Autor Tema: Jonathan Strange & Mr Norrell  (Posjeta: 5539 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Jonathan Strange & Mr Norrell
« : 08.02.2015. 22:13:12 »

Opis:
Radnja je smještena na početak 19. stoljeća za vrijeme Industrijske revolucije u Britaniji i pratimo drukčiju povijest gdje je magija priznata, ali se rijetko prakticira. G. Norrell (Eddie Marsan) živi u seoskome kraju na sjeveru zemlje i sposoban je natjerati kipove katedrale York da se kreću i pričaju. Njegov sluga John Childermass (Enzo Cilenti) nagovara ga da odu u London i pomogne u ratu protiv Francuza. G. Norrell u Londonu načini magiju cijenjenom u svijetu kada sretne vodećeg čovjeka vlade koji je ostao bez zaručnice (Alice Englert) te Norrel dozove vilu koja političaru uskrsne mrtvu zaručnicu.
U međuvremenu, također u Londonu, Jonathan Strange (Bertie Carvel) upozna Vinculusa (Paul Kaye), čarobnjaka iz ulice Threadneedle, dok pokušava zaprositi svoju dragu Arabellu (Charlotte Riley). Vinculus kaže Strangeu da mu je suđeno da postane veliki čarobnjak...

Žanr: fantazija, povijesna
Kanal: BBC
Godina proizvodnje: 2015.
Glumci: Steven Peace, Alan Bentley, Ronan Vibert, Bobby Asghar, Pamela Ashton, Ariyon Bakare, Tetchena Bellange, Julien Boissaud, Peter Bowles, Anne-Sophie Bozon

IMDb
TVDb
Wikipedia
TVRage

Titlovi

« Zadnja izmjena: 17.10.2015. 17:55:23 maksi »
Mrzim lopatare i limune

Offline 12361085

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 489
  • Spol: Muški
Odg: Jonathan Strange & Mr Norrell
« Odgovor #1 : 06.04.2015. 01:55:37 »
ovo bi moglo bit dobro..  :D
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Jonathan Strange & Mr Norrell
« Odgovor #2 : 18.05.2015. 22:46:00 »
Ne izgleda loše, ali brate nmg da svarim Britance  :facepalm

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Jonathan Strange & Mr Norrell
« Odgovor #3 : 29.06.2015. 00:36:47 »
Meni se pravo svidilo.. Pogledao sam 4. epizode i baš je dobro.. Planiram pogledati do kraja, a ako bude vremena i knjigu pročitati..

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Jonathan Strange & Mr Norrell
« Odgovor #4 : 03.07.2015. 13:13:22 »
Pogledao.. Zanimljiva priča, zanimljivi likovi... Sve mi je bilo dobro do finala, a nekako mi ono nije leglo. Sami finiš nisam nikako doživio..
Ali sve u svemu, dobra serija..  smileyNO1
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline clearcut

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 336
Odg: Jonathan Strange & Mr Norrell
« Odgovor #5 : 03.07.2015. 14:30:35 »
Ovo sam počeo gledati i odustao sam nakon prvih 30 minuta zbog dosade.Inače gotivim bbc serije, ali ova mi ije sjela

Offline kuky90

  • Novi član
  • *
  • Postova: 41
Odg: Jonathan Strange & Mr Norrell
« Odgovor #6 : 09.07.2015. 12:25:52 »
Ovo sam počeo gledati i odustao sam nakon prvih 30 minuta zbog dosade.Inače gotivim bbc serije, ali ova mi ije sjela
To je isto kao da gledaš film 5 minuta i kažeš da je dosadan. Meni je isto serija bila kita prvu epizodu ali kako je vrijeme odmicalo oduševila me i to totalno.