Autor Tema: 11.22.63  (Posjeta: 30488 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gale.

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 275
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #30 : 23.02.2016. 17:11:04 »
Izuzetno zanimljiva serija, Franko to sve dobro nosi na svojim plećima.
Nele, hvala na odličnim prevodima.

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #31 : 23.02.2016. 21:42:43 »
Aaaa , evo grizem sam sebe što knjigu još nisam krenuo čitati .  :cupam-kosu

Ja ću ipak čekat da pročitam knjigu , pa ću onda gledati.
I want to belive

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11.22.63
« Odgovor #32 : 24.02.2016. 04:07:09 »
Pogledana druga  :)

Ne mogu sakriti oduševljenje sa drugom epizodom. King je uvijek bio najbolji u tom ljudskom hororu, a to se ovdje najbolje vidi. Od scene sa kravom  :( do Arlissovog govora koji je zastrašujuć i istinit te koji me je podsjetio na najbolju scenu u Raljama koja se stvarno dogodila pa sve do Franka
Spoiler for Hiden:
i njegovog pokušaja da ubije svoju obitelj kao Jack Torrance u Isijavanju. Sjajna scena.

A jeste vidjeli atmosferu jaooo kako lijepo napravljena. Grmljavina, kasnije kiša, oblaci, sve lijepo prirodno i taj ambijent tog vremena. Osjećao sam kao kad čitam Kingovu knjigu. Bilo mi je i žao Harry. Vidjeli smo i njegovo zlostavljanje što je jedna od najčešćih Kingovih tema.

ajd kad pogledaš drugu, reci mi koliko su vjerni knjizi, ja je isto večeras gledam

Sad nakon dvije epizode moram reći da su napravili dosta promjena, ali centralna priča je zadržana. Knjiga je prilično jednosmjerna. Glavna radnja ostaje glavna radnja uz odličnu ljubavnu priču. Ovdje dosta ubacuju svoje i idu okolo cijele te glavne priče. Neke stvari iz knjige su stavljene u seriju točno prekopirane, a neke uopće ne postoje.

Inače nemam problema sa meni dragim knjigama ako nisu dobro ekranizirane. Recimo, ovo kao ekranizacija zasad ne prolazi baš tako dobro, ali kao obična serija meni su ove prve dvije odlične epizode. Ako je dobro odrađeno, ne smetaju izmjene. Jedino moram priznat što mi je ovdje zasmetalo što se nisu držali grada. U knjizi je to Derry koji spada pod Maine, a u seriji je Kentucky. Sad, nekome će se to činiti nevažno, ali svakom vjernom Kingovom čitatelju kad netko spomene Derry (inače izmišljeni grad, ali zamišljen kao stvarni grad Bangor) mu bude toplo oko herca jer zna taj grad kroz dosta njegovih knjiga i koliko je tu odličnih priča prošlo kroz taj grad tako da mi je zbog toga žao. Sveto trojstvo gradova u Kingovim knjigama Derry, Jerusalem's Lot i Castle Rock. Sve naravno pod Maineom. To je važno jer kad čitaš sve te njegove knjige, čitavi taj maštoviti svijet sa stotinama poznat nam likova i različith stvorenja, čudnih slučajeva je u tim gradovima.

Izbacili su još
Spoiler for Hiden:
onu pucnjavu iz knjige koja je bitna. Ili je u knjizi George Amberson, a ovdje James. Recimo, to je potpuno nevažno i nema nikakve veze sa pričom. Ime ko ime pa ne shvaćam zašto su mu promijenili hahaha. Možda im ljepše zvuči James.

U knjizi je radnja u 1958. godine dok je ovdje 1960. godine što mi je posebno žao jer očito onda nećemo vidjeti referencu na It i klauna Penywisea te neće sresti Beverly (glavni ženski lik iz It), ali easter egg je tu. Ona žena kod koje je odsjeo u drugoj epizodi je glumila stariju verziju Beverly u mini seriji It iz 90-ih tako da je to bilo lijepo za vidjeti. Evo kako je tad izgledala a kako u drugoj epizodi

I u knjizi ima dosta resetiranja
Spoiler for Hiden:
što se ovdje zasad i ne događa previše.

Na kraju je važno da je onaj šarm knjige tu. I ono što je dobro što i ja sad ne znam što će se dogoditi u naredim epizodama jer serija nije jednosmjerna, ima više pod priča i nepredvidiva je.

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #33 : 24.02.2016. 10:12:24 »
Jos jedna odlicna serija :)

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #34 : 25.02.2016. 13:04:58 »
Ovo je odlično.  :o

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: 11.22.63
« Odgovor #35 : 29.02.2016. 20:11:48 »
Postavljena treća.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: 11.22.63
« Odgovor #36 : 29.02.2016. 20:26:17 »
Warp speed. clapp
Hvala na titlovima.

