Autor Tema: 11.22.63  (Posjeta: 30321 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
11.22.63
« : 06.03.2015. 21:38:55 »

Opis:
Mini-serija zasnovana na istoimenoj noveli Stivena Kinga, koja prati nastavnika engleskog jezika koji otkriva vremenski portal, i odlučuje da se vrati u prošlost kako bi sprečio ubistvo predsednika SAD-a, Džona Kenedija.


Žanr: drama, misterija, naučna fantastika
Kanal: Hulu
Premijera: 15. 02. 2016.
Glumci: James Franco, Josh Duhamel, Sarah Gadon...

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 15.02.2016. 15:40:04 maksi »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11/22/63
« Odgovor #1 : 06.03.2015. 21:56:10 »
Ovome se jako radujem jer mi je jedna od boljih tme travel knjiga, ali nisam sretan što je Franco glavni lik. A baš mi je drag lik iz knjige i sad će ga Franco glumiti.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: 11/22/63
« Odgovor #2 : 08.03.2015. 09:15:28 »
Najvljeno je 9 epizoda
Executive Producer
: J.J. Abrams
Producer: James Franco
Production Designer: Carol Spier
Based On The Novel By: Stephen King

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: 11/22/63
« Odgovor #3 : 11.03.2015. 18:45:18 »
Tek 2016., au... Dotad ko živ ko mrtav.
No, zvuči zanimljivo, volim putovanja kroz vrijeme.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: 11/22/63
« Odgovor #4 : 11.03.2015. 19:59:20 »
Više puta tokom čitanja sam pomislio kako bi se priča mogla ekranizovati bez problema, filmična je. Mini serija je dobar izbor. I bez tih čari Kingovog pripovedanja i nostalgičnosti može biti jako zanimljivo.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: 11/22/63
« Odgovor #5 : 30.10.2015. 21:52:11 »
Premijera serije je 15. 02. 2016.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: 11/22/63
« Odgovor #6 : 19.11.2015. 17:27:01 »

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: 11/22/63
« Odgovor #7 : 18.12.2015. 19:08:50 »

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: 11/22/63
« Odgovor #8 : 18.12.2015. 19:14:18 »
Ovo bi se moglo prevoditi. :) Valjda ne može Abrams toliko ujebati Kinga.  :-\

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: 11/22/63
« Odgovor #9 : 09.01.2016. 18:42:29 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: 11/22/63
« Odgovor #10 : 09.01.2016. 19:17:05 »
Dobar trailer. Kennedy me apsolutne ne zanima, ali ovo je dobro upakovana priča. Nadam se da će biti više znanstveno-fantastičnih efekata, a ne samo putovanje kroz vrijeme, i to je to.
Mrzim lopatare i limune

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: 11/22/63
« Odgovor #11 : 17.01.2016. 18:24:14 »
Teku pripreme . Uzeo sam knjigu , pa je planiram pročitati dok serija ne krene.
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11/22/63
« Odgovor #12 : 17.01.2016. 18:28:58 »
Kao što sam gore napisao, jedna od boljih time travel knjiga. Samo se bojim da će uprskati jer mi se ne sviđa glumačka postava.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: 11/22/63
« Odgovor #13 : 11.02.2016. 20:03:28 »
Budem prevodio ovo.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: 11.22.63
« Odgovor #14 : 15.02.2016. 12:24:42 »
King je zakon!

Jucer je bila premijera, jel i netko pogledao pilot tj. prvu?

Upravo je skidam, nadam se da ce biti zakon.

Taman sada ponavljam gradivo sto se tice Kinga (jucer zavrsio "Ono" pa odmah poceo citati "Potrebne stvari")  i pokusavam nekako prilagoditi odvratan pdf i konvertirati ga u azw3 za Kindle (svi koji su upoznati s boljkama pdf-a, znaju koliko ima nekada gnjavazi u Calobre-u i sl. alatima kod konverzije te da zna svasta od toga ispasti pa ima puno posla (nekada nema smisla konvertirati pa je najlakse procitati na engleskom jeziku (to mi je zadnja opcija, ali bolje i tako nego nikako)).

