Autor Tema: Lost - Prevod videa Sri Lanka  (Posjeta: 3569 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Lost - Prevod videa Sri Lanka
« : 11.01.2009. 02:02:26 »
http://www.youtube.com/watch?v=E-eHEYswgK8

Video Sri Lanka

Prvi dio:
1975. Fondacija Hanso *ORIJENTACIJA*

Alvar Hanso:

Ja sam Alvar Hanso. Ako gledate ovaj film, onda već znate i radili ste sa Geraldom i Karen DeGroot, osnivačima i upraviteljima DHARMA Inicijative.

Do sada znate i to da su mnogi naši istraživački projekti zajednički poduhvat. Ono što možda ne znate je zašto smo sklopili DHARMA Inicijativu, zašto smo spojili najveće svjetske umove i dali im neograničena sredstva i mogućnosti.

Kao što vam je već rečeno, dužni ste svojom čašću i odanošću u potpunoj tajnosti čuvati ovo što ćete sada čuti.

Za par sedmica, kada završite uvodno savjetovanje i obuku preživljavanja, vi i kolege ćete biti prebačeni brodom do strogo tajne ustan...
Tačnu lokaciju ustanove znamo samo ja, DeGrootovi i par članova koji su u vrhu moje organizacije. Zašto je sve zaštićeno, sve tako tajno? Odgovor je jednostavan: Cilj vašeg istraživanja nije ništa manje nego spasiti svijet kakvim ga znamo.

1962. godine, prije samo 13 godina, svijet je bio na pragu nuklearnog rata. Sjedinjene Države i Sovjetski Savez su gotovo ispunili obećanje da će se obe strane potpuno razoružati. To obećanje su nastavile kršiti Hladnim ratom. Poslije Kubanske krize sa raketama, obe nacije su odlučile naći rješenje. Rezultat je bio Valenzettijeva Jednačina. Ovlašten u najvećoj tajnosti, preko Vijeća sigurnosti UN-a, jednačinu je osmislio italijanski matematičar Enzo Valenzetti. Ona predviđa za koliko će tačno godina i mjeseci ljudska rasa sama sebe uništiti. Bilo da je to nuklearnim bombama, hemijskim ili biološkim ratom, standardnim ratom, pandemijom, pretjeranim brojem stanovnika... Rezultati su užasavajući i mora se obratiti pažnja...

Valenzetti je brojčanim vrijednostima iskazao ključ očuvanja prirodne sredine i ljudske rase u svojoj jednačini: 4, 8, 15, 16, 23 i 42. Samo manipulacijom prirodne sredine, nalazeći naučna rješenja za naše probleme ćemo moći izmjeniti ove ključne faktore i pružiti čovječanstvu šansu da preživi. Iako je jednačina zakopana od strane onih koji su je ovlastili (PREKID) panika. Oduvijek sam bio uvjeren da smo zanemarili upozorenja o vlastitoj odgovornosti, pa je tako rođena Inicijativa DHARMA.

DHARMA je skraćenica za "Department of Heuristics and Research on Material Applications" (Zavod za istraživanje nedokazanih saznanja na osnovu stvarnih primjena). Također se zalaže samo za istinu. (PREKID) ...i kroz svoja istraživanja ćete pomoći ljudima... (PREKID)

Izgradili smo nekoliko stanica na ostrvu, podzemnih laboratorija sa uređajima pomoću kojih ćete obavljati vaša istraživanja, sa optimalnom svrhom... Sve što vam treba će neprestano stizati, uključujući regularne lijekove i hranu.

Isto tako je na ostrvu postavljen i radio predajnik koji će emitovati na kodiranoj frekvenciji poznatoj samo nama. Predajnik će emitovati jedino na osnovnim brojčanim vrijednostima Velanzettijeve Jednačine. Kada, u vašim istraživanjima, budete upravljali promjenom brojčanih vrijednosti bilo kojeg od tih faktora, ako ste kroz naučni rad (NEMA TONA)... Mi ćemo znati da je pronađen jedan pravi način.
Da je to djelo koje ste počinili sami. Promjenom osnovnog ključa Valenzettijeve Jednačine ćete promjeniti tok sudbine. Sudbina ljudske rase je u vašim rukama.

Hvala vam i namaste.

Drugi dio: (Na kraju prvog dijela kamera prelazi na čovjeka u bijelom mantilu koji stoji pred malim brojem ljudi)

Thomas Mittelwerk:

Svi znamo šta se desilo - Inicijativa Dharma je propala i uprkos svim naporima Fondacije smo zahvaćeni tiranijom ovih šest brojeva.
Pokušali smo promjeniti ove vrijednosti manipulišući okolinom na puno raznih načina. Dali smo sve od sebe i opet nas ova nedostižna jednačina stalno vraća na brojeve. Zato sada moramo poduzeti radikalne mjere i svima vam želim samo reći kako vjerujem da ćete uraditi ono što je najbolje.

