Autor Tema: Badlands (1973)  (Posjeta: 1264 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Badlands (1973)
« : 11.04.2015. 22:10:56 »

Opis:
Kit Carruthers (Martin Sheen), neuspješni 25-godišnjak zaposlen kao smetlar, upušta se u ljubavnu vezu s deset godina mlađom Holly (Sissy Spacek). Kako se njezin otac protivi njihovu druženju, Kit ga ubije i s djevojkom bježi iz grada. Ovo je samo početak okrutnog niza zločina koje će počiniti ovaj mladi par.
Prvi dugometražni film hvaljenog američkog redatelja, Terrencea Malicka (Tanka crvena linija), inspiriran je zastrašujućim zločinima koji su 1957. godine počinili Charles Starkweather i Caril Ann Fugate.

Izvor: MojTV

Žanr: kriminalistički, drama
Zemlja: SAD
Jezik: engleski, španjolski
Trajanje: 94 min
Režija: Terrence Malick
Scenarij: Terrence Malick
Glumci: Martin Sheen, Sissy Spacek, Warren Oates, Ramon Bieri, Alan Vint, Gary Littlejohn, John Carter, Bryan Montgomery, Gail Threlkeld, Charles Fitzpatrick...

IMDb


Kolekcija: Roger Ebert — Great movies
« Zadnja izmjena: 18.03.2018. 22:14:04 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Badlands (1973)
« Odgovor #1 : 21.04.2015. 13:44:33 »
Dobar film ceste s lijepim krajolicima vesternolike moderne Amerike. Sissy Spacek je puno bolje odradila svoju ulogu od Martina Sheena. Njegov lik mi nije toliko uvjerljiv za ovakvu manijakalnu ulogu. Jedino ako prihvatim da je čovjek baš flegmastičan, jer se nije puno promijenio otkako je ubio svoju prvu žrtvu, a to mu je bio okidač da postane nemilosdrni ubojica. Odmah na početku se vidi da izgledom kopira Jamesa Deena, to čak i na kraju priznaju.
Moram posebno pohvaliti glazbu, onakav tip se rijetko koristi za filmove kojima dominiraju krajolici, ali je dobro uklopljena. Na kraju je potpisan Carl Orff.


Imam jedno pitanje: Gledao sam i prije ovaj film, ali ima jedan sličan za koji sam mislio da će biti ovaj. Radnja je skroz ista,
Spoiler for Hiden:
ali fali jedan detalj; na početku isto tako on ubije oca od djevojke i krene u ubilački pohod. Ali na kraju filma kada ga uhvate, kako bi se točno znalo koliko je ljudi ubio, prizna policajcu da je ubio jednog radnika s benzinske za kojeg se nije znalo da je njegov (mislim da je radio na benzinskoj).
I taj film je bio po istinitoj priči, koliko se sjećam (možda po ovoj istoj).
Mrzim lopatare i limune