Autor Tema: The Night Manager  (Posjeta: 14839 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
The Night Manager
« : 17.02.2015. 18:06:36 »

Opis:
Radnja prati bivšeg britanskog vojnika Jonathana Pinea (Tom Hiddleston), koji sada radi kao noćni upravitelj luksuznog europskog hotela, dok pokušava okončati tajne poslove između Washingtona i Londona između kojih je nastao mutni savez tajne službe i ilegalne trgovine oružjem. Nakon što dođe do optužujućih dokumenata, postane član tajne operacije. Da bi se ubacio u mrežu međunarodnog trgovca oružjem Richarda Onslowa Ropera (Hugh Laurie), Pine najprije mora sam postati kriminalac.

Žanr: akcija, drama, triler
Kanal: BBC, AMC
Godina: 2016.
Glumci: Tom Hiddleston, Hugh Laurie

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage


Titlovi


« Zadnja izmjena: 03.12.2016. 09:48:03 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #1 : 09.01.2016. 00:17:59 »
Premijera serije na AMC kanalu je 19. 4. 2016.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #2 : 16.01.2016. 16:56:05 »
Postavljen trejler.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #3 : 18.01.2016. 00:13:56 »
Hiddleston me baš i ne zanima, ali vjerujem kako će High Lauire ostvariti još jednu odličnu ulogu. Izgleda da će biti nešto blizu špijunske serije.

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Night Manager
« Odgovor #4 : 22.01.2016. 17:50:50 »
Emituje se na AMC Adria 22.02.2016 ponedeljak 21h. Pa kad ona izađe sa emitovanjem onda pauza 14 dana i onda dolazi Fear the Walking Dead sa prvih sedam epizoda iz nove sezone.
iShare, noProfit


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: The Night Manager
« Odgovor #5 : 08.02.2016. 19:23:12 »
Umesto da se radnja dešava u Južnoj i Centralnoj Americi, nova ekranizacija Le Kareove knjige The Night Manager se odvija na Bliskom Istoku u doba Arapskog proleća u Kairu, Egiptu. Arapsko proleće je revolucionarni talas demonstracija i protesta, nemira i građanskih ratova u arapskom svetu koji su se proširili po zemljama Arapske lige i njihovom okruženju. Termin „Arapsko proleće“ je aluzija na revolucije iz 1848. godine, koje se ponekad pominju kao „Proleće naroda“ i Praško proleće 1968. godine.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #6 : 29.02.2016. 20:06:47 »
Izašle prve dvije, pogledao prvu epizodu i malo je reći da sam oduševljen.

Sad, neće se ovo svidjeti svima jer svatko tko je upoznat sa le Carreom i njegovim stilom pisanja špijunskih romana, zna da je potpuna suprotnost Ludlumu koji brže gradi priču, ali je dosta naivan pisac. Le Carre je i sam bio špijun, radio je za MI6 pa tako zna sve cake i fore. Zboravite na Bonda i slične špijunske fantazije, Carre je donio realizam u svoje špijunske romane. Od njegovih filmskih ekranizacija must see je The Spy Who Came in from the Cold http://www.imdb.com/title/tt0059749/ a od mini serija must see je Smiley's People s odličnim Alecom Guinnessom. Imate još i Tinker Tailor Soldier Spy mini seriju i film.

The Night Manager nije među njegovim najboljim knjigama. Dobra knjiga sa puno zanimljivih preokreta i mislim da bi ova ekranizacija mogla nadmašiti knjigu.

Upoznajemo Jonathana Pinea kojeg je izvrsno utjelovio Tom Hiddleston. Vjerojatno je ovo njegova najbolja uloga jer ga ne pamtim negdje drugdje da je dao sve od sebe kao ovdje. Pomalo naivan, ali lukav i pametan. Emotivan i moralan. Jedva čekam kad kasnije upadne u dosta problema. Lokacija je odlična i atmosferična. Drugi lik je Roper, vrlo osoban lik za le Carrea jer osim što je Roper klasični le Carreov villain, on je zasnovan i na
Spoiler for Hiden:
le Carreovom ocu tako da je to vrlo zanimljivo.

Hugh Laurie fantastičan kao i uvijek. Osjeti swe malo Housea, ali to je dobro jer treba ona loša i mračina strana Housea ovdje.

Glavna priča počinje
Spoiler for Hiden:
kad umre Sophie. Tu se Pine počinje polako osvećivati iako nije skroz u svemu tome. Još se uvijek dvoji dal da to napravili ili ne.

I glumice su dobre  ;D

Elizabeth Debicki. Zanimljivo, Laurie stariiji 31 godinu od nje hehe. Danas ili sutra se gleda duga epizoda.

Offline bebapecic

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 358
Odg: The Night Manager
« Odgovor #7 : 29.02.2016. 20:27:18 »
Uvek me obraduje ekranizacija Le Carre-ovih romana(boljih od Smyle ciklusa spijunskih romana nisam citala).Obecavajuca serija. fala-fala

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Night Manager
« Odgovor #8 : 29.02.2016. 21:28:22 »
Booooring. Zev, zev. Pass!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #9 : 01.03.2016. 19:46:52 »
Pogledana druga  :)

Počelo je, počelo.
Spoiler for Hiden:
preokreti, različiti identiteti, MI6 isto uključen. Laurie odličan u ovoj epizodi. Cijeli početak sa vožnjom do otoka pa otmica sina. Tu jako lijepo stane serija da se posveti Pineu i njegovom preobražaju jer više nema što za izgubiti. Sad iduća epizoda počinje i suradnja između njih dvoje.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #10 : 02.03.2016. 00:20:37 »
Pogledana prva :)

Nidžesi, hvala za titl.  drinks

Dosta zanimljivo, a sviđa mi se što će biti samo šest epizoda.
Malo mi je bilo bez veze ono
Spoiler for Hiden:
brzinsko zaljubljivanje i ekspanzija dešavanja. On je nazove i ona već viče da joj nedostaje. Hehe, super.

Offline marjel

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Muški
  • "You wanna go home and rethink your life" O.B.1
Odg: The Night Manager
« Odgovor #11 : 07.03.2016. 23:24:10 »
Ljudi,
kapiram ja da se ovim novim formatom prevoda sprečava da neko ukrade nečiji trud. I to je ok.
Međutim, čini mi se da ovaj novi idx/sub ne može da se podešava, tj pomera napred-nazad... eto ja skinuh i prevodi i epizodu - i nikako ne može da se uskladi...
Jel ima neko neki predlog?  :)
"I have a bad feeling about this"

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #12 : 07.03.2016. 23:29:38 »
Koju verziju videa imaš?
Titlovi na sajtu odgovaraju za skoro sve dostupne verzije:

HDTV.x264-FOV
720p.HDTV.x264-FOV

720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-NM
1080p.WEB-DL.DD5.1.H.264-NM

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #13 : 08.03.2016. 01:41:21 »
Pogledana treća  :)

Prejebena epizoda. Ovo je bilo pravih sat vremena klasične špijunaže bez akcije i pucnjava. Ovo je špijunaža. Glumci odlično odradili posao,
Spoiler for Hiden:
sad je postao Andrew, sklopio ugovor s vragom. Sad i Roperova žena zna da Andrew zna kako je ona kopala po njegovim stvarima. Oboje skjrivaju svoje tajne.

Le Carre genijalac.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #14 : 14.03.2016. 04:05:08 »
Odlicne prve dve epizode fino su razradili pricu, ali nekako ce mi mozda biti malo 6 epizoda da sve ispricaju 10 epizoda bi bilo taman.
Hiddlestonu ovo dodje kao audicija za novog Bonda.

Nidzesi thx za prevode smileyNO1.

Offline hattala

  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
Odg: The Night Manager
« Odgovor #15 : 14.03.2016. 06:44:25 »
Super serija , pogotovu sto se sve ne odvija brzo " k´o na filmu " . Thanks za prevod .

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #16 : 19.03.2016. 22:49:36 »
Pogledana četvrta  :)

Daj, želim da ovo što duže traje. Super epizoda. Sad sam siguran da bi Tom Hiddleston bio odličan kao Bond. Ovdje glumi špijuna i odijelo mu odlično stoji. Hladnokrvan je i šarmantan. Ima ono nešto za Bonda.

Što se tiče epizode.
Spoiler for Hiden:
Bit će sad zeznuto za njega jer je previše zaglibio. Pogotovo što je spavao s njom iako mu ovaj sve više i više vjeruje.

Offline Thomas Shelby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 47
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #17 : 20.03.2016. 10:19:11 »
Kakvi su utisci? vredi li ovo gledati?

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Night Manager
« Odgovor #18 : 20.03.2016. 20:33:37 »
Ovo ne mogu baš nigdje naći, a voljela bih. Volim le Carréa inače.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The Night Manager
« Odgovor #19 : 20.03.2016. 20:36:53 »
Misliš li na knjige ili na seriju? Jer su oboje dostupni svugdje. Mogu ti poslati linkove.

Edit: knjiga ima na engleskom. Ali ima ih dosta i na domaćem jeziku.
« Zadnja izmjena: 20.03.2016. 20:45:11 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Night Manager
« Odgovor #20 : 20.03.2016. 21:57:15 »
Na seriju mislim.  :-[

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: The Night Manager
« Odgovor #21 : 21.03.2016. 09:44:16 »
Privlači me dosta. Mada je naravno svaka njegova knjiga bolja od ekranizacije....
Vi koji ste gledali, gde je ovo u odnosu na dosadašnje ekranizacije?

...shit has hit the fan...

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: The Night Manager
« Odgovor #22 : 21.03.2016. 09:57:54 »
serija se vrlo lako može naći na svim javnim trackerima

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #23 : 21.03.2016. 11:40:24 »
Privlači me dosta. Mada je naravno svaka njegova knjiga bolja od ekranizacije....
Vi koji ste gledali, gde je ovo u odnosu na dosadašnje ekranizacije?

...shit has hit the fan...

Pa najbolje su svakako The Spy Who Came in from the Cold al dobro, to je film pa nije za usporedbu. Od mini serija Tinker Tailor Soldier Spy i Smiley's People sa velikim Alecom Guinnessom kao jedne od najboljih mini serija 70-ih i 80-ih. The Night Manager mi je odličan, ali nije ta razina kao ove sa Alecom.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #24 : 27.03.2016. 15:44:49 »
Pogledane zadnje dvije  :)

Ok, one eksplozije su vjerojatno najbolje eksplozije viđene u nekim serijama. Fantastično odrađeno i završetak definitivno daje nešto dodatno seriji.

Odlične scene na ruletu i ono sa mobitelom. Volim takve pametne osmišljene scene. Sad na kraju želim da Tom bude novi Bond, James Bond.

Offline Master_Chief

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #25 : 27.03.2016. 18:20:34 »
Pogledane zadnje dvije  :)

Ok, one eksplozije su vjerojatno najbolje eksplozije viđene u nekim serijama. Fantastično odrađeno i završetak definitivno daje nešto dodatno seriji.

Odlične scene na ruletu i ono sa mobitelom. Volim takve pametne osmišljene scene. Sad na kraju želim da Tom bude novi Bond, James Bond.
+1
Peta epizoda najbolja do sada, bas su u toj epizodi prosirili radnju na globalnom nivou, Laurie i Hiddleston odlicni.
Finale solidno ali malo zbrzano 10 epizoda bi bilo taman, nadam se da ce biti neki nastavak.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: The Night Manager
« Odgovor #26 : 28.03.2016. 11:11:08 »
Pogledala sam sve, odlično je ovo.  smileyNO1
Sasvim zadovoljavajući omjer sastojaka: napetosti, akcije, idealizma, realnosti, eksplozija, politike, romanse.

Sviđa mi se što je na čelu ogranka tajne služne smiješna mala trudna Engleskinja  ;D Super mi je kad je u zadnjoj epizodi rekla "Što ja znam, ja sam iz Bermondseyja", a Hugh Laurie preokrene očima i ponovi "Bermondsey"  rofl

On je odličan kao uvijek, a Tom Hiddleston je isto solidan i uvjerljiv.

Priča se i o drugoj sezoni, što svesrdno podržavam.  :majstore

Offline Anyta Ko

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 54
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #27 : 31.03.2016. 20:46:41 »
meni odlična... dinamična, s odličnom gradacijom likova...... iskreno rečeno dugo nisam gledala bolju seriju..

Pogledane zadnje dvije  :)

Ok, one eksplozije su vjerojatno najbolje eksplozije viđene u nekim serijama. Fantastično odrađeno i završetak definitivno daje nešto dodatno seriji.

Odlične scene na ruletu i ono sa mobitelom. Volim takve pametne osmišljene scene. Sad na kraju želim da Tom bude novi Bond, James Bond.


slazem se da su zadnje dvije serije jako dobro odrađene..... definitivno scena s mobom, odlična, nevidena  clapp

btw. hvala na prijevodima....... iako sam seriju odgledala na live streamu BBCa preko neta, odgledat cu ju još jednom s titlovima.

p.s. moram priznati da sam tražila knjigu na netu nisam je nasla na hrv/srb.... ako netko ima link molila bi da mi posalje...... hvala! smileyNO1
I may disagree with what you have to say, but I shall defend, to the death, your  right to say it. - Voltaire

Offline dean.winchester

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 143
  • Spol: Muški
Odg: The Night Manager
« Odgovor #28 : 01.04.2016. 14:19:12 »
Sjajna serija, jedina zamjerka je sto nema veci broj epizoda, nadam se i drugoj sezoni, hvala za titlove  smileyNO1
Fear knocked on the door. Faith answered. There was no one there.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Night Manager
« Odgovor #29 : 01.04.2016. 15:02:56 »

p.s. moram priznati da sam tražila knjigu na netu nisam je nasla na hrv/srb.... ako netko ima link molila bi da mi posalje...... hvala! smileyNO1
Ova nije prevedena pa ti jedino preostaje pročitati u originalu. U algoritmu i superknjižari imaš 7, 8 prevedenih njegovih knjiga, a zanimljivo je da one knjige koje je napisao u 90-ima uključujući The Night Manager nisu prevedene, a opet su preveli Najtraženiji Čovjek iz 2008. godine. Preskočili čitavo desetljeće.