfuziju,od prvog minuta,gledam epizodu,a nzm dal je stvarnost,dal sanja...nekako ne nedoreceno,iako ce sve to da se otkrije u drugoj sezoni,mogli su bar nesto da nam kazu...bas smo malo videli od finala...ne kazem da je serija losa,meni je jedna od boljih ove sezone...ali mi ova zadnja epizoda deluje kao da je trebala da bude na polovini sezone negde...i sto je najjace sve kroz neke sifre se govori...dok me Malik u zadnje nekoliko epizode opasno poceo nervira,sa njegovih 10 reci po epizodi...na pocetku mi je bilo zanimljivo,ali vise je dosadio sa tim...ali,ukusi su razliciti...:)