Autor Tema: Mr. Robot  (Posjeta: 56218 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #120 : 12.07.2016. 09:59:49 »
Jel zna neko šta je Mr.Robot.S02E00.dec0d3d.doc ?

Ako se ne varam, neki pregled događaja iz sezone 1...
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #121 : 12.07.2016. 10:19:45 »
Jel zna neko šta je Mr.Robot.S02E00.dec0d3d.doc ?

Ako se ne varam, neki pregled događaja iz sezone 1...


Takoreći  :) Prema opisu te epizode, ekipa glumaca i kreatora serije zajedno sa stručnjacima, piscima i novinarima pokušavaju da odgovore na pitanje koje serija postavlja: Mogu li hakeri promeniti svet? I još važnije pitanje, da li bi trebalo to da urade?

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #122 : 13.07.2016. 19:07:08 »
Prva epizoda na tragu zadnjih nekoliko iz prošle sezone. Možda bude interesantno, a možda se i dodatno umrvi kao prošla priča.
Daću šansu seriji još par epizoda, ako ostane na ovom nivou - odustajem.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #123 : 14.07.2016. 00:54:06 »
Meni se dopala prva epizoda, sta znam. Drze se nekog svog sablona, nije se previse toga promenilo.

Videcemo kako ce teci dalje.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #124 : 16.07.2016. 02:15:43 »
Mrnjf.  :-\
Veoma sam skeptična što se nastavka serije tiče. Prva sezona mi je bila napeta za gledati, ovo sad baš... kajaznam.
Ništa se ne događa, i to se dosadno ništa ne događa. (Sajnfeld!  :\) ) Dosadno, brate, ko skandinavski art* film iz sedamdesetih.

Dopuštam eventualno da je dvodjelna prva epizoda nekakav uvod u dalje, možda se stvar još razvije, ali ako ovako nastavi - hvala, do viđ... zapravo, zbogom. Ne zanima me analiza Eliotove rascjepkane personalnosti u 12-13 nastavaka. Takvog sadržaja sam već vidjela, i to bolje napravljenog.


*ne: odgojno-obrazovni  :P 122
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #125 : 25.07.2016. 08:54:02 »
Kakvo je ovo s*anje od serije, dosadno, nista se nije dogodilo u prvoj sezoni, likovi katastrofa!
Kad samo pogledam ovog glavnog buljavog, gadnog glumca- meni se kenja.. 


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #126 : 29.07.2016. 19:12:16 »
Ja odustajem, ne mogu više.
Upravo sam odgledao s02e04, opet je epizoda završila na fol da bi se nešto moglo dogoditi. I onda u sljedećoj epizodi opet će buti 55 min. prozivljavanja drogeraske krize glavnog lika.
Shvatam da je ovo serija koja se fokusira na karakterizaciju likova, da je radnja sporedna, ali što je previše, previše je. Nije bilo uopšte potrebe za 2. sezonom, ako neće ponuditi nešto novo.
Serija je nakon fenomenalnog pilota imala veliki potencijal, ali na kraju je ostalo samo na tome, uz stalnu želju da se nešto napokon pokrene.
Jedino što valja u novoj sezoni je Wellikova žena. ;)

Offline sabljarka

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 222
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #127 : 10.08.2016. 16:46:38 »
loše, loše, jako loše, turn off ...

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #128 : 11.08.2016. 02:44:42 »
ja pozdravio nedje, cini mi se-na trecu ep druge s. jel se mrceni eliot-bijease??? pomjerio od njegovih grdnih muka? bla bla ja imam probleme i dako se rijese sami od sebe, bla bla neka radnja, bla bla opet on, bla bla nesto tamo. ok, kapiramo, dubina, karakterizacija, problemi savremenog drustva, ufff...  ali mrdnite nedje majka mu stara, nema se kad!
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #129 : 11.08.2016. 22:14:50 »
Kakva 6-ta epizoda, ja sam odusevljen!

