Autor Tema: Black Mirror  (Posjeta: 32875 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: Black Mirror
« Odgovor #90 : 18.01.2018. 17:40:20 »
Dopada mi se serija. Volim serije sa "samo naizgled nepovezanim epizodama", originalne i sa neobičnim i otkačenim pričama, a ova serija sve to ima.
Također. Nedavno u komadu odgledao četvrtu sezonu. Osjetno bolja od treće. Napose prva epizoda.
Inače pratim emisije Charlieja Brookera, lako je vidjeti odakle izvlači inspiraciju. Preporučam ljubiteljima antologijskih serija.
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #91 : 07.02.2018. 11:20:55 »
Pogledana prva i druga nove sezone  :)

ali još iz Fargo-a znamo da je talentovan.
Još od Friday Nights Lights  :P

USS Callister 7.5/10 - vrlo dobra epizoda. Ja sam cijelo vrijeme o samo jednoj stvari razmišljao. Ti DNA klonovi su svjesni sebe tamo na zemlji, ali ovi stvarni na zemlji nisu svjesni svojih klonova. Samim time klonovi misle da su stvari jer sve osjećaju i imaju sjećanje onih na zemlji. Stvarno su zarobljeni u paklu. No, još jedna stvar koje sam se sjetio gledajući ovu epizodu. Hologramski svemir. Pogotovo me podsjetilo kad su ulazili u crvotočinu što je bio sustav tog kompjutera. Jel znate da su našli matematički kod u svemiru https://www.youtube.com/watch?v=cvMlUepVgbA tako da je sa te strane vrlo zanimljivo. Svako je vidio ono što je htio vidjeti. Ja sam povezao sa simulacijom.


1)Što se tiče USS Callister i dalje stojim pri tome da mi je epizoda s tehnološke strane zakazala, pre svega zato što apsolutno nema smisla
Spoiler for Hiden:
DNK omogućava digitalnu kopiju neke osobe? Iskreno, meni je više bilo logično da kopira kako neko izgleda i biohemijska svojstva, ali kako objašnjavaju da DNK kopira nečiji karakter i osobenost, ista sećanja i znanja? Jedno je genetska podloga, drugo je naučeno ponašanje stvoreno socijalizacijom i eksternim uticajima, koji su pritom bitno drugačiji od retro space serije.
Mada, kako sam odgledala ostale, ova se izdvaja po tome što je još i najzabavnija i odlično odglumljena.
Je, ima gluposti epizoda. Zasmetalo mi
Spoiler for Hiden:
je ako je on Bog tamo u toj simulaciji, kako to da se onda nije mogao samo pojaviti na svojem brodu na kraju. Ili da nema neki backup to mi je bilo čudno pogotovo što se na takav način igra.

Al dobro, u znanstvenoj fantastici ja uvijek više cijenim ideju nego sadržaj. Zato i volim Clarka radi toga.

Arkangel 5.5/10 - pih, uvijek sve na istu foru s ovim tehnologijama. Nije mi se previše svidjela epizoda je širi propagandu tako sam ja shvatio i to na jedan nedirektan način. Čipovi su dobri, control freakovi su dobri. Yea right. Njezina stara je tipičan primjer otrovnih roditelja. Baš prije par godina pročitao Toxic Parents od Susan Forward. Sjajna i teška knjiga. Uglavnom, ima otrovnih roditelja koji fizički/seksualno zlostavljaju svoju djecu, ali oni najgori su oni koji toga nisu svjesni kao u ovoj epizodi. Roditelji koji misle da rade dobro svojoj djeci, ali rade totalnu kontraefekt i žao mi je što ko god da je pisao scenarij da nije više kritizirao taj aspekt epizode već je klinku prikazao zlikovcem.

Problem Black Mirrora je uvijek bio što se oni previše trude objašnjavati tehnologiju, a to nije potrebno. Daj nek radi mašta jebote. Preporuka za Electric Dreams od Dicka. https://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,39181.0.html

Meni bolje od Black Mirrora. Najviše mi je žao što se BM počeo i još uvije se prodaje kao The Twilight Zone, a BM nema veze sa Zonom Sumraka. Netko ko nije gledao zonu će pomisliti da je totalno ista serija, a Zona je serija kojoj su epizode ipak puno različitije, preokreti su najbolji u povijesti i puno je bliža seriji Electric Dreams makar i ta nije ne znam kako slična.

Offline MrBlc

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Black Mirror
« Odgovor #92 : 08.02.2018. 22:49:31 »
Spoiler for Hiden:
je ako je on Bog tamo u toj simulaciji, kako to da se onda nije mogao samo pojaviti na svojem brodu na kraju. Ili da nema neki backup to mi je bilo čudno pogotovo što se na takav način igra.

Spoiler for Hiden:
Možda božanske naredbe mora omogućiti putem komunikatora. Vjerojatno ima failsafe da likovi ne mogu koristiti komunikator, pa da su ovo napravili u bilo kojem drugom slučaju, sustigao bi ih i kaznio. Update wormhole je očito nešto na što nije računao.

