Autor Tema: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst  (Posjeta: 4921 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« : 26.03.2015. 19:37:06 »

Opis:
Serija istražuje neriješeni nestanak supruge Roberta Dursta Kathie iz 1982., umorstvo pogubljenjem njegove prijateljice Susan Berman 2000. te smrt i komadanje njegova susjeda Morrisa Blacka 2001. u gradu Galveston u američkoj državi Teksas. Prikazani su izvorni snimci i fotografije, uključujući i isječke iz vijesti i snimke sigurnosnih kamera; policijski dokazi; i intervjui iz arhiva u kombinaciji s novim snimcima koje je snimio Andrew Jarecki. Novi snimci se sastoje od novih intervjua, raznih rekonstrukcija starih događaja i snimki procesa snimanja i nastanka dokumentarca u kojem vidimo njegov odnos i komunikaciju s Durstom.
Robert Durst se obogatio u poslu s nekretninama i prvoosumnjičenik je u ovim neriješenim zločinima.

Žanr: dokumentarna
Kanal: HBO
Godina: 2015.
Pojavljuju se: Robert Durst, Gary Napoli, Debra Kay Anderson, Dick Deguerin, Kevin J. Hynes, Jeanine Pirro, Charles Bagli, Cody Cazalas, Gilberte Najamy, Ellen Strauss

TVDb
IMDb
TVRage
Wikipedia


Titlovi

« Zadnja izmjena: 19.04.2017. 23:17:24 Goran88 »
Mrzim lopatare i limune

Offline Neozbiljni pesimista

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #1 : 05.04.2015. 10:48:45 »
Zanimljiv dokumentarac. Hvala na prevodima.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #2 : 06.04.2015. 18:58:09 »
Po ovoj prici prvobitno je snimljen igrani film "All Good Things" sa Ryan Gosling-om i Kirsten Dunst u glavnim ulogama 2010. godine. Durst je bio navodno zadovoljan filmom, ali je smatrao da iako prilicno dobra, Goslingova interpretacija nije ni blizu njemu. Zato se obraca reditelju Andrew Jarecki- om i pristaje da prvi put pred kamerama kaze svoju stranu price sto je prikazano u ovom dokumentarcu.

Inace dokumentarac je doziveo veliku popularnost jer je:
Spoiler for Hiden:
rezultirao hapsenjem Durst-a za ubistvo vece pre emitovanja poslednje epizode. Pratila sam pricu u americkim medijima, jer se dosta spekulisalo da li je bilo namesteno zbog gledanosti ili ne... Navodno, podignuta je nova optuznica na osnovu dokaza koji su otkriveni u intervjuu sa Durstom. 

Hvala na prevodima!


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #3 : 06.04.2015. 18:59:51 »
To što kažeš o filmu spominje se u dokumentarcu.
« Zadnja izmjena: 14.09.2015. 16:58:20 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #4 : 06.04.2015. 19:25:00 »
Nisam bila sigurna da li treba to da stavim pod spoiler tag...  :-[


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #5 : 06.04.2015. 19:26:12 »
Ne treba, nije serija da nekom bude napet kraj. :)
Mrzim lopatare i limune

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #6 : 07.04.2015. 16:08:08 »
Pogledao sam sinoć i zadnje dvije epizode. Bilo mi je očigledno po njegovim odgovorima da je krivac. Vidi se da se psihički razbolio od stresa oko svega ovoga. A i nije baš bistar, čim je pristao na ovakve razgovore. Dobro su ga sjebali na kraju zadnje epizode.
Evo podužeg članka o uhićenju koje si spomenula.
http://www.nytimes.com/2015/03/16/nyregion/robert-durst-subject-of-hbo-documentary-on-unsolved-killings-is-arrested.html?_r=0
Mrzim lopatare i limune

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #7 : 07.04.2015. 22:06:08 »
Pogledao sam prvu i pola druge ep. na TV i napustio sam. Nije mi leglo. Možda se nekad vratim ali sad mi nije išlo.
iShare, noProfit


Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #8 : 08.04.2015. 07:19:08 »
@LemonzOO

Jos dok se dokumentarac emitovao, razvila se sala da Durst trepne svaki put kad slaze.  :o (<--- ok, losa sala, ali morala sam da iskoristim taj smiley.)
U pravu si, definitivno nije psihicki stabilan, ne znam kako su ga advokati pustili da uopste prica.

Njegov rodjeni brat je dao intervju NYT u kojem je govorio o njemu, a jedna od stvari koja se najcesce citirala je:

Citat:
“Before the disappearance of my sister-in-law, Bob had a series of Alaskan Malamutes, which is like a husky,” Douglas Durst said. “He had seven of them, and they all died, mysteriously, of different things, within six months of his owning them. All of them named Igor. We don’t know how they died, and what happened to their bodies.

“In retrospect, I now believe he was practicing killing and disposing his wife with those dogs.”

What led him to that conclusion, Douglas said, was that Robert turned the word “Igor” into a verb and inflected it with a menace: “When he was in jail in Pennsylvania, he was recorded saying, ‘I want to Igor Douglas.’"

http://www.nytimes.com/2015/01/02/nyregion/series-on-troubled-scion-of-durst-real-estate-family-has-critic-his-brother.html?_r=0


E, a sto se tice tajminga hapsenja i finalne epizode, ima tu nesto istine... Jarecki je prvo rekao da je proslo 2g pre nego sto su otkrili audio snimak iz kupatila, a kasnije da je proslo nekoliko meseci. Pitanje i ja da li ce biti uvrsteno u dokaze i kako sud ceni validnost tako pribavljenih dokaza. Meni je proletelo kroz glavu da pomalo deluje kao jedna od  Black Mirror prica- vrednosti koje se izdaju u svrhu gledanosti.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #9 : 23.12.2015. 18:28:34 »
Napredak u Durstovom slučaju, izručuju ga u Los Angeles iz New Orelansa.

https://www.yahoo.com/celebrity/jinx-robert-durst-extradited-los-angeles-222843872.html



Što im je sporo pravosuđe, svuda je to isto.
Mrzim lopatare i limune

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #10 : 04.01.2016. 03:36:07 »
Upravo pogledao i ne znam sta da mislim  ;D
Cycling 4 life

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst
« Odgovor #11 : 22.05.2017. 22:18:47 »
Snima se još jedan film o Robertu.
ew.com/tv/2017/05/22/originals-daniel-gillies-robert-durst-lifetime/
Mrzim lopatare i limune