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: 11.22.63
« Odgovor #15 : 15.02.2016. 13:05:28 »
Ja sam pročitao nekih 50-ak stranica knjige i sviđa mi se.
Danas imam obaveza pa neću stići prevesti. Sutra vjerojatno.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: 11.22.63
« Odgovor #16 : 15.02.2016. 13:45:45 »
Dobra prva, samo što su pogrešili glavnog glumca. Umesto Franca bih stavio Jona Hamma.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11.22.63
« Odgovor #17 : 15.02.2016. 15:38:20 »
King je zakon!

Jucer je bila premijera, jel i netko pogledao pilot tj. prvu?

Upravo je skidam, nadam se da ce biti zakon.

Taman sada ponavljam gradivo sto se tice Kinga (jucer zavrsio "Ono" pa odmah poceo citati "Potrebne stvari")  i pokusavam nekako prilagoditi odvratan pdf i konvertirati ga u azw3 za Kindle (svi koji su upoznati s boljkama pdf-a, znaju koliko ima nekada gnjavazi u Calobre-u i sl. alatima kod konverzije te da zna svasta od toga ispasti pa ima puno posla (nekada nema smisla konvertirati pa je najlakse procitati na engleskom jeziku (to mi je zadnja opcija, ali bolje i tako nego nikako)).
Samo prava knjiga u ruci i miris korica  ;D

Potrebne stvari nisu i loš film. Kad pročitaš, pogledat. S izvrsnim Ed Harrisom. Ono je van svake kategorije kao knjiga. Nešto najbolje što King nudi.

Gleda se kasnije. Baš me zanima koliko su vjerni.

Offline win32

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 76
Odg: 11.22.63
« Odgovor #18 : 16.02.2016. 12:04:43 »
King je zakon!

Jucer je bila premijera, jel i netko pogledao pilot tj. prvu?

Upravo je skidam, nadam se da ce biti zakon.

Taman sada ponavljam gradivo sto se tice Kinga (jucer zavrsio "Ono" pa odmah poceo citati "Potrebne stvari")  i pokusavam nekako prilagoditi odvratan pdf i konvertirati ga u azw3 za Kindle (svi koji su upoznati s boljkama pdf-a, znaju koliko ima nekada gnjavazi u Calobre-u i sl. alatima kod konverzije te da zna svasta od toga ispasti pa ima puno posla (nekada nema smisla konvertirati pa je najlakse procitati na engleskom jeziku (to mi je zadnja opcija, ali bolje i tako nego nikako)).
Samo prava knjiga u ruci i miris korica  ;D

Potrebne stvari nisu i loš film. Kad pročitaš, pogledat. S izvrsnim Ed Harrisom. Ono je van svake kategorije kao knjiga. Nešto najbolje što King nudi.

Gleda se kasnije. Baš me zanima koliko su vjerni.

To sam i ja mislio za knjige, ali sam se preporodio uz Kindle posto ima odlican e-ink display bez isijavanja plave boje kao sto isijavaju monitori, tableti i sl.
Na npr. tabletu ne mogu nikako citati jer mi smeta to osvjetljenje, ali uz Kindle sam se uistinu preporodio.
Nekima je tablet ok za citanje, meni osobno nikako ne odgovara, a nije da nisam pokusao.
Na kraju sam presao na e-ink i preporodio se, nema doslovno nikakve veze s tabletima i njihovim nacinom prikaza slike.
Samo sto naravno nemas boju vec je sve crno/bijelo, ali ipak su to knjige pa nije bas da mi to igra neku ulogu.  :majstore

Jos jedan plus je sam prostor. Vise kod kuce doslovno nemamo mjesta za knjige (bogme ih se dosta nakupilo, samo sto se kod mene citaju, a ne kao ona ekipa koja ih ima za ukras (znam dosta takvih)).
Probaj ako budes u prilici uzeti Kindle Paperwhite 2 ili 3 u ruke i malo probati nesto citati, vjeruj mi savrsenstvo i doslovno odmor za oci (pogotovo ako kao ja citas i navacer prije spavanja).
Bolja polovica se isto navukla na ovaj nacin citanja pa sam morao kupiti jos jedan Kindle, ovako bi se poklali oko samo jednoga.  rofl