Naselja Fallam i Vetul-Milani su nam dozvolili da našu vakcinu testiramo na njima. Misle da su zaraženi virusom od strane domaćih macaquesa (vrsta majmuna) i vjeruju da im donosimo lijek. Zato kada dođete tamo, morate znati priču. Naučite je napamet, nemojte zamuckivati. Kada počnu umirati morate prema svima izraziti saučešće i saosjećajnost. Tijela umrlih se moraju pod hitno unijeti u stanicu da bi se izvršila potupna genetička istraživanja. Moramo biti apsolutno sigurni da smo precizno odredili genetičke mete u koje ćemo ugraditi virus.

Optimalna stopa smrtnosti iznosi 30 posto. Naši operativci na institutu Vik su potvrdili taj iznos. Ako podlegne više ili manje ljudi, nismo uspjeli.
Nema potrebe oduzimati više života nego što treba.

Da?

Naučnik 1: Ali Tome, ti ljudi su nedužna ljudska bića, a jednostavno ćemo..

Mittelwerk: Kada bi sa potpunom tačnošću znali da možete zaustaviti glad, rat i siromaštvo, šta bi uradili? Tako je, našli bi najbolji način da se to izvede - precizno, operativno i ne bi dozvolili više patnje nego što treba. (Uzdah)

Nije pošteno što nedužni moraju umrijeti da bi mi usavršili ovaj virus, ali vam obećavam da će u pakao...

Je li to neka refleksija u pozadini?

Rachel Blake: Oh Bože!

Mittelwerk: Neka je neko uhvati! Uhvatite je!

(NERAZUMLJIVA GALAMA)

Blake: Ne! Pusti me! Pusti! Ne!

Naučnik 2: Uhvatili smo je.

Blake: Pusti me! Ne! to je..

POZDRAV ALMIN
« Zadnja izmjena: 11.01.2009. 02:19:14 Nimla »
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost - Prevod videa Sri Lanka
« Odgovor #1 : 11.01.2009. 02:33:06 »
Cekaj ovo su neki likovi pravili, ovo je zvanicno, ovo je od Bena, ovo je od Jacoba, ovo je od...:)))) ?

STA JE OVO????


Aaaaaaaaa, samo cu reci PREJAKO JE !: )

Offline anniani

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1666
  • Rehab is for quitters.
Odg: Lost - Prevod videa Sri Lanka
« Odgovor #2 : 11.01.2009. 04:03:28 »
pa prvi deo ti je Velancetijeva jednacina, to sam ti dala link na temi Lost, a ovo drugo je skroz zanimljivo, svidja mi se :)
I'm not good or real... I'm evil, and imaginary.

Offline Jacob Linus

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • I'll be back!
Odg: Lost - Prevod videa Sri Lanka
« Odgovor #3 : 11.01.2009. 04:07:06 »
Ma dobro to, ali jel ovo ofocijalni neki deo, ili je neko napravi i bacio na net? :) ?

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Lost - Prevod videa Sri Lanka
« Odgovor #4 : 11.01.2009. 11:30:21 »
Odlicno je ovo!
Hvala Almine.
 ti_si_Bog ti_si_Bog ti_si_Bog

Offline Loki

  • VERONICA MARS GURU
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 995
  • Spol: Ženski
Odg: Lost - Prevod videa Sri Lanka
« Odgovor #5 : 11.01.2009. 13:08:13 »
Almin Car! navijacica

Offline rider02

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Lost - Prevod videa Sri Lanka
« Odgovor #6 : 02.06.2009. 14:26:21 »
http://lostpedia.wikia.com/wiki/Sri_Lanka_Video
The Sri Lanka Video is a central part of the alternate reality game The Lost Experience. The game proceeded by gradually providing glyphs that each revealed a short video fragment of a longer sequence numbering 70 in total.

According to the game, Rachel Blake shot this video while in Sri Lanka in mid-July 2006. She claimed that the information revealed is so damaging that "it will tear the Hanso Foundation apart." She deemed it too risky to reveal in its entirety, so she chose to distribute fragments hidden throughout the internet, and accessed via clues and glyphs. Players were required to locate codes to enter on the website hansoexposed.com, and each code revealed its accompanying video fragment. However the fragments were not revealed in the correct order, so needed to be sequenced. The final fragment was revealed on September 8, 2006.

Tags: