Autor Tema: BBC The Polar Bear Family and Me  (Posjeta: 1899 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
BBC The Polar Bear Family and Me
« : 05.03.2015. 01:00:37 »

Opis:
Polarni su medvjedi jedna od najpoznatijih životinja na svijetu, ali mi o njima zapravo znamo veoma malo. Dosada su znanstvenici tek nakratko dolazili s njima u dodir i nikada još nisu imali prilike pratiti pojedine životinje kako bi mogli ispričati njihovu priču i zabilježiti pojedinosti iz njihova obiteljskog života. Sada, na temelju iskustava stečenih na snimanju serije, snimatelj divljih životinja Gordon Buchanan upustio se u novi, veoma ambiciozan i opasan pothvat - s namjerom da pridobije povjerenje obitelji polarnih medvjeda i da, koristeći tu jedinstvenu priliku, izbliza promatra život ovih tajanstvenih životinja tijekom jedne cijele godine.
Na svojoj nevjerojatnoj arktičkoj pustolovini Gordon prati obitelj polarnih medvjeda: malenoga Mikkija, njegova brata Lucu i njihovu majku Lyru - od njihova snježnoga brloga u proljeće preko ljetnih lovačkih pustolovina među ledenim santama, pa do jesenskoga zamrzavanja. Mikki ima samo 40% izgleda da preživi prvu godinu života u kojoj mu prijete smrt od gladi, agresivni mužjaci i stalna opasnost od samoga leda.
Serija je snimljena na Svalbardima gdje, okruženi ledenjacima, ledenim santama, vodopadima te ljudskim i životinjskim protagonistima, Gordon i njegov tim polarnih stručnjaka za preživljavanje prate medvjeđu obitelj na njihovim dugim putovanjima po ovim pustim i neprijateljski nastrojenim prostranstvima.
Premda naizgled simpatični, ovi su polarni medvjedi veoma opasni. Kako bi bio siguran dok snima, Gordon na sebi ima jedinstven kožni oklop koji medvjedi ne mogu probiti, tzv. kocku leda, koji mu omogućuje da njihovo nevjerojatno zanimljivo ponašanje snima iz neposredne blizine, a da pritom ne postane njihov obrok. Ovdje nam se prvi put pruža prilika da u stopu pratimo medvjeđeg mladunca Mikkija dok se bori da preživi svoju prvu godinu života.

Izvor: HRT

Žanr: dokumentarna
Kanal: BBC Two
Godina proizvodnje: 2013.
Narator: Gordon Buchanan

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 22.04.2017. 14:35:18 maksi »
Mrzim lopatare i limune