Dobra serija, a i Franco je sve bolji.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: 11.22.63
« Odgovor #37 : 29.02.2016. 20:42:23 »
Warp speed. clapp
Hvala na titlovima.

Dobra serija, a i Franco je sve bolji.

 :nnc:

Slažem se. Baš mu je nekako legao ovaj lik i super se snašao u njemu.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: 11.22.63
« Odgovor #38 : 01.03.2016. 00:05:24 »
Uh sad ne mogu docekati epizode,sjajno ide serija
Hvala na prevodima

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #39 : 01.03.2016. 00:40:37 »
Jako dobre prve tri epizode. Hvala neso za prevode  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11.22.63
« Odgovor #40 : 01.03.2016. 03:10:52 »
Pogledana treća  :)

Kakve li odlične epizode. Ova je čista suprotnost drugoj epizodi. Puno više pozitivnija i manje mračnija, ali i dalje jednako kvalitetna. Pogotovo zbog završnice i konačnog upoznavanja između Jakea i Sadie. Upoznali su se u prvoj epizodi, ali tek sad u trećoj počinju razvijati odnos. To mi je možda i najdraži dio u knjizi. Mislim, knjiga je ustvari jedna velika ljubavna priča, a cijeli dio oko JFK-a služi samo kao okvir. To je ono što je divno u toj knjizi. Kako je King opisao cijelu ljubavnu priču između njih graniči sa perfekcijom. Sarah Gadon je odlična kao Sadie. Možda i najbolji odabir što se tiče glumaca. Glazba je isto bila odlična. Onaj plesnjak, lijepa vremena jako me podsjetilo na povratak u budućnost i na onaj plesnjak. Cijeli grad kao da je ispao iz knjige i onaj njegov raspadnuti stan.
Spoiler for Hiden:
Ono što su dosta promijenili je Bill. On je u knjizi jako jako sporedan lik, a ovdje već ima dosta minutaže.

Idemo malo na povijest.

Spoiler for Hiden:
Vidjeli smo i Jack Rubya tamo u onom klubu. Jack Ruby je tip koji je upucao Oswalda. E sad, tu je sve počelo. Tu su zavjere počele. Ruby se u stvarnosti družio sa tada najvećim mafijašima kao Santos Trafficante. Imao je veza i veza.  Najsmješnije u ovom videu https://www.youtube.com/watch?v=pv_viK8qOfw je što je ušao u zgradu sa pišteoljem kraj toliko policije i osiguranja. Snimak je toliko puta analiziran, toliko dead endova od toga da se ne vidi Rubijeva faca, nema krvi, pucanj je skroz čudan i ne pripapa 38. kako su govorili. Koliko je samo ljudi bilo u to uključeno. Ruby ga je kao ubio dva dana kasnije. Ali nisu to sva ubojstva. Ljudi to jest svjedoci su tada nestajali ko na traci, a kad je brat od JFK-a, Robert Kennedy pokušao osvijestiti narod na način koji je to učinio JFK, znate što se dogodilo? Pogađate, ubijen je.

General Walker. Oswald je bio u pravu. General Walker je bio rasist i fašist. Imao je svoju poznatu grupu koja je sređivala stvari na svoj način. Bio je i u konfliktu sa JFK-om, a to daje cijeloj toj priči posebnu zanimljivost. Pošto je Walker bio jak desničar, otvoreno je govorio protiv nekih JFK-ovih govora kao onaj poznati govori i civilnim pravima. https://www.youtube.com/watch?v=7BEhKgoA86U

I tako...

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: 11.22.63
« Odgovor #41 : 07.03.2016. 21:09:20 »
Postavljen titl. Nije izašao english pa ak nešt ne valja tužite me.  :P



Super mi je ova epizoda, usredotočana najviše na Jakea i Sadie i pojavljuje se novi lik kojeg tumači George O'Malley aka TR Knight.  ;D
I odličan mi je bio iako jako malo prisutan na ekranu.

Na pola smo puta.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: 11.22.63
« Odgovor #42 : 07.03.2016. 21:27:43 »
Ti si lud.  ;D drinks

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #43 : 07.03.2016. 21:52:01 »
Ja cu sacekati da izadju sve i onda jeden maraton :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11.22.63
« Odgovor #44 : 09.03.2016. 05:40:54 »
Pogledana četvrta  :)

Jedna jako dobra epizoda sa puno nostalgičnih trenutaka. CHAR na remenu (Dark Tower). Izvrsno su uspjeli dočarati odnos između Jakea i Sadie. Najviše mi je drago zbog izvrsne reference na Kingovu knjigu Christine i auto te film od Johna Carpentera.
Spoiler for Hiden:
Taj auto vozi bivši Sadien muž.

