Autor Tema: Legion  (Posjeta: 21034 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #90 : 04.07.2018. 16:07:25 »
Pogledana deseta i jedanaesta to jest zadnje dvije epizode  :)

Što reći zemljani moji nego da je ovo bilo vrh. Od ovog nema dalje. U desetoj epizodi Syd me naživcirala što je tako povjerovala, ali mogu shvatiti iz njene pozicije. Vrhunske scene sa Kerry koja mi je ove sezonebila jedan od najdražih likova dok je u prvoj sezoni nisam previše doživio. Odlične scene i sa Minotaurom. Mislim ono

Finale je druga najbolja epizoda u seriji nakon one iz prve sezone, one crno bijele. Borba koju su nam pružili Shadow King to jest Farouk ali to je isto biće i David mi ulazi među najbolje borbe viđene na televiziji. Nije nešto naročito dugačka, ali originalnost i inovativnost između dva vrlo moćna telepata je izvrsno napravljena.


Pjesma od meni vrlodragog benda The Who, a i simbolika u toj pjesmi govori o Davidu pa Peter Townshend kaže
Citat:
"Behind Blue Eyes" really is off the wall because that was a song sung by the villain of the piece [Jumbo], the fact that he felt in the original story that he was forced into a position of being a villain whereas he felt he was a good guy.
što je i tematika druge sezone Legiona. Na kraju ja vjerujem da su oni uvjerili jedan dio gledatelja
Spoiler for Hiden:
da zbilja misle kako je David villain, ali po meni nije. Nije možda regularan heroj kao Spiderman, ali je definitivno bliži heroju nego manipulator Shadow King koji je po meni izmanipulirao Syd i ostale na stvarno vješt način. Inače je jedan od njegovih glavnih fortea manipulacija. David je tu žrtva.

Sezona kao i prva prepuna lijepih kadrova, vizualnih scena i simbolike. Shadow King/Farouk sad nakon dvije sezone mogu ponosno ga staviti kao najboljeg televizijskog villaina 21. stoljeća. Jedva čekam treću sezonu. Druga sezona je izvrsna, ali nije mi elitni level kao prva. To su one uistinu posebne sezone. Prvu sezonu Legiona bih stavio u rang prve sezone True Detectivea koju imam na 18. mjestu najboljih sezona, a tu bi negdje i spala prva sezona Legiona da danas radim novu listu. Samo što za razliku od TD gdje je druga sezona samo dobra, Legion druga sezona je vrhunska. Ova serija je jako usporediva sa Twin Peaksom gdje TP ima jednu elitnu sezonu (prva sezona) i dvije vrhunske (druga i treća sezona). Vidjet ćemo kako će biti treća sezona Legiona.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Legion
« Odgovor #91 : 06.02.2019. 09:31:39 »
Serija je otkazana. Treća sezona biće poslednja.

Offline jmgandza

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: Legion
« Odgovor #92 : 07.06.2020. 16:39:37 »
Odgledah sve tri sezone u ovih desetak, petnaest dana. Skroz drugacija, svidela mi se. Glumacka postava, muzika, rezija( meni fantasticno) odlicno  :naklon: