Autor Tema: Sun Records  (Posjeta: 1784 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Sun Records
« : 22.12.2016. 04:09:19 »

Opis:
Radnja je smještena u Memphis za vrijeme turobnih ranih dana borbe za građanska prava i pratimo rađanje rock'n'rolla!
4. prosinca 1956., karijera Carla Perkinsa bila je na vrhuncu zbog njegova hita Blue Suede Shoes. Jerry Lee Lewis novo je ime na sceni i doveden je u studio kako bi radio na novoj pjesmi s Perkinsom. Tada se, na iznenađenje prisutnih, u studiju zateknu pjevač countryja Johnny Cash i velika zvijezda Elvis Presley, koji su svratili u posjetu. Kvartet je toga dana krenuo sa sviranjem, improvizirajući melodije, i snimljena je ploča pod nazivom Million Dollar Quartet, koja se danas smatra začećem rock'n'rolla.
Pod vodstvom Sama Phillipsa, mladi glazbenici poput Johnnyja Casha, Elvisa Presleya, Jerryja Leeja Lewisa i Carla Perkinsa kombinirali su stil seljačkog countryja s R&B-jem 1950-ih kakvog su stvarali glazbenici poput Muddyja Watersa, B.B. Kinga, Fatsa Domina i Ikea Turnera, čime su zauvijek promijenili glazbu. Serija Sun Records prati mlade glazbenike kako se uzdižu do slave usred tadašnjih političkih previranja i društvenih nemira.

Drugi naziv: Million Dollar Quartet
Žanr: biografska, glazbena
Kanal: CMT
Godina proizvodnje: 2017.
Glumci: Kevin Fonteyne, Christian Lees, Dustin Ingram, Drake Milligan, Keir O'Donnell, Margaret Anne Florence, Billy Gardell, Jennifer Holland, Chad Michael Murray, Joe Chrest, Michael Patrick Lane, Jonah Lees

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 25.05.2017. 13:33:26 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Sun Records
« Odgovor #1 : 22.12.2016. 04:18:22 »
Kako sam ljubitelj Johnnyja Casha skoro 10 godina, i čak sam bio u misiji pronalaska svih njegovih studijskih, live i ostalih albuma (imam ih na PC-ju skupljeno preko 100), naložen sam na ovo. Jedva čekam.
Premijera je 23. veljače. Trebala bi biti miniserija.

Mrzim lopatare i limune