Na setu đej đej lijevo, King sredina, franco desno i Christine se crveni  ;D


Odličan izbor muzike za ovu epizodu i nekoliko odličnih detalja. Dosta odmicanja od knjige, ali važno da su održali šarm tog vremena.
Spoiler for Hiden:
George je puno oprezniji u knjizi, ne govori reference poput pjesme od Beatlesa i slično. I Sadie nije otkrila snimače.

Idemo malo na povijest.

Sviđa mi se kako su suptilno stavili neke prave zavjere kao mafija pa se Mimmi čudila koja mafija, a ime mafija tad još nije bilo poznato već je sve to bio organizirani kriminal i bila je zavjera protiv američkog naroda jer je CIA (a sa kime nije hahaha) surađivala sa mafijom. Tada je poznati član Joe Valachi (Cosa Nostra) izašao u javnost i rekao što se događa. CIA, razno razni političari surađivai sa tkz. mafijom. Teorija zavjera je otkrivena i više nije bila teorija već čista dokazana zavjera kao i mnoge od njih za koje se danas znaju.



Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: 11.22.63
« Odgovor #45 : 09.03.2016. 11:25:53 »
Najbolja nova serija. Definitivno. Frankova gluma je super. Lepo su prenete 60-te. Šteta što smo već na pola serije.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline Derek Trotter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #46 : 09.03.2016. 18:50:08 »
Ova serija bi se mogla odgledati. Stavljena u listu za gledanje. Taman nju da odgledam, House of Cards i Happy Valley do premijere Game of Thrones  ;)
"This time next year , we'll be millionaires!"

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: 11.22.63
« Odgovor #47 : 09.03.2016. 18:56:27 »
50-e = 60-e  ;)

John Lennon je jednom rekao da je prva polovica 60-ih bila kao 50-e kako muzički, tako kulturno. Uopće se nije osjetila promjena desetljeća. Tek od druge sredine 60-ih se sve mijenja jer tad počinje dolazak psihodeličnog rocka, hipiji, lsd, revolucije u čitavom svijetu. Tad se osjetila ogromna promjena i do dan danas druga polovica 60-ih ostaje najrevolucionarnije razdoblje 20. stoljeća. A od 1954. (dolazak r'n'r-a u mainstream jer je r'n'r postojao i prije Kralja, ali Kralj ga je uveo u mainstream) počinje dolazak i teenegera, glumačkih idola, drive in kina i borba za prava crnaca. Mislim, bijelci su tada slušali Chucka Berrya na radio stanicama te nisu znali da je crnac sve dok se nije otkrilo, ali su i dalje nastavili slušati jer su Chuckovi hitovi već bili previše ukorijenjeni u čitavu muzičku kulturu. Dakle, to razdoblje od 1954. do 1965. je vrlo slično, to je ustvari jedno identično desetljeće. Meni uvijek prezanimljivo razdoblje za istraživanje, vrlo nostalgično.

@Ammar, jesi počeo čitat knjigu? Evo samo da ti kažem da nakon ove četiri epizode možeš slobodno početi gledati seriju jer je drugačija od knjige. Ima naravno samu srž i šarm knjige, ali situacije su dosta drugačije  smileyNO1

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #48 : 09.03.2016. 19:53:53 »
Odgledao prve 3 epizode.Meni je ovo odlično.Ima atmosferu,lepo je dočarano razdoblje 60tih koje se meni mnogo svidja inače.Uboli su sa ovom Kingovom ekranizacijom.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: 11.22.63
« Odgovor #49 : 09.03.2016. 23:47:04 »
Pogledao treću.

Idemo malo na povijest.

Spoiler for Hiden:
Vidjeli smo i Jack Rubya tamo u onom klubu. Jack Ruby je tip koji je upucao Oswalda. E sad, tu je sve počelo. Tu su zavjere počele. Ruby se u stvarnosti družio sa tada najvećim mafijašima kao Santos Trafficante. Imao je veza i veza.  Najsmješnije u ovom videu https://www.youtube.com/watch?v=pv_viK8qOfw je što je ušao u zgradu sa pišteoljem kraj toliko policije i osiguranja. Snimak je toliko puta analiziran, toliko dead endova od toga da se ne vidi Rubijeva faca, nema krvi, pucanj je skroz čudan i ne pripapa 38. kako su govorili. Koliko je samo ljudi bilo u to uključeno. Ruby ga je kao ubio dva dana kasnije. Ali nisu to sva ubojstva. Ljudi to jest svjedoci su tada nestajali ko na traci, a kad je brat od JFK-a, Robert Kennedy pokušao osvijestiti narod na način koji je to učinio JFK, znate što se dogodilo? Pogađate, ubijen je.