ALF!
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline retarder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #130 : 12.08.2016. 19:19:10 »
serija je sve gluplja i iritantnija a ova sesta epizoda je prelila casu. prestajem i ja.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #131 : 16.08.2016. 18:14:20 »
Biće i treće sezone.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #132 : 18.08.2016. 13:42:22 »
Pogledana sedma epizoda, odllična, kao i prethodna. Kraj je malo...  :o , ali to se od Robota i očekuje.
Vidim mnogo negativnih komentara vezanih uz drugu sezonu, ali meni kvalitetom nimalo ne zaostaje za prethodnom, jednostavno, serija izlazi izvan okvira uobičajenog i kao takva mi se dopada.  drinks

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #133 : 18.08.2016. 14:12:52 »
Vidim mnogo negativnih komentara vezanih uz drugu sezonu, ali meni kvalitetom nimalo ne zaostaje za prethodnom, jednostavno, serija izlazi izvan okvira uobičajenog i kao takva mi se dopada.  drinks

Slazem se. I meni je kvalitetom i desavanjima na nivou prve sezone. Ali eto, svako ima svoj neki ukus i sam odlucuje sta voli a sta ne. Mozda npr mi nismo u pravu, to ne mozemo da znamo.

Samo bih primetio da je do razocarenja serijom doslo u trenutku
Spoiler for Hiden:
kada se otkrilo da je Mr Robot izmisljeni lik u Eliotovoj glavi.
Mozda je to uticalo na nagli pad interesovanja kod gledalaca, i da je to ono sto im je drzalo paznju velikim delom prve sezone.
« Zadnja izmjena: 18.08.2016. 14:27:44 maksi »
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #134 : 18.08.2016. 17:46:26 »
Za Robota se odmah znalo, a kraj sedme i nije mi nešto neočekivam..
Mada sam zamišljao tako nešto za kraj same serije..

Offline Dr.Cal

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 301
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #135 : 27.08.2016. 13:15:45 »
Serija je dobila 3.sezonu, hahahaha na osnovu cega...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #136 : 01.09.2016. 15:37:31 »
Zadnje dvije epizode su mi odlične.
Spoiler for Hiden:
Ova prethodna epizoda, bez Elliota, mi se jako svidjela. Iako mi je malo čudnjikavo bilo što je Darlene ubila Madame Executioner.
Uglavnom, stvari se počinju grupirati i idu u nekom smjeru.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #137 : 09.09.2016. 19:28:31 »
Deseta epizoda je odlicna, sa prilicno tenzija i krajem epizode kao vrhuncem.
Spoiler for Hiden:
Mislim da je Cisko poprilicno mrtav, jer se pojavila velika crvena mrlja na staklu pre nego sto se polomilo. A takodje se vidi da detektivka Dom povlaci rukom Darlin ka podu restorana, pa pretpostavljam da je uspela da je spase. Ali videcemo u narednoj epizodi sta i kako. Sve je moguce sa ovom serijom.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #138 : 16.09.2016. 09:39:36 »
Jedanaesta epizoda je na nekom Dejvid Linc sranju.
Spoiler for Hiden:
Andjela u sobi sa akvarijumom.

Mislim da nas u finalu ocekuje nesto veliko.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #139 : 23.09.2016. 10:07:56 »
Dosta sam zadovoljan kako su završili.
Nije bilo onoliko with a bang koliko sam očekivao, ali ispalo je super.
Spoiler for Hiden:
Puno sam sretniji što nisu završili na sceni gdje je Elliot upucan nego su još dodali scenu s Angelom, tako da nam to nije ostao cliffhanger.
Ima after-credits scena, kao i u finalu prošle godine, tako da je ne propustite.

Druga sezona mi se jako svidjela, definitivno drugačiji pristup nego u prvoj sezoni, ali mislim kako je Esmail dobro potegnuo sve konce i nemam zamjerki.

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #141 : 23.09.2016. 22:49:21 »
Evo ako koga zanima, iz zadnje epizode
Spoiler for Hiden:
ploča u FBI-ju

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #142 : 24.09.2016. 01:52:46 »
I vise nego priatojno finale. Odlicno upakovano sa nekim izuzetnim scenama. Na kraju je objasnjenje sasvim jednostavno, sto mi se najvise dopalo.
Spoiler for Hiden:
Tajrel se napocetku pritajio dok Dark Amry nije krenula sa drugom fazom i bombardovanja E korpa. Mr Robot je u medjuvremenu sve pripremio i cak preduzeo mere da se Eliot zaustavi ako pokusa da spreci plan, sto je Tajrel i uradio. Sa druge strane Bela ruza je Andjeliki ispricala celokupan plan, a to je da ce posle bombardovanja oni doci u posed biliona koje je Kineska vlada investirala u E korp jer je sada E korp u potpunom bankrotu.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #143 : 24.09.2016. 17:13:52 »
OK, unatoč svom prethodno izrečenom dojmu ipak sam nekako dogurala do kraja sezone. Tamo negdje oko 4-5 epizode su stvare počele postajati zanimljivije, itd.