Danas i ja pocinjem sa serijom....jedva cekam.  kokicekola kokicekola
Poceo bi jos jucer no zivim u novoj zgradi, na zadnjem katu, a ovih dana pada kisa u ogromnim kolicinama i sugava zgrada je procurila na krovu pa imam poplavu u kupaonici (milina od novogradnje....hahaha...koma).  :dash :dash :dash

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: 11.22.63
« Odgovor #19 : 16.02.2016. 16:21:10 »
Postavljena prva epizoda.

Me likey. Naravno, neke različitosti u odnosu na knjigu, ali sve u svemu dosta dobro prate radnju knjige. Iščekujemo nastavak.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11.22.63
« Odgovor #20 : 16.02.2016. 17:52:18 »
win32, imam i ja Kindle, ali ga koristim samo kad idem na neki put. Nikad doma  ;D doma samo prave knjige. Nemam ništa protiv Kindlea, lijepo je to i korisno pogotovo kad si negdje vani, ali nema mi ništa bolje od prave knjige u toplini svog doma  ;D

Pogledao prvu epizodu ove mini serije. Bio sam skeptičan radi Franca (iako je odličan u Freaks and Geeks) i radi Abramsa kao producenta, ali na kraju sam ispao jako zadovoljan. Bila bi odlična epizoda da je od početka bila odlična.

PLUS
+ Franco kao Jake. Dugo nisam vidio ovako dobro Franca koji se u zadnjih 5, 6 godina samo zajebava u ulogama. Ovdje je uspio prenijeti Jakea iz knjige. Vidim da je den spomenuo Johna Hamma za uloga Jakea. Mogu ga zamisliti, ali mislim da je Franco po ovome zbilja opravdao jer sam ga tako nekako zamišljao.
+ sviđa mi se izbor za Ala. Drago mi je da su njega castali jer zaslužuje nakon cijele svoje karijere.
+ očito je da je na ovome radila ekipa koja shvaća Kinga i njegove opise. To je uvijek bilo jako teško ekranizirati kod njega i zato pola Kingovih ekranizacija to nisu uključujući i The Shining. Iako The Shining smatram najboljim hororom ikad snimljenim, ali kao ekranizacija ne valja. Kao sami film je nešto drugo. Dok ovo po svemu sudeći je jako vjerodostojno.
+ ambijen. Ajme, obožavam 50-e i 60-e te sve vezano za to doba od muzike do mode, tradicije. Uvjerili su me da je 1960. godina iako su smanjili na tri godine naspram pet godina. Inače ovo razdoblje je i Kingovo omiljeno razdoblje kako u stvarnosti (tada bio teeneger) kako kroz knjige.
+ nekoliko izvrsni posveta Kingovim knjigama. Kao kad kaže I'm your number one fan što je očita posveta Misery i Annie Wilkes ili kad ulazi u ormar i kaže Alu nadam se da tu nema nikakvih pauka. It-ova prava forma je divovski pauk.
+ pažnja na detalje kao kad ide pratiti Mohrenschildta u onaj klub pa nailazi na probleme. Kasnije i ona vatra. Mislim da su to jako dobro objasnili kako djeluje taj efekat kada se vratiš u prošlost.
+ jako me podsjetilo na odličnu seriju Quantum Leap gdje sam jednu od sezona te serije stavio na visoko 46. mjesto i tamo ima dosta epizoda kad se Sam vraća u ovo doba. Samo naravno
Spoiler for Hiden:
on upada u druga tijela, ali isto tako pokušava promijeniti povijest.