General Walker. Oswald je bio u pravu. General Walker je bio rasist i fašist. Imao je svoju poznatu grupu koja je sređivala stvari na svoj način. Bio je i u konfliktu sa JFK-om, a to daje cijeloj toj priči posebnu zanimljivost. Pošto je Walker bio jak desničar, otvoreno je govorio protiv nekih JFK-ovih govora kao onaj poznati govori i civilnim pravima. https://www.youtube.com/watch?v=7BEhKgoA86U

I tako...

Svaka čast na ovim informacijama, sad su mi neke stvari jasnije  ti_si_Bog Pogledao sam i ovaj video sa YouTubea koji si stavio u post, nisam još vidio snimku toga, jedino neke slike mislim sa Wiki...

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: 11.22.63
« Odgovor #50 : 10.03.2016. 17:24:11 »
Spoiler for Hiden:
Ko je ovaj creepy guy iza Sejdi?  :o
Spoiler for Hiden:
Hvala na titlu. Jako dobra epizoda.

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: 11.22.63
« Odgovor #51 : 10.03.2016. 17:26:43 »
Spoiler for Hiden:
Ko je ovaj creepy guy iza Sejdi?  :o
Spoiler for Hiden:
Hvala na titlu. Jako dobra epizoda.

Spoiler for Hiden:
Yellow Card Man, onaj što je u prvoj epizodi jedini skontao ovoga kad prolazi kroz prolaz.

Nisam lud, majka me testirala!

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: 11.22.63
« Odgovor #52 : 10.03.2016. 17:55:06 »
Hvala.
Spoiler for Hiden:
Mislio sam da će da je slashuje, sve se svodilo na to, i njen muž je lako mogao to da uradi, ali sva sreća pa je kukavica.
Uglavnom jako dobro odrađena neizvesnost.

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #53 : 11.03.2016. 01:35:36 »
Grr... ko me tjera da virim u spoilere? :)
Spoiler for Hiden:
Pošto nisam čitao (a čitao dosta toga od Kinga) i ja sam kontao da je njen muž... Što znači da je dobro urađeno.

Btw, definitivno najbolja, od novih serija koje gledam, odnosno vjerovatno najbolja od serija koje se trenutno emitiraju (jasno, kad je u pitanju moj ukus)...
Sama tematika je dovoljan razlog da neko počne gledati, a ako se tome doda da je u pitanju Kingov omiljeni period, onda se sama preporučuje...
Nisam od onih koji mogu dočekati da se snimi sve pa pogledati kad je nešto ovog kalibra, tako da uvijek jedva čekam da izađe nova...

Offline Marko Đurić

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: 11.22.63
« Odgovor #54 : 11.03.2016. 22:30:23 »
Pozdrav svima , što se tiče tog misterioznog čoveka, video sam da jedan glumac koji se pojavljivao već na početku sezone glumi u 6 epizoda  a nema ga u 3,4 epizodi . Tako da mislim da je on, da ne spojlerišem ali mislim da možete pogoditi o kome je reč  ;D

Offline physio

  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #55 : 11.03.2016. 23:23:25 »
Serija je tako "gledljiva", neizvjesna, misteriozna taman koliko treba, jedva čekam sledeću, a i Sadie je baš, baš... I hvala na super brzim prevodima Nebojs.a66

Offline .Bole

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 257
Odg: 11.22.63
« Odgovor #56 : 14.03.2016. 16:01:05 »
kad izlaze epizode na trackere?
Ne mogu ovu novu da nadjem

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: 11.22.63
« Odgovor #57 : 14.03.2016. 16:03:58 »
valjda sutra

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: 11.22.63
« Odgovor #58 : 14.03.2016. 16:33:02 »
Pogledaj kalendar serija ovdje na stranici (gore na vrhu) - treba imati na umu da se emitiraju po američkom vremenu :)
Obično se pojavi u roku od sat do nekoliko sati nakon emitiranja

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: 11.22.63
« Odgovor #59 : 14.03.2016. 16:36:52 »
Dosad je svaki put izašao WEBRip dan prije samog prikazivanja u Americi, ali izgleda da ga sada nema pa će se normalno pojaviti večeras usred noći kad bude i na TV-u (jedino ako opet ne izleti neki WEBRip)