Arkangel 5.5/10 - pih, uvijek sve na istu foru s ovim tehnologijama. Nije mi se previše svidjela epizoda je širi propagandu tako sam ja shvatio i to na jedan nedirektan način. Čipovi su dobri, control freakovi su dobri. Yea right. Njezina stara je tipičan primjer otrovnih roditelja. Baš prije par godina pročitao Toxic Parents od Susan Forward. Sjajna i teška knjiga. Uglavnom, ima otrovnih roditelja koji fizički/seksualno zlostavljaju svoju djecu, ali oni najgori su oni koji toga nisu svjesni kao u ovoj epizodi. Roditelji koji misle da rade dobro svojoj djeci, ali rade totalnu kontraefekt i žao mi je što ko god da je pisao scenarij da nije više kritizirao taj aspekt epizode već je klinku prikazao zlikovcem.

Jesi siguran da smo gledali istu epizodu. Već u startu je rečeno da je tehnologija zabranjena, a majka je oslikana tipičnim ovisničkim simptomima.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #93 : 10.02.2018. 09:46:54 »
Druga i treća mi se nisu svidela. Prva ima mana ali je zabavna, peta je negde u sredini a Hang the DJ i Black Museum najbolje ove sezone. Pogledao ponovo onaj Božićni specijal, ta mi je sada na drugo gledanje možda i najbolja u seriji.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #94 : 12.02.2018. 16:51:45 »
Pogledana treća i četvrta  :)

Crocodile - jedna od najgorih epizoda čitave serije sa antipatičnom glumicom u glavnoj ulozi. Ona tehnologija je skroz zgodna pogotovo za traženje ubojica ili tko je kriv za nesreću ali opet je u pitanju nekakav čip koji se stavi na tijelo. Ne kužim, jel oni imaju nekih originalnih ideja. Dođe mi da ih sam čipiram sa Saturnovim čipom pa da vide kako će se ponašati. I nisu me uvjerili u tog lika da bi mogao tako nešto učiniti. Pogotovo ono zadnje. 3/10

Hang the DJ - e ovo je jedna od najboljih epizoda čitave serije. Cijeli koncept iako ne previše originalan ali je zanimljiv. Treba imati muda napraviti cijelu radnju oko toga i onda se ponavljati i onda svaka scena bude ista samo sa drugim partnerima, ali nekako im je uspjelo jer su na početku vrhunski napravili interakciju između njih dvoje + pomogla je zajednička kemija. Tako da sam jedva čekao kad će se opet spojiti. Uz sve to kako je epizoda odmicala davali su nam stalno nešto novo da bi na kraju
Spoiler for Hiden:
cijela scena sa simulacijom ispala izvrsno i jedna od boljih koje sam vidio. Inače sam fan simulacije i hologramskog svemira tako da su tu pogodili.
9/10

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #95 : 02.03.2018. 07:15:38 »
Metalhead - cijenim pokušaj ali nije uspio. Ima zgodnih scena koje ti se urežu ali to je premalo. 5/10

Black Museum - dobra epizoda za kraj mala antologija u antologijskoj seriji. Ali opet ne nudi mi nešto što ću pamtit iako je sve okrektno napravljeno. 7/10

Još jedna sezona za zaborav osim dvije epizode.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Black Mirror
« Odgovor #96 : 02.03.2018. 17:52:47 »
Manje-više i ja sam mišljenja kao Mulder. 4. sezona po meni najlošija. Epke koje su mi se dopale su 1. i 3. iz 1 i 2. sezone i 4. i 6. iz 3. i 4. sezone.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #97 : 04.03.2018. 13:44:14 »
pogledao sve iz 4. sezone. mnogo bolja sezona od treće u kojoj su se malo ispuhali. očekivao sam da će epizode biti puno lošije. najnezanimljivija ep. je Metalhead, a najbolje 1. i 6., ostale su podjednake. i dalje mislim da je za većinu epizoda previše 60 minuta.

slažem se da ima puno ponavljanja što se tiče tehnologije ubacivanja u tuđu glavu/svijest, ali dobro su to opravdali i iskoristili. ne znam koliko realno postoji prostora za napredak, ali svakjako bi volio petu sezonu.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #98 : 05.03.2018. 19:23:23 »
Obnovljeno za petu sezonu.

Offline Asselta

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Odg: Black Mirror
« Odgovor #99 : 09.03.2018. 16:49:55 »
Odlicno  :majstore

Offline Nightmaster

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • No Sleep
    • Samo-opusteno
Odg: Black Mirror
« Odgovor #100 : 21.10.2018. 01:22:29 »
Zna li se kad kreće 5. sezona sa emitovanjem?  ???

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #101 : 31.10.2018. 21:46:11 »
Zna li se kad kreće 5. sezona sa emitovanjem?  ???