Nego, od svega me najviše zanima, ako itko zna: postoji li igdje za skinuti neka verzija Mr. Robota koja nije cenzurirana na "proste" riječi, tj. bez stišavanja riječi fuck? Na momente postaje neizdrživo.
Mislim, koji kurac?
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline dexter87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #144 : 24.09.2016. 20:12:24 »
Trebalo bi da su one web-dl epizode necenzurisane, ali nisam 100% siguran posto ih nisam skoro skidao.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #145 : 25.09.2016. 15:48:49 »
^
Nažalost, nisu ni te.

Izludiše me toliko da sam jednom isprobala nekih 6-7 varijanti iste epizode (iz 2. sezone), skidane s različitih TV programa (dva-tri različita logoa), HDTV ili WEB-DL svejedno, sve su bile cenzurirane.

Jedina mogućnost koju nisam ispitala, i za koju se nadam da bi mogla biti "normalna", su BluRay izdanja koja postoje za prvu sezonu.
Nisam išla ponovo skidati prvu sezonu da vidim, radije prvo tu pitam - ako je netko to gledao.  ;)
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #146 : 25.09.2016. 17:02:45 »
Mislim da ne postoji jedinstveno pravilo, ali u vecini slucajeva BluRay jeste necenzurisan.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #147 : 26.09.2016. 02:41:23 »
Mislim da ne postoji jedinstveno pravilo, ali u vecini slucajeva BluRay jeste necenzurisan.

Hvala na trudu, ljudi, zaista, ali izgleda da niš od toga.

Serija ima isti PG rejting kao npr. GoT, Breaking Bad, Sons of Anarchy, ali su iz nekog razloga odlučili bleepati riječ FUCK. Valjda su zabrijali da je to fora.  :ne-zna

Evo, čisto kao kurizoitet, prostota navedenih za 1. sezonu.
Dakle, kaže 'vako (ove zvjezdice su cenzuriranje na imdb-u, ne u audiu serije):

Citat:
Profanity

Episode 1: Shit, dickhead, asshole, Jesus Christ are used often. Three uses of fuck in the unaired pilot, but In the pilot that aired on TV fuck is omitted entirely.

Episode 2: A**hole, Jesus Christ, godd**n, b*tch, niggah, a semi-racial slur about a girl who has a hint of Middle Eastern descent, a partially bleeped f*ck, and variants of sh*t.

Episode 6: A**hole, sh*t, p*ssy are heard. Six partially bleeped uses of f*ck. One use of c*cksucker.

Episode 7: One partially bleeped use of f*ck. Sh*t, a**hole and other mild swear words are heard.

Episode 8: Two partially bleeped uses of f*ck. Sh*t, a**hole and other mild swear words are heard.

Episode 9: Six partially bleeped uses of f*ck. Shit, asshole, goddammit and other mild swear words are heard.

Episode 10: Three partially bleeped uses of f*ck. Shit, asshole, goddammit and other mild swear words are heard.


Super mi je kako je "Jesus Christ" prostota!  ;D Odlično, nešto sam i naučila.  rofl
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline dexter87

  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #148 : 26.09.2016. 11:13:31 »
Haha, vise psovki je imala Debra Morgan u samo jednoj epizodi Dekstera od ovih svih gore nabrojanih  ;D
Showtime je izgleda mnogo manje strog sto se toga tice od USA network.

Offline Mister No

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 232
  • Spol: Muški
Odg: Mr. Robot
« Odgovor #149 : 01.10.2016. 19:25:11 »
Zavrsio i drugu sezonu. Serija je fenomenalna, i vizuelno i sto se tice price. Jedva cekam trecu sezonu.