MINUS
- prvih 20-ak minuta. Već sam se počeo pribojavati da će uprskati, nije me ništa oduševilo u tih 20-ak minuta. U knjizi mi je bio dosta zabavniji i zanimljiviji način prezentacije, ali spasili su se.
- neke stvari su izbacili. Nisu sad to neke velike izmjene, ali čisto reda radi da se spomene.
- dio sa Sadie koji je jedan od najbojlih dijelova knjige me nije baš oduševio. Vidjet ćemo hoće li se više pozabaviti s njom. Trebali bi.

Što se tiče Kennedya i Oswalda
Spoiler for Hiden:
danas je čak i općeprihvaćeno da Oswald ili nije ubio ili nije sudjelovao sam. Pročitao sam dosta knjiga na tu temu, previše je takvih mrlja i sumnji oko veliko slučaja, a toga ne smije biti. Ne zaboravimo da je Kennedy tjeda ndana prije buojstva imao onaj slavan govor o eliti i vladi iz sjene te da je Oswald ubijen pred novinarima i kao njegov ubojica nije uhvaćen. Kasnije je i brat od Kennedya ubijen radi identičnog razloga kao JFK jer se usudio progovoriti o nekim stvarima o kojima nije smio.

8/10

Nadam se da su i ostale epizode po sat i dvadeset.

Offline DMX

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 155
  • Spol: Muški
    • OKRUŽEN MRTVIMA BLOG
Odg: 11.22.63
« Odgovor #21 : 16.02.2016. 17:58:26 »
Imam neki osjećaj da će i ovo biti promašaj, kao i mnoge stvari kojih se JJ Abrams dotakao u zadnje vrijeme.
A toga ima dosta od 2010-e pa na ovamo,
Undercovers - otkazana nakon jedne sezone,
Alcatraz - otkazana nakon jedne sezone,
Revolution - otkazana nakon dvije sezone,
Almost Human - otkazana nakon jedne sezone,
Believe - otkazana nakon jedne sezone

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11.22.63
« Odgovor #22 : 16.02.2016. 18:07:06 »
Nije tu Abrams glavni već Bridget Carpenter. Ona je je showrunner i vodi kolo. Dugogodišnji fan Kinga kao i sam Abrams. To je već plus. I pisala je jako dobre scenarije za Dead Like Me, FNL i Parenthood. Ona je i napisala prvu epizodu to jest iz knjige razvila scenarij. I ne samo prvu epizodu već i sve ostale epizode. Abrams nije imao prste u tome osim u produciranju kao i sami King.

Njoj vjerujem jer sam uvijek uživao u njezinim epizodama.

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #23 : 17.02.2016. 10:49:16 »
Meni je prva epizoda bila odlicna, ceka se druga.  smileyNO1

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: 11.22.63
« Odgovor #24 : 19.02.2016. 00:13:08 »
Sviđa mi se, hvala na prijevodu Nešo  drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: 11.22.63
« Odgovor #25 : 19.02.2016. 01:52:04 »
Odlican pocetak,zaintrigiralo me je.
James franco mi se jedino ne dopada toliko

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: 11.22.63
« Odgovor #26 : 23.02.2016. 01:07:33 »
Druga postavljena!

Ajme, odlična, odlična epizoda! Kraj fenomenalan! Oduševljen sam epizodom.  clapp

Nisam lud, majka me testirala!

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: 11.22.63
« Odgovor #27 : 23.02.2016. 01:36:04 »
prva epizoda baš super, radujem se nastavku

između ostalog super mi je bila scena kad jede hranu iz 60-ih pa kaže kak je puno bolja ;D a vjerujem da i je tako

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11.22.63
« Odgovor #28 : 23.02.2016. 01:37:21 »
Naravno da je tako. Imaš i istraživanja o tome  ;) koliko je prije bilo prirodnije. Idem sad pogledat drugu hihihihi.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: 11.22.63
« Odgovor #29 : 23.02.2016. 01:39:22 »
ajd kad pogledaš drugu, reci mi koliko su vjerni knjizi, ja je isto večeras gledam

da, vjerujem to za hranu i baš bi volio probati nešto iz tog doba i eto usporediti s današnjim ;D