Oni su jako, jako tajanstveni otkako su na Netflixu. I čak meni osobno to previše ne smeta. Ali nažalost ne, ne zna se još. Jedino što znam i mogu reći je da sam siguran da su snimali prije par mjeseci nešto. Ali konkretnih informacija kada i koliko epizoda - nema.

Offline Nightmaster

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • No Sleep
    • Samo-opusteno
Odg: Black Mirror
« Odgovor #102 : 14.11.2018. 23:39:24 »
Da, da, verovatno će izbaciti sve epizode odjednom.. Ništa, ostaje nam samo da čekamo  :ne-zna

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #103 : 27.12.2018. 15:16:17 »


Ovo je Christmas special.

Offline romanija

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Black Mirror
« Odgovor #104 : 29.12.2018. 09:00:03 »
Izasla jeee  drinks drinks

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #105 : 30.12.2018. 11:22:59 »
pogledao sinoć Bandersnatch - ipak sam očekivao dosta više od interaktivnog filma kakvim ga žele prikazati. fora je film, nesumljivo, i vrijedi pogledati, ali nije nešto što ću pamtiti.

planiram gledati opet s drugim izborima (koji će me jamačno opet dovesti na isto na kraju) 7/10

Offline vlax

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
Odg: Black Mirror
« Odgovor #106 : 30.12.2018. 21:09:32 »
Ima li uopšte načina ovo gledati interaktivno.osim na Netflixu?

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #107 : 31.12.2018. 11:12:35 »
osim preko drugih sličnih platformi za gledanje, ne. zasad.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #108 : 01.01.2019. 18:24:25 »
Eh.

Mislilm da je ono što je ključno kod ovakve vrste interaktivnog sadržaja da pisci napišu likove do kojih je gledaocima/čitaocima iole stalo tako da izbor koji načine ima neki značaj. Ja mislim da je fora da gledaoci određuju sudbinu glavnog lika uzela prevagu nad dobrom pričom. Koji god kraj da sam odgledala, apsolutno nijedan ne pravi od ove priče dobru Black Mirror epizodu... Samo onu gde je Netflix/Brooker uradio nešto što niko pre njih nije.  :ne-zna

Offline Nabuko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Black Mirror
« Odgovor #109 : 02.01.2019. 14:51:42 »
pogledao sinoć Bandersnatch - ipak sam očekivao dosta više od interaktivnog filma kakvim ga žele prikazati. fora je film, nesumljivo, i vrijedi pogledati, ali nije nešto što ću pamtiti.

planiram gledati opet s drugim izborima (koji će me jamačno opet dovesti na isto na kraju) 7/10

Sad si kao Cvarkov kad nije hteo da gleda 3D film sa naocarima, pa mu sve bilo mutno, i posle ovaj 3D je samo za budale.  ;D Ne zele da ga predstave kao intereaktivan film, vec on to i jeste. Ali cu samo da pretpostavim da nisi gledao preko Netflixa, i sve ce biti jasno.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Black Mirror
« Odgovor #110 : 02.01.2019. 14:55:06 »
Samo preko Netflixa je interaktivan i, ovisno o odabiru radnje, traje od 40 do 120 minuta (ukupno snimljeno pet sati materijala). Na torrentima je samo jedna verzija priče.
Mrzim lopatare i limune

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #111 : 02.01.2019. 17:32:57 »
Default verzija price.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #112 : 02.01.2019. 20:48:45 »
pogledao sinoć Bandersnatch - ipak sam očekivao dosta više od interaktivnog filma kakvim ga žele prikazati. fora je film, nesumljivo, i vrijedi pogledati, ali nije nešto što ću pamtiti.

planiram gledati opet s drugim izborima (koji će me jamačno opet dovesti na isto na kraju) 7/10

Sad si kao Cvarkov kad nije hteo da gleda 3D film sa naocarima, pa mu sve bilo mutno, i posle ovaj 3D je samo za budale.  ;D Ne zele da ga predstave kao intereaktivan film, vec on to i jeste. Ali cu samo da pretpostavim da nisi gledao preko Netflixa, i sve ce biti jasno.

jesam li negdje napisao da su interaktivni filmovi glupi ili za budale? ne stavljaj mi riječi u usta. ovo je vjerojatno budućnost televizije.

očekivao sam više od interaktivnog filma koji me svako malo vraćao natrag i tjerao da izaberem "pravi izbor" - i kužim da je ovo metainteraktivni film - samo sam očekivao još zapleta. sutra ili preksutra gledam opet - na Netflixu, ko i prvi put.

nevezano, 3D filmovi u sadašnjem mi jesu bezveze.

Default verzija price.

ja vidim da ima i sa svim krajevima (možda nema onih izbora u sredini filma)

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #113 : 02.01.2019. 23:22:20 »
DEFLATE .nfo:

From the 250 available decision events, this is the default 68 choices
Netflix have defined as the default 'linear' timeline

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Black Mirror
« Odgovor #114 : 15.01.2019. 07:26:13 »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #115 : 21.05.2019. 00:08:58 